Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egri csillagok olvasó napló kérdések fórum

Egri csillagok olvasó napló kérdések (beszélgetős fórum)


1 2 3
88. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 74. - Kristo_f)
2014. szept. 16. 16:32

dehogy ekezlek!

ha netalan ugy tunnel, elnezest kerek!

mit jelent az ekezes????

87. 75 Hajni (válaszként erre: 86. - Grizus)
2014. szept. 15. 16:15
Igen jár fejéesztésre . Mama mindent meg tesz mindent ő olvas fel neki mert ugy talán kicsit jobbanm meg érti hallás után mint ha maga olvasná .
86. grizus (válaszként erre: 83. - 75 Hajni)
2014. szept. 14. 20:13
Diszlexiás a gyerkőc? Jár fejlesztésre?
2014. szept. 14. 20:07

Azt nem értem,hogy ha fel van mentve olvasásból akkor miért kell neki ezt a leckét megcsinálni?


A másik meg és ettől az esettől eltekintve,hogy nehogy már nehéz legyen a kötelezőket elolvasni és megirni belőle egy naplót a gyereknek! (oké néha a naplóba besegithet a szülő,de nem az egészet) Nem szeretem amikor ilyen portálokra ilyen kérdéseket tesznek fel. A másik megcsinálja és sokan pofátlan módon "lemásolnák". Majdnem undoritó. Persze tudom(!),hogy itt nem ez a helyzet.


És ezútin gratulálok annak a tanárnak aki ettől a gyerektől kéri ezt a leckét.

84. 80ASIQ (válaszként erre: 83. - 75 Hajni)
2014. szept. 14. 19:36

Az internetes fórumok átka, hogy az ember nem ismeri a kérdező problémáját teljes mértékben. Itt mindenki azt hitte - én is - hogy nem volt kedve a gyereknek elolvasni ezért innen próbáltátok megoldani a feladatot.

Magam részéről elnézést kérek.

83. 75 Hajni (válaszként erre: 72. - 80ASIQ)
2014. szept. 14. 18:24
Köszönöm a kedves szavaidat már meg oldotuk ismerősömnek kértem volna . A gyerek sajnos nagyon gyenge szöveg értésből mama neveli nevelési tanácsadó felmentette az olvasás alól mama olvassa fel neki . De attól függetlenül a leckét neki is meg kell csinálni . Tudod van olyan gyerek aki olvas és meg sem érti mit olvas sajnos ez is egy betegség .
82. 80ASIQ (válaszként erre: 77. - Kristo_f)
2014. szept. 14. 13:56
Valamilyen kötelező olvasmány biztosan kell. Hogy mi, ezen lehet vitatkozni. A választhatóság és a közepes vagy annál kisebb terjedelem számomra jó ötletnek tűnik.
81. 80ASIQ (válaszként erre: 79. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 14. 13:53

Én írtam a herótot. Hogy az osztálytársaimnak miért volt herótjuk, nem tudom. Nekem azért mert Jókai művészi körmondatai (akkori tanárnőnk mondta így) számomra nagyon nyögvenyelősek voltak. Volt azért egy jó rész a könyben: annak leírása, hogyan menekültek korcsolyával egy befagyott folyón farkasok elől.

És persze a körmondatok mellé jött a terjedelem.

80. 80ASIQ (válaszként erre: 75. - Kristo_f)
2014. szept. 14. 13:49
Hogy megnyugtassam magam, a saját könyvemben nézném meg, hogyan van leírva. De most lusta vagyok megkeresni, így egyelőre talonba teszem ezt a janicsár-féle dolgot. Kérlek, ne vedd ezt tőlem bizalmatlanságnak. AZ Egri csillagoknak "millió" kiadása van, el tudom képzelni, hogy van olyan, hogy akarva vagy akaratlanul változtatnak a szövegen. Nem azt mondom, hogy az én könyvem az etalon, hanem csak bizonyítani tudnám, hogy miért hiszem azt, amit.
79. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - Kristo_f)
2014. szept. 14. 12:27

Irják itt alant hogy a "Kőszívűtől meg mindenkinek herótja volt"


Aztán miért is? Mert vastag? "


Egy frászt a vastagsága. Egyszerűen nem érdekelt a téma akkor, de szívesen olvastam más könyveket. Számomra szükséges rossznak éltem meg.

78. unom (válaszként erre: 77. - Kristo_f)
2014. szept. 14. 12:20

A szókincst nem a kötelezők javítják elsősorban, hanem az, ha valaki minél többet olvas, minél többfélét.

Miért baj az, ha valakinek nem jönnek be azok a könyvek amik kötelezőnek vannak nyilvánítva? Mindenkinek lehet saját ízlése, sőt, kell is.

Engem a 19. sz-i orosz írókkal ki lehet üldözni a világból, ezért nem is olvasom őket. Viszont olvasok/olvastam helyettük sok mást, nem gondolom, hogy szegényebb lennék.

77. kristo_f (válaszként erre: 72. - 80ASIQ)
2014. szept. 14. 12:10

amikor még nem tudja a gyerek, hogy mi lesz belőle, mindennel kell foglalkozni."


Tökéletesen igazad van

Ha egy gyerek nem olvas, lehet belőle jó kőműves vagy biológus, de nem lesz meg az általánosnál több szókincse és szakbarbár lesz


Műszaki ember vagyok és műszaki egy jóbarátom is

Ő utóbbi képtelen megfogalmazni egy hivatalos levelet

De ha tovább boncolgatjuk, ma már önéletrajzot kell beadni pályázatokra, munkakereséskor

Hogy tud bárki is megírni egy ilyet ha gyerekként nem tanult meg fogalmazni

A fogalmazás az meg olvasónapló megírása gyerekkorban


Irják itt alant hogy a "Kőszívűtől meg mindenkinek herótja volt"


Aztán miért is? Mert vastag?

Természetesen én sem örömmel olvastam

Apám humán végzettségű volt és igen nyustölt a történelemmel és az irodalommal

Olyan fogalmazványokat iratott velem amit nagyrészt ő diktált

Persze a tanár megérezte hogy nem én irtam.


Viszont felnött korban meglett ennek a gyümölcse

Irodalom záró dolgozatnak /esti technikum/olyan dumát megeresztettem, hogy a tanár nem osztályozta le, de megigérte ha érettségin hasonlót produkálok, visszamenőleg 5-re értékeli

Produkáltam, úgy szóbelin mint irásbelin


Naszoval, bár úgy tűnik magamat fényeztem, de nem így van

Jópár példát találni a neten, és itt a topikokban is, ahol kitünik az illető "nem műveltsége" a kommentjei, kérdései alapján


Ezért kellenek ezek a kötelező olvasmányok

76. unom (válaszként erre: 65. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 14. 11:58

Az élő nyelv folyamatosan változik, ettől élő. Ha változatlan marad akkor meghal, alkalmatlan lesz a világunk leírására.

Szerinted csak a ma kötelezők és a ponyva közt lehet választani?

75. kristo_f (válaszként erre: 73. - 80ASIQ)
2014. szept. 14. 11:57
Ne nekem higyj, a mek.oszk.hu-rol olvastam, hogy nem-e tévedek, mert elsőre a visszaemlékezésemre hagyatkoztam
74. kristo_f (válaszként erre: 65. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 14. 11:54

Nem szoktál te ilyen zavarosan írni! Vagy ekézel engem?

Ha ez utóbbi, miért is?

73. 80ASIQ (válaszként erre: 62. - Kristo_f)
2014. szept. 14. 11:20
Kénytelen vagyok hinni Neked. Nehogy rászánjam magam és megkeressem a könyvet! :) Jó lenne egy katalógust csinálnom mert rengeteg könyvünk van szanaszét a házban és nem tudom melyik hol van. Nagy munka, de megérné.
72. 80ASIQ (válaszként erre: 57. - 75 Hajni)
2014. szept. 14. 11:13

Hajni! Sajnálom, hogy csalódást okoztunk. Mindannak ellenére amit magam írtam, válaszoltam volna, ha tudtam volna a választ. Sajnos elfelejtettem (ez indok, hogy akkor el se olvasson valamit az ember mert úgyis elfelejti?), hülyeséget meg nem akartam írni. Momentán nem tudom hol van a könyv. Vagy a padláson vagy a polcon a hátsó sorban. Isten bocsássa meg a vétkem, nem fogtam hozzá megkeresni.


Én is sokat gondolkozom azon, hogy mit van értelme megtanulni és mit nincs. Odajukadok ki, hogy gyerekkorban amikor még nem tudja a gyerek, hogy mi lesz belőle, mindennel kell foglalkozni. A petóniával is, hátha kertész lesz vagy biológus. A nagy kérdés az - szerintem - hogy hogyan lehetne ösztönözni a gyereket, hogy legalább egy minimális szinten elsajátítsa a tananyagot és ismeretei alapján tudjon dönteni arról, hogy felnőttként mivel akar foglalkozni.

71. 80ASIQ (válaszként erre: 52. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 14. 11:00

Hasonlót én is akartam írni. Nekem a Kőszívű ember fiai lidércnyomás volt!

Nem gondolom, hogy nagyon különc lennék mert az Egri csillagokat nálunk szinte kivétel nélkül mindenki szerette és élvezettel olvasta el, a Kőszívűtől meg mindenkinek herótja volt. Lehet, hogy akkor mások voltak a gyerekek mint most, akkor nem volt internet.


Igen! Én is akartam írni poénból, hogy kötelezővé tenném a Magyar Köztársaság Alkotmányát, a BTK-t, a Polgári Törvénykönyvet és a BP-i telefonkönyvet meg a saját megyéje telefonkönyvét.

70. 80ASIQ (válaszként erre: 51. - Unom)
2014. szept. 14. 10:53

Sejtettem, de soha nem foglalkoztam vele.

Ami a fatakarékosságot illeti, bizony már az is szempont. Mindenesetre pótolni kell a kivágott fákat.

69. unom (válaszként erre: 65. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 14. 09:47

Mi élvezet van abban egy gyereknek, ha szótárazva olvas?

Az irodalom művészet, az egyik lényeges szerepe az lenne, hogy élvezzük.

Úgy állnak hozzá az irodalom tanításához sokam. mintha á10 évesen másodfokú egyenleteket tanítanának. Nem ördöngös dolog, de nem 10 éveseknek való.

68. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 14. 09:40
Akik= aki
67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 14. 09:39

Itt lép be az oktatás a képbe.


Tudják jól, hogy van egy réteg, akik valamilyen okból nem foglalkozik a gyerekkel, és még ez, ahogy megfigyeltem nem is iskolázottság függő.

Kimennek a játszóra, és a már járni tudó gyerek beszíjazva a babakocsiban nyűgösködik egy ideig, majd rájön, hogy nem ér el semmit és mélán bámul ki a kocsiból, míg a gyerekkel lévő éppen olvas, vagy inkább telefonál.

Másik kiteszi a gyerekét, de leül, és oda sem figyel rá, majd más anyukák figyelik le ne essen, meg ne üsse a másikat stb.

Ezek nem kezdik el a mondókákkal, ami megalapozná a szókincset, amit majd később meg tudna érteni.

Az általam említett könyvet úgy olvastuk a rokon kicsivel, hogy elolvastunk egy-egy oldalt átbeszéltük, melyik az a szó, kifejezés, amit nem ért. Majd egy-egy fejezetet, már a megismert szavakkal.

Nos, a pedagógusok látják mit tudnak a gyerekek, azért adnék egy mostani szókinccsel megírt könyvet, és nemre osztva. A kötelezőt meg órán kellene átbeszélni.

Ha én lennék pedagógus, biztos beiktatnék egy múzeumlátogatást, hogy eltudják korban is képzelni, valamint, hogy élvezzék is beöltözhetnének egy-egy órán, hogy a kedvenc szereplőjük bőrébe bújjanak. Az sem lenne szerintem ördögtől való, ha megnéznék végezetül a filmet, és mindenki ott az iskolában a saját szavaival leírná a kedvenc jelenetét.

Önálló gondolkodásra sarkallva így a csemetéket.

2014. szept. 14. 08:28

Majd az összes kötelezőt lecserélném.

Mondjuk nekem, illetve a gyereknek, nincs oka panaszra, felsőben már nem is kérik, ellenben alsóban...

Másodikban a Kincskereső kisködmönt, hát na. Szerintem az durva.

Nem mintha kiolvasta volna....

65. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 62. - Kristo_f)
2014. szept. 14. 07:46

ebben egyedul az "aszab" az ismeretlen; de a tobbi??? (gugli a baratod!)

vagy inkabb A szurke otven arnyalatat kellene ajanlani a gyerekeknek?? :D

az anyanyelvunk megtanitasara nem a szulok hivatottak az elso evekben? de lassan mar azok a szerzok is "regiesek"

"ha a kacsa nem tud uszni, nem a viz a hlye"

ha nem ertek egy szoveget, az iroja a hibas??

64. Nyamitörp (válaszként erre: 63. - Nyamitörp)
2014. szept. 13. 22:56
De hülye vagyok, javítok: nagyszülőkre.
63. Nyamitörp (válaszként erre: 53. - Unom)
2014. szept. 13. 22:52
Szerintem nem az a baj, hogy idegen nekik a nyelvezet vagy ezeknek a könyveknek a világa, hanem, hogy nincs, aki felkeltse az érdeklődésüket. És itt elsősorban a tanárokra gondolok, másodsorban meg a szülőkre, nagy szülőkre.
62. kristo_f (válaszként erre: 41. - 80ASIQ)
2014. szept. 13. 22:36

Miután elkapta Gergőt és Vicuskát, vitte őket a Szürkével együtt a török táborba

Majd ezt irtja Gárdonyi:

"A mi janicsárunknak három szekere és hét rabja van. Öten vannak még kék nadrágos, piros csizmás, fehér süveges janicsárok, három pedig prémes sapkájú, nagy dárdájú aszab. A félszeműnek porral lepett, fehér strucctoll leng a süvege elejétől hátrahajoltan, csaknem a háta közepéig."

61. unom (válaszként erre: 60. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 13. 21:32

Azok nekem olvashatatlanok voltam. átkínlódtam magam rajtuk, de tényleg kínlódás volt. Viszont Jókaival 13 éves koromra nagyjából végeztem, ez avval járt, hogy gimi alatt már piszokul untam, nem is olvastam újra :)

A maiak közt is van sok értékes, akár zenében, akár irodalomban. Asimovot például nyugodtan ajánlanám a kamaszoknak.

60. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 59. - Unom)
2014. szept. 13. 21:03
Nem tagadom, klasszikusokon nottem fel, de sok "tiltott" muvet is megismertem. A fiam kozepiskolaskent imadta az Iliaszt es az Oduszeiat :D
59. unom (válaszként erre: 58. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 13. 20:54

Rengeteg zenész nem játszik klasszikusokat :)

Ha nem érted, sok kötelező olvasmány miért idegen manapság a gyerekek életétől, tapasztalataitól akkor nem sok gyerek lehet a közeledben.

A magyar oktatás vezetői veled értenek egyet, nem véletlen romlik az oktatás színvonala.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook