Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kemoterápia otthon? fórum

Kemoterápia otthon? (beszélgetős fórum)


2014. szept. 16. 21:37
Sajnos minnél többet kap az esetek nagy részében annál nagyobb esélyel jelentkeznek a mellékhatások. Az első néhány blokk után nálunk sem volt szinte semmi. Vezetett minden nap a kórházba és haza nem feküdt be éjjelre. Szurkolok a papádnak!
2014. szept. 16. 16:18

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a segítséget, és a támogatást!

Véget ért az 5 napos kemó, a sugarat minden nap kapja nagypapám. Az általános gyengeségen kívül annyi mellékhatás jelentkezett, hogy kivörösödött az arcbőre, amit jegelni kell, illetve bepantennel kenni. Bízunk benne, hogy továbbra is ennyire ügyesen fogja bírni.

Jövőhét közepén be tud feküdni, ott fogja megkapni a 2. blokk kemót is.

19. survivor3 (válaszként erre: 18. - Survivor3)
2014. szept. 11. 11:26

A Kékgolyó a legjobb intézet itthon.

Engem is ott GYÓGYÍTOTTAK meg 11 évvel ezelőtt.

Sajnos én bent kaptam a kezelést, de utána hazaengedtek.

A mellékhatásokról akkor is - és szerintem most is adnak tájékoztatást. A főépület legalsó szintjén vannak tájékozatató füzetek.

Mielőbbi gyógyulást kívánok apukádnak!

18. survivor3 (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2014. szept. 11. 11:22

Szia!

Apukámnak volt vastagbél daganata 3 éve.

A kemoterápiás kezelés részeként adnak olyan gyógyszert, amit a beteg nyakába kötnek és hazajöhetnek vele.

A Kékgolyó

17. marlenka70 (válaszként erre: 16. - Kisj)
2014. szept. 9. 20:45
Valóban, de ott rendelkeznek a legnagyobb rutinnal. Éves szinten nagyon sok beteget látnak el.
16. kisj (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2014. szept. 9. 20:38
A Kékgolyóban futószalagon kezelik a betegeket:(
15. marlenka70 (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2014. szept. 9. 20:33
Az én párom is így kapta a kemót minden alkalommal. Ezzel a kis gömb szerű adagolóval ment éjjel amikor itthon lehetett. Nem számít soknak a 2x5napos kúra, bár ahogy elnéztem a betegeket (volt rá 2évem) ez teljesen egyén függő. Nekünk a hányingeres időszakban (volt bőven) a vanília jégkrém vált be liter számra vettem, volt hogy csak azt bírta enni minden más kijött. Tiszta szívből kívánok gyógyulást!
14. Álomvirág1 (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2014. szept. 9. 19:59
Igen, kapja az 5 napos kemót, közben a sugarat, majd október elején a 2. 5 napos kemót. A sugarat 28 napon át. Azt olvastam, hogy ezt szokták így.
13. 25800e2d09 (válaszként erre: 12. - Álomvirág1)
2014. szept. 9. 19:32
Sugarat is kap nem csak kemót?? 😱 sajnos sok jót nem remélhettek. Keressetek más orvost.. A semmiért ne tömjék a zsebet..
2014. szept. 9. 19:23

Sziasztok!

Ma bent volt ismét, megkapta a 2. sugarat. Még mindig semmi tünete, étvágya is van. Maradjon is így!

Nagymamám ma sem kérdezett, a kezelők semmit nem mondtak.Az orvossal, akinek a zsebét tömik, 24-én találkoznak majd legközelebb. Röhej. Holnap rákérdez a hányáscsillapítóra a kemósnál, de ki írja fel neki? Szörnyű ez az egész, hogy ennyire nem törődnek az emberrel. :(

Remélem ő is egy olyan idős lesz, aki jól viseli. Ma délelőtt még, mikor kb. 16 órája kapta, még biciklivel ment a faluba. :)

11. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2014. szept. 9. 12:12
apukám még az elején kapott, bement a kórházba onnan dolgozni. aztán egyre kevésbé bírta és 1-1 napokat kezelés után otthon töltött, ezek heti 1x voltak. sugarat már csak a vége felé kapott. ez valószínűleg(vagy ki tudja) rontott az állapotán.. egyébként emberfüggő, van aki bírta van aki nem.. de a kemó csak ront többnyire a helyzeten. 20%-án segít max.. a többit csak megöli (bocsi)
10. Napsugár.. (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 9. 10:43
Amikor kaptam a kemot, a sok idős ott mellettem jól bírták..engem az elsőtől az utolig nagyon megviselt mind...volt hogy a wc-ből szedtek össze a kórházba összeesve...már ne bírtam..pedig 27 voltam.Az idősek bírták.A legfontosabb a hideg ásványviz, és a sós keksz. :))) Nálam bejött.Mindig enni kell valamit, akkoris ha kijön..mert akkor nem kemoízű minden, hanem a gyomrunk elvan foglalva kicsit legalább.Jobban lehet viselni.
2014. szept. 9. 10:40
Én 27 évesen kaptam...nekem vastagbél rák volt. Én is hazajöhettem. Nagyon sokat hánytam.Igen töménynek számít, mivel nem olyan higitott Nátriumhoz adják mint a kórházban viszont a beteg hazamehet.Én a 8 hós és az 5 éves gyeremekeimhez mehettem akkor haza.Arra kell ügyelni ,a véna épp maradjon, ne follyon mellé..(nekem volt ilyen), mert akkor "elégeti " a vénát.Sok vitamint adjatok neki.És a vénákra vigyázni mint a kincsre.. most 5 és fél éves túlélő vagyok.Tünetmentes, gyógyult.Nagyon jó egészséget kívánok neki. Egy 33 éves Édesanya
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2014. szept. 9. 10:29

Én nagyon csodálkozom hogy nem fogták bent a kórházban ha folyamatos kemót kap. Apukámnak lassan 2 hónapja maradt abba a kemó,fél év alatt 12x kapott. Reggel bementek anyukámmal, aztán késő délután haza. Nagyon nehéz, és bár mindenki másképp viseli/reagál rá, és szerintem az sem mindegy milyen típusú a rák.

Apum az első párat még jól viselte, lekopogom ő egyszer sem hányt, kapott hányáscsillapítót, a 4-5. kemónál kezdett kopaszodni, aztán mindene kihúllt, viszont neki nem egyszer kellett otthon fehérvérsejt szaporító injekciót adnia magának. Ami viszont elég nagy fájdalommal járt, lázas is volt nem is egyszer, volt amikor 3 napig nem tudták lenyomni neki a lázat.

Amit tudok neked tanácsolni: mindenképp jobb ha egy fiatal hozzátartozó beszél az orvossal, most rengeteg vitaminnal kell pumpálni a szervezetet egyfolytában, jó ha szedné a culevitet is ez kimondottan rákosoknak való tápláló kiegészítő. Ha van étvágya az nagyon jó.

7. Álomvirág1 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2014. szept. 9. 09:59
Sérvműtétet terveztek és béltükrözésen vették észre.
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2014. szept. 9. 09:56

És hogy derült ki, ha nem volt semmi panasza?


Mielőbbi gyógyulást kívánok Neki!!!

2014. szept. 9. 09:54

Nagyon köszönöm! Ő most kap egy 5 napos kemót, és 3-án megint egy 5 naposat. Több nem lesz, ha minden jól megy. Mi számít elsőnek? Az első nap, vagy az első blokk? Mert ha a blokk, abból neki 2 lesz, lehet nem fogja nagyon megviselni.

Annyira bízunk, és ő is hála az égnek. Nagyon szeretne meggyógyulni, és ez már fél siker talán.

2014. szept. 9. 09:53
lehet, hogy jobb is, ha nem tud az esetleges mellekhatasokrol, mert akkor rogton produkalhatja azokat;
2014. szept. 9. 09:49

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A kemoterápia még a fiatal szervezetet is megviseli, az elsők még talán nem, de a 3-45. már szinte padlóra tudja küldeni az embert (persze mindenki másképpen reagál rá), de így a sugár kombinációval durva lehet.

Én úgy hallottam még onkológustól is, hogy idősebb korban jobb nem kemozni, mert a sejtek egyébként is lassabban szaporodnak már, és van az a helyzet, amikor több kárt okoznak, mint hasznot!


Jobbulást, teljes gyógyulást kívánok a szerettednek!

2014. szept. 9. 09:41

Ilyen esetben nem árt, ha fiatalabb hozzátartozó érdeklődik a kezelőorvosnál. Nem állítom, hogy ennyi idős korban beszámíthatatlan az ember, de a hozzátartozók tájékoztatását korrektnek találom. Nyilván nem fog utánuk az orvos szaladgálni, valakinek jelentkeznie kell. Anyukám 75 évesen kapott (nem otthoni) kemót, ő nem bírta. Nagyon nem.

Szubjektív véleményem szerint meggondolandó, hogy ilyen korban érdemes-e kezelni, ha amúgy semmi panasza nincs...

2014. szept. 9. 09:30

Sziasztok!


Nagypapám 76 éves, 1 hónapja derült ki, hogy rossz indulatú végbéldaganata van, pár közeli áttéttel. Semmi panasza nem volt emiatt.


Tegnap kezdte el kapni az 5 napos kemot egy palackból, amivel hazajöhetett. Folyamatosan adagolódik magától egy túlnyomásos palackból. Sugarat is kap minden hétköznap 28 napig, ami miatt be kell járni a kék golyó utcába.

Semmi tájékoztatást nem kapott a lehetséges mellékhatásokról, semmit!!! Oké, hogy én utána néztem, de ők nincsenek ezekkel tisztába. Gyógyszert sem írtak fel a hányás ellen, bár jól van, semmit nem érez... remélem nem is fog. Na de mégis miért nem tájékoztatják a betegeket??

Nagymamámmal járnak be, sajnos mi nem tudunk menni, de mit lehet ilyenkor tenni?


Kapott már valaki ilyen kemoterápiát? Amivel hazamehetett? Ez erősnek számít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook