Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sokat fáj a gyerek feje. 9 évesnek adható fejfájásra gyógyszer, vagy mit ajánlotok? fórum

Sokat fáj a gyerek feje. 9 évesnek adható fejfájásra gyógyszer, vagy mit ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. grizus
2014. szept. 20. 22:47
Nekem nem jöttek be a homeopátisás szerek - bőrre szedtem meg krémet használtam, nem sokat ért -, de ilyen korú gyereknél első körben azt használnék. Illetve el kell gondolkodni, mi okozhatja nála, nincs túlterhelve? Iskolában nem stresszel sokat, otthon minden rendben? Nincs értelme elnyomni a tünetet, mert a probléma megmarad és komolyabb betegséget is okozhat! A másik, hogy több magnéziumot adnék neki, esetleg kalciumot. Fejtsétek meg a problémát, ne söpörjétek a szőnyeg alá!
2014. szept. 20. 17:01
Szia. Nekem is elég fejfájós a gyerek. Migrénes jellegű. Én nurofent szoktam neki adni. Sokszor van hogy hány is miatta.
62. kriszta773 (válaszként erre: 61. - Wecuska)
2014. szept. 19. 19:57

akkor lehet, hogy a kalciumhiány és a keton valóban alultápláltság miatt van, de ez akkor nem lehet nagy mértékű, úgy értem, kóros :) akár az is okozhat gyakori fejfájást, ha folyamatosan ki van fáradva, még ha ezt nem is így éli meg, hanem "csak" a szervezete

ismerős kislánynál volt így, sokat sportolt, normálisan evett, de azért ahhoz mérten nem sokat, mindig olyan sápadt volt, hogy orvoshoz akarták vinni, szerencsére azóta visszavett picit a túlaktivitásból és többet eszik :) kis maximalista volt sport, suli terén, most már más dolgok is érdeklik :)

61. Wecuska (válaszként erre: 59. - Kriszta773)
2014. szept. 19. 18:53
igen.vékony,sportos.
60. 4d24069cc8 (válaszként erre: 58. - Kriszta773)
2014. szept. 19. 18:13
A fejfájás tünet,aminek rengeteg oka lehet a legegyszerűbbtől (kevés folyadék bevitele,túlzott cukorfogyasztás,látens kancsalság..)a legsúlyosabbig.Mindenféleképp indokolt egy alapos kivizsgálás.
59. kriszta773 (válaszként erre: 55. - Wecuska)
2014. szept. 19. 17:56
egyébként normál testalkatú a gyerek?
58. kriszta773 (válaszként erre: 54. - 4d24069cc8)
2014. szept. 19. 17:54
én is ezért gondolom, hogy feltétlen utána kell járni egy megbízható, jó dokinál, mert a fejfájást lehet enyhíteni vagy elmulasztani gyógyszerrel, de ha gyakori, annak mindenképpen van oka. sok gyereknél egyszerűen az az ok, hogy rossz a szeme, túlerőlteti, szemüveg megoldja :)
57. kriszta773 (válaszként erre: 55. - Wecuska)
2014. szept. 19. 17:52

szerintem ha valaki normálisan, egészségesen táplálkozik, nem "kell" vitamint adni külön :) biztos, hogy nem azért fáj a feje, mert nem adtál pluszban vitamint :)

majd a dokik kiderítik, hogy mitől lehet ez, már az is megnyugtató, ha minden komolyabb dolgot kizárnak, nem?

2014. szept. 19. 17:36
bérescsepp,és c vitamin amit kap évente 2-szer 3 hónapig.
2014. szept. 19. 17:23
alapbetegség:tejallergia,tartósító allergia.Sokat eszik,és jókat,jóféléket.Házi tartású a hús az alapanyagok nagyrésze bio vagy falusi.nincs üres kalória,főleg nem gyorséttermi.finomság sincs minden nap.Rengeteget mozog sportol,úszik,zenél,és maximalista,szóval állandóan tanul,gyakorol.Önszántából.Az igaz,hogy tavasz óta nem adtam Neki vitamint,szégyenlem is magam érte,de nem gondoltam ,hogy ezzel ekkora bajt csinálok.9 éves és 145cm.
54. 4d24069cc8 (válaszként erre: 53. - Kriszta773)
2014. szept. 19. 17:19
Ez a baj,h nincs diagnózis. Az okot kell megtalálni,mint értelmetlenül zabikálni a májkárosító fájdalomcsillapítót.A fájdalom átmenetileg elmúlik,de probléma oka rejtve marad.Nem megoldás.
53. kriszta773 (válaszként erre: 52. - 4d24069cc8)
2014. szept. 19. 16:58

diagnózist senki nem írt :) inkább legyen beparázva, és vigye el dokihoz, zárják ki a bajokat és megfelelő gyógyszert vagy kezelést találjanak, minthogy azért, mert páran beírják, á, nekem is volt évekig, elmúlt, ne csináljon semmit. egy 9 évesnél nem normális, ha folyton fáj a feje, nem is lehet úgy normálisan élni, tanulni, sportolni


az én részemről nekem lelki válságom lenne, igen, ha a gyerekem szenvedne. és sosem vennék félvállról folyamatos fejfájást

2014. szept. 19. 16:52
Ne haragudjatok rám,de vizsgálati eredmények,ismeretség nélkül felállítottatok egy diagnózist,amivel beparáztatjátok,lelu válságba kergetitek a szülőt. Mielőtt írtok,gondoljátok át,ok?
51. kriszta773 (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2014. szept. 19. 16:40
sajna a pozitív keton és a kalciumhiány nem a kevés folyadékot jelzi, hanem a szervezet éhezését :( szerintem kalciumhiány gyerekeknél ritkán fordul elő, mert akkor termelődik, felnőttkorban áll le. gyerekeknél ha kalciumhiány van, az vagy meglévő betegség kísérője, amiről biztos tudna az anyja, vagy kemény fizikai megterhelés és/vagy folyamatos alultápláltság miatt van
50. kriszta773 (válaszként erre: 47. - Wecuska)
2014. szept. 19. 15:58

hát én nem vagyok orvos, de a pozitív keton, a kalciumhiány és az, hogy nincs széklete nagyon-nagyon nem megfelelő táplálkozást mutat, mintha éhezne és alapvető tápanyagokból kevés jutna a szervezetébe, vagy kevés hasznosulna


de a doki biztos javaslatot tett a vérvétel után

2014. szept. 19. 14:44
Sdható-kérdezze meg kezelôorvosát,vagy gyógyszerészét-de az okot kéne kideríteni,irány többféle szakrendelés!
48. zebracsikó (válaszként erre: 47. - Wecuska)
2014. szept. 19. 13:46

akkor a folyadékbevitelre nagyon ügyelj!


a másik dologban nem tusok okosat mondani...ott pszichés ok lehet, szorongás :(

2014. szept. 19. 13:42
kálcium hiány,meg a vizeletében a ketontest pozitívat jelzett,de ez valószínű a folyadékhiány miatt.Még mindig fáj a feje.és már 4-5 napig tartogatja a székletét.Szóval a vérvétel két eltérés híján rendben van.
2014. szept. 19. 13:40

A folyadék mennyisége érje el az egy litert, de inkább legyen másfél.


Ha a víz nem ízlik neki készíthetsz leveket is, hátha azt szívesebben issza, vagy limonádét, ne cukorral, hanem mézzel.

45. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Wecuska)
2014. szept. 19. 13:38
mi lett a vérvétel eredménye?
44. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Wecuska)
2014. szept. 19. 13:37

Mennyi folyadékra van szüksége a gyermekünknek? Ez könnyen megtudható az alábbiak szerint. A testsúly első 10 kg-ja 100 ml/ttkg, a második 10 kg-ja 50 ml/ttkg, minden további kg-ja 20 ml/ttkg. Eszerint tehát egy 21kg-os gyermek egy napi folyadékigénye=10*100 ml + 10*50 ml + 1*20 ml= 1520 ml.


[link]



Igen, a leves is beleszámít

43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Wecuska)
2014. szept. 19. 13:37

A folyadékba a leves is beleszámít, és a gyümölcsök leve.


Egyik ismerősöm kislányának kínzó fejfájást okozott a chips fogyasztása, amint abbahagyta elmúlt a fejfájás, ha eszik bármelyikből, azonnal visszatér.


Ez utóbbit érdekességként írtam le.

2014. szept. 19. 13:30
mennyit kellene inni egy 30 kilós gyereknek egy nap?A folyadékba bele számít a leves is?
41. Wecuska (válaszként erre: 40. - Astra12)
2014. szept. 11. 13:40
nincs mikrónk.nem szeretem.
2014. szept. 11. 12:50

Szia!

Szokott inni mikróban melegített tejet vagy kakaót? A lányomnak is sokat fájt a feje, majd valahol olvastam, hogy ettől is lehet. Azontúl tűzhelyen melegítettük, és a fejfájás elmúlt!

39. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2014. szept. 11. 11:59
Nem lehet ? h túl kevés folyadékot iszik ? nekem hajdanán az volt a gondom .
2014. szept. 11. 09:34

Jól tetetd, hogy elvitted laborra, plusz neurológia, plusz migrén abmbulancia is kell.


Valamint: kiemelten kell figyelni a cukormenets folyadékfiogyasztásra.


Illetve: ha semmi okot nem lelnek, akkor érdemes belegondolni a következőkbe: rengeteg (!) magyar ember a táplálkozása miatt migrénes vagy fejfájós. A túlterhelt epe, azaz a sok zsír fogyasztása miatt pánikreagál így a szervezet. Ha többeknek van fejfájása a családban, akik ugyanazt eszik, akkor kezd errefelé gyanakodni.


E tekintetben zsírnak számít minden, de valóban minden, ami finomított étolajjal készül, ami margarin, ami felvágott, keksz, süti, rágicsa, sertéshús és olajban sült.


Változtass az étkezési szokásokon, a mediterrán étrend irányába. Nem véletlenül a világörökség része, mint a legegészségesebb étkezés. Ráadásul csupa olyan dologban gazdag, ami a legjobban segíti fejlődni az agyat, az idegrendszert és a testet, s egy szervet sem terhel le, mert optimálisak az arányok. Sok sikert!

2014. szept. 11. 08:55
voltunk vérvételen.várjuk az eredményt.
36. Wecuska (válaszként erre: 33. - Rika1)
2014. szept. 11. 08:53
pont reggel mondta,hogy nagyon csípi valami az orrát.sokat fújja ,és a szeme is véres.
2014. szept. 11. 07:46

7 éves korom óta vagyok migrénes. Eleinte nem adtak gyógyszert, későtt anyám adott fél algopyrint, ami nem igen használt. Az orvos jó levegőre küldött..


Iszonyat fájdalmakat életm át gyerekként, szinte magamról nem tudtam, a felnőttek nem gondolták, hogy tényleg annyira fáj. Évek is elteltek, amire eljutottam a Heim Pálba a migrén ambulanciára. Akkor ott adtak állandó gyógyszert, amit szednem kellett. Kicsit enyhültek a rohamok, de nem szűntek meg. Azóta is migrénes vagyok, és a rohamokat bizony semmi sem szűnteti meg, csak a gyógyszer. Néha már felnőtt fejjel is bepróbálkoztam, hogy most márpedig kibírom, de mindig orvos lett a vége, semmi értelme nem volt ennek. Az orvos is azt mondta, hogy ez egy olyan nyavaja, amire be kell venni a gyógyszert. És az az érdekes, hogy nem mindenkinek ugyanaz a gyógyszer hat rá. Azt kell bevenni, ami jó. Nekem a Quarelin az. Evvan. És nem múlt el se menstruációval, se szüléssel, se korral se semmivel.. És nem használ semmilyen gyógynövény, alternatív mód, masszírozás, tudatirányítás, semmi. Volt amelyik hozott enyhülést, de egy állat hányós görcsnél halottnak a csód voltak..


Viszont!!!


Az öcsémnél is elkezdődtek ezek. Őt már rögtön az első pár után elvitték ugyanoda. Ő is kapott állandó gyógyszert. Azt szedte pár hónapig, ameddig az orvos mondta. Neki elmúlt ettől, nem lett migrénes, azóta se volt ilyen rohama, immár 25 éve...


Persze nem csak migréntől lehet fejfájás, sőt, de az biztos, hogy nagyon ki kell ezeket vizsgáltatni, és nem hagyni a gyereket szenvedni, mert fejgörcs és a fájdogálás között azért egy világnyi különbség van...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook