Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sövény fórum

Sövény (beszélgetős fórum)


11. fendermoli (válaszként erre: 1. - Marcsika0123)
2016. nov. 23. 19:12

Szia. Megjelent egy cikk, amiben a babérmeggyet említik, mert gyorsan nő, sokkal jobb sövénynek mondják, mint a tuja, és nagyon szép is.


[link]

10. marcsika0123 (válaszként erre: 9. - 2cc786c515)
2014. szept. 12. 22:08
Köszi! A csodasövényről elég sokat olvastam már. Nagyon megosztó, de inkább szidják.
2014. szept. 12. 16:04

[link]


..nézz bele, a tesóméknál nagyon szép nagyra (is) megnőtt, úgyhogy teljes választófal a külvilágtól... de ha nem akarod magasra hagyni, akkor visszametszed majd.

8. marcsika0123 (válaszként erre: 6. - Nefaria)
2014. szept. 12. 07:25

Nefaria: köszönöm a hasznos információkat! Tuja van pár db a kerítés mellett, azok már nagyok illetve itt-ott van pár csemete belőle.

Nekünk kb 15 méterre kell majd. Most nagyon hajlok a leylandi ciprus felé.

2014. szept. 11. 21:51

A fagyal a legolcsóbb, bár nem örökzöld.

A japán változatának a lombja egész télen megmaradhat. 3-4 év alatt szép sövényt lehet belőle nevelni. Nem szabad elsietni a felengedést, mert ritka lesz és át lehet rajta látni.

6. nefaria (válaszként erre: 4. - Marcsika0123)
2014. szept. 11. 21:48

Nem tudom, merre laksz, ha Bp. környékén, akkor ajánlom ezt a helyet:


[link]


mi itt vettük. 1 méteres fácskákat vettünk, gyakorlatilag vesszőcskék voltak, 1 éve lettek elültetve, kétszer akkorák. mondjuk nekünk szoliterként van 3, nem sövényként.


A babérmeggy sztem drágább, s bár nagyon szép, főleg, ha virágzik, viszont fagyérzékeny (igazából nem örökzöld, hanem lombtartó, az nem ugyanaz tudtommal).


A mi sövényünk egyébként tiszafából van, azzal az a baj, hogy lassan nő. Nekünk kb 20 méter kellett, hát, nem volt olcsó.


Sokkal olcsóbban nem fogod megúszni, mint a leylandi, szerintem.


Tuját ne vegyél, mert NAGYON kényes, ki fog száradni, nagyon sokat kell locsolni, és sok betegséget elkap. A leylandi nem vészes víz szempontjából.

5. marcsika0123 (válaszként erre: 3. - Leilar)
2014. szept. 11. 21:22
Nagyon szép a babármeggy, biztosan fogok venni majd 1-2 darabot az előkertbe, de mivel jó pár méterre kell, valami olcsóbbat szeretnénk.
4. marcsika0123 (válaszként erre: 2. - Nefaria)
2014. szept. 11. 21:16
Köszi! Meg is néztem ezt a fajtát, csak elég húzós az ára. Elég sok kellene belőle. Egyébként nagyon szép. :)
2014. szept. 11. 20:53
Babérmeggy (örökzöld, gyorsan nő, elvan a homokban, csak elég drága); fagyal; tuja, hamisciprus
2014. szept. 11. 20:52
Leylandi ciprus. Annyira gyorsan nő, hogy évente 2-3* is kell metszeni, magasságra is. Ha ezt bírjátok, akkor ez a legjobb, legigénytelenebb, leggyorsabban növő.
2014. szept. 11. 20:37
Az udvar és a kert elválasztását sövénnyel szeretnénk megoldani. Mit ajánlanátok? Örökzöldet szeretnénk, ami aránylag gyorsan nő, homokos talajt bírja. Van ilyen? Kinek milyen tapasztalata van a sövények terén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook