Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » McKenzie gyógytornával gyógyultak, nem gyógyultak fórum

McKenzie gyógytornával gyógyultak, nem gyógyultak (beszélgetős fórum)


1 2
36. Bichi
2017. máj. 3. 10:11
Sziasztok! Most keresek Budapesten gyógytornászt, aki ezzel foglalkozik. Tudnátok ajánlani valakit?
2017. ápr. 5. 18:27
Ez természetesen kérdés akart lenni. *Érdemes megpróbálni?
2017. ápr. 5. 18:27
Sziasztok! Nekem most lett aktuális a gyógytorna. Egy ismerősöm javasolta ezt a McKenzie-t, de ő is csak hallomásból tudja, hogy állítólag jó. Megosztanátok, ha van valakinek személyes tapasztalata róla? Érdemes megpróbálni. Pesti vagyok. Mindegy, hogy hová megyek, mindenhol egyformán csinálják?
33. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 32. - Zumba13)
2015. júl. 15. 21:21

Bocsi, most meg én nem válaszoltam. Csak most látom, hogy írtál.

A páromnak a járás okozott nagyobb gondot, nem volt erő az egyik lábában, emiatt sántított. Most viszont annyit javult, hogy elhanyagolja a tornát. Én ebbe nem szólhatok bele, ha rosszabb lesz, akkor biztosan megint komolyabban veszi.

Neked is jobbulást!

2015. jún. 28. 07:08
Szia! És ő állni tud? nekem az volt a legrosszanb...mef a talpaim is bizseregtek.Az a gond ilyenkot izomegyensuly felbomlik és ezért valamelyik izom elgyengül a másik megerősödik eht kell helyrehozni ezt csak gyogytornasz tudja megallapitani.Jobbulást!!
31. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 30. - Zumba13)
2015. jún. 27. 20:28

Köszönöm, hogy írtál! Jobb későn, mint soha. :))

Párom jobban van, de addig halogatta a gyógytornát, hogy anélkül is javult. De nem tökéletes, és neki is olyan gyengeség érzés van a lábában. Olvastam erről a piriformis izomról, meg láttam róla torna videót is a neten. Majd újra javaslom neki, hogy menjen el a gyógytornára, meg ezt az izom nyújtást is már említettem neki, hogy meg kellene próbálnia. Köszi mindent, amit írtál.

30. zumba13 (válaszként erre: 29. - 2bed2dfa3a)
2015. jún. 27. 19:58
ne haragudj rég jártam erre, lehet párod meg is gyógyult már... azóta van denevérpadom, derekam , ülésem teljesen helyre jött, javulgattam, de valami még nem volt oké, felkerestem egy reumatológust, kiderült a pirformissal is gond van, az nyomja az ülőideget, azért "gyengül" el a lábam. Újra gyógytornászhoz járok, ezt nyújtjuk, erősítjük a keresztcsont körüli izmokat, és lám 2 hét után már tudok álldogálni 20 perceket:9nekem nagy szó.. Én mindenképp gyógytornász felkeresését javasolnám íg yutólag is, remélem jobban vana párod!!
2015. ápr. 8. 09:27
Szia! Elolvastam a bejegyzéseidet, köszönöm, hogy megosztottad. A McKenzie torna segített, hogy így feljavultál? A páromnak keresünk megoldást hasonló tünetekre, egyenlőre nem akar javulni. Most találtam a McKenzie tornáról írásokat, csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg hatásos-e, érdemes-e megpróbálni.
2015. febr. 12. 11:46
helyzetjelentés: Kb.90%-os vagyok, menés, ugra-bugra, ülés nem okoz gondot, erősebbek a lábaim , az állás is megy már 15-20 percet, de azért érzem, hogy nem minden tökéletes. Már szinte megérintme a talajt ha nyújtott lábbal lehajolok. heti 3 sport, szauna, nyújtás, hátizomerősítő gyakorlatok+vettem egy gravitációs ágyat, most tesztelem, szerintem hatni fog, viszont a hangyamászás fekvő helyzetben megvan a lábbujjaimban.
27. zumba13 (válaszként erre: 26. - Krisszi77)
2014. dec. 1. 19:20
Szia! Ha írsz email címet, küldök egy könyvet . Fájdalom nélkül a címe, egyszerű gyakorlatok vannak benne,hátha segít.
2014. nov. 30. 23:39

Köszönöm,kedves vagy.A meszesedéstől elkezdve,kezdödő gerincsérv...

Minden héten masszázsra kellene járnom,hogy az izomzatom úgymond puhán legyen tartva.Pici még a gyerek,most ezt nem tudom megoldani.

25. zumba13 (válaszként erre: 24. - Krisszi77)
2014. nov. 25. 11:53
Mi a panaszod?? Hátha tanácsot tudok adni?
24. krisszi77 (válaszként erre: 21. - Zumba13)
2014. nov. 22. 16:33
Szia!Nem találtam.Egyedül vagyok a gyerekkel itthon,nincs segitségem.
2014. nov. 22. 12:36
Nos ot tartok,hogy heti 3 mozgas ,2zumba,1spinning+infraszauna.Amikor nincs sport,gyaloglas,most tartok 5km- nel.Nem mondom hogy teljesen jó a lábam,fent a combtönėl gyenge,az állãs nem mefy,befeszül a combom...de remelem megerősödök ès ez is jó lesz.napi torna+ erősites megvan.. ..
2014. nov. 4. 11:46

juppi, negatív a lumbélis gerinc mr-rem, még erőnlétben kell fejlődnöm, nem tudok sokat menni, huzodik még a fenekmnél...állni nehezen bírok.

gyógytornászom szerint viiszahúzodott az elmozdulás, ami volt!! Tornára fel!!!

21. zumba13 (válaszként erre: 20. - Krisszi77)
2014. okt. 29. 05:42
Szia! Örülök,hogy "követed" a sorsom.Neked mi a panaszod? találtál gyógytornászt?
20. krisszi77 (válaszként erre: 19. - Zumba13)
2014. okt. 28. 16:02
Szia!Engem érdekel!Olvasom!
2014. okt. 28. 11:48

No a sztori folytatódik, bár látom sokan nem olvassák...Már 3.hete járok vissza sportolni, először, nagyon fájt a derekam utána, feszüt a lábam, de alakul.

Most lesz 31-én még csak az Mri vizsgálat, most tudom meg mi bajom.

a lábaim még feszesek, nem annyira, í combizmom mellett ilyen kis csomókat figyeletm meg, remélem a feszülés miatt van.. de alakulok, a mozgás jót tsez, az ülés is alakul, de állni nem tudok, 10 mp és befeszülnek az izmaim..no ennyi

2014. okt. 7. 11:40
Gondoltam folytatom a "sztorim"..ott tartok letelt a 6 hét, már nem érzem a nehézséget a lábaknál, nincs görcs,de azért feszesség van a térdem alatt. inkább derekam fájdogál, és ott van húzó érzés, erősítéseket végzek, és ma először megyek vissza sportolni, de szigrúan csak 20 perc zumba.
17. zumba13 (válaszként erre: 16. - Krisszi77)
2014. szept. 21. 21:27
Ën Szombathelyre járok:-(
2014. szept. 20. 16:00
Sziasztok!Mosonmagyaróvár környékén jár valaki McKenzie gyógytornára?
15. zumba13 (válaszként erre: 14. - Bogibaba86)
2014. szept. 20. 12:59
Nagyon köszi a segítséged:-)
2014. szept. 20. 09:56

Akkor folyamatosan javulsz hidd el ;)

Ha centralizálódik a tüneted,azaz a végtagok felől a gerinc,derék felé,akkor egyre jobb a helyzet!

Teljes javulást kívánok! :)

2014. szept. 20. 07:53
Csak a teljes kép kedvért.Év elejen emwltem meg magam,oldalrol bal kézzel vettem fel egy nehez targyat,fájt utanna a vállam ,kitornasztam,aztan jött a lapockam alá ëgő erzes,előtehajlaskor,aztan gyakoribb lett.Vëgig sportoltam heti 2 zumba,egy spinning,jót tett.(már több éve jártam)Gyógymasszőr picit segitett,aztamn elmetem thai masszazsra, rá 1,hétre kezdett talpam hangyászni,fura érzesek jaras közben..bal vadli fajdalom.elmentem maszekba reumatologus-manualterepautahoz.Azt mondta először,hogy nincs gyöki tünet,medencecsavarodassal kezelt,ill.bal bordakosaram tapadasat oldotta fel.nem javult a helyzet,sőt 3 napig alig tudtam sarkon jarni,visszamentem ő irta ki az mrt,küldőtt gyogytornaszhoz.A sarkonjarasom arra,mar visszajött.Gyogtornasz lapockam alatti egesen sokat segitett,az is behuzodott közepre,ha odafigyelek testartasomra nem is érzem,de azert megvan még.. napi 8 orat ülök ..ékparna,odafigyeles...Gondoltam leírom a teljes sztorit,ha már ilyen kedves vagy es hozzaszolsz.
12. zumba13 (válaszként erre: 11. - Bogibaba86)
2014. szept. 20. 07:07
Szia! Fajdalom nincs a labaimban,neha a terdem egy picit,nem zsibbad,inkabb neha igy erzem hogy megy benne az idegszal,de az sem fáj,meg a talpam hangyaszik...
2014. szept. 19. 23:55

Ha a derekadra koncentrálódik a fájdalom az jó...de 1 hónap után már több javulást várnék...

A vádliban már nincs fájdalom,zsibbadás?

10. zumba13 (válaszként erre: 9. - Zumba13)
2014. szept. 19. 11:54
még egy kérdésem lehet, az én gyógytornászom azt mondta, hiszek is neki, hogyha abban a 3 szögben fáj, az nem gond..no most hogy ahogy húzodik föl az egész dolog a derekamban, hát bizony a kobra után fáj, csíp érdekes a jobb oldalon..meg ahogy csináloma gerinc mentén. de az elmúlik, viszont estére azért tornák után is megmarad még a jobb oldali fájdalom a 3 szögben..
9. zumba13 (válaszként erre: 8. - Bogibaba86)
2014. szept. 19. 11:51
ja ...bocsi, aakor te jobban értesz hozzá, köszönöm a hozzászólásaidat.
8. Bogibaba86 (válaszként erre: 7. - Zumba13)
2014. szept. 19. 07:29
Nem,hanem gyógytornász vagyok és Mckenzie terapeuta ;)
7. zumba13 (válaszként erre: 6. - Bogibaba86)
2014. szept. 18. 11:37
Köszönöm, hogy ezt írod, nagyon megnyugtattál vele, kissé megijedtem, mert ilyet még nem éreztem??? Szintén ebben a cipőben jártál??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook