Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 120 grammos szénhidrát (ch) diéta fórum

120 grammos szénhidrát (ch) diéta (beszélgetős fórum)


2016. máj. 25. 09:01
Sziasztok :) most szeretném elkezdeni a diétát, nekem a doki 110 grammost javasolt, tudnátok olyanban segíteni hogy pl a reggeli rohanásban mit esztek? Mi az amit az ember beszalad a boltba és bátran ehet útközben? Letroxot is szedek,így ha felkellek azt beveszem és fél óra múlva szabad csak enni, de akkor meg viszem is agyereket suliba, fornetibe szoktam bejárni neki ott veszek reggelit,de gondolom ott nincs olyan termék amit szabadna nekem is. Remélem valaki még olvasgat itt,és tud válaszolni :)
2014. szept. 23. 09:16

Manka szépen leírt mindent:))

Viszont a gyümölcsökkel vigyázni is kell..Nekem a dokim azt mondta a dinnye,szőlő,barack tiltólista! Be is tartom.

Jaj ez a zelefonos alkalmazás érdekesen hangzik,le is fogom tölteni:)

Viszont a mozgás nagyon fontos. Az elején én sem foglalkoztam vele,de most keményen ráálltam a tornára!

Nekem Ir-em van,és nem is kell fogynom. Meforalt szedek,most már csak napi 500-at mert nem javult az eredményem:(

6. Manka221 (válaszként erre: 4. - Keraeva88)
2014. szept. 22. 11:21
Mielőtt elkezdenéd a 110-120 gr szénhidrátos diétát,minden képen beszélj a dokiddal,hogy mit szólna ahhoz.Valószínű,hogy nem fogja ezt engedni.Szerintem,- mint laikus - a szervezetednek kell a napi 15 dkg sz.h.Nem azért nem fogysz akkor,mert sok a szénhidrátbeviteled,hanem a pajzsmirigyed miatt.Ha rendbe hozzák a p.m.-t,nyugodt lehetsz,hogy a 150gr-s szénhidrátbevitellel is fogyni fogsz.
5. 3a5c305959 (válaszként erre: 4. - Keraeva88)
2014. szept. 21. 20:01
Szia! Szerintem ezt nehez megmondani. En 120-150 korul szoktam tartani es eleg jol fgyok. Bar nekem a fogyas mindig a kaloriatol fugg. Szoval valamikor pizzat meg csokit eszek egesz nap, aztan megis fogyok ha nem eszek tul sokat. Masok vagyunk, igy nehez kitalalni neked mi jonne be.
4. keraeva88 (válaszként erre: 2. - Manka221)
2014. szept. 21. 19:09
köszönöm szépen a válaszokat, azt nem írtam le az első hozzászólásban, hogy én is cukorproblémákkal küzdök, ismerem a ch diétát lassan egy éve csinálom a 150 grammost, és járok ellenőrzésre, ahova viszem az étrendem és azt mondják, hogy jó meg minden és tényleg betartom, de én nem fogytam, pedig még több kiló is vagyok, mint Te. Ezért gondoltam, hogy váltok kevesebbre, és ráadásul biciklizem is. Most pont emiatt jártam orvosokhoz, hogy mitől lehet, hogy mégse fogyok és gyakorlatilag annyi jött ki, hogy lassú az anyagcserém, van pajzsmirigy gondom is stb és hogy csináljam tovább a diétát, mert a cukor miatt muszáj. Ebben a posztban gyakorlatilag arra lennék kiváncsi, hogy aki drasztikusabb 110-120 grammos diétát tart, annak mik a tapasztalatai, mert egy év alatt én összesen 5 kilót fogytam, amit nagyon kevésnek érzek
3. 3a5c305959 (válaszként erre: 2. - Manka221)
2014. szept. 21. 18:23

Nagyon jol leirtad, csak annyit tennek hozza hogy az inzulin peptid hormon, semmi koze szenhidtrathoz, de abban igazad van hogy mindenhez szenhidrat kell mert abbol nyer energiát a szervezet.

Nekem sokat segitett egy telefonos alkalmazas Calorie Counter. Csak birom hogy ittam egy pohar kefirt meg ettem hozza egy kis sajtot es azonnal lebontja kaloriara, zsirra, feherjere, szénhidrátra stb. Nekem elengedhetetlen ez mert nem erek ra szamolgatni, irogatni hogy mennyit eszek a telefonom meg ugyis mindig velem van.

2. Manka221 (válaszként erre: 1. - Keraeva88)
2014. szept. 21. 17:33

Szia !


Nagyon jó a szénhidrátdiéta.Bár nekem márciusban derült ki,hogy cukros vagyok.Nagyon szigorúan csinálom.100 kg-al debütáltam,most fél év elteltével 86 kg vagyok.Akkor is fogyok,ha éjszaka eszem és abszolút nem esik nehezemre betartani.Igaz én a 120 gr szénhidrátot keveslem.Naponta 5x-i étkezéssel 150 gr szénhidrátot fogyasztok,szerintem ezt Te is tartsd be.A szervezetnek szüksége van szénhidrátra,hogy inzulint tudjon előállítani.Ez a 150 gr.szénhidrát elég.Sokan cukorbeteg diétának tartják azt a módszert,amit én csinálok,de ez egy téves elgondolás.Ez az adag egy normál(irodai munka vagy minden olyan tevékenység,ami nem nagy mozgással jár)egészséges,normál ember napi szénhidrát adagja.

Ami lényeg,ne használj kristálycukrot(persze néha-néha lehet,én is szoktam "bűnözni" )+ ami azzal készül,és felejtsd el a fehérbúzából készült cuccokat is.Természetesen lehet enni,de ha egy mód van rá,inkább a fehér lisztet váltsd ki csökkentett szénhidráttartalmú lisztre.Ez azért is jobb, pláne a tésztás ételeknél,mert a fehér lisz gyorsanfelszívódó szénhidrát,ezért,amikor tésztás ételt eszel a kaja után majd szét durransz,de 1 óra múlva éhen akarsz halni.Na ez azért van,mert a fehér liszt hirtelen emeli meg a vércukorszintet és ismét éhes leszel.Ellenben a szénhidrátcsökkentett lisztek vagy teljeskiörlésű,durum lisztek szép fokozatosan emelik a cukorszintet és szép lassan áll vissza a kiindulási szintre.Amit én tudok Neked javasolni,ahogy én is étkezem,napi 5 x eszem.Ez azt jelenti,hogy általában 8-10 óra között szoktam reggelizni,aztán 3 óránként kajálok.Vagyis gyakorlatban ez így néz ki.Tegyük fel,hogy reggel 8-kor reggelizek.Ilyenkor 30 gr szénhidrátot fogyaszthatok.Egy kicsit macera,mert mindennek nézni kell a szénhidrátttartalmát meg ugye méregetni is kell a kis konyhamérlegemen,de hidd el megéri.Egy idő után aztán már tök jól belejössz.Az internet nagy segítségedre lesz,minden adat fent van.Szóval legközelebb 11-kor tízóraizok 20 gr szénhidrátot,ami nálam gyümölcs szokott lenni(ez kb 11dkg szöllő,vagy 40 dkg alma,mindig,amennyit a sz.ht.enged)Ebédelni 14 órakor fogok 50 gr szénhidrátot,ez mondjuk 10-15 dkg párolrizs + valami husi hozzá meg savanyúság,vagy,ha van leves zöldséggel+tésztával természetesen azt is kiméricskézem,ahhoz mérten kevesebb köretet eszem meg.17 órakor ismét kaja ,az a fránya uzsi,amikor szintén 20 gr szénidrátot ehetek,itt megint gyümizni szoktam.Vacsizni 20 órakor fogok 30 gr szénhidrátot fogyasztani,természetesen soha nem tudom betartani,mindig csúszok.Így van,amikor este 9-10 körül szoktam vacsizni.Ez azért letséges,mert 1-1 kajánál(legalább is a cukrosoknál) fél órát lehet csúszni.Ha nagyon nem vagyok éhes,ilyenkor szoktam pattogatottkukoricát enni egy kis csokikával,persze nem diétásat,hanem rendes csokit.De én aberált vagyok,mert a jó ütős 70-80% keserű csokit szeretem.Természetesen ezt sem viszem túlzásba,mert általában 1 nagyobb kockát szoktam enni,ami súlyra olyan 20gr.

Na ilyen az én napi kajamenűm illetve kajaórarendem.Az elején nagyom macerásnak tűnik,de megéri.Ha pedig mész dolgozni,előtte való nap este ki kell porcióznod az adagokat,hogy nappal a megfelelő adagot meg tudd enni a megfelelő időben.Én is így csinálom.A kismamák a pelusos,cumisüveges táskát viszik magukkal én a kis dobozkáimat a kimért adagokkal.

Zárásként annyit,hogy ugye fél év alatt 13-14 kg-t fogytam és ezt még annyival meg tudtam fejelni,hogy csökkentették a gyógyszeradagomat.Ha így megy tovább,el is fogom tudni hagyni a gyógyszert,persze a szigorú diéta az marad,ami nem baj,mert abszolút nem terhelő számomra.

Remélem tudtam Neked segíteni,ha tetszett a kis történetem,rajta,ne habozzzzzzzzz,kezdj bele !!!!

U.I.:a mozgást sem árt beiktatni,akár egy kis szobabicaj vagy séta.

Üdvözöllek,szia : Éva

2014. szept. 21. 15:26
Szeretnék ötleteket, tapasztalatokat kérni. Az érdekelne főként, hogy milyen elosztású az étrendetek,mennyi kalóriát fogyasztotok, mennyi idő alatt sikerült fogyni vele és mintaétrendeket is szívesen várok. Én most szeretnék belefogni, eddig 150 grammost csináltam, de az igazából csak súlytartást eredményezett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook