Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás vásárlási tanácsok fórum

Lakás vásárlási tanácsok (beszélgetős fórum)


22. michelle.r (válaszként erre: 21. - D20c30cb4c)
2014. szept. 18. 10:45
Akkor valószínűleg hitelt sem fog kapni, mert bár a pontos számokat nem tudom, de azt hiszem, a törlesztő részlet nem haladhatja meg a nettó fizetés talán egyharmadát.
21. d20c30cb4c (válaszként erre: 17. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 18. 09:30
Nem mindenki keres annyit, hogy albérlet fenntartása mellett még havi 50 ezret félre tud tenni.
20. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2014. szept. 18. 06:53

es aztan mindenki mehet a hid ala :(

inkabb huzzam meg magam nehany evig, de utana nyugodtan aludhassak evekig, mert bizony a hitel ott ketyeg; ha valaki nem tanul meg a masok hibajabol sem, az menthetetlen

2014. szept. 17. 21:37

Bocsánat a kijelentésért de az ilyen felelőtlen döntések miatt kerültek annyian bajba a hitelek miatt... Ésszerűség... Ami nem az enyém azt nem veszem jelzálog alá ez alap szerintem...

Inkább irány külföld és ott gyűjteni némi tőkét...

18. michelle.r (válaszként erre: 17. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 17. 16:20
Azt a legkevesebb, de jelen esetben a szülők háza is elúszhat.
17. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 12. - D20c30cb4c)
2014. szept. 17. 15:21
es amikor a 30 ezres torlesztoreszletbol 130 ezer lesz? akkor mit csinál? egy alberletbol el lehet menni mondjuk egy kisebbe... vagy tegyen felre havi mondjuk 50 ezret, es 4-5 ev utan vegyen egy pici lakast (pl. fundamenta) esetleges hitellel; a bank nem jotekonysagi intezmeny, ezt meg kell tanulnia meg sok embernek! ugy venni esetleg fel minimalis hitelt, hogyha barmi tortenik, akkor is fizetni tudja, kulonban hajlektalan lesz;
16. d20c30cb4c (válaszként erre: 15. - 2cc786c515)
2014. szept. 17. 13:10

Mondjuk én pesti vagyok, itt nem olcsók az albérletek. Egy szoba 30 ezertől kezdődik. Én értem, hogy sajnos vannak ilyen helyzetek, de ezért jó ha valaki biztosítást köt a hitelre. Nálunk meghalt a hitelt felvevő, és az özvegyének jól jött a biztosítás.

Azt, hogy aki akar az tud dolgozni arra értettem, hogy én 13 éves korom óta magamat tartom el, nincsenek szüleim. Diplomám van, normális életem. Szóval itt csak az akaratra értettem, hogy aki küzd, annak megvan a jutalma.

Persze a bankok hozzállása valóban mindig ugyanaz.

Tényleg csak az vegyen fel hitelt, aki biztos a körülményeiben, a munkájában, hátterében. Bár tudom, hogy ez a mai világban nem ilyen meggondoltan működik.

15. 2cc786c515 (válaszként erre: 14. - D20c30cb4c)
2014. szept. 17. 12:49

Felénk nem ilyen magas egy albérlet havonta….

Azt mondjuk nem írom alá, hogy „de aki akar dolgozni, az tud is.”

A legtöbb ember a minimálbért alig keresi meg …de ebbe most ne menjünk bele, mert nem ez a téma. Bár szorosan kapcsolódik hozzá.


De egyéni döntés és szoc.probléma ki mint cseszi el az induló életét.


Sajnos elég sok ilyet látok magam körül, mi lett a felvett hitelek után. – akikre most gondolok pont nem minimálbéresek voltak. Elég volt annyi, hogy a férjnek máról holnapra megszűnt a munkaviszonya – 2 kicsi gyermek stb… - és ott álltak kocsi- és lakás hitellel egy keresettel.


Félreértés ne essék, nem ezért vagyok dühös … de nagyon dühít a bankok „viselkedése” .

14. d20c30cb4c (válaszként erre: 13. - 2cc786c515)
2014. szept. 17. 11:00

Mi most árulunk egy házat a Férjemmel, aki benne lakott mondta, hogy mennyire ki van akadva magára, mert 3 év alatt majdnem 2 milliót adott ki albérletre, és ha azt tudta fizetni, akkor egy lakáshitelt is tudott volna....

Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy évekig gyűjtögessen lakásra, van akinek létszükséglet, hogy legyen, és mindenkinek át kell gondolnia, hogy mit képes fizetni és mit nem. Rengeteg ember fizet hitelt, köztük az én családom is, 20 évre vett fel hitelt, most jár le nekik és ennyi. Rendesen dolgoztak, persze munkahely váltással, de aki akar dolgozni, az tud is.

13. 2cc786c515 (válaszként erre: 12. - D20c30cb4c)
2014. szept. 17. 10:40

Ja. És 30 évig csak a kamatot fizeti majd és addig elválik min. kétszer.


Maradnék az albérletben és nem mennék át mínusszba, mert annyira biztos ez a mai világ ugye? Tuti egy munkahelyről fog mindenki nyugdíjba menni???

12. d20c30cb4c (válaszként erre: 11. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 17. 10:14
Ebben igazad van, de mi van, ha nem tudnak annyit félretenni egy albérlet fenntartása alatt? Bár persze a hitelt is fizetniük kell majd. Viszont az albérletnél egy embernek fizetnek ki (ki se számolom mennyit egy év alatt) bizonyos összeget, ha hitelt vesznek fel, akkor meg legalább a sajátjukat fizetik.
2014. szept. 17. 08:30

semmibol lakast venni? elkolteni azt a penzt, ami meg meg se nincs? felvenni 4 mill hitelt es 6-7 m-t fizetni vissza jo esetben? es ha tortenik valami? uszik a lakasod, a befizetett osszeg meg a szuleid otthona is!

amugy meg csak nalunk van ez a sajatlakas mania... modernkori roghozkotottseg!

takarekoskodj, aztan johet egy kicsi lakas; 2 ember elkezdheti a kozos eletet egy minigarzonban is!

10. timycat (válaszként erre: 9. - Brough Superior)
2014. szept. 16. 22:35

így tuti nem vennék lakást...


Mi van ha borul a matek? Úszik a bank lakása, meg a szüleidé is.


Olyan használt lakás meg nincs -szerintem- amire nem kell költeni, minimum egy festés, be is kell bútorozni. Az eljövendő kiscsaládot meg rohadtul nem érdekli, hogy banktól vagy más személytől béreled a lakást ahova érkezik.


Inkább kezdj gyűjtögetni, fundamentázni vagy mit tudom én de 0-ból mínuszt csinálni badarság

9. Brough Superior (válaszként erre: 8. - Yuppita)
2014. szept. 16. 22:22
Épp ez az , hogy most is albérletben vagyok és ideje lenne inkább a sajátomat fizetni mint másét.. és ha jön a kis család az ne egy albéretbe legyen már. az ára jó a és költeni nem kel rá semmit ugyan ez 6 milkáért árulják kicsivel odáébb . tul sok választásom nincs csak szülői házra . önerőm nincs sajna milliós nagyságrendű de egyszer el kell kezdeni
8. yuppita (válaszként erre: 1. - Brough Superior)
2014. szept. 16. 19:52

ne vegyél lakást, főleg ne a szülői házra.


melyik város? egy csomó olcsó albérlet van mindenhol

2014. szept. 16. 19:48

Hitelre csak akkor érdemes, ha nyersz a bóton.pl.albérlet és részlet különbségével.

Azt is jól nézd meg, hol.mennyiért.mit veszel. Mennyit kell még rákölteni.

Én most vettem olyat, hogyha egy jóállapotu közötti különbségét ráköltöm palotám lesz és még pénzem is marad:-)))

Sok sikert.

6. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - 25800e2d09)
2014. szept. 16. 12:20
ja és mindezt 30 évre adják...
5. 82d45dcd14 (válaszként erre: 4. - 25800e2d09)
2014. szept. 16. 12:17
Yes!
4. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Brough Superior)
2014. szept. 16. 12:08
önerő nélkül merész belevágni.. csakis forint alapúval kezdj. mert ha felveszel 4-et kifizetsz 3-at még hátramarad 15 milla ha svájci frank alapút kötsz..
2014. szept. 16. 11:59
Szerintem,önerő nélkül nem fogsz tudni lakást venni.
2. kisj
2014. szept. 16. 11:51
Fordulj egy bankfüggetlen hiteleshez, aki az összes bank kínálatából azt ajánlja ami számodra a legmegfelelőbb.
2014. szept. 16. 11:45
Üdv ! haszált lakás vásárlása előtt állok de nagyon nem vagyok otthon ebben a témában . , mivel kell kezdeni és melyik bankhoz éri meg menni . amit tudni kel van állandó jövedelem , a lakás 4 millió de fundamenta lakáskasszám nincs . , beszéltem már több bankkal is de szokásukhoz híven nem mondják az apróbetűs részt , buktatókat mivel nincs kp-ban szinte semmim igy a szüleim háza lesz a fedezet . hogyan kell ebbe belekezdeni ? ha valaki venni akar egy házat és nem ismeri a kiskapukat és semmit. szinte

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook