Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen teát igyak petefészekciszta ellen? fórum

Milyen teát igyak petefészekciszta ellen? (tudásbázis kérdés)


2017. febr. 18. 11:02

Kedves Hölgyek.


A petefészek ciszta és egyéb ciszták eltűntetése elsősorban életmódbeli változásokkal érhető el.

Természetesen ezt a folyamatot -öngyógyulást- gyógynövényekkel is elő lehet segíteni.


Kétféle tea javasolt:


1. körömvirág, szurokfű, apróbojtorján, citromfű, palástfű és orbáncfű keveréke. Elkészítése, adagolása: a legjobb reggel éhgyomorra, ha ez nem megy, akkor bármelyik főétkezés előtt legalább fél órával igyák. 3 dl forrázatot, 1 evőkanál teafűvel javasolt elkészíteni, fedő alatt 15 percig áztatva, majd leszűrni és ízesítés nélkül meginni.


2. Palástfű tea ezt nem minden nap, hanem csak a ciklus 15. napjától a 26. napjáig 17 és 19 óra között a vesemeridián maximális szervórájában.

A palástfű teából is forrázatot készítsenek. A palástfű tea elkészítése, adagolása: 1 evőkanál palástfüvet leforráznak 3 dl forrásban lévő vízzel, fedő alatt 15 percig állni hagyják, majd szűrik és ízesítés nélkül elkortyolgatják. A palástfű tea adagja ezeken a napokon, 1 x 3 dl.


Ha a menzesz (havi menstruációs vérzés) már nincs vagy nem rendszeres, akkor a számítást a Holdhoz kell viszonyítani, vagyis telihold vagy újhold napja jelenti a menstruációs ciklus első napját és ettől számítva a 15-26. napok között javallott inni külön a palástfű teát.


Bármilyen ciszta, beleértve a policisztás ovárium (petefészek) szindróma: PCOS, más nevén: Stein-Leventhal szindróma, mióma vagy endometriózis esetén is a fenti két teát javaslom.


Igyekeztem összeszedni a ciszta kialakulásához/és eltűntetéséhez kapcsolódó testi-lelki jó tanácsokat, hiszen "Életed az orvosságod" - ahogy Hippokratész vallja.


Nyugalmat és derűs jobbulást kívánok,

Rigó István

23. CsillagTM (válaszként erre: 22. - Sziszmic)
2013. márc. 16. 17:37
mindenesetre a cickát óvatosan, mert cisztásíthat, tehát akinek eleve van, annak nem ajánlott.
2013. márc. 15. 19:15
Sima ciszta!
21. CsillagTM (válaszként erre: 20. - Sziszmic)
2013. márc. 14. 17:39
sima cisztád van vagy endó?
2013. márc. 11. 15:32
Sziasztok! Nagyon sok helyen olvasgatok a cickafark teáról és hétvégén el is kezdtem inni és ülőfürdőként is! Van egy 6cm es cisztám ezt októberben vették észre mikor elment egy 7 hetes terhességem nagyon megviselt és műtétet javasoltak de én először megpróbálok más módokat :) Segitséget tapasztalatot szeretnék kérni teákról illetve más "csodákról" amitől elmúlhat mert műtetni félek! Köszönöm szépen!
2011. okt. 27. 23:26
a teától "bajom" nem lehet, ugye? szóval nincs mellékhatás? cickafarkfűre gondoltam elsősorban, másodlagosan pedig csalánra, ülőfürdőként és teaként...
2011. okt. 21. 14:07

sziasztok, azok segitseget kerem akik jartasak a temaban. Petefeszek cisztat talaltak nalam, egy kicsit meg vagyok ilyedve....

Nagyon szeretnenk mar babat es pont meg ezis kozbe jott.

Tenylegesen a cisztara jo a szules es a gyermek nemzese? Felszvidhat a ciszta?

En inkabb azon felelmekkel vagyok tele hogy eppen most kezdenenk neki a babaprojektnek, es nem e lesz rizikkos vagy hogy vallalhatok igy babat? Nem e lesznek kovetkezmenyei?

megjejgyzeskent:A menzimmel nincs gond renszeresen megjon igaz sotet es valladekos, de az egesz ciszta dologra az keltette fel csak a figyelmem hogy az egy nap nagyon eros hasi es hatba huzodo gorcseim voltak.

17. mmacus
2010. jún. 25. 16:26

Én anno, pár éve nem teát, hanem búzafű levet ittam.

Nekem bevált, bár lehet, anélkül is felszívódott volna.

2010. jún. 25. 16:07
Sziasztok.Nekem is petefészek cisztám van.Az orvos azt tanácsolta,hogy vagy mütét,vagy szülés.De már pár hónapja próbálkozunk,de még nem sikerült.Nagyon szomoru vagyok.Aki tud légyszi segítsen.Köszi előre is.
15. hte23
2010. ápr. 23. 20:53

Sziasztok


Cickafark-körömvirág-csalán együtt.


Igy próbáljátok ki.

2010. ápr. 10. 18:13

Önmagában egy tea nem elég. Nekem többféle keverékétől múltak el a cisztáim. Akit érdekel, an-

nak privátban írok róla.

13. SF
2009. szept. 2. 18:42
Sokan ajánlják a cickafarkfüvet, de az én tapasztalatom szerint sokkal jobb rá a körömvirág-tea. Ráadásul az íze is nagyságrendekkel jobb!
2009. szept. 2. 18:36
A cickafarkfű tea nagyon hatásos és eltudja mulasztani is a cisztát!A kolléganőmnek nagy volt a méhében és teljesen eltünt már.
2008. dec. 26. 11:58
Attól is függ mi okozta a cisztát?
2008. dec. 26. 11:56
10 féle gyógynövény keverékéből főzzél teát és azt idd. Együtt sokkal hatásosabb.
2008. dec. 26. 11:32
Búzafűlé és életkristály
2008. nov. 29. 02:34
Látom már megoldódhatott a problémád, csak ha viszajönnél a fórumodra, én bioptron lámpáznék is, mert igen hatásos.
2008. szept. 27. 05:01
én is a cickafark teát hallottam.Jobbulást.
2008. szept. 14. 17:16
Cickafark tea
2008. máj. 7. 20:04
Azt hogy milyen tea jó nem tudom, de a karneol a legtöbb nőgyógyászati problémára, mint miómák, ciszták, petefészek gyulladása, illetve daganatok igen hatásos kristály.
2008. máj. 2. 20:54
Nekem többször volt cisztám, mindig cickafark teát ittam, illetve inkább ülőfürdőt vettem, mert az íze nem valami jó. Ajánlom, eddig mindig megúsztam a műtétet, mert elmúlt tőle...
2008. ápr. 14. 21:20
de a búzafű lé is jó álítólag, bocsi ez utólag jutott eszembe
2008. ápr. 14. 21:19
a cickafarkfű nagyon jó nőgyógyászati panaszokra, ülőfürdőt is szoktak venni ilyenbe
2008. ápr. 14. 17:58
Milyen teát igyak petefészekciszta ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook