Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennél, ha gyermeked játszótársa folyamatosan tetves, és anyuka nem hajlandó ez ellen semmit tenni? fórum

Mit tennél, ha gyermeked játszótársa folyamatosan tetves, és anyuka nem hajlandó ez ellen semmit tenni? (beszélgetős fórum)


16. rexona
2008. jún. 27. 22:47

Én óvodában dolgozom. Minden évben szokott lenni a csoportokban fejtetűs gyerek. Sok szülő ezt felháborodva fogadja, van aki még képes a sértődötett is játszani,"hogy az ő gyereke fejtetves?"- pedig vannak erre nagyon jó szerek ami jól kiírtja az élősködőt.

Óvodában a védőnő ha ilyet talál, akkor levelet ír a szülőnek, és közli benne a lehetséges gyógymódokat is.

Elég sokféle szer kapható erre a patikában, talán nem is túl drágán.

viszont tényleg könnyen ellehet kapni egymástól.

Emlékszem kb: 10 évvel ezelőtt, amikor testvérem még általános iskolás volt, egyszer ő is hazajött fejtetűvel. Nem is gondoltam volna, de otthon sikerült nekem is elkapnom tőle.

Elég macerás dolog gondosan kiírtani, de simán ki lehet, sőt nem is kell rá heteket várni, csak tudni kell jól lekezelni a hajat


bibide! légy kedves! vegyél nekik jószívűségből egy ilyen szert és add át nekik, hogy te jóindulatból hoztad.

2008. jún. 27. 20:50
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy manapság már nem árulnak az utcasarkon tetűt a gyerekek. Nem sok értelme lenne, hisz a legújabb szerek hatására, már másnap mehetnek a suliba:DDD
14. 36662af67d (válaszként erre: 1. - 8caa5b2f34)
2008. ápr. 15. 20:31

Szia!

Szerintem valahogy mégis csak rá kéne vezetni a "kedves anyukát", hogy nagyon nem jó ez, hogy így elhanyagolja a gyerekét! Bár vannak akikkel sajnos tényleg nem lehet beszélni. Tapasztaltam! De ha mégis beszélsz vele nagyon vigyázz a fejedre! :) Nehogy "albérlőid" legyenek!:) Nade félretéve a tréfát.... én nem engedném a gyerekem közelébe a tetves kislányt. Tudom, hogy ez szívtelenség mert nem tehet róla szegény de akkor is így tennék.

13. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2008. ápr. 15. 20:25
tényleg van valami,aminak csak picit érzik szaga,tehát nem az a klasszikus büdös tetűírtó,nálunk megelőzésre használják az anyukák,akik használják,nem lettek tetvesek...hogy ezért vagy sem,ki tudja....
2008. ápr. 15. 20:07
Nos, azt hiszem, én nem engedném be hozzánk a gyereket. Megbeszélném a szüleivel, ha nem hallják meg, sajnálom. Akarna a fene tetveket.
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 15. 20:06
Szerintem nincs büdimentes.
10. winny
2008. ápr. 15. 18:41

Nem kérdés,hogy "mondhatnám"?

De mennyire! Még jó,hogy nem Te szégyenkezel a szutykok miatt.

9. 8caa5b2f34 (válaszként erre: 8. - 1a50c86bb0)
2008. ápr. 14. 19:49

Hiába mondja az anyának a védőnő,a gyermekorvos, a gyámügyi hatóság, nem nagyon izgatja! A körülményeik is nagyon szegények, lepusztultak, már az is felvetődött, hogy elveszik tőle a gyerekeket. (mert van több is) De az anya sem az igényességéről híres(sajnos)!

Jár a kislány óvodába, a város 4 óvodáját "próbálták" végig egy tanév alatt, csak mert anyukának nem tetszett, hogy a szülők szóltak neki a bogarak végett!

Én sem szívesen engedem be udvarnál tovább, mert félek, behozza nem kívánt élősködőit! Nekem 2 fiam van, a kicsi totyogó, így végképp próbálom távol tartani a lakástól a kislányt!

A szomszéd nem volt ilyen szerencsés, a hátközépig érő hajú kislánynak tele volt a haja, pedig csak rövid ideig játszottak! Azóta onnan ki van tiltva! Teljesen le kellett fertőtleníteni az egész lakást! Na, nekem ez nem hiányzik!

8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - 8caa5b2f34)
2008. ápr. 14. 19:33

Most ez biztos szivetelnul hangzik, de en igy nem engednem az otthonunkba. Megprobalnek beszelni a kislany anyjaval, hogy a kicsi vakarozik, biztos nem jo ez neki, tegyenek mar valamit ellene.

Mashol nem erintkeznek a gyerekek, hogy elkaphassa?

2008. ápr. 14. 19:17
Esetleg most meg a gyereked fejét olyan szerrel ami nem büdi és jó megelőzésre is .talán nix vagy valami ilyesmi a neve,de a gyógyitárban tudják....sajna már nem ciki ez a dolog.Nekem szerencsém volt még eddig a fiúkkal,de oviba,isibe járnak,valamelyk osztálytárs mindíg bogaras:((
6. 8caa5b2f34 (válaszként erre: 4. - 1a50c86bb0)
2008. ápr. 14. 19:09

Áá, nem, nem mondhat ilyet!

Konkrétan szó szerint nem mondta, hogy TETVES, csak rákérdeztem, problémások-e még! És a kislány is eldicsekszik vele, hogy "bogaras" a haja. A folyamatos fejvakarás láttán az ember egyből mire gondol???

5. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - 8caa5b2f34)
2008. ápr. 14. 19:01

Értem.

Elég kemény és tudom milyen rossz egy kisgyereket elküldeni,a szülei hibájából.

Most mindegy ,hogy tetves,vagy épp nem tud viselkedni:(

Nálunk is volt egy kiscsaj az oviban,de szerencsére nála meg is állt a fertőzés.Mesélte a lányom,hogy mennyire sírt szegény,nem is mehetett utánna oviba addig ,míg ki nem írtották.

4. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 3. - 8caa5b2f34)
2008. ápr. 14. 19:00
Es ezt neked a vedono elmondta?
3. 8caa5b2f34 (válaszként erre: 2. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 14. 18:57
Én személy szerint nem néztem meg,(még csak az kéne!!!) de a védőnő barátnőm, aki már hónapok óta küzd a családdal ez ügyben!
2. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 8caa5b2f34)
2008. ápr. 14. 18:53
Honnan tudod ,hogy tetves?:)))Megnézted?
2008. ápr. 14. 18:52

Van az utcánkban egy kislány, akivel a fiam szeret játszani, de sajnos attól félünk, haza hozza a nem szívesem látott bogarakat!

Mit tegyek? Szegény gyerek nem tehet róla, hogy az anyja igénytelen és nem törődöm!!!

Az mégsem mondhatóm, hogy ne gyerek ide játszani, menj haza, mert tetves vagy!!!

Vagy mégis mondhatnám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook