Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ruhák illatának megőrzése költözés esetén fórum

Ruhák illatának megőrzése költözés esetén (beszélgetős fórum)


2015. febr. 7. 06:23
a koltozes ugy kb 1 napig tart,miert gondolod,hogy a ruhak szagosak lesznek?
12. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2014. okt. 7. 23:12
Ez a tipp nekem jol jott :) koszi!
2014. okt. 5. 12:48
Köszi az ötleteket! :) Nagy kukás zsákokba tettem őket, és tényleg "semmi baja nem lett" az illatnak. :D Illatpárnát meg nem találtam a közelemben. :D De majd beszerzek itthonra.
10. Pansioner (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 16. 06:00
Tökéletesen szárítsd ki a ruhákat, s ha utána teszed zsákba, vagy dobozba semmi baja nem lesz, a ruha sem veszít az illatából.
9. anya4005 (válaszként erre: 5. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 15. 22:21

Szerintem semmi extra,csak a zsákokat szellőztesd ki,mielött belepakolsz,hogy ne legyen erős műanyag szaguk!

Nekem ez bevált: 2 éve tárolom a kinőtt babaruhákat,és most is még a bébi öblítő illatot árasztják.

2014. szept. 15. 18:00
Lehet kapni kifejezetten erre való illatosító párnát. Én szeretem az illatát, de csak ritkán használom, mert kicsit nekem luxusnak számít:D
7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 15. 17:23

Öblítővel átitatott illatkendőkkel (a szárítógépekhez lehet ilyen kendőket kapni, de nem biztos, hogy találsz abban az illatban is, ami a te öblítőd), ezek nagyon sokáig megőrzik az illatukat és illatosítják a ruhákat. Mivel eleve szárítókhoz lettek kifejlesztve, jó erősek, nem mint a kis coccolino párnácskák, amikből szerintem hamar elillan az illat, én szekrénybe is használom és fehérneműs fiókba, több márkából is gyártják, pl lenor.


Mikor elteszem a gyerekek kinőtt ruháit, ezek mennek a konténerbe, de ami még jó lesz a picúrnak, az nem, na, ezek közé is tettem és volt, hogy 2 évig meg se néztem a dobozt, csak mikor kellett, kinyitottam és tök jó illatuk volt!:)

6. Nikimiki01 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 15. 17:15

En ugy csinaltam anno, hogy kimostam, megszaritottam (gepben), es vakumozhatóbzsákokba raktam bele (olyan zsak amivel prozsivoval szivod ki a levegőt)

Fontos hogy tenyleg szarazak legyenek, kulonben bepálik, dohos lesz. De a vakumzsak segit megtartani az illatot mert ugye sehogy sem szellozik, igaz sok zsák kell, en nem mindent vittem mosva, csak az épp aktualis kollekciot.


Mennyi ido fog eltelni a mosas es a koltozes kozott? Csak azert kerdem mert nalunk siman a gardrobba behajtogatott ruhaknak 2 het utan is jo illata van , pedig nem öblitozom agyon.... Szoval siman ki kene birnia dobozolva vagy zsákokva is,,,

2014. szept. 15. 17:02
Nálam gyorsan száradnak, szerencsére. :) És pont hogy öblítőillatot szeretnék. Imádom az illatát.
4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 15. 17:01

Sztem zsakban be fognak fulledni.

Mikor koltoztunk, minden mostam vagy 3 adagot es szaritogepeztem, utana raktam oket fogasra, szekrenybe :)

3. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. szept. 15. 16:58
...be tudod most szárítani a ruhákat? Nálam nagyon nyirkos az idő és semmim nem úgy szárad ahogy kellene - nincs szárítógépem.
2014. szept. 15. 16:57
Ne tedd zsákba, mert nem tesz jót, ha nem szellőzik. Egyszerűen mosd ki a ruhákat és tegyél közéjük valamilyen fűszercsokrot vagy illatpárnát, ha azt akarod, hogy jó illatú és ne öblítőszagú legyen a ruha.
2014. szept. 15. 16:55

Szóval az a helyzet, hogy 2 hét múlva költözöm. Szeretném előtte kimosni a ruháim, plédeim. Mindenképp előtte szeretném. A lényeg, hogy szeretném, ha megőriznék az öblítő illatát kb. 1 hétig, hogyha kipakolok jó illat legyen. A lakás ki lesz takarítva mire megyek.

Száradás után tegyem őket zsákba? Vagy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook