Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az állatorvos egy hónap elteltével újra beadta véletlenül a veszettség elleni oltást. Nem lesz baja a kutyusnak? fórum

Az állatorvos egy hónap elteltével újra beadta véletlenül a veszettség elleni oltást. Nem lesz baja a kutyusnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. medizon (válaszként erre: 44. - Mézgapaula)
2014. szept. 17. 22:09

Igen , jól tudod, de mint tudjuk a vakcina gyártók sem hibátlanok. Még ha kombinálják a RabiesIgM külön oltásával (embereknél, akik már elkapták). Szóval nem normális, hogy a kutyát normál esetben 14 hetes kora után oltják, erre a doki pár hét múlva ismét beoltja, amikor az emlékeztetőnek min fél év múlva kellett volna ismétlkődnie. És az is Mo-i szokás, hogy a kutyákat indokolatlanul évente oltják (hogy az állatorvosok megéljenek), mikor nyugaton 3 évenként van oltás. Arról nem is beszélve, hogy a vakcina adatlapján is ez az időpont van felüntetve.Szóval még, hogy nem attenuált?! ELvileg nem, gyakorlatilag nem mindig......

Szerinted a kutyám miért halt bele?!!!

44. mézgapaula (válaszként erre: 43. - Medizon)
2014. szept. 16. 22:01

Szia!


A veszettség vakcina nem legyengített, hanem elölt vírust tartalmaz, légyszíves ne ijesztgesd a kedves topiknyitót!

A kombinált vakcináknál sem áll fenn az általad említett veszély szerencsére.

2014. szept. 16. 21:55

Szia4

Nem feltétlen jelenti azt, hogy a kutyus nem marad meg. Csupán nagyobb a rizikó. A legyengített anyagot adnak a kutyinak, ha egy másik törzsből kap rövid időn belül oltást, ekkor még az ellenanyag szint kicsi, nem elégséges, vagy nincs. Viszont a két törzs találkozhat egymással és keresztmutálódik. Ilyenkor létrejöhet egy erősebb, virulensebb törzs. De baciknál is van hasonló, pl ezért iratják fel a tetanus oltás számát, ls ezért kérdezik meg, hogy hány éve kaptad (meg persze a védettségi szont miatt). Ezért nem szabad a gyereket közvetlenül nyári tábor előtt kullancs "oltást" adatni, mert ha a védettség nem alakul ki és belemegy a kullancs, a két virus keresztmutálódhat és sokkal durvább fokozatú megbetegedést oko.


Lehet, hogy a kutyádnál nem lesz probléma mert azonos törzsből való az oltóanyag. Az oltási könyvbe be van ragasztva, abból megnézheted (ne a futó sorszámrészt nézd)!

42. andi6020 (válaszként erre: 40. - Gracielita)
2014. szept. 16. 21:30
Emiatt biztos nem! Nyugi!
41. mézgapaula (válaszként erre: 40. - Gracielita)
2014. szept. 16. 21:26
Nyugi! Semmi baja nem lesz.
2014. szept. 16. 18:38
ne oijezstgess! meg fog halni a kutyusom? :'S
2014. szept. 16. 18:37
de mikor lehet szövődménye?
2014. szept. 15. 12:43

Értem Én a parvo hiányzik!

Egy időre ne erőltesd a Parvo-t. Örülj Neki, hogy a kutya él. Ki kell várni, hogy lesz-e Neki szövődménye. türelem. A Kiskönyvbe beírás Ok, de erősen kétlem, hogy a Pet-VET Data rendzserbe is beregisztrálta volna. Keress más dokit. Gondolom nem direkt csinálta, csupán figyelmetlen volt, elég rendesen.

2014. szept. 14. 19:42
a kutya kiskönyvébe mind a két oltás be van írva dátummal és aláírással, pecséttel
2014. szept. 14. 19:40
szóval elmondom érthetően ha eddig nem voltam az. egy hónapja beadta a veszettség ellenit majd visszahívott hogy 4 hét múlva beadja a parvot. visszamentünkparvora de ismét veszettség ellenit adott, parvo meg sehol.
2014. szept. 13. 21:50

Én helyedbe nem fizettem volna ki.

Kereszt hatásként a kutya bele is pusztulhatott volna, ha nem ugyanazt a tipusszámút adta be. Én kutyám egy sima vakcinától halt meg 9 éves korába. Ha akarsz tegyél panaszt, de legalábba pénzed kérd vissza. Egy online rendszerbe nekik ezt be kell írniuk, erősen kétlem, hogy a második oltást is beregisztrálta.

34. andi6020 (válaszként erre: 31. - Mézgapaula)
2014. szept. 13. 21:45
Azt be szokták adni egyszerre. Nem havonta odahívatni. Furcsa.
33. andi6020 (válaszként erre: 32. - Gracielita)
2014. szept. 13. 21:44

Nem értem. Most akkor beadta, vagy nem?

3 hónap múlva minek kell visszamenni?

2014. szept. 13. 20:21
nem adta be a másikat is. egy injekciót adott, majd regisztrálta, és észrevette hogy már egyszer beadta akkor megjegyezte és annyi volt. kifizettette a 3000Ft-ot és menjünk 3 hónapmúlva vissza.
31. mézgapaula (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2014. szept. 13. 19:10
Gondolom, a kombinált oltásra gondolnak, abban van parvo elleni is.
2014. szept. 13. 16:22
Véletlen?
2014. szept. 13. 07:19
De pl milyen parvo ellenit akart most beadni?
2014. szept. 12. 23:06

Menhelyre felvett kóbor kutyákat is beoltják, holott lehet, hogy két héttel azelőtt kapta meg, amikor még volt gazdája. Nyilván az a megfontolás áll mögötte, hogy inkább 2x, mint egyszer se.


Az oltás újbóli kifizettetésével én sem értek egyet. Az ő baja, ha egy ampullát tévedésből adott be. Emiatt nem mennék másik orvoshoz, mert azért ő is ember, a sok-sok regisztráció ellenére is tévedhet. Viszont megpróbálnám kialkudni, hogy legközelebb adja be ingyen, vagy ha esedékes másik oltás, akkor annak az árába számítsa be.

27. mézgapaula (válaszként erre: 8. - Gracielita)
2014. szept. 12. 20:41

Szia, természetesen nem lesz semmi baja a kutyádnak.

Ha valakit megharap egy veszett-gyanús állat, egymás után 6x oltják be, mégsem lesz semmi baja.

Viszont ez fura, hogy pénzt kért. Nem lehet, hogy utána mégiscsak beadta a másik (esedékes) oltást is és azért kellett fizetni?

Ha ott helyben nem kérdezted meg, hogy most miért is kért pénzt, akkor menj vissza és tedd meg. Nyilván meg tudtok állapodni, hogy akkor a másikat ingyen adja be.

2014. szept. 12. 20:04
Hogy lehet ezt 'véletlenül' 2x beadni?! Hiszen mindent regisztrálni kell!
2014. szept. 12. 19:42
Én ha oltásra viszem a kutyát mindíg mondom előtte, hogy jöttem veszettség, kombinált ez az amaz oltásra.Szerintem keress egy másik dokit, mert ez a mostani nem precíz.Nem kell jelentgetni meg egyebek, de nem kell hozzá vinni többet a kutyát mert komolyabb gondoknál(babézia például) meg lehet félrekezelné.
2014. szept. 12. 18:45
igen kezdek rájönni :/
23. andi6020 (válaszként erre: 22. - Gracielita)
2014. szept. 12. 18:41

Parvo oltásért?


Tényleg jobb, ha másik doki után nézel.

2014. szept. 12. 18:34
parvo oltásért és azért is hívott vissza, gondoltam tud róla...
21. andi6020 (válaszként erre: 15. - Gracielita)
2014. szept. 12. 18:11

Mondjuk te is szólhattál volna, hogy kapott már veszettségit.

Egyébként miért vitted most el hozzá a kutyát?

20. siba22 (válaszként erre: 18. - Gracielita)
2014. szept. 12. 18:10
ez az én szemembe nem kegyetlenség,csupán szakmailag elítélés.
19. siba22
2014. szept. 12. 18:09
dokit majd ha lehet azért válts majd aki tudásilag és emberileg ott van ahol kell.de te tudod mi a jó nektek.
2014. szept. 12. 18:08
hát mondjuk az biztos, hogy én sem viszem többé oda de azért nem akarok ilyen kegyetlen lenni. :S
2014. szept. 12. 18:07
Ok, már azt sem értem, hogy miért adta be kétszer ugyanazt azt az oltást, de te miért nem szóltál neki, és pláne miért fizettél érte még egyszer? Nekem ugyan nincs kutyám, nem tudom , hogy hogy működik ez, de gondolom nem a kutya sétált el a dokihoz, hogy " Vau, vau, vau.. / szabadon fordítva: " Csókolom oltásra jöttem" /
16. siba22
2014. szept. 12. 18:07
te döntésed mit teszel.egy tuti fix én nem vinném oda többet és nem hagynám annyiban mert a magán élet és a munka két külön dolog.igaz,nekem van egy nagyon hülye gondolkodásom elismerem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook