Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kispárna, batyu fórum

Kispárna, batyu (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kispárna, batyu

2014. szept. 22. 22:39
En is eleg kritikus szoktam lenni, de ez az iras most nekem is nagyon tetszett! Nem oszton az elso velemenyt, az elso mondatokbol kiderul, hogy ez inkabb egy hangulatos fogalmazas a temarol, mely pillanatkepeket ad, ezzel emlekeket idezve fel azokban, akik ezt mar ateltek. A celkozonseg szerintem inkabb azok, akik tul vannak ezen, s nem tanacsosztas azoknak, akik most vagy ezutan lesznek erintettek...
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Loch ness)
2014. szept. 22. 21:22
Persze, nincs ezzel semmi gond, más-más ízléssel rendelkezünk. :)
2014. szept. 22. 15:23
:,)
2014. szept. 22. 14:48
Nekem is tetszik a cikk. Szerintem nem arról szól, hogy praktikus tanácsok szerepeljenek benne, hanem hangulatkép az első elválásról, és arról, mi ennek az értelme. A praktikus tanácsok egy másikféle cikk témája lenne.
2014. szept. 22. 11:00
Pont ebben a szituban vagyunk, szerintem rendkívül jól sikerült ezt a cikket megírni :).
2014. szept. 22. 10:10

Igen, gondolom a szülők 90 %-a átéli ezeket a kellemetlen napokat, amikor a szíve sajog, hogy muszáj elválni gyermekétől, már nemcsak Ő fogja az életét egyengetni, átveszik ezt számára idegen emberek. Jó esetben kedvesek, jó szakemberek, rossz esetben fusztráltak, kényszer pályán.


A cikktől mást vártam. Többet a gyermek-szülő elválásának a tapasztalataiból. Hogyan készültél, mi vált ebből be, és mi nem.


Ahogy olvastam a bevezetőt, sok hangulat leírás volt és, mert erősen kritikus vagyok, azon mosolyogtam, hogy az utcaseprő a leveleket nem tudja gyorsan seperni, mert akkor bizony az szanaszét szállna.


Ez meg teljesen ellentmondásos


"Annyi a nagy terveknek, a társasági életnek, munkának! A szívem is ott maradt az oviban. Bénult lettem a kisfiam nélkül. Gyenge. Aggódó, túlontúl érzékeny. Nem derít jobb kedvre a csiklandozó napfény, a nagyokat bókoló, hajladozó faágak, a séta a természetben, a régi ismerősök jóleső kézfogása, köszönése, ölelése, vagy a hosszan tartó kávészünetek rég nem látott barátnőim társaságában. Zsúfolt napom valamiért üres."

.....hiszen csak sétált az illető, barátokkal fogott kezet, ölelkezett, és barátnőkkel kávézott, a nap zsúfolt volt, igaz üres.


Az elején a batyut a gyerek az óvodába vitte, a végén már tanítónéni kerül a képbe, de lehet éveket ugrottál, Zsoltika már iskolás lett. Bár oda már nem igazán szoktak kispárnával, batyuval menni.



A tájleírás jó, de több kellett volna a gyermek, szülő hangulatáról, érzéseikről írni, mert e téma jó, többet lehetett volna kihozni belőle.

2014. szept. 22. 09:08
Két dolgot adjon az ember a gyerekeinek útravalóul: gyökereket és szárnyakat – hangzik az ismeretlen eredetű mondás.

Mi mindannyian, szülők, nagyszülők gyereket nevelő felnőttek, érezzük ennek a mondatnak a hatalmas súlyát, minden magasságával és mélységével együtt.

Ugrás a teljes írásra: Kispárna, batyu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook