Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A volt felesége állandóan pénzt akar tőle fórum

A volt felesége állandóan pénzt akar tőle (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. szept. 21. 16:29
Ha közös kasszán vannak akkor illene beavatni ezekbe a dolgokba az új asszonyt is.Azzal semmi probléma ,hogy támogatja a gyerekét, jó lenne ha minden apuka így állna hozzá.Az viszont baj ,hogy összeköti az életét mással ,közös a pénzük és nem beszéli meg vele a pénzügyi dolgokat.Holott ez már a társára is tartozik hiszen közös a kassza.Anyuka meg ha nem tudja fenntartani az apuka által otthagyott házat,próbálja meg eladni.
83. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 17. 09:13

szerintem anyukád nagyon rosszul áll hozzá (lehet rossz tapasztalat miatt,kicsit úgy tűnik,irigy)


valóban a párja sokat segít,de ez a dolga,hisz az ő gyermeke is,nem csak a nőé,és ha megteheti igen is mindent meg kell tenie a boldogulásért,hiába nem ő él vele

saját magamról tudom,h nem kevés egy gyerekről gondokodni,ottjont biztosítani,kaja,ruha,szakkör,játék,stb,jóhogy a felsőoktatási költségekbe is segít az apa


szerintem érvelj azzal,h ha ő lenne a nő helyében,akkor ő mit szólna ahhoz,h az új társ rosszalná a támogatást,ill,hogy ő nem kérne ?szerintem de,mert minden pénz jól jön,főleg,ha nem gazdagok,mert a ház nem minden ,azt fenn is kell tartani

2014. szept. 16. 19:29

Aki ezt allitja, az valoszinuleg nem gondoskodott, tanittatott egy gyermeket egyedul egy keresetbol + a lakas, a rezsi, az egyeb fizetesi kotelezettsegek;

es akkor meg nem beszeltem a legfontosabb ruhazkodasrol, esetleges gyogyszerekrol, tanevkezdesrol, stb.;

amikor az embernek meg azt is meg kell gondolnia, hogy vegyen egy 2 gombocos fagylaltot!

miert a gyerek szivja meg, hogy a szulei elvaltak?

aki elvalt, gyermegtartast fizeto ferfihoz koti az eletet, annak szamolnia kellene azzal, hogy normalis esetben a gyermek lesz mindig az elso!!

aki ezt nem tudja felvallalni, az keressen el nem kotelezodott tarsat maganak, es egy problemaval kevesebb!

81. Cucicsillag (válaszként erre: 36. - Kriszta773)
2014. szept. 15. 17:04

Ugyanez a szitu az emlitett baratnomeknel is :(

Vannak nok, akik ezt termeszetesnek veszik, nem tudnak lapozni es/vagy nem tudnak lapozni, hgy ez egy uj elet...

80. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Tündi0318)
2014. szept. 15. 16:07

Igen, de van, ahol meg csak az anya nyel. Mindenki csak a saját szituációjáért felelős és csak abban játszik döntőbírót. Mindenkit csak annyira tudnak leszedni anyagilag, amennyire ő ezt megengedi és hozzájárul, ezért majd ha nem tetszik neki, hogy leszedik, akkor szól és kész. Ha nem mer szólni, akkor meg az ő baja.


Amikor elvált szülők jó viszonyban vannak, ez eszébe sem jut egyiküknek. Az anya nem "követel", hanem kér, az apa nincs "kizsákmányolva", hanem önként adja. Az, hogy ebbe sokak zsarolást látnak bele, nem mindig valós, mert egy felnőtt férfi meg tudja magát védeni, ha akarja. Ha hagyja, hogy zsarolják, nyilván igazat ad annak az exnek, szóval már nem is nagyon nevezhetjük zsarolásnak, máskülönben már elmehetett volna bíróságra.


A fórumból nem derül ki, de valószínű, hogy itt egy jó viszonyról van szó.

79. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Marlenka70)
2014. szept. 15. 15:57

Ezt nem úgy szokták megállapítani, hogy az anya is szálljon be ugyanakkora összeggel, hiszen nagyon ritka, hogy egy nő teljesen ugyanannyit tudjon keresni, ugyanolyan vezető állásban, mint a férfi, ha munkaidő mellett gyereket is kell nevelnie. Míg a férj megengedheti magának, hogy később végezzen a munkahelyen (ugyanannyi órát csak más idősávban), az anya nem, mert az ovik, iskolák bezárnak fél ötkor, olyan munkát vállalhat csak, ami ezt figyelembe veszi. Tudom, a fórum főiskolásról szól, csak ugye ez az egész sztori sokakra igaz lehet.


Nos, abban maradjunk, hogy ugyanakkora összeg, ez nem áll meg, inkább úgy szokták meghatározni, hogy ugyanakkora teher vagyis a szülők úgy vállalják el a költségeket, hogy mindkettejük pl a fizujának a 20%át költi a gyerekre (gyerektartáson kívül). Ebből az jön, hogy átlagfizetésnél ez semmire nem elég, ezért az anya többet is költ, de lehet, hogy az apa fizetése sokkal több és annak a 20%a már szép pénz, viszont neki ugyanakkora teher csak, mert a 20%ról van szó. Szóval nem fogja annyira érezni a hiányt, és szívesen adja, mert a gyerekéről van szó.

78. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 15. 15:44

Szerintem ezek olyan dolgok, hogy az emberek mindig hozzák a múltjukat, a "csomagot" egy újabb kapcsolatba és ezt vagy megszokja anyukád, vagy nem, de te nem tudsz változtatni a hozzáállásán.


Ő olyanért haragszik az ex-feleségre, ami neki nem adatott meg, de ettől még nem hibáztathatja őt. Pl. nem az ex tehet arról, hogy anyukád téged egy fizetésből volt kénytelen nevelni, tehát nem rajta (vagy a férfin, aki fizet a gyereke után) kellene leverni ezt, vagy hibáztatni. Az életben mindenkinek dob valamit a gép, annak a nőnek egy ilyen pasit dobott, aki válás után is sokat segít anyagilag. Sőt, ez nem érdem szerint megy, nem biztos, hogy bűntudatból fizet többet, úgy értem, vannak pasik, akiket megcsaltak, kidobtak, és még így is fizetnek és fizetnek a gyerekek után, mert a gyerek sem tehet erről.


Aki nem akar ilyen dolgokon vitatkozni, az ne költözzön össze elvált, gyerekes palikkal! Ha meg másmilyet nem talál, fogadja el a csomagot, ahogy van, úgy értem, az anyagiak pont az, amibe ilyen rövid idő után, pláne ha nem házasok, nincs beleszólása, csak abba, ami a közös kasszát illeti. Az is lehet, hogy igazából nem vállalta fel a hitelt más tulajdonáért, csak nem akarja megmutatni az összes lapját, és nem akarja, hogy tudjátok pontosan, mennyi a vagyona.

77. forrest2010 (válaszként erre: 74. - Unom)
2014. szept. 15. 14:30
...de azért valld be őszintén ! bármennyire is szimpatikusabb a segítő hozzáállás , azért az itteni anyagi viszonyok mellett és között ez a nagyon fehér holló !!! nagyon-nagyon !!!
76. forrest2010 (válaszként erre: 71. - Kriszta773)
2014. szept. 15. 14:26
Na azért az az 5-6 ház kb 40 év alatt épült és az , h ma milliók egy ház , hát hajdanán az se így épült , mint ma , több volt akkoriba a csináld magad mozgalom ! az első gyereke , akit még 20 éves kora alatt csinált , már régesrég nagypapa volt amikor az 5. v 6. feleség gyerekei születtek , de a pasi bizony úgy volt vele , h felnevelte a gyerekeit / többségét / v éppen fizette a gyerektartást + otthagyott a gyereknek egy fél házat , ennyi legyen elég !!!
75. cf233dd106 (válaszként erre: 69. - Kriszta773)
2014. szept. 15. 13:26
Olvaslak egy ideje és neked nagyon jó meglátásaid szoktak lenni. Most is egyetértek.
74. unom (válaszként erre: 72. - Kriszta773)
2014. szept. 15. 10:49
valószínűleg olyanok fujjolnak akik szerint ha a pasijuknak van gyereke az előző kapcsolatából akkor azt miattuk el kellene felejtenie. Nekem ez a hozzáállás érthetetlen.
73. szafaripók (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 15. 09:43

Hú, már eleve az idézőjel, hogy "véletlenül" ráakadt egy levélre

Anyukád nem bízik a pasiban, és még kutat is... Szép... Ahelyett, hogy örülne, hogy olyan férfit talált, aki nem hagyja faképnél a gyerekét. csak úgy megjegyzem, hogy anyukád akármit is csinál, a gyereke a gyereke marad...

És ha ennyi mindent megtehet a pasi, akkor gondolom nem áll olyan rosszul. Amíg nem anyukádnak kell emiatt plusz műszakot vállalni, szerintem nem sok közötök van hozzá...

72. kriszta773 (válaszként erre: 70. - Unom)
2014. szept. 15. 09:16

én megértem, hogy a gyereket önállóságra és talpraesettségre kell nevelni, de ennek nem hiszem, hogy sok köze lenne a gyerektartáshoz, mert egy középiskolát elvégezve a gyereknek se olyan végzettsége, se olyan lehetősége nem lesz, hogy rögtön normális munkahelyet normális fizetéssel bevállaljon egy főiskola vagy egyetem mellett :) attól még, mert elmegy a suli mellett dolgozni valamit, nem fog tudni lakást venni és finanszírozni teljes mértékben az életét a továbbtanulását


nem is értem erre a témára a sok fújolást, hiszen ez egy pozitív példa, amikor az apa fizeti normálul a gyerektartást (ami egyáltalán nem egy nagy összeg), és nem bunkóskodik, hanem megpróbál beleadni a további kiadásokba is

71. kriszta773 (válaszként erre: 64. - Forrest2010)
2014. szept. 15. 09:12
ebben a sztoriban az a gáz, hogy ha egy pasi simán megengedheti magának, hogy élete során 5-6 házat vegyen vagy építtessen fullra, ami szerényen számolva is 100 milka felett van, attól nagyon ciki, hogy egy fillért nem adna pluszba a gyerekeinek. az ilyen minek akar gyereket?
70. unom (válaszként erre: 69. - Kriszta773)
2014. szept. 15. 09:11

Szerinte ha a gyerek elmúlt 18 onnantól oldja meg.

nem értem, hogy lehet így hozzáállni a saját gyerekéhez valakinek. Ömlik belőle a keserűség.

69. kriszta773 (válaszként erre: 68. - Tündi0318)
2014. szept. 15. 09:00

honnan veszitek ezt a baromságot látatlanban, hogy az anya nem ad bele (legalább) ugyanannyit, mint az apa? miből gondolod, hogy a lakást annak idején az apa vette saját pénzből és kizárólagosan, amit most otthagyott? vagy azt, hogy a hitelt tutira az anya vette fel egymaga, aki helyett most a volt férj fizeti?


számolj már utána, ha anya-apa ugyanannyit, havi 30 ezret költ a gyerekére, az mennyi? havi 60 ezer forint. amire azt mondaná az ember, igen, fedezi egy gyerek havi kajáját, tisztálkodószereit, befizetéseket a suliba, max. egy-két ruhát, bérletet stb. ja, hogy van olyan, hogy iskolakezdés, nyári táborok, betegség, gyógyszerek, fogorvos, telefonszámla stb.? akkor azt ki fizeti, ha apuci nem ad egy fillérrel se többet, mint amit egy bíróság megállapít? anyuci, nem? mert egy anya nem mondhatja, hogy túlléptem a havi 30 ezres keretet, holnaptól nem kapsz enni

2014. szept. 15. 08:44
Zárom én is,mert én úgy gondolom hogy ketten voltak ott mikor azt a gyereket megcsináéták gondolskodjanak egy formán róla mind anyagiakban mind érzelmekben stb... szánjon az anyuka is ugyan annyit a gyerekere mint az apuka ez így korrekt!
67. Tündi0318 (válaszként erre: 64. - Forrest2010)
2014. szept. 15. 08:38
Pontosan!Sok gyerek és anyuka sajna kihasználja az apukát rendesen,a külön válásba mindketten benne voltak,mindketten viseljék a következményeket! ebből adódik az apa nyel mindenért!mi van akkor ha az apa marad egyedül 2 gyerekkel és anyuci megy el mert talált egy olyan pasit aki az elveinek meg felel? ilyenkor az anya az anya egyáltalán,őt miért nem szarják az emberek? mert anya,neki nem kell dolgozni? hát dehogy nem!
66. Tündi0318 (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2014. szept. 15. 08:33
ez így van!az apa fizeti a törlőt a lakást is oda adta fizeti a gyerek tartást,meg fizesse a főiskola felét oké,és az anya? mit foglalkozik a gyerekkel anyagilag ha mindent az apa fizet? a fősuli mellett pontosan eltud menni dolgozni,ott az ösztöndíj!vagy ha így állunk hozzá amíg a gyerek el nem megy dolgozni addig az apjára lesz szorulva? ebből jön ki az hogy sok ember aki suliról jön ki úgy van vele "nem megyek dolgozni mert apuci fizeti a megélhetésem még 30 évesen" is teszem azt,és innen vannak a lusta emberek akik basznak dolgozni!az én unokatesómnak a lánya most ment fősulira,nem volt jó neki a fősulis élet így el ment külön albiba 60.000 plusz a megélhetés még 60.000 meg még 30.000 et,fizet az apuka rendesen de eltudna menni dolgozni így az albérleti részét ki tudná rendezni napi 4 órába kellene menni neki dolgozni árufeltöltőként baszik rá mert a saját szájából hallottam hogy mondta minek mikor apuci fizet! NA akkor most mi van?
65. forrest2010 (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2014. szept. 15. 07:38
Persze ! mindenki ilyet szeretne , ha válásra kerül a sor ! de az élet nem ilyen !!!!!
64. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Kriszta773)
2014. szept. 15. 07:34
Nagynéném férje 5x nősült / v 6x ! / mindenhonnan 1 bőrönddel indult tovább , minden nejének otthagyta a házat , / nem mindenhol volt saját gyereke , de ahol nem volt , ott is azt mondta , ő lemond a saját részéről , írassa a gyerekére a fele házat a volt neje / mert mindegyiknek épített egyet , minden újrakezdése teljesen az alapoktól indult , aztán a legutolsónál már csak az asszony nevére épült , sajátmagának már csak haszonélvezetet tartott meg , h az előző házasságaiból származó gyerekek , ne követelhessenek már onnan semmit , hiszen mindegyik kapott már egy fél házat , fizetett gyerektartást is + otp-t is az otthagyott házak után , de azontúl semmit , úgy volt vele , h fizetett már , adott már éppen eleget !
63. kriszta773 (válaszként erre: 59. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 21:17

szerintem te félreérted a szitut, nem arról van szó, hogy az exnej a bőrét is lehúzza a pasinak, aki minden pénzét az exnejnek fizeti szegény nagy zsarolásoknak kitéve. arról van szó, hogy az újnőnek csípi a szemét, hogy a gyerektartáson felül is ad még pénzt.

gondolhatod, ha még az újnő lánya is úgy látja, hogy ezzel nincs gond, akkor nem nélkülöznek, nincs becsapás meg átvágás

valószínűleg a pasi az alatt a tizenvalahány év alatt, míg egy család voltak, akkor is többet költött a gyerekre, mint a gyerektartás díja, miért változna ez radikálisan válás után, hiszen a gyereke maradt? a rezsit és a kaját már az újnőnek fizeti ugyi közös kasszába :))))))))))

62. unom (válaszként erre: 59. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 21:14
Rossz lehet a gyerekednek lenni. Érettségi után oldja meg az életét...
61. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 21:11

Te látod leghelyesebben a dolgokat.

Gondolom, anyukád új párja veled is rendes, te ezért nem akadsz fenn ezen a "plusz " támogatáson.

Esetleg hasonló korú a "másik " lány?

60. fincsi5 (válaszként erre: 59. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 21:05
Hű, meg ha!
2014. szept. 14. 21:01

Retteghet a férjetek ha kenyértörésre kerül a sor :-)

Én befejeztem a téma boncolgatását, nem kell egyetértenünk és nem is fogunk. Ki így ki úgy látja.

Nem a szemem csípi csak mindennek két oldala van.

Azért mert elváltak nem kell a bőrét is lehúzni.

58. kriszta773 (válaszként erre: 53. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 21:00

egy főiskolára menő emberke inkább 18 körül lehet, mint 20 fölött, és attól, mert anyagilag segítik a tankönyvekben, esetleg tandíjban, albérletben, nem jelenti, hogy nem tud kimosni egy gatyát vagy megkenni magának egy vajaskenyeret :)


szerintem egyre kevesebb olyan család van, ahol normálisan tudják segíteni a gyereket továbbtanulásban, de még ha ezt sem veszem, egyáltalán eltartani, megadni nekik a minimumot, így azt én mindenképpen pozitívnak látom, hogy válás után is egy apa nemcsak egy kis összeget lök oda havonta, hanem segít, ha kell és plusz kiadás jön


nem is gondoltam volna, hogy valaki azt írja, a büdös kölyök, mi a francot gondol meg az anyja is, nehogy már az apja bármi pluszt tegyen, menjen dolgozni, azt csá :)

57. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Tündi0318)
2014. szept. 14. 20:59

Ezen a hozzászóláson valahogy átsiklottam.


Mi az, hogy : az ő gyereke is, nemcsak az apáé?

Hát vele van, ő neveli! Gondolom, őket hagyták el, apukának van új családja. És ott van egy jóérzésű fiatal, a fórumindító.

Itt meg néhányan haragszanak, mert apa többet segít, mint amit a bíróság megállapított.

Nem szeretnék elvált lenni, de ha igen, ilyen exet szeretnék.

56. unom (válaszként erre: 44. - Tündi0318)
2014. szept. 14. 20:53
Beleszámoltad a retmészetbeni gondoskodás értékét is az anya részéről?
55. kriszta773 (válaszként erre: 52. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 20:51

már bocsánat, de attól, hogy nem élne velem, még igényelném a gyakori együttléteket, és hogy tudjak mindenről, ami fontos az ő számára :) azt hiszem, ez egy apának is alapvető kell legyen


nem tudom, a te szemedet mi csípi ilyen esetben, gondolom az, ami a fórumindító anyukájának, hogy nehogymár a gyerektartás felett is beleadjon bármit is azért, mert az exnej kéri :) mert miért ugrik segíteni az exnejnek? közben meg ugye itt a gyerekről van szó. de mint már írtam, nem is értem a problémát, mert egyrészt örülnék, hogy a pasim valóban normálisan és felelősen kezeli az emberi és családi kapcsolatait, másrészt nem érezném úgy, hogy nekem be kell számolnia minden fillérről, amit másra vagy másokra költ. kivéve akkor, ha ez anyagilag hátrányosan érintene engem, vagyis nekem kéne eltartanom vagy többet beleadnom a közös költségeinkbe. de itt nem merült ez fel a történetben. csak az a zavaró tényező, hogy miért fizet többet, mert az exnej kéri

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook