Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyümölcsfák fórum

Gyümölcsfák (beszélgetős fórum)


2015. jún. 20. 21:28

Ez egy albérlet, a tulajunk szeretne majd szeptemberben hívni egy kertészt, metszeni, többek között. De sajnálnám, ha a körte és az alma menne a vesztőbe, mint a cseresznye és a meggy nagy része (kukac). Ezek valószínűleg nagyon régi fák, és a sarjakat meghagyták. Sok fa van egy helyen, és furák, alacsonyak is. Jó termésűek, úgy tűnik. Csak van pár, ami abszolút nem hozott gyümölcsöt.

A cseresznye és a meggy termett, kivéve egy cseresznyefát, ezen találtunk 4 szemet, kukacmenteset és nagyon finomat. :)

Ami beteges, szárad az egyik ága például, vagy nem hoz gyümölcsöt, az a sárgabarack, őszibarack. a többi szép, csak félek, hogy férges lesz a gyümölcs (körte, alma). lefújjuk hamarosan tetű elleni szerrel mindet, ami még gyümölcsözés alatt áll, de ma nagy volt a szél, és holnapra még erősebbet mondott...

Köszönöm a segítségedet! :)

14. bowie (válaszként erre: 13. - Gomboc7)
2015. jún. 20. 20:01

Mézharmat az, ami folyik belőle, nem gyanta.

A tetvek vírust terjesztenek, így egyik fáról viszik a másikra, azért tetves mind. Ha nem, akkor az lesz.

Védekezni kell ellenük.

Milyen fák?

Érdemes lenne egyébként egy hozzáértővel megnézetni (szomszédok között idősebb emberek esetleg), hogy más bajuk nincsen e.

Mennyi idősek? Ha idős fákról van szó, akkor nem árt fiatalítani szakaszosan az állományt, én akkor nem vesződnék a gyógyításukkal..már ha idősek.

Azt, hogy miért nem teremnek, így nehéz megmondani. Ha semmi, de semmi nincs rajtuk, akkor ott azokkal van valami bibi a tetveken kívül is. Ha van rajtuk, de nagyon kevés, az bizonyos fajtáknál olykor olykor előfordul..hol jobb, hol rosszabb a termésük. Nem tudom milyen fákról van szó.

2015. jún. 20. 19:54

Sziasztok!


Nem tudom, jár-e erre valaki. Azokkal a gyümölcsfákkal, amik nem teremnek idén, azokkal mi a teendő? most költöztünk ide, és néhány fán nem terem semmi. Zöld, tetves (ahogy mindegyik, az is, ami termett), de nincs rajta gyümölcs. Van, amiből a gyanta is folyik. Érdemes ezeket istápolgatni, vagy megváljunk tőlük? Köszi! :)

2014. nov. 12. 08:56
Érdi jubileum meggy és érdi bőtermő meggyfa. Ezeket ültettük tegnap. Remélem jó lesz :)
2014. nov. 7. 00:33
Én is Napsugár barackot ültettem és pándi meggyet. :)
10. 3db3c63933 (válaszként erre: 1. - Marcsika0123)
2014. szept. 12. 07:43
Ha a google-ba beírod, hogy "régi magyar fajta gyümölcsfajták", akkor elvileg második helyen kiadja neked egy kertészet honlapját. Én onnan rendeltem facsemetéket. Mindegyik megmaradt, és nagyon szépek. A régi magyar fajták azért jobbak, mert kevésbé hajlamosak a betegségekre. Egyébként a náluk kapható fajták nagy részéről leírást is találsz, így ki tudod választani, hogy neked melyik lenne megfelelő. Régiek és újabb nemesítésűek egyaránt vannak náluk. Ha olyan helyen laksz, ahol még késő tavasszal is vannak fagyok, akkor érdemes olyan fajtákat választani, amelyik késői virágzású.
9. marcsika0123 (válaszként erre: 8. - Radica947)
2014. szept. 11. 20:33
Köszi!
2014. szept. 10. 21:07
Mi is most telepítenénk pár fát, most kóstoltuk a régi-régi pándi meggyet, nagyon finom, nagy szemű, nem savanyú, idén még a piacon vettem szilvát, akkora mint egy gyerekököl, úgy mentem vissza megkérdezni, hogy tudják e milyen fajta, a néni azt mondta, saját és úgy hívják, blue free, én biztosan ilyet keresek, de ha beírod a "gugliba" nagyon sok információt kapsz!
7. Kimberly'71 (válaszként erre: 6. - Marcsika0123)
2014. szept. 9. 13:13
Igazán nincs mit! :)
6. marcsika0123 (válaszként erre: 5. - Kimberly'71)
2014. szept. 9. 11:58
Köszönöm Kimberly'71!!!!:)
2014. szept. 9. 08:32
Nekünk őszibarackból "Napsugár" barack van, nagyon szeretjük. Nagyra megnő, jó édes, sárga húsú. Meggyből pedig ha bő termő, szép meggyet szeretnél, akkor ajánlom az ú. n. újfehértói fürtös fajtát.
2014. szept. 9. 07:47
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat! Jegyzetelek!!!!:)
2014. szept. 9. 00:04

Figyeljetek, hogy mindegyiknek legyen porzója, vagy önporzó legyen.

Nekünk a meteor korai van meggyből, cseresznyéből germensdorfi, kürtéből a vilmos, a packham triumph, vilmos, boscobak. Szilvából rengeteg félénk van. Van egy korai szilvánk, ami hatalmas és mézédes, de a nevét nem ismerem. Sajnos a barackfákkal nincs szerencsénk.

2014. szept. 8. 22:37
Cseresznyéből a Van fajta van a kertben. Hatalmas, roppanós, fürtös fajta.
2014. szept. 8. 20:58
Ősszel szeretnénk gyümölcsfákat venni: cseresznye, meggy, sárga-őszibarack, szilva, körte. Van olyan típus, konkrét név, amit ajánlani tudnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook