Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gáz vagy villany? fórum

Gáz vagy villany? (beszélgetős fórum)


2014. okt. 1. 16:34
a legjobb a villanysütő
28. munca45 (válaszként erre: 22. - 4f8ae69d1b)
2014. szept. 18. 19:30
Nekem is gáz és villany. Szuper nagyon szeretem. A légkeveréses sütéstől kicsit tartok kiszárad tölle a piskota.
2014. szept. 17. 07:03
Köszönöm a véleményeket!
26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2014. szept. 15. 22:28

Villanyszerelő szerintem sem árt, mivel lehet, hogy új vezetéket is ki kell építeni, meg villanyórát cserélni, stb.

Szóval szerintm vásárlás előtt azért egy villanyszerelőt is kérdezz meg!

25. moonlight13 (válaszként erre: 23. - 94cdcf3375)
2014. szept. 15. 22:26

A villany sütőt nem lehet gázzal is használni. Áramszünet esetén legfeljebb nem fogsz sütni, csak főzni, vagy serpenyőben, ha a felül gázt választod.

De milyen sűrűn van áramszünet? Nálunk 10 évente 1-2 alkalommal van csak.

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - 94cdcf3375)
2014. szept. 15. 11:27

Én is a kombináltat javaslom.


Sütni sokkal jobb abban.


Igen, áramszünet esetén nem tudsz sütni, az csak elektromos.


A vezetéknél legjobb, ha villanyszerelőt hívsz, ha rövid a vezetéke

2014. szept. 15. 11:08

Köszönöm a véleményeteket!


Most ott tartok, hogy kombinált tűzhelyet vennék, mert nem használom túl gyakran a sütőt. Egy héten max. egyszer. Sütit ritkán sütök, de akkor mindig félek milyen lesz. Húsételeket sütök inkább. Szóval láényeg a lényeg: ritkán használom a sütőt, de mikor használom, szeretnék egy kis komfortot, és biztonságot.


Még lenne kérdésem (ha már voltatok olyan kedvesek, és válaszoltataok):

-Ha nincsen áram, akkor a sütésnek lőttek? Nem lehet a sütőt gázzal használni?

-Az áramhoz hogyan kapcsolódik a tűzhely, milyen messze ér el a vezetéke? (azt tudom, hogy nem lehet hosszabbítót használni).


Köszönöm a válaszokat előre is.

2014. szept. 14. 19:13
Nekem is felül gáz,alul villany.Nagyon szeretem.Légkeverés mellett hamarabb megsül minden.
2014. szept. 14. 19:00
Hja és olyan hónap az ezres amikor mindennap ment órákat mások a sütő plusz foztem is rendesen. . Azért szerencsére időszakosan kattan csak rá a család a pogácsa batyuk sütik csigak és egyébb sutnivalokra:-) szal minden áldott nap nem megy ennyit a sütő mint egy két ilyen hónapban.
20. Kilimcs (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2014. szept. 14. 18:51

A gázt nem fizetjük. Lezarattuk.


És az egész ház után számolták az altalanyt... hiába volt hotarolos edenyem,... a gáz 2200 volt per hó a villany pedig össz egy ezressel nőtt per hó... hát jóval olcsóbb.

19. globus (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2014. szept. 14. 18:38

Ezt én sem értem...

Ugyanezen okból nem váltok villanytűzhelyre, három éve ismételten gázosat vettünk. Átalánydíjat fizetünk, és nagyon sokat használjuk, villanyszámlára ilyen szokások mellett gatyámat ráfizetném.

Amúgy villanytűzhelyre szavaznék, sokkal szebben süt :)

18. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Kilimcs)
2014. szept. 14. 18:36
Hogy lehet olcsóbb, ha a gázt átalányban fizeted, a villany meg pluszban van, nem?
2014. szept. 14. 17:48
A főzőlapom gáz a sütő légkeveréses elektromos. Semmi nem szárad ki benne, gyönyörűek a sütik is.
16. Kilimcs (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2014. szept. 14. 17:36
Hát nálunk átalánydíjas volt... mégis a villany az olcsóbb...
2014. szept. 14. 16:14

Ha átalányt fizetsz, akkor gáz, mert olcsóbb.

Nekem egyébként felül gáz, alul villany. Szeretem a villany sütőt, de mivel átalányt fizetek, olcsóbb lenne gázsütővel sütnöm.

2014. szept. 14. 13:40

A főzőlapom kerámialapos gáz. Na az egy szívás!! A képen csodálatos, de használatban egy büntetés. Ha csak kicsit is világosba kerül, minden porszem látszik rajta és a gázrózsáktól, kapcsolóktól sziszifuszi időpocsékolás a tisztítás és mégsem látom soha tisztának, vagy már fóbiám van tőle.


Szerintem a villanysütő csak légkeveréssel szárít, ami viszont energiatakarékos, hiszen 25 fokkal kisebbre kell állítani a kívántnál. A kiszáradást úgy lehet elkerülni, hogy egy kisebb edényben vizet teszünk a sütő aljába.

13. barbylove (válaszként erre: 3. - 94cdcf3375)
2014. szept. 14. 11:28

sütésre én mindenképpen a villanyt ajánlom. Többen is mondták már, h sokkal jobb a gáznál. A villanyos sütő nem szárítja úgy ki a tésztákat mint a gázos.


Nálunk kombós van, alul villany, felül gáz.

12. Kilimcs (válaszként erre: 10. - BoBi86)
2014. szept. 14. 11:12
en siman ciffel takaritom a fozolapot. tok szep maradt.
11. Kilimcs (válaszként erre: 7. - Ficánka5)
2014. szept. 14. 11:10

na igen ... amikor hov az ember vendegeket beteszi a kajat.... es varja a xsodat mert csak az ora porog a gaz nem fut.... hat ezekbol nagyon elevem lett.



nekem a teteje is villany. en jobban szeretem mint a gazt.

10. BoBi86
2014. szept. 14. 11:09

A főzőlap mindenképp gázrózsás legyen a villany kész kínszenvedés. :( Nekem nem sikerült megszeretni. Ráadásul nagyon nehéz szép tisztán és karcmentesen tartani. Èn ha most vennék akkor ezt az inoxot is elfelejteném ha jól néz ki ha nem. Oltári szívás pucolni. :/

Sütőből egyértelműen villany! Gazdaságosságot én sem tudok de az biztos, hogy ez a légkeverős-grillezős sütő nagyon jó! Nagyim 50 évig sütött gázos sütőben most kapott villanyt de azt mondja sose cserélné vissza! :)

2014. szept. 14. 11:07
Mostanában már úgy spórolok vele, hogy a kelt tésztákat, kenyeret, már akkor beteszem sülni, amikor bekapcsolom, így ott kelnek meg gyönyörűen és nem pörög az óra üresen.
8. Kilimcs (válaszként erre: 3. - 94cdcf3375)
2014. szept. 14. 11:06
en mindennap fozok. sokat sutok is. nekunk a villanytuzhely uzemeltetese olcsobb mint a gaz volt. direkt neztem durva honapban... kicsit kevesebb mint a felevel olcsobb. az teny maga y tuzhely 100e volt. gazt sokkal olcsobban kaptunk volna. de ezen joval egyszerubb is fozni. pl tortaba a csokit nem kell vizgozolnom stb...
2014. szept. 14. 11:02

Sütéshez tudok tapasztalatot, mert gázos volt, villany van. Költözésnél azért módosítottam villanyra, mert bizony a gáznál volt olyan gyakran, hogy a gáz folyt, az óra pörgött, a süti, a hús nem sült. A mostani helyzet pedig teljesen rizikós.

A villany egyenletes, de eléggé drága, ha sokat kell használni.

6. angelic smile (válaszként erre: 5. - De Luca)
2014. szept. 14. 11:02

Nekem is. Én nagyon meg vagyok elégedve vele. Mindenképpen ajánlom, hogy a sütőd villany legyen, nem tudsz úgy sütni egy gázossal, mint egy villanysütővel.

Hogy mennyivel több az áramszámla, nem tudom, mert mikor összeköltöztünk a férjemmel, én rögtön ehhez ragaszkodtam.

2014. szept. 14. 11:00
Nekem a főzőlap gázrózsás, az alsó sütőrész villany.
4. 94cdcf3375 (válaszként erre: 2. - Angelic smile)
2014. szept. 14. 10:59
Most írtam (csak nem vártad meg míg felteszem a teljes kérdést).
2014. szept. 14. 10:58

Új tűzhelyet szeretnék venni.

Gáztűzhelyet szeretnék, de van aki a villanytűzhelyet ajánlja, merthogy annak sokkal több a funkciója.

Én meg azt gondolom a villqanytűzhely működtetése jóval drágább mint a gáztűzhelyé.

Jó lenne valami jó kis sütő (alsó-felső sütés), de félek a villanyszámlától.

Vajon érdemes villnytűzhelyet venni?

2014. szept. 14. 10:57
Mi gáz vagy villany?
2014. szept. 14. 10:54
Gáz vagy villany?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook