Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszertelen menstruáció szoptatás alatt fórum

Rendszertelen menstruáció szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


13. orchi26 (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2014. szept. 26. 20:32
semmit nem latott...normalis a rendszertelen ciklus. uguhogy nyugodt vagyok, hogu nem ciszta vagy ilyesmi :)
12. M0ncsa
2014. szept. 24. 21:45
Na, mit mondott az orvos?
11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Orchi26)
2014. szept. 20. 08:23
Nekem egyáltalán nem jött meg, amíg szoptattam (8 hónapig).
10. orchi26 (válaszként erre: 9. - M0ncsa)
2014. szept. 19. 17:43
értettem én az elején is a viccet :) örülök, ha alszunk egy jót. akkor inkább jöjjön meg, minthogy utánozzam őket :)
9. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Orchi26)
2014. szept. 19. 16:54

A "termeszeti nepek" haromeves gyerekei is aligha ebrednek maguktol haromorankent enni, es eroltetni a szoptatast :D Ha utanozni akarjuk oket (mert az milyen jo), ebreszteni kell a gyereket.

Persze most mar gyakorlatilag elmeletben beszelunk, hulye lennel kelteni a gyereket. Igazabol viccnek szantam, de mindegy :)

8. orchi26 (válaszként erre: 7. - M0ncsa)
2014. szept. 19. 07:22
sajnos nem rajtam múlik. az én kislányom 6 hetes kora óta végig alussza az éjszakát, úgyhogy kilőve a 3 óránkénti szopi. kivéve, mikor jön egy-egy foga, olyankor éjszakázunk. így jobban belegondolva lehet ez az oka, mostanában gyakran van ilyen.
7. M0ncsa (válaszként erre: 6. - Orchi26)
2014. szept. 18. 19:06

Nincs mit :) Korrekt kerdesre korrekt valasz jar, szerintem.

Bar a pecsetelest nem tudom biztosan, de valoszinuleg az is ezzel fugg ossze. De majd a doki megmondja.


Ha nem akarsz menstrualni, szoptass ejjel-nappal haromorankent, es igy folyamatosan magas lesz a prolaktinod, nem kovetkezik be peteeres.

Az oly eloszeretettel majmolt "termeszeti nepek" azert szoptatnak sokaig es gyakran, ha kell, ha nem, mert termeszetes fogamzasgatlonak hasznaljak a szoptatast. Ennyi a titok :)

6. orchi26 (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2014. szept. 18. 18:25
akkor kezdek megnyugodni :) van bennem egy kis hipochonder hajlam, mindent képes vagyok túlagyalni :) ezért is olvastam a dolgok után, de nem nagyon találtam érdemleges választ. mármint ami a pecsételésre és a rendszertelenségre vonatkozik. úgyhogy köszönöm :)
5. M0ncsa (válaszként erre: 4. - Orchi26)
2014. szept. 18. 17:34

Ha ket szoptatas kozott tobb, mnt 6 ora eltelik, leesik a prolaktinszinted, es bekovetkezhet peteeres. Azert menstrualsz rendszertelenul, mert ingadozik a prolaktinszinted a szoptatas miatt, es hol van peteeresed, hol nincs.

De majd ezt elmondja neked a doki ugyis meg egyszer.

4. orchi26 (válaszként erre: 3. - Vikucka)
2014. szept. 18. 17:19
igen, intenzíven szopizunk még. éjjel nem, de reggel, este plusz minden étkezés között, illetve, ha altatom.
2014. szept. 18. 17:11
szoptatsz még? Akkor esetleg a prolaktin szinttel állhat összefüggésben. Lányom 14 hónapos, 10 hónapos volt, amikor először megjött, és azóta kb. 6 hetente jelentkezik.
2. orchi26 (válaszként erre: 1. - Orchi26)
2014. szept. 18. 16:43
bocsánar, a rendszeres ciklus mennyire törvényszerü? :)
2014. szept. 18. 16:41
Sziasztok! kérdésem a következő: mennyire törvényszerű szoptatás alatt a rendszertelen ciklus? 9 hónapos a babóm. szülés után 2 hónappal jött meg előszöt. azután másfél hónap múlva. Júliusig aránylag rendszeresen, azóta pecsételgetek, most enyhén vérzek, de nem az igazi. terhesség kizárva, védekezünk rendesen, dokihoz van időpontom, csak érdekelne más tapasztalata is. egyébként soha nem volt pontos ciklusom. köszönöm előre is :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook