Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikortól mit és miket lehet enni Colonoscopia diéta esetén? fórum

Mikortól mit és miket lehet enni Colonoscopia diéta esetén? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 22. 14:13
Elég pár nappal előtte. Pepeset ures levest, rostosat zoldseget hust nem szabad de 3 nappal elotte eleg. Irasd fel x- pectet nehogy keseru sot vegyel. 1 nap alatt kitisztit es kakao izu. Kb 4000ft. 3 vagy 4 ilyen vizsgalatom volt. Tudom mirol beszelek:-) ja es boditot kerj, anelkul igen kellemetlen
8. Regin_a (válaszként erre: 1. - Vitust)
2014. szept. 21. 21:56

Diéta, és enni???

Ehettem bármit, de este 7-8 óra tájban negyed óránként 2.5dl keserűsós löttyöt kellett innom

Már nem emlékszem mennyit de vagy reggel 4-5 óráig

Na az szörnyű volt


Csak akkor látnak rendesen ha teljesen tiszta a bélrendszer

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Lilimami)
2014. szept. 21. 15:02

A közeli kórházba pedig, ahol bent fekvő beteget vizsgáltak, három napig hashajtózták a férjem egyik betegtársát.


Valószínűleg azon is múlik, kinek milyen panasza van, ami a vizsgálatot szükségessé teszi.

6. Lilimami (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2014. szept. 21. 08:39

Ez furcsa, mert nekem ilyen instrukciót nem adtak.

Az én papíromon, amit kaptam, az szerepelt, hogy vizsgálat előtti napon már semmit nem lehet enni, 14 órától ricinus plusz rengeteg folyadék, másnap hajnalban pedig a keserűsó. Aznap reggel 9-kor volt a vizsgálat.

De, ahogy így olvasgattam anno én is az előkészületekkel kapcsolatban, mindenkinek különböző dolgokat mondtak.

De a lényeg szerintem, hogy előző nap már tényleg csak sok folyadék, és a hashajtó löttyöket meg tudd inni, hogy kitisztulj.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Vitust)
2014. szept. 20. 22:28

Persze, egyél még, amíg lehet, nehogy az legyen a baj, hogy legyengülsz!


Minden jót a vizsgálathoz. A férjem átesett ilyenen, és azt mondta, nem éppen kellemes, de ő rosszabbra számított.

2014. szept. 20. 22:22
Ez nagyon király leírás.! Köszönöm.:) Akkor most még krumplit fogok enni meg sajtot.:)
2014. szept. 20. 22:17

Ezt találtam, ide másolom!


"Az ideális állapot elérése érdekében a páciensnek a vizsgálatot megelőző napokban változtatnia kell az étrendjén. Ez azt jelenti, hogy 5 nappal a beavatkozás előtt már kerülni kell az olyan gyümölcsök, zöldségek és egyéb élelmiszerek fogyasztását, melyek magokat tartalmaznak. Ilyen az uborka, a szőlő, a kivi, a paradicsom, de a gabonaféléket tartalmazó müzli vagy a magvas kenyerek is. Három nappal a kolonoszkópia előtt át kell térni tehát a könnyű étrendre, ami nélkülözi a nehezen emészthető ételeket, például a gombát, a nyers zöldségeket és a teljes kiőrlésű gabonaféléket is. Ezek helyett rizs, krumpli és tészta fogyasztása javasolt. Vastagbéltükrözés A béltükrözést megelőző napon reggelire már csak valami könnyűt szabad fogyasztani, az ebéd pedig legyen húsleves. A vizsgálathoz szükséges béltisztaság csak úgy érhető el, ha déltől már nem fogyaszt szilárd ételt, és kerüli a feketekávé, feketetea, a piros és a rostos gyümölcslevek fogyasztását. A vizsgálat napján nem szabad koplalni, mivel ez nagyon megterhelő a szervezet számára. Igaz, hogy ilyenkor szilárd táplálékot már tilos fogyasztani, de a szükséges kalóriát és folyadékot mindenképp pótolni kell. Erre a célra ajánlott a világos, átlátszó folyadékok fogyasztása. Ilyenek a gyümölcsteák, a gyógyteák, az almalé és a fehér szőlő leve, az izotóniás sportitalok, valamint a gyömbér és a tonik."


Részletek: [link]

2014. szept. 20. 22:02
Vagyis hogy következő héten pénteken lesz a vizsgálat. Már 1 és fél hete nem eszek húst/gyümölcsöt/zöldséget. De mostmég lehet normális ételt enni, szóval tészta/krumpli/sajt/kenyér még lehet? Illetve joghurt? Köszönöm a segítséget előre is bár tudom hogy lehet most nagyon túl reagálom mert most azt csinálom szerintem mert is kevesebbet eszek inkább biztos ami biztos. Rég volt már és most nem kaptam útba igazítást. Illetve ha CT enterogfária lesz azt nem tudom mennyire zavarja be az étkezésem.
2014. szept. 20. 21:59
Colonoscopia diéta? Az lenne a kérdésem mikortól mit és miket lehet enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook