Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az a VPN? fórum

Mi az a VPN? (tudásbázis kérdés)


11. bumburka (válaszként erre: 10. - Jajjj)
2014. szept. 19. 19:16

Oké!

Köszönöm!

Szia,szép hétvégét! :-)

10. jajjj
2014. szept. 19. 16:27
A vpn-ért nem kell külön fizetned. Az nem egy plussz szolgáltatás, csak egy program, amit ha használsz, használja az internet kapcsolatodat. Mintha mondjuk csetelnél valakivel, az se kerül extrába.
2014. szept. 19. 12:42

A helyi kábelszolgáltatót használom.

Fizetnem kell ezért külön?

2014. szept. 19. 12:41

Közben felhívtam az internet szolgáltatót.

A szolgáltató felmondta a szerződést.

Ezért nincs gond.

Mit mondjak...nem vagyok beljebb.

2014. szept. 19. 12:09

Nem sikerült eltávolítanom. :(

Ingyenes ez a VPN?

Nem akarom,h megterhelje a számlát.

6. bumburka (válaszként erre: 5. - Jajjj)
2014. szept. 19. 12:04
Köszi!
2014. szept. 19. 09:34

De amúgy az eredeti kérdésre válaszolva a VPN, az amit szafaripók leírt.

És szerintem ha nem vezetéknélküli hálózatot használsz, hanem kábel megy a gépedbe, és van net, és arról a gépről írsz nekünk, akkor valószínűleg nincs gond. Ha nincs net, és nagyon laikus vagy, akkor a legjobb ilyenkor a szolgáltatót felhívni. Szokott lenni telefonos ügyfél szolgálat, és ők fel vannak készülve az olyan ügyfelekre, akik nem értenek az ilyesmihez.

2014. szept. 19. 09:31

Szia, annak h. ott van még az asztalon a cucc, nincs nagy jelentősége, annyit jelent, hogy valószínűleg a program, amivel a telenoros netet használtad, még nincs törölve a gépről. A vezérlő pulton keresztül le tudod szedni.

A jobb alsó sarokban, a mindenféle hálózatokat tudod megnézni, amihez csatlakozhatsz.

Ha otthon csináltatok wifit - vagyis a levegőből tudod venni a netet egy antennával, akkor azok a vezeték nélküli hálózatok. Mivel a szomszédjaidnak is lehetnek ilyen vezeték nélküli hálózatai, ezeket látod ott lent, és nem felhasználó neveket, hanem a szomszédaid vezeték nélküli hálózatainak a neveit.


Ha neked kábelneted van, és abból nem csináltatok otthon vezeték nélküli hálózatot, az azt jelenti, hogy a falból valahol kijön egy drót, belemegy a gépedbe (esetleg közben vannak kis doboz(ok)), akkor te ezen a dróton keresztül kapod a netet.

2014. szept. 19. 09:25

A virtuális magánhálózat (Virtual Private Network, VPN) egy számítógéphálózat fölött kiépített másik hálózat. „Magán” jellegét az adja, hogy a VPN-en keresztülmenő adatok nem láthatók az eredeti hálózaton, mivel titkosított adatcsomagokba vannak becsomagolva. A titkosítás általánosan használt szolgáltatása a VPN-nek, de titkosítás nélkül is használható, a különböző adatfolyamok elkülönítésére, vagy a hálózat logikai felépítésének egyszerűsítésére.

A VPN-t gyakran használják arra, hogy a munkatársak távolról hozzáférjenek a vállalatközpont hálózatához. Az Interneten keresztül biztonságos alagút építhető ki a távdolgozó számítógépe és a vállalat központjában működő VPN forgalomirányító között. A különböző VPN szolgáltatásokat gyakran beépítik routerekbe, de sok esetben szoftveresen valósítják meg.


[link]

2014. szept. 19. 00:25

Telenoros netet használtam eredetileg.Már nem használom.,felmondták a szerződést,kikapcsolták.Ezért helyi kábelszolgáltatóval kötöttem szerződést.

De a monitoron-az asztalon még mindig rajta van.

A családban más is használja a gépet.Valamit elnyomott rajta,mert jobbra lenn , ezt látom most: Telefonos és VPN. És ezt is: Vezeték nélküli hálózati kapcsolat.És felhasználó neveket.

Tudja valaki mi ez?

Köszi a segítséget!

2014. szept. 19. 00:19

Mobil nettel kapcsolatos?

Ingyenes?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook