Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni a terhességi hányinger ellen? fórum

Mit lehet tenni a terhességi hányinger ellen? (beszélgetős fórum)


2014. szept. 16. 08:53

Sziasztok!


Terhes vitamin a gyártóknak jó, illetve, hogy aránytalanul nagy baba szülessen.


Én most folsavat szedek csak, ami a velőcső záródási rendellenesség ellen jó.


Hányinger: sajnos nem igazán tudsz mit tenni. Én próbáltam az elsővel az Elevitet, előtte is szedtem, de mikor áldott állapotba kerültem, Én is kihánytam. A másodikkal a Gravidát az elején, szintén mikor áldott állapot lett, kihánytam. Most 2 helyről is kaptam az információt, hogy elég csak a folsav, mert ez a lényeg. Ja a régi Elevitben állítólag ebből pedig nincsen elég.

Nem könnyű kiigazodni ezen a kismama-baba bizniszben.

2014. szept. 16. 08:15

Refluxos hányinger esetén azonal hagyd abba a cukor és gluténtartalmú étlek fogyasztását. Xilitolon kívül semmilyet, max.stevia, de az nekem keserű.

Áldott állapotban lévő hányingerre nagyon bevált a nyers hideg tej, de csak néhány korty. Azt a pajzsmirigy gyógyszer mellé is lehet szedni. Arra figyelj, hogy laktózmentes legyen, mert a laktózt nem tudjuk lebontani 9 éves kor után már maradéktalanul.

Én nagyobbik lánykámmal 8 hónapig hánytam, megállás nélkül, de utolsó hónapra megszűnt a tejtől. Második babámnál már nem voltak iylen gondjaim, pedig szép hajasbabaként születtek.

Én a terhes vitamin szedését sem ajánlom, én a debreceni klinikán szültem a profnál és ő elmondta, hogy az nem nekünk egészséges, megfelelően táplálkozó nőknek lett kitalálva. A szervezet mindent előállít amire szüksége van, csak táplálkozz változatosan. Én ezt tettem, sokan ezt tették a baráti köröbmen és egészséges, szuper aranyos kiegyensúlyozott babáink születtek.

ÁLDOTT BABAVÁRÁST mindenkinek!!! :)

16. Dió5 (válaszként erre: 4. - Aville)
2014. szept. 14. 17:31
És köszi a gratulációt! :)
15. Dió5 (válaszként erre: 8. - Petra025)
2014. szept. 14. 17:30
Nekem is sokszor akkor is fel kell kelnem, ha még nem aludtam ki magam, mert olyan hányingerem van, ha megébredek :(
14. Dió5 (válaszként erre: 7. - Akivagyok)
2014. szept. 14. 17:28
Én olyan "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy már a terhesség előtt is volt refluxom, és akkor a legerősebb gyógyszert kaptam rá, amit most nem szedhetek :( A háziorvos a Gaviscont mondta most, de az egyáltalán semmit nem használ nekem. A nőgyógyász viszont felírt Ranitidint, azt mondta, nyugodtan szedhetem, és inkább neki hiszek, és olvastam is olyan cikket, hogy kísérlet szerint nem árt ilyenkor, az elején sem, úgyhogy remélem. Ez sem tökéletes, esténként kicsit már van gondom, de a gavisconnál összehasonlíthatatlanul jobb. De később, amikor a terhesség miatt erősödni fog a reflux, akkor biztos ezzel is szenvedés lesz :( Különben én már évekkel ezelőtt fordultam orvoshoz a reflux miatt is, pont azért, h ne legyen terhesen, de nem foglalkoztak velem semmit, csak megkaptam a legerősebb gyógyszert, a Nolpazát. Ja, ráadásul olyat is olvastam, h reflux miatt végig lehet hányinger a terhesség során, de remélem, nem erről van szó nálam :S
13. Dió5 (válaszként erre: 5. - 3a5c305959)
2014. szept. 14. 17:22
Én már most minden nap mondom a férjemnek, hogy nem bírom tovább :) megkérdem a dokit majd, hogy szedhetek-e B vitaminokat még pluszba.
12. Dió5 (válaszként erre: 4. - Aville)
2014. szept. 14. 17:21
Hát én sem így képzeltem a terhességet :( eseteben egy kamu az, amit a könyvekben írnak, hogy üres gyomorra jelentkezik. Azt hittem, ha erre vigyázok, hogy ne legyen, akkor nem leszek rosszul :(
11. Dió5 (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2014. szept. 14. 17:19
Szerintem ki fogok próbálni olyat, hátha...
10. Dió5
2014. szept. 14. 17:12
Köszi mindenkinek a biztatást és tanácsokat! Mivel tervezett terhességről van szó, a doki már előtte is szedette velem az Elevitet, akkor nem volt hányingerem, csak kb. az 5. hét végétől, így bízom benne, hogy nem az Elevittől van. Nálam bonyolítja a helyzetet, hogy hashimoto thyreoditisem, azaz autoimmun pajzsmirigygyulladásom van, annak meg árt a jód, úgyhogy kizárólag az Elevit, abból is csak a régi fajta jöhet szóba (a többiben mind van tudomásom szerint), úgyhogy marhára örülök különben, hogy most a Plusba tettek jódot, és ezentúl csak azt lehet kapni majd, úgyhogy már fel is tankoltam több doboz sima Elevitből, de a legtöbb patikában már nincs. Azért is bonyolult most a helyzet így, mert a hormont, amit szedek (a babának is ez biztosítja, ami kell neki, a jód helyett) reggel éhgyomorra kell, és csak fél órával utána ehetek. Így inkább olyankor veszem be, ha megébredek, de már eltelt min. 4 óra evés óta, de azért szerintem így még nincs rendes éhgyomor, de máshogy nem bírnám :(
2014. szept. 14. 11:53
Nekem semmi bajom az Elevittől. A hányinger a10. hétre elmúlt. Az orvosom nekem azt ajánlotta, hogy tartsak az ágyam mellett kekszet, és mielőtt felkelek az ágyból, egyek két databot. Akkor valóban elmaradt a reggeli rosszullét.
2014. szept. 14. 09:36

Várni, hogy teljenek a napok... És talán a 12. hét környékétől elmúlik:-))

Előző terhességemnél sem segített semmi, és most sem.. Pedig mindig nagy reményekkel kipróbáltam valami újat:-) de semmi... A mostani terhességemnél még amikor éjjel felkeltem pisilni, akkor is émelyegtem...

De nyugtasson a tudat, hogy állítólag azt jelzi, hogy minden a legnagyobb rendben van:-)

7. akivagyok (válaszként erre: 1. - Dió5)
2014. szept. 14. 09:33
Hát kitartás, én az első trimesztert végighánytam és küszködtem a hányingerrel. Nekem semmi nem segített! Az utolsó trimeszterben meg jött a savam végig egészen szülésig. És abban a pillanatban elmúlt ahogy megszültem! Úgyhogy kitartás mégegyszer. Sokszor sajnos nincs megoldás csak a várakozás hogy a végére érj!
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Dió5)
2014. szept. 14. 08:48

Én ugyan ebben a cípőben járok :D Reggeltől estig émelygek, és semmi nem esik jól, a pisztácián kivűl. Én 8 hetes 3 napos vagyok és ott tartok hogy annyira elment az ízlelésem , annyira más mindennek az íze, hogy képtelen vagyok főzni is a szagok miatt, és az mellett ehetetlen a főztöm. Most egy ideig biztos, hogy minden nap hordom a menűs kaját kettőnkre az étteremből.

Én gravidát szedek, nagyon sok ismerősőm pontosan is az elevittől volt rosszul és hízott nagyon sokat már akkor amikor a terhesség előtt elkezdték szedni. Babásan pedig ajánlott minden nap szedni a terhes vitamint.

5. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Dió5)
2014. szept. 14. 08:37

A B6 es B12 vitaminok is csökkentik a hanyingert es emelygest allitolag.

Nekem is ilyen volt es nem tudtam mit kezdeni vele. Raadasul en hanytam is hetente párszor, ebből ketszer a metróallomason ami tok ciki volt. Meg szerencse hogy mindig volt nalam hanyoszacsko. Parszor a munkahelyemrol is haza kellett mennem mert annyira gyenge voltam a hányás utan hogy nem tudtam allni sem.

En probaltam croissant enni, az is segitett picit mert ha ehes voltam akkor jött a hanyinger. A Subway elott nem tudtam elsetalni öklendezés nelkul, pedig a terhességem elott tok szerettem. A kedvenc pizzeriammal ugyanigy voltam.


Teljesen aterzem a helyzeted mert en teljesen kiborultam a vegere mar mert kb a 16. hetig tartott. Mindennap sirtam a ferjemnek hogy nem birom tovább. Nagyon nehez volt.

Aztan a 16. heten szinte egyik pillanatrol a masikra elmult :-)

Kitartas!

2014. szept. 14. 06:18

Először is gratulálok! :)

Én azonnal abbahagynám az Elevitet, tök felesleges, elég ha folsavat szedsz csak. Nekem is nonstop volt hányingerem, de én ha eszegettem, elmúlt.

Ha nem múlik, akkor, neked sem életed legszebb időszaka lesz a terhesség... :) Utána viszont mindent kárpótol... ;)

2014. szept. 14. 03:14
vannak homeopátiás szerek amik nagyon jók.tapasztalat.
2. temmp (válaszként erre: 1. - Dió5)
2014. szept. 14. 02:51

egyik kolléganőm pont az elevittől émelygett egész nap, egészen véletlenül áttért másik vitaminra és el is múlt.

jobbulást!

2014. szept. 14. 02:03
Még csak most kezdtem a 7. hetet, de több, mint egy hete folyamatosan hányingerem van egész nap. Nem bármikor jelentkezik a nap folyamán, ahogy írni szokták, hanem folyamatosan, tényleg :( hányni egyetlen egyszer hánytam, akkor legalább egy ideig jobb volt utána. Max. esténként szokott lenni egy óra kb., amikor jobban vagyok. Sokszor eszem, keveset, sok nem is férne belém a hányinger miatt, próbáltam a gyömbéres kekszet is, semmit sem használ, és mindenféle kaját. Ja, amikor egyszer hánytam, az pont keksz evés (Jó reggelt) végén következett be. Elevitet szedek heti 3-sor, állítólag az csökkenti, mi lenne anélkül? Nektek van valami bevált módszeretek, mert már úgy érzem, nem bírom, és állítólag még hátravan a "java" a 8. és 9. héten :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook