Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendes felmondás esetén ebben az esetben mi a teendőm? fórum

Rendes felmondás esetén ebben az esetben mi a teendőm? (tudásbázis kérdés)

6. Krumplilány (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2014. szept. 10. 13:52
Nem tud áttenni máshová, mert nincs rá lehetőség, és amúgy is ért már annyi attrocitás ezen a helyen, hogy ez csak az utolsó csepp volt a pohárban.
2014. szept. 9. 23:31
www.magyarorszag.hu, jogszabálykereső, 2012. évi I. törvény, 65.§-tól, itt el tudod olvasni a részletes szabályokat.
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Krumplilány)
2014. szept. 9. 23:03

A határozott idejű foglalkoztatásnál nem kell megindokolni, ha felmondasz, hiszen lejárt a szerződésed.

Ha határozatlan idejű, akkor viszont ők akkor mondanak fel, amikor akarnak, neked viszont meg kell indokolni, miért távozol.


Nem tudnál beszélni a főnököddel, hogy mielőtt erre a lépésre szánnád magad, nem rakna át máshova?

2014. szept. 9. 22:50
Most néztem meg, hogy határozatlan idő áll a szerődésemben, tehát akkor indokolnom sem kell???
2014. szept. 9. 22:46
A helyzet a következő: Támop pályázat keretében vagyok foglalkoztatva 6+3 hónapban, tehát határozott idejű szerződésem van, január 15-ig. Eddig is voltak dolgok amiket nehezen viseltem, mert nem a legkorrektebb munkáltatóval van dolgom, de most mégis az egyik kolleginám miatt akarok eljönni a cégtől. Hosszú történet, a lényeg, hogy nem bírom idegileg a közös munkát. Úgy tudom határozott idejű szerződés és rendes felmondás esetén indolokni kell, ez elfogadható indok? Illetve még egy kérdésem van: ha letöltöm a 30 napos felmondási időt, akkor ugye nyilván kötelesek kifizetni azt a 30 napot is, és kifizetik a szabadságaimat is amiket nem vettem/adtak ki? mert van 12 napom még. Illetve ez az első munkahelyem, és hogy zajlik a felmondás? Megvan a felmondás minta (nincs benne indoklás), azt kitöltöm, beviszem a munkáltatómnak és innestől kezdve indul a 30 nap és ha az letelik mnden fennmaradó béremet satöbbit megkapok és viszlát?
2014. szept. 9. 22:41
Rendes felmondás esetén ebben az esetben mi a teendőm?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook