Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit változtatnál meg a magyar iskolákban? fórum

Mit változtatnál meg a magyar iskolákban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
113. IzaHold
2014. szept. 23. 08:18
Én sokkal egyéniségre szabottabbá tenném. Mert a rosszabb tanulók sem buták, csak másban jobbak. Túlzottan egy sémára megy minden. Pedig lenne idő mindenkinek az egyéni tehetségére is. Szerintem, sajnos túlzottan versenycentrikus az iskola is. Már nálunk is úgy volt.
112. Kilimcs (válaszként erre: 111. - Vica66)
2014. szept. 22. 20:54
persze, értelek. Hát igen.. abban hol van a vadidegeneknek, akik ott sincsenek a ygerekekkel a biznisz... sajnos igazad van :(
111. vica66 (válaszként erre: 110. - Vica66)
2014. szept. 22. 20:45
Na jó, a fogalmazás nem első, vagy másodikra vonatkozik...
110. vica66 (válaszként erre: 109. - Kilimcs)
2014. szept. 22. 20:44
Hát hol lenne abban a "biznic"? No meg nem egyszerűbb azt mondani, hogy a 33.oldalon csináld meg a feladatokat a munkafüzetben, mint mondjuk a füzetbe tollbamondást diktálni, vagy fogalmazást íratni?
109. Kilimcs (válaszként erre: 108. - Érdekes73)
2014. szept. 22. 16:11
igen,, ami tekintve, hogy egy jó tanár kb 2 könyvvel és füzetekkel átadja a tudást első másodikban, egészen vicces miért kell mégis 10 kilónyi könyvet cipelni...
2014. szept. 22. 14:18
Már sok-sok éve téma az iskolatáska tömege...Persze a helyzet változatlan ugyanolyan nehéz...
107. Érdekes73 (válaszként erre: 105. - Vica66)
2014. szept. 22. 14:16
Tavaly úgy kellett a fogalmazás mf.-et megvenni ( ált. 3.o )1000 Ft-ért még pluszba és ugyanez volt a környezettel is :( + még angolt is kellett venni. Ehhez képest idén megvolt minden könyv, mf. ennyi volt a fejlődés. Szerintem rengeteg cuccot kell cipelniük egy vékonyabb gyerek el se bírja :(
106. Kilimcs (válaszként erre: 105. - Vica66)
2014. szept. 22. 10:24

hat a fiam tanitonenije fuzetes... szoval ok sokat irnak. matekon is fuzetet hasznalnak. ir a tanitoneni feladatot. a munkafuzet otthonra (napkoziseknek a napkozire) gyakorlas.

olvasokonyvben meg tobbnyire nemrs egyszeruseggel moso masa mosodaja van pl. meg egy hivatalosan regen se volt olvasokonyv. az eloirtbol csak valogatva...

es mindenki beviheti a nekik tetszo konyveket es felolvashat beloluk. oran . es azokat is megbeszelik. a fiam pl az igy mukodik a tested cimut vitte. van aki meset. van aki jarmuveset. igy a szovegertes szepen alakul.


szerintem ez szinte teljesen a tanitonenin mulik. sajnos nem itt kezdett tavaly a fiam. elozo tanitoneninek az volt az olvasas hogy a tankonyvi meset elolvastak.oran is 5 szor. meg leckenek ugyanez.... en bevallom hagytam hogy mast olvasson a fiam egy olvasas utan. (aztan tanartvaltottunk mert ez agybaj)


szerinted melyik osztalybol kerulnek majd ki az olvasni nem tudok??


ez a aniton mulik. nem a konyvon. ha a tanito meg is bedzeli veluk hozzateszi a magaet, gondolkodnak az olvasmanyokrol akkor megtanulnak olvasni. ha csak ismetelgetni kell meg felolvasni... akkor akivel nem foglalkoznak kulon otthon egyszeruen nem fog tudni tenylegesen erton olvasni.


matek detto. nem mindegy egyutt gondolkodnak e. van e hagyva ido a lassabbaknak is. vagy csak ezt masoljatok ide irjatok a szamokat...


az elso evek nem a konyveken mulnak hanem a tanitokon.

105. vica66 (válaszként erre: 103. - Kilimcs)
2014. szept. 22. 09:42
Ehhez képest mindkét gyerekem esetében azt láttam (két különböző iskola), hogy minden tárgyhoz tankönyv, és minimum egy, de gyakran két munkafüzet is tartozik, ezeket töltögetik ki, a rendes füzetekbe alig írnak. Most korlátozva van, hogy milyen tankönyveket és mennyi pénzért rendelhetnek, és már megy a siránkozás, hogy sok munkafüzet már nem fért be a keretbe, jaj, vegyék már meg a szülők külön.
104. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 102. - Forrest2010)
2014. szept. 21. 21:35
Nem tudom pontosan milyenek az olvasó könyvek az első osztályban mert a fiamat én tanitottam itthon olvasni és nem magyar suliban kezdett végül,de gyanitom,hogy több bennük a kép mint a szöveg nem? És régen amikor pl én jártam első osztályba ha jól emlékszem több szöveg volt benne és kevesebb kép és sokat gyakoroltunk. Én is hallok néha olyanokról,hogy gimi első osztályban derül ki,hogy nem jó a szövegértés vagy diszlexiás,bár utóbbit nem nagyon értem,hogy elötte ,hogy nem volt gyanus??
103. Kilimcs (válaszként erre: 100. - Syria)
2014. szept. 21. 14:02

elég ha megvan mi a követelmény. Ha a tanár rendelkezik a tudásanyaggal, akkor a tankönyv csak díszlet. Kb elég egy palatábla...

a példatárak is csak segítség, hogy ne kelljen állandóan példát írnia a tanárnak. Bár szerintem ez is minimumszint, hogy egy tanár a saját tárgyából bármikor össze bír állítani példasorokat.

illetve minimumszint kéne legyen.

102. forrest2010 (válaszként erre: 100. - Syria)
2014. szept. 21. 13:14
Biztos , h nem lenne jó a kőkorszaki állapotokhoz visszamenni , de egy biztos alapot mindenképpen jó lenne , ha a gyerekeknek megtudnának adni . Valamikor a fiam nem könnyen tanult meg olvasni , de attól fogva , h megtanult , olvasott is állandóan , aztán mikor már bejárt Pestre suliba , az osztályfőnökük fel volt háborodva , h hogyan juthatott el az osztálya többsége a 8.-ig mert egy szöveges feladatot nem tudtak elolvasni ! ha + sikerült is , nem volt képes értelmezni az olvasottakat az osztály zöme , tehát a többség nem is volt képes megoldani ! Valahol valami nagyon elsikkadt menetközbe , ha nincs egy tisztességes alap , arra építkezni se tud szerencsétlen !
101. vica66 (válaszként erre: 100. - Syria)
2014. szept. 21. 12:57

Nos, VAN egységes tanterv, a NAT. Vitatkoznak is rajta sokat, hogy jó-e, úgyszintén éppen manapság igyekeznek egységesíteni a tankönyveket (legalábbis általánosban), illetve jelentősen behatárolták, hogy milyen könyvekből taníthatnak. Ez is sok vita tárgya, és félek, a sógor-koma azért most se járt rosszul.

Igazából mindkét dolog jó is lehetne, ha hozzáértők, vagy hozzáértők bevonásával alakítanák, de úgy tűnik, nem egészen így van.

100. syria
2014. szept. 20. 14:43

Bocsi, de nem volt energiám végigolvasni összes hozzászólást.

A magyar iskolákban szerintem szükséges lenne egy általános tanterv, ami nem gumiból van. És nem ezerféle csicsás munkakönyvről, amin sógor, koma kaszál. Még mielőtt megköveznének: nem a kőkorszaki állapotokhoz szeretnék visszatérni, hanem egy egységes, sok szakember által összeállított OLVASÓ és SZÁMTANKÖNYV-ről beszélek.

Amikből megszerzett tudás által a gyerekek tudnak számolni akkor is, ha éppen lemerült a mobiljuk.

99. unom (válaszként erre: 96. - 0f332c4ec9)
2014. szept. 20. 06:19

Olvass kicsit figyelmesebben. A vita onnan indult, hogy valaki felvetette, legyen újra köpeny, illetve egyenruha.

Amúgy miért ne beszélhetnénk erről? Ha nem érdekel átugrod.

2014. szept. 20. 05:39

na marmint csak ott ok az oktatas ahol jo a tanar.


mert a jo tanar pl altalaban nem is konyvbol tanit sokszpr. hiszen minden a fejeben van. felmeri az adott csoportot es raszabja a tanitast stb...


(hja azt is irtam hogy max 15 fos osztalyokat csinalnek. ezen se lehet tul sokat ragozni)

97. Kilimcs (válaszként erre: 96. - 0f332c4ec9)
2014. szept. 20. 05:37

hat valaki feldobta ezt is.


en palyaalkalmassagit csinalnek. szerintem az minden rakfeneje. mert ahol jo a tanar ott tokmindegy a tankonyv stb most is ok az oktatas. de mivel ezt mar parszor leirtam akar aprosagokon is lehet filozni, nem ? ;)


beke!!( amugy nincs nagy vita max nem egyezik mindenki velemenye. de csak elmeleti mert allamiban se kopeny se egyenruha nincs sehol)

2014. szept. 20. 02:29
Most komolyan a köpenyről vitáztok??? Jó ég.Egy: már jó rég nincs(bár nem volt vele gond). Es ebből jön a kettő,hogy minek foglalkoztok egy nem létező dologgal??? A kérdés ,h mit változtatnánk mai! MAGYAR ISKOLÁKBAN . Nem??
2014. szept. 19. 22:45
Hát az iskolaköppenybe nem volt semmi praktikus ! Kényelmetlen szűk idétlen szabású műszálas vackokba kínlódtak a gyerekek :( 15-16 éves voltam mikor megszűntették hát senki se sírta vissza a suliba :)Pedig akkor már lányoknak voltak kényelmesebb viselhetőbb fajták is.De akkor is utálta mindenki :)
94. unom (válaszként erre: 92. - Kilimcs)
2014. szept. 19. 21:36

Az iskola nem csak a tanulásról szól. Persze, az a legfontosabb, de a többi sem elhanyagolható. Oké, hogy neked nem fontos az öltözködés, de sokaknak igen, van, aki ezzel is kifejezi az egyéniségét. Miért kéne akadályozni?


Többen érvelnek azzal, hogy elfedi a társadalmi különbségeket. Szerintem egyáltalán nem, a gyerekek nem csak az öltözködésből tudják, ki szegény, ki gazdag.

93. Kilimcs (válaszként erre: 91. - Grizus)
2014. szept. 19. 21:35

abszolút nem a pénzről van szó grizus.


megjegyzem manapság nem is látszik a pénz gyakorlatilag, max ha vkli a totál felső luxust hordja. a többi ugyanúgy turiból megvan. És senki se foja megmodnani, hogy nem az adott illetőn volt először. egy csóróbb család pont uyganolyan cuccoka tud járni mitn egy gazdagabb.

92. Kilimcs (válaszként erre: 91. - Grizus)
2014. szept. 19. 21:33

szeritnem meg az iskolában abszolút nem kéne fontos legyen az öltözködés. max egy divatiskolában :) ami ténylegesen az öltözködésről szól.


de ítam, hogy ebben ez az én suemélyes véleményem.


unom: az öltözködés nem midnenkinek jó móka ám ;) vagy fontos önkifejezés. okaknak sokkal inkább csak apraktikum játszik benne szerepet. Ennek is meg kéne elgyen a helye. egy délutáni rendezvényen, egy iskolai bulin, bálon, iyleneken, persze kapjon szerepet, meg egyéniség önkifejezés. De úgy a sima sulis tanuásban mi a fenének?


Én mondjuk nem utáltam a köpenyt. nekem tökmindegy volt. vettem belőle egy praktikust (igen felsőben már én vettem magamra a ruhá 5. ben is már) azt kész, . Nem ettől voltam az aki, vagy nem az aki. a köpenyemre szerintem nem is emléksuzik senki vagy a ruháztomra, a tanáraim se, pedig haha.. mind mai napig megismer :D

91. grizus (válaszként erre: 89. - Kilimcs)
2014. szept. 19. 21:27
Már miért ne kéne foglalkozni az öltözködéssel? Öltözködni jó dolog. Kifejezi az egyéniséget. Ha valakinek nagyon nincs erre pénze, akkor persze jó szolgálatot tehet, de nem hiszem, hogy ilyen problémái lennének azoknak a gyerekeknek, akik egyenruhás iskolába járnak. Anno én is utáltam az iskolaköpenyt, mi még műszálasakban jártunk... egy borzalom volt.
90. unom (válaszként erre: 89. - Kilimcs)
2014. szept. 19. 21:15
Te így látod, én anno még a köpenyt is utáltam, az egyenruha kínzás lett volna. vagyunk még így ezzelpáran, nem mindenki szereti az egyformaságot. Az öltözködés meg messze nem a kínszenvedés kategória.
89. Kilimcs (válaszként erre: 87. - Unom)
2014. szept. 19. 21:11

ezt próbálom magyarázni, hogy az egyenruha nem az egyéniséget veszi el, hanem a praktikumot adja a hátköznapokban. egyszerűen nem kell fogallkozni az öltözködéssel. nem veszi8 el az időt, energiát, stb.

Én inenen nézem. nincs vele gond.

attól emrt van egyenruha mgé az egyik így viseli a haját a másik úgy, az egyiknek ilyen táskája füzete van a másiknak oylan, sorolhatnám, ezer dolgoban nyilvánulhat meg még úgy is külsőségekben is az egyénieskedés.


az egyéniséget meg nem fedi el a ruha.

88. unom (válaszként erre: 83. - Bb439e0ca9)
2014. szept. 19. 21:09

A bunkóság nem liberalizmus. Kicsit kevered a fogalmakat.

A kölcsönös tisztelet alap kéne legyen mindkét részről. A tekintélytisztelet viszont baromság.

87. unom (válaszként erre: 86. - Kilimcs)
2014. szept. 19. 21:07

Nem kisgyerekként, hanem önálló személyként akinek lehet saját ízlése, véleménye akkor is, ha ez a tanárnak nem tetszik.

Ehhez mondjuk jobb tanárok kellenének, másfajta szemlélettel.

86. Kilimcs (válaszként erre: 80. - Unom)
2014. szept. 19. 20:50

nem kell felnőttként kezelni. de totál kis jajj még ygerek neki lehetként se... a ygerekek folyamatosan fejlődnek és nőnek.


iskolába már nem babaként mennek azért.

85. grizus
2014. szept. 19. 20:36
A kérdésre visszatérve, tartalmilag szinte mindent.
84. grizus (válaszként erre: 83. - Bb439e0ca9)
2014. szept. 19. 20:36
Annak mi köze a liberalizmushoz, hogy valaki egy bunkóparaszt? Ez nem az iskolán múlik, hanem az embereken.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook