Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár asztmásoknak adókedvezmény? fórum

Jár asztmásoknak adókedvezmény? (tudásbázis kérdés)

2014. szept. 26. 17:08
Köszi, hogy leírtad Éva!
2014. szept. 26. 16:56

A helyzet a következő: a törvény mellékletében szereplő betegség kódok között légzőszervi betegségekhez kapcsolódó kód csak a J961 van. Ez a krónikus légzőszervi betegségek GYŰJTŐKÓDJA! Vagyis a krónikus tüdőtágulaté, hörghuruté és asztmáé.

Ha tehát rendszeres asztmagondozásban van valaki, arra kell csak figyelni, hogy a számára kiállított orvosi igazolásba ne csak a J4590 kerüljön be, az asztma, hanem az is, hogy J961, így a NAV-os laikusoknak is értelmezhető lesz a dolog.

Azt ne kérdezzétek, hogy ez a listában miért nincs kibontva, a többi pedig miért igen, mert nem tudom.


Erre is rámondta lista alapján az ügyintéző, meg a főorvosasszony, hogy nem tartozik bele a kedvezménybe, aztán eszembe jutott, megnézem, mi ez a J961, ennek alapján kérdeztem meg, jól értelmezem-e a dolgot, mire a doki azt mondta, jé, tényleg...

Most erre mit mondjak? :-)

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - 2cc786c515)
2014. szept. 23. 11:47
Válaszoltam arra is ha tudnál olvasni :D
21. 2cc786c515 (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2014. szept. 23. 10:33
Filcike, most az adókedvezmény a kérdés... - a közgyógy az más.
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Devicró)
2014. szept. 23. 09:09

Ha súlyos asztmája van,minden jár.nekünk is hosszabbítottak,igaz a közgyógyán ülnek már 3 hónapja....pedig elvileg neki alanyi jogon jár.

Adókedvezményről nem tudok.... a cukorbetegeknek jár az tuti....

2014. szept. 23. 08:52
A gyerekeknek tavaly óta nem jár semmi az asztmára,se a kõzgyógy,se a magasabb családi.Nem számít tartôs betegnek.A felnőtteknél nemtudom.
18. janos53 (válaszként erre: 16. - 2cc786c515)
2014. szept. 22. 16:41
ez így van nagyon megszigorították, hogy ki igényelheti az adójóváírást.
17. janos53 (válaszként erre: 15. - Évanéne)
2014. szept. 22. 16:40

Igazából nem vagyok már érintett, mert már nem dolgozom.61 éves vagyok.Csak vannak cukorbeteg társaim akik még dolgoznak,és miattuk merültem jobban bele, hogy kinek jár, vagy nem .

Ha jól emlékszem tavaly szüntették meg az aszthmás gyerekek utáni közgyógyot, és emelt családit,mert kivették a támogatott listából őket de ez nem biztos.

Nagyon sajnálom a férjedet,és maximálisan becsülöm benne, hogy küzd.Amennyire lehet javulást kívánok neki.

16. 2cc786c515 (válaszként erre: 12. - Janos53)
2014. szept. 21. 20:15

Csak annyiban tudok hozzászólni, hogy 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendeletben közzétett betegség kód alapján kaphatja meg a cukros is az adójóváírását.

...hogy milyen szövődménye van és mennyire súlyos azt az orvosokra bízzuk, csak a kód számunkra a fontos....

15. évanéne (válaszként erre: 14. - Janos53)
2014. szept. 21. 19:17

Mivel érintett vagy ezek szerint a témában, talán azt is tudod, mikor vették el ezeket a kedvezményeket?

Sok vihar volt körülöttük, arra én is emlékszem, de mélyebben nem foglalkoztunk vele akkoriban.

A férjem dolgozik, teljes életet igyekszik élni, soha nem igényelte vissza az adókedvezményt, eszébe sem jutott. Pedig kisgyerek kora óta beteg, volt egy balesete is, abban is sérült a tüdeje. Akkor azt mondta az orvos, kb 60 évesen oxigénpalacra fog kerülni...

14. janos53 (válaszként erre: 13. - Évanéne)
2014. szept. 21. 19:11

Értem én, és nem vettem támadásnak hiszen csak beszélgetünk.:) Csak sokan félreértik, azt hiszik hogy ha cukros akkor alapból jár a közgyógy, pedig nem.Én sem kapok.

Sajnos, akik megalkották a listát, és egy tollvonással megszüntettek támogatásokat,szerintem fogalmuk sincs, hogy mivel küzd meg egy beteg naponta! Ha jól tudom az aszthmás kisgyerekektől is elvették a támogatást, a közgyógyot, az emelt családit!

13. évanéne (válaszként erre: 12. - Janos53)
2014. szept. 21. 18:42

Félreértés ne essék, én attól sem sajnálom a közgyógyot, aki megkapja, alapvetően arra próbáltam csak rávilágítani, hogy sokesetben furán esetlegesek a kedvezmények, támogatások, holott mindenkinek megvan a maga terhe, akinek valamilyen folyamatosan meglévő, gyógyíthatatlan betegsége van.


Egyébként a listában sokféle, a diabeteshez kapcsolódó betegség kód van, a tüdővel kapcsolatos betegségkódokból csupán egy van, ezért a cukrosokat hoztam fel példaként.

12. janos53 (válaszként erre: 10. - Évanéne)
2014. szept. 21. 18:25
Bocsánat, hogy beleszólok, de a cukorbeteg sem kapja közgyógyra az inzulint, csak doboz díjon!Nincs minden cukrosnak közgyógya, mert alapból nem jár mindenkinek.Adójóváírást is csak akkor érvényesíthet, ha szövődményes a cukorbetegsége, tehát szemészeti, vagy más egyéb vese probléma is van még mellette. Nem kap mindenki adójóváírást közülük sem,nagyon szigorú szabályok vannak rá.
11. Anyagi
2014. szept. 21. 18:20

kíváncsi vagyok mit mondanak a NAV-nál!

Mindenképpen írd meg kérlek!!!!

10. évanéne (válaszként erre: 8. - 2cc786c515)
2014. szept. 21. 17:49

Persze, megírom :-)


Mondjuk értem én, hogy egy cukorbetegnek jár, végülis közgyógyra kapja az inzulint, speciálisan kell táplálkoznia, nem egyszerű. Egy lisztérzékenynél dettó sokba kerül a speciális táplálkozás.

Na de az én férjem 36 évesen napi szinten gyógyszert szed, nem tud akármilyen munkakörbe elhelyezkedni, és ha itthon poros munka van, napszámost kell fogadnia, nehogy befulladjon... Szóval ez megint nagyon okosan van kitalálva...

9. évanéne (válaszként erre: 6. - 2cc786c515)
2014. szept. 21. 17:45

idült légzési elégtelenség...

Egy asztmánál már csak az idültebb, ha oxigénpalackra van kötve a beteg...

8. 2cc786c515 (válaszként erre: 7. - Évanéne)
2014. szept. 21. 17:44

Ez tiszta sor! Jól teszed.

Sajnos vagy inkább nem sajnos... de asztmás dolgozóm nem volt.


És jobbulást kívánok neki, kíváncsi vagyok azért a NAV mit fog mondani, ha nem túl nagy kérés megírod majd?

7. évanéne (válaszként erre: 5. - 2cc786c515)
2014. szept. 21. 17:41

A törvény súlyos fogyatékosságot ír, és a permanens betegségeket említi, én is azt gondolom, a lista az irányadó.

Az szinte biztos, hogy benne volt régebben az asztma, de nem találok a neten régi listákat, és azt sem tudom, mikor vehették ki az asztma betegségkódját.

Holnap bemegyek az APEH-ba, megkérdezem, és azt is, hogy azokra az évekre, amikor járt volna, érvényesíthetjük-e a kedvezményt.

2014. szept. 21. 17:40

[link]


ezt olvassátok még el...

5. 2cc786c515 (válaszként erre: 4. - Évanéne)
2014. szept. 21. 17:36

Én úgy tudom, akkor nem lehetséges - illetve így nem mondanám rá, hogy igen.


Mi eddig csak akkor érvényesítettük a dolgozóinkkal a kedvezményt, ha a listán megtaláltuk a számát.Sok esetben a háziorvos nem is tudja vagy nem foglalkozik ezzel a témával. Nyilatkozatot is csak akkor tölti ki, ha mi elküldjük hozzá a dolgozót.

4. évanéne (válaszként erre: 2. - 2cc786c515)
2014. szept. 21. 17:32

Köszi, eddig jutottam én is, de ahogy írtam, nincs a listában benne a kód.

Sőt, légzőszervi betegségkód mindösszesen egy van benne.

Sem a háziorvos, sem pedig a tüdőgyógyász szakorvos nem tudott érdemben információt adni...

A könyvelő azt mondja, több ügyfelének is érvényesítettek adókedvezményt, akinek ilyen betegsége van, de én biztosat szeretnék tudni.

3. 2cc786c515 (válaszként erre: 2. - 2cc786c515)
2014. szept. 21. 17:28
...és ha megtalálod a felsoroltak között, orvosi igazolás után visszamenőlegesen 5 évre - újra kell számoltatni az SZJA-t
2014. szept. 21. 17:26

[link]


Meg kellene nézni az asztma számát - utolsó kontroll vizsgálat papírján biztosa rajta van a száma -

2014. szept. 21. 17:18

Jár asztmásoknak adókedvezmény, vagy nem? Ha nem, akkor soha nem is járt, vagy megvonták valamikor?

A könyvelőnk önreviziót javasol, érvényesítsük a jogunkat szerinte, hisz a férjem gyerekkora óta asztmás, de a betegségkódját nem találom a rendelet mellékletében... Van valakinek ebben tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook