Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könnyű túrára milyen, melyik cipőt ajánlanátok? fórum

Könnyű túrára milyen, melyik cipőt ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


27. 0a13a7d41c (válaszként erre: 24. - Féknyom)
2014. okt. 8. 16:50
De én a Dechatlonban vettem! :)
26. féknyom (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2014. okt. 5. 20:30
Akkor tévedtem, megesik.:)
25. emagdi (válaszként erre: 24. - Féknyom)
2014. okt. 5. 20:24

miből gondolod, hogy deichmann? és ha a decathlonban vette? :)


nem túl okos csak a kezdőbetűt kiírni, elég barchoba szerű így :)) (nem reklám, ha kiírjátok a bolt nevét, igazából ha nem lehet tudni mire gondoltok, akkor pont az üzenet lényege veszik el :D)

24. féknyom (válaszként erre: 23. - 0a13a7d41c)
2014. okt. 5. 20:14

Én is ott vettem, bagóért. Sosem volt ilyen kényelmes cipőm.

Tehát Deichmann, ha még aktuális, és nincs az isten háta mögött.:)

(van online shopja is)

23. 0a13a7d41c (válaszként erre: 2. - 9c57fd10dc)
2014. szept. 19. 12:15

Én 5-ezerért vettem túracipőt a D...-ban.

Igaz fel is törte a lábam. :D

2014. szept. 19. 12:14
Túracipőt.
21. emagdi (válaszként erre: 20. - Nefaria)
2014. szept. 18. 22:36

persze, ég és föld egy jó túracipő, meg egy akármilyen sportcipő.

de szerintem annak, aki elmegy egy évben egyszer egy túrára (ráadásul ez a medve szurdok nem is egy annyira nehéz terep), annak felesleges vennie egy szuper túracipőt.

mondjuk ha megteheti mert mindegy mennyibe kerül, akkor vegyen egy jó cipőt, és akkor valamelyik túraboltban vegye, ahogy mondtad :)

2014. szept. 18. 19:41

Mountex a Lehel téren, bár ott nem fogsz sztem 20 alatt találni. Az én túrabakim egy Hanwag (Yukon Lady), imádtam, amíg túráztam. Na az mondjuk 60e, de sztem egy minőségi örökéletű túrabakancs itt kezdődik, vagy egy Meindl pl.


Konkrétan a Medve szurdokban nem voltam, de a Hanwagom bejárta velem az egész Magas Tátrát :), illetve a Szlovák Paradicsomot. Előtte én is ilyen mindenféle Decathlonos, meg Hervises "cipőkben" túráztam, hát, ez kb. olyan különbség, mint egy Daewoo Tico és egy Toyota Avensis, kényelemben.


De persze ha nem túrázol rendszeresen, nem éri meg beruházni. Menj el a Mountexbe, ott hátha találsz valamit! Esetleg még a Tengerszem a Dohány (?) vagy Dob (?) utcában, de ott is inkább komolyabb dolgokkal foglalkoznak.

Ja és még van ez a Sportsdirect az Arénában, az talán nem a világvége :) Ott tuti találsz Decathlonhoz hasonló gagyizmust.

19. 99279bb06f (válaszként erre: 18. - Eandi78)
2014. szept. 18. 02:36
A legjobbat egy cipész készíti Budapesten! Kézzel szabja, varrja.
2014. szept. 17. 22:30
Legjobb bakancsokat munkaruházati boltban lehet venni és nem is drágák. Azt nem tudom milyenek, de sokan mondják, hogy az a legjobb.
17. eandi78 (válaszként erre: 14. - 5674644b5d)
2014. szept. 17. 22:23

Lehet kicsit kényelmes lettem mióta autónk van:) Budapestet annyira nem ismerem, de Szegeden és Győrben város szélén van. Ha valaki nem szeret buszozni... Ha tömegközlekednem kellene inkább mennék tatabányai Hervisbe, ami vasútállomás mellett van, mint győri Decathlonba (nem is tudom milyen busz megy oda). Két város között lakunk valahol félúton:)

Decathlon-t azért nem szeretem, mert kevés a márkás holmi. Még Budaörsön csak-csak akad, de Győrben... Ennek ellenére sikerült Budaörsön keresnünk egy adott terméket és Győrben volt raktáron:) Nem is néztek hülyének minket:)

Hervis azért drágább mert nagyon sok a nike termék, "sajátmárkás" olcsó, de nincs olyan minősége, mint decathlonosnak.

2014. szept. 17. 21:43
ja és ha már túra, egy kamásli sem árt
15. emagdi (válaszként erre: 2. - 9c57fd10dc)
2014. szept. 17. 21:19
én voltam már ott, nem kell annyira speciális cipő, ha nincs éppen. Bármilyen sportcipőben vagy tornacipőben meg tudod tenni az utat :) (normál körülmények között, ha előtte hatnapos eső és földcsuszamlás volt a környéken, akkor nyilván necces, de akkor a túrabakancs sem segít sokat:))
14. 5674644b5d (válaszként erre: 13. - Eandi78)
2014. szept. 17. 21:09

Én eddig mindig gyalogszerrel mentem a Dunakeszin lévő Decathlonba. Vagy 3 fajta busz jár oda viszonylag sűrűn, szóval nem Isten háta mögötti kategória még gyalogszerrel sem...


Én még megpróbálnám az Intersportot vagy a Sportdirectet is bár kínálatban egyik sem verheti a Dechatlont vagy a Hervist. A Hervis jó csak felejtsd el, hogy olcsón találsz ott bármit is.

2014. szept. 17. 13:42

Autó nélkül Decathlon isten háta mögötti kategória:) Hervis bevárosban is van, ott sokkal jobb cipők vannak egyébként. Van olcsóbb és drágább is. Hogy kinek milyen túracipő válik be egyéni. Nem szeretem a túracipőt/bakancsot. Nekem kényelmetlen. Jobb a futócipő, abból is a terepre való. Futócipőben is létezik vízálló.

Egyébként vízálló túrabakancs a legjobb, ha bírja valakinek a lába:) Az meg nem a legolcsóbb. Utolsó darabos akcióval ki lehet fogni jó áron.

2014. szept. 17. 13:37
én hervisben vettem túracipőt, Kilimanjaro a neve azt hiszem, és 7-8 körül volt az ára. biztos metek még túrázni, ennyit megér.
11. 99279bb06f (válaszként erre: 2. - 9c57fd10dc)
2014. szept. 17. 13:26

Egy túracipőt nem egy alkalomra terveznek. Ha ilyen párod van, és hosszú távra tervezel vele, akkor viszont készülj fel, hogy minden szabadidőt az erdőben töltötök, és nem árt, ha van egy cipőd hozzá.

Azonkívül egészséges a túrázás, egész addig tudod művelni, míg élsz - vagyis vegyél inkább egy normálisat, mint hogy évenként egy-egy gagyit, amibe belerohad a lábad.

Az én túracipőm már 30 éves, valódi bőrből van, vastag gumitalppal, és varrva van, nem ragasztva.

Télen-nyáron lehet viselni.

Ha mostanában indultok, sok eső volt arra is, és bokáig elsüllyed az ember az erdőben!

2014. szept. 17. 13:21
Bármilyen kényelmes sportcipő is megteszi, csak ne legyen sima a talpa. Márkás sem kell, csak legyen kényelmes. Belül pihepuha :)
9. Zsú1965 (válaszként erre: 4. - 9c57fd10dc)
2014. szept. 17. 13:21

Azért a Decathlonok nem az isten háta mögött vannak...

Én a hetes lábamra gyerek túra cipőt vettem, nagyon kényelmes, tetszik is, és tök jó ára volt.

8. Borsóleves (válaszként erre: 4. - 9c57fd10dc)
2014. szept. 17. 13:17
Az nehéz lesz:(
2014. szept. 17. 13:15

Hát igy nehéz, ha az egyetlen helyet ami megfelelne a leirt igenyeknek, egyből kizarod.... A Budaorsi decathlon nincs a vilag vegen, ha az 5.kerben akarsz cipőt venni, azt is lehet, tudok egy jo sportboltot, 35 ezer környékén kapsz megfelelő túracipőt :)

Egyébkent nem erdemes gagyi cipőben turazni, mert megkeseriti az egesz turat, nem tudom hány naposra tervezitek, de ha az első nap kivegzed a labad, a többi napon szenvedni fogsz.

Surfriderrel ertek egyet, Decathlonban sajat markas túracipőt 15 körül lehet kapni, ha annyit sem akarsz rászánni , vagy nem akarsz kimenni odaig, akkor nem sokat segithetunk...

6. Borsóleves (válaszként erre: 2. - 9c57fd10dc)
2014. szept. 17. 13:15
Most ez a magaszárú cipő amiről én beszélek 38-as méretig 3490.-, most voltam egy hete vásárolni, a félcipő ugyan ebből 2790.- hihetetlen árak, de ami még hihetetlenebb, hogy ezért minőséget kapsz!
5. Borsóleves (válaszként erre: 2. - 9c57fd10dc)
2014. szept. 17. 13:13

Szia én voltam ott tavaly, semmi extra cipőre nem lesz szükségetek én a decathlonban vásárolt quechua (nem tudom pontosan hogy kell írni:)cipőmben voltam, tökéletesen megfelelt!

A hely nagyon szép, érezzétek jól magatokat, jó pihenést kívánok:)

2014. szept. 17. 12:53
Bocsi, azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy olyan helyen szeretnék cipőt venni, ami BP belvárosában van. Tehát Decathlon és hasonló isten háta mögötti helyek számomra kizártak.
2014. szept. 17. 12:44
Én körülnéznék a Decathlonba, a saját márkás termékeik között nem olyan vészesek a túracipő árak sem. Mindenképp bokafogó változatot vennék és a túra előtt sokszor hordanám, sőt elmennék próbaként itthon is túrázni vele, hogy még véletlen se törje fel a lábam a későbbiekben.
2014. szept. 17. 12:42

Sziasztok!

Ausztiába készülünk párommal a Medve-szurdok túrára. Párom talált magának egy cipőt otthon, sima szabadidő cipőt, nekem viszont eddig csak városi cipőim voltak.

Tanácstalan vagyok, hogy milyen cipőt vegyek…

Egyetlen túra kedvéért túlzásnak tartok kiadni 20-40 e Ft-ot egy túracipőre.

A terepfutó cipők talpa elég jól kiképzett, jól tapad, viszont a legtöbbje gyöngyvászon, ami beázik, a szél átfújja, nehéz tisztítani, stb.

A sima szabadidő edzőcipők talpa annyira nem képzettek, a legtöbbje csúszós lenne.

Ti voltatok már a Medve-szurdok túrán? Milyen cipő volt rajtatok? Számít ez annyira? Mit javasolnátok emberi árakon?

2014. szept. 17. 12:42
Könnyű tútára milyen, melyik cipőt ajánlanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook