Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az 5 hónapos babám ébren etethetetlen... fórum

Az 5 hónapos babám ébren etethetetlen... (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 14. 23:09
Azóta sikerült elérni pozitív változást?
2014. szept. 19. 19:05

én a helyedben biztos nem táplálnék hozzá


szoptatnám csak, ahogy neki jólesik


a nyakával kapcsolatbamn viszont lehet, hogy érdemes lenne egy vizsgálat, mert ha ott kötött az izma, akár egyik oldal felé, akkor nagyon fájdalmas vagy kényelmetlen lehet neki ennie

45. debics
2014. szept. 19. 17:16
Már van 2 foga. De lehet Jon a tobbi is. Remelem nekem Nem akarja ezt egy eves koraig csinalni.
2014. szept. 19. 16:47

Nekem a fiam játszotta azt amikor elkezdtük a hozzátáplálást inkább egész nap nem evett és éjszaka 5* 6* kelt tápszerért. Anyósom minél jobban kínálgatta (együtt lakunk)annál inkább nem evett Most 5 éves bár nem nagyétkű és elég finnyás de nem halt éhen Kb 1 éves volt mire hajlandó volt tápszeren kívül mást is enni.

Arra nem gondoltál jön a foga ha kanalat teszel a szájába megnyomod az ínyét és fáj neki ??

43. debics
2014. szept. 19. 14:15
Visszaterve ma felkerekedtunk hogy kivizsgaljanak minket. Hatha a rossz elmeny Amir irtatok szervi eredetu. Azt olvastam lehet sok mindentol. Hat most valogathatok. Azt mondtak lehet hogy fajt a nyaka mert eltort a kulccsontja szulesnel valamint a masik oldalt a fejbiccento izman volt egy huzodas. Lehet ez is. Valamint Nagy az orrmandulaja lehet ez is. De azt mondtak lehet nema reflux is. barmi es semmi. Tovabbi vizsgalatok lennenek szuksegesek aminek Nem szeretnem kitenni a babam. Csak mert gyilkolom es tomom :)
42. debics
2014. szept. 19. 14:05
Nyugi Nem bantom a babam. Szeretem es megteszek mindent hogy fejlodjon így jutottunk el idaig. Az osszebujunktol az alombanetetesig hosszu am az ut. Szerintetek Nem probaltam ki az osszes alternativat a 3 es fel honap alatt? Nem kivanom senkinek azt amin en es ez a baba atmegy. En is szeretnek filmbe illo idillt. Nem ertem miert Kell ellensegeskedni. En se azert kertem a tanacsotokat mert normalisnak tartom a helyzetet.
2014. szept. 19. 12:19
Amúgy én is azt javaslom, hogy egy evés után várj. Akár 4-5-6-7 órát is. Olyan tényleg nincs, hogy éhen haljon, ha van mit enni.
2014. szept. 19. 12:18
Na ne bántsuk már, ezt tuti az elkeseredettség mondatja vele. Nyilván nem képzelem el szó szerint, ne kötekedjetek már...inkább verbálisan vezesse le a feszültséget mint a babán...
39. angelic smile (válaszként erre: 19. - Debics)
2014. szept. 19. 12:08
Borzalmas ezt egy kismama tollából olvasni. :(
2014. szept. 19. 12:04

"egyre eberebben alszik"

az meg hogy lehet?

gyilkolni az evessel?

te szeretnel igy etkezni, ahogy vele csinalod?

gondold magad a helyebe!

o meg egy kicsi baba, osztonei vannak csupan;

probalj empatikusabb es tapintatosabb lenni

37. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Debics)
2014. szept. 19. 09:34

talán az erőszakosságod miatt lett ilyen


szegény gyerek.... tömöd, gyilkolod, erőszakolod... más szavakat se használsz


nyugodj meg, éhenhalni nem fog, ha van tejed és akarod is szoptatni


hagyd a saját tempójában, ne siettesd, ne akkor adj neki enni, amikor Te akarod etetni, hanem amikor vélhetőleg éhes.

Hadd nyugodjon meg, az evés legyen összebújós kényelmes kellemes tevékenység, ne tukmálós-tömős... nem is értelek... hogy bírod ezt megtenni egy kisbabával??


Várd meg, a míg éhes lesz,( na nem ordítósan éhes!) és szépe nyugodtan,. csendesen, finoman bújjatok össze.

36. 32fcc62d1f (válaszként erre: 35. - 32fcc62d1f)
2014. szept. 19. 08:54
Nem 3-at akartam írni, bocsánat. :)
2014. szept. 19. 08:21

8,5 kg az jó súly. Elvileg fél éves korára kell duplázni a súlyát.

Ne mérd folyamatosan!! Mi felnőttek sem eszünk egyformán, akkor tőle sem várhatod el. Ha 60, akkor annyi kellett.

Valahogyan fel kellene venned az ő ritmusát, megfelelő napirendet kialakítani, mert ez így káosz.

Az evést pedig felesleges ennyire erőltetni. Lehet, hogy pont az a baj, hogy ő ezt szokta meg, neki ez a normális, mert mindig így csináltad, hisz így legalább evett.

3 hónaposan még nem érett a hozzátáplálásra, ez 6 hónapos kor körül alakul ki. Kár erőltetni.


Keress meg egy szoptatási tanácsadót, ő hátha tud adni tippeket, vagy esetleg tudnátok személyesen is találkozni. Talán ez lenne a legjobb.


Kitartás!

34. debics
2014. szept. 19. 05:48
Egyebkent mindenkinek koszonom Aki próbált próbál segíteni es ram szan idot. Tenyleg köszi.
33. debics
2014. szept. 19. 05:44
A baratnom szerint MIT aggodok elalszik a cicin akkor mi van . mondtam neki hogy ot előbb el Kell altatni aztan eszik. Nem joizuen bealszik. A sorrend sajna Nem mindegy. Aztan lehet hogy igaza van a vegeredmeny ugyan az. Oruljek neki hogy "eszik" es fejlodik. Meg ha Nem is tud rola hogy eszik. Persze így is felfoghatnam de ez így meddig normalis. Es mi lesz ha már tenyleg Nem tudom elaltatni. Mint már irtam kanalast sem fogad el.
32. debics
2014. szept. 19. 05:29
Egy ismeros kerdezte hogy nem lehet e hogy refluxos hat Nem vagyok orvos . igaz sokszor bukik de Nem olyan Nagy mennyiseget.
31. debics
2014. szept. 19. 05:24
Persze probaltam kieheztetni ahogy mondjatok tobbszor is. Volt hogy a gyerekorvost is kihivtam hogy na most 6 oraja is csak alig evett itt az alkalom. Mert hat persze Nem hitt nekem hisz egy gyerek ha ehes eszik mondja mindenki. Vegul ugy tavozott hogy cicibol evett 50 et es sirt tovabb. Es lass csodat se elotte se utana tole se fogadott el semmit de sajna cicizni se hajlando tovabb. Akkor már o is csak nezett. Azt mondta biztos eleg neki ennyi. Kerdem en tenyleg? Ha sir tovabb. Es bocsi de azert irtam hogy alomba "gyilkolom" hisz már Nem szeretne ennyit aludni de enni meg csak kene rendesen. Elhiszem hogy rossz a tapsser de akkor MIT adjak neki ha epp nincs eleg tejem vagy latszolag a szopival van baj. Ezert probaltam neki lefejve is odaadni. Mint már irtam eredmenytelenul.
30. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - Debics)
2014. szept. 18. 23:44

Az en gyerekem ruhellte a tapszert, egy kisbaba normalis eledele az anyatej.

Azt nem ertem, miert irod, vagy hgy erted, hgy "alomba gyilkolom" Brutalisan hangzik...

29. Katinkaboszi (válaszként erre: 26. - Nikimiki01)
2014. szept. 18. 23:07

Igazat adok, mert a kisgyereknek is fontos a napirend, hogy szokja már apró korában, mit, mikor kell csinálni.

Azért vannak ezek az ideges gyerekek, nem lehet lefektetni őket időben, mert apró korukban nem szoktak hozzá, mindennek meg van a maga ideje.:)

2014. szept. 18. 23:03
Hívj fel egy szoptatási tanácsadót, lehetőleg olyat, akit valaki ajánl. Biztos tudnak segíteni Nektek. Nem gondolom, hogy egészségügyi oka van, de ha titeket zavar, sőt kikészít, akkor érdemes megpróbálni valamit...
27. Nikimiki01 (válaszként erre: 25. - Katinkaboszi)
2014. szept. 18. 22:55
Megeloztél :):)
2014. szept. 18. 22:54

Lehet h erdemes lenne a gyerekorvoson kersztul elmenni szakrendelesre (endokrinologus stb), aki ilyen témakörben illetékes lehet, hátha valami olyan baja van ami éber allapotban zavarja, félalomban nem. Lehet hulyeseg, csak tippelek..

3 hos babanal a hozzataplalas eselytelen, fel se tudja dolgozni szegenynek az emesztorendszere. A tulzott eroltetes csak oda vezet hogy rossz elmeny miatt rossz evo lesz.


Amugy azt probaltad mar higy meddig birja ha nem alomban eteted?

8,5 kiloval jo sulyban van, nem hagyná magát valszeg ehen halni, en lehet kiprobalnam hogy hajlando e enni ebren is ha igazan ehes...ha 60at eszik akkor 60at, nem etetnem egy oraval kesobb, hanem probalnek kitartani a minimum 2-2,5 ora mellett, azatn kitolni 3ig.

Drasztikusan hangzik, de hatha ha kerul egy tenyleges rendszer a napjaba, kiszamithatobb lesz neki a vilag es konnyebben telnek a napok. Az eleje nehez, de ez ami most van, nem fenntarthato...

25. Katinkaboszi (válaszként erre: 20. - Debics)
2014. szept. 18. 22:46

Gondoltál már arra, hogy egy-egy etetést kihagyj és csak később, amikor már láthatóan biztos, hogy enne, akkor adnál neki?

Ha éhesnek érzi magát, talán rájön, kérni kell, de nem óránként és két óránként.

Próbálj rendszerességet vinni az életébe.

Nem fog éhen halni, ahogy az orvos is mondta, mikor a fiam nem akart enni.

Rájöttem, annyi tejem és olyan erős is volt, hogy neki a fele mennyiség elég lett és hízott is szépen.

Etesd négy óránként, vagy később, de ne sokáig, ha nem eszik akkor, vedd el tőle és pihenj, hiszen a sok etetés megvisel téged is, nem csoda, hogy kevesebb a tejed.

24. debics
2014. szept. 18. 22:42
Rossz elmeny lehet hogy szazszor elapadt a tejem. Hormon problemaim vannak voltak tuti ez is loser jatszik. Lehet ebbol lett elege. De akkor miert Nem jó az allando fix tapszer?
23. debics
2014. szept. 18. 22:37
Ordogi kor megvan napirend nincs. Gratula az ikrekhez le a kalappal. En lasd egyel se birok. Bar van egy 8 evesem is.
22. debics
2014. szept. 18. 22:34
Amikor 2 orankent evett az Kb 2 3 hosan csinalta es igen akkor meg sokat aludt. Lojjetek le de en már Arra is gondoltam mi van ha felalomba etetem es azert Nem eszik ebren mert Baja van. Csak nekem Nem esik le.
2014. szept. 18. 22:34
SZerintem ennyi idos full anyatejes babanak meg nem is kell viz, mert a folyadekigenyet kielegiti az anyatej (ok, kiveve, ha napokig min 40 fokos kanikula van, de ez mostantol mar nem jellemzo). A masik meg, hogy hiaba a szakertoi velemeny es orvosi utasitas, hogy kezdje el az ember a hozzataplalast, a babak kulonbozo idoben ernek meg ra es ezt nem lehet mestersegesen elore hozni. Addig nem fog akarni enni mas, amig nem ertt ra es slussz. A tobbihez sajna nem tudok hozzaszolni, nekem ikreim vannak,a kiket 6hoig csak anyatejjel etettem, de nalunk szigoru napirend volt, max +/- 20p elteressel, mert kulonben az igeny szerintibe ket babaval belepusztultam volna. Igy nalunk sosem volt 1-2 orankenti mellretetel. Szerintem is keress meg egy lll tanacsadot, nagyon segitokeszek. es ne stresszelj, mert azt a baba is erzi es meg rosszabb ordogi korbe kerulsz.
20. debics
2014. szept. 18. 22:27
Beszeltem veluk. Egyszer amikor óránként kezdett enni 6 hetesen valmint amikor már egyre kevesebbet. Ok javasoltak a felalomban evest vegul is bejott eszik. :)
19. debics
2014. szept. 18. 22:22
De eszik napkozben is. Kb 4 orankent alomba gyilkolom es megetetem. Vizet is van hogy csak fecskendovel tudok belegyilkolni.
18. c9f9b53798 (válaszként erre: 17. - Debics)
2014. szept. 18. 22:21

ami példát írtam, ebben nincs tapasztalatom, csak az lll.hu-n olvastam erről


szoptatási tanácsadót nem hívsz fel, hátha tudnak segíteni, lll.hu-n vannak tanácsadók, ingyenesen segítenek, csak a hívás ára

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook