Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség inszemináció után Crohn betegen fórum

Terhesség inszemináció után Crohn betegen (beszélgetős fórum)


6. youlcsi (válaszként erre: 1. - Beth06)
2014. szept. 16. 12:59

Gratulálok először is :)

szerintem ne aggódd túl a dolgot. a magas érték az valóban a magasat jelenti, nem a határérték körül m ozgót... de ha olyan lesz, nyilván fogsz rá kapni valamit.


closti nem hiszem, hogy okozhat pm-értékben eltérést. mondjuk mi sosem néztük... igazából évek óta hormonokat sem :/


szóval nyugi!

5. beth06 (válaszként erre: 4. - Nefaria)
2014. szept. 16. 10:11
Köszi szépen! És igyekszem nem stresszelni!
2014. szept. 16. 10:03
Ja, és az lemaradt, hogy gratulálok, boldog és stresszmentes babavárást :) Chron ügyben nem tudok segíteni :(
2014. szept. 16. 10:02
*bár kissé már azért magas* :)
2. nefaria (válaszként erre: 1. - Beth06)
2014. szept. 16. 10:01
Én mielőbb elmennék endo dokihoz, mert a 16. hét körülig a baba a te hormonjaidat használja, így a TSH-d vszi emelkedni fog, nem kizárt, hogy kapni fogsz rá hormont. Ha jövő szerda, akkor jövő szerda, addig sztem nem lesz gond, mert a 3,17 valóban határértéken belüli, már kissé már azért magas.
2014. szept. 16. 09:47

Sziasztok!


2009 óta diagnosztizált Crohn beteg vagyok, jó ideje próbálkoztunk már a baba projekttel, és úgy tűnik végre sikerült. Inszemináció után a doki megállapította az 5 hetes terhességet. Ez az első terhességem és nagyon parázok, hogy minden rendben legyen. (persze tudom, hogy pont ezt nem kéne...)

Sajnos a TSH értékem 3,17 lett, ami a háziorvos szerint nem gond, hiszen határértéken belül van, ezért nem is kaptam beutalót az endokrinológiára. Bár mindenhol azt találom, hogy 1-2 között ideális a terhességben. A magán endogkrinológus doki csak jövő hét szerdán tud fogadni.

Elég rémisztő dolgokat olvastam a magas TSH-ról a neten (na ez a másik dolog, amit sokak szerint nem kellene...), pl. korai vetélés, fejlődési rendellenesség.

Mit gondoltok ez mennyire veszélyes? Lehet, hogy a Clostilbegyt tabletta okozta ezt a kicsit magasabb értékét?

Várom megnyugtató hozzászólasaitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook