Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ház túltöltése fórum

Ház túltöltése (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 8. 12:22

Én sem nagyon értek hozzá, de a fórumindító indulatát és kétségbeesését megértem. Mondjuk nem itt és a hozzászólókon kellene levernie, ez igaz.


Gondoljatok bele. A háza, a vagyona, a bútorai, a ruhái, mindene...penészes, dohos, gombás, szó szerint rohad. És ha sokáig fennáll és nem oldódik meg, még az egészségre is káros.


Hát én is kibillennék a lelki egyensúlyomból az tuti.


És ez egy végeláthatatlan történet. Élek a gyanúperrel, hogy a szomszédnak esze ágában sem lesz fizetni. Hárítani fog mindent és ő is felsorakoztatja a szakértői véleményeket.


Nem tudom mi a megoldás...években mérhető pereskedés és súlyos százezrek.

24. globus
2015. ápr. 8. 12:05
Házatok rendesen van szigetelve?
2014. szept. 10. 22:33
Először a szomszéddal próbáld megbeszélni, ha velük nem lehet, akkor én a helyedben bemennék az önkormányzathoz és a jegyzőnek jelenteném a helyzetet. Esetleg az önkormányzat építési osztályán is érdeklődnék, hogy ilyen esetben mit tudsz tenni, lehet, hogy az önkormányzat küld ki szakértőt is.
2014. szept. 10. 17:47
ha már a föld ott van pereskedni talán de a helyzeten nem sokat segít
21. nefaria (válaszként erre: 20. - Kisj)
2014. szept. 8. 11:45

Ptk


5:23. § [A dolog használatának általános magánjogi korlátja]

A tulajdonos a dolog használata során köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen a szomszédokat szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné.

20. kisj
2014. szept. 8. 11:38

A szomszéd a saját telke feltöltögetésével nem okozhat kárt nektek.

Tessék átmenni hozzá és kiverni a balhét, de jó nagyot!

2014. szept. 8. 11:21

"a fele ház eltűnt" - ebből gondolom, hogy a házuk fala mellett lett feltöltve.


Mondom, nekem nem annyira érthető, hogy ki mit és hol töltött fel.


De egy biztos: megoldás van, csak hosszú és drága, és nem biztos, hogy pereskedéstől mentes.

18. nefaria (válaszként erre: 17. - 2cc786c515)
2014. szept. 8. 11:20
Az rendben van, hogy a szomszéd :) de hogy kinek a telkét, az a kérdés. Mert pl. ha a ház a telekhatárra épült, akkor a sajátját töltötte fel. Ha mondjuk a telekhatártól hagytak fél métert (ahogy ez azért elő szokott fordulni), akkor az ő telküket töltötte fel :)
17. 2cc786c515 (válaszként erre: 16. - Nefaria)
2014. szept. 8. 11:08

A 3. hsz-ben azt válaszolta,hogy a szomszéd".


De minek töltötte volna fel más udvarát????

2014. szept. 8. 11:00
Ja és még egy fontos kérdés: a saját telküket töltötték fel, vagy a ti telketeket?
2014. szept. 8. 11:00

Miért kérdezel, ha nem bírod elviselni a válaszokat?

Őszintén nem értem miért vagy ennyire támadó azokkal, akik véleményt mondtak???

2014. szept. 8. 10:59

Nekem nem annyira tiszta, hogy honnan jön a víz. A falatok mellett töltötték fel a telket, így a házatok azon oldalán kvázi föld van, és ezért vizes?


Vagy úgy töltötték fel, hogy a lejét miatt a ti házatok falára folyik a víz? Ez utóbbi esetben valahogy meg kéne oldaniuk a vízelvezetést, árokkal, esőcsatornával, vízgyűjtővel, valahogy.


A feltöltés (első verzió) már nehezebb dió, ez esetben a ti házatok falát (alappal együtt, tehát mélyre ásva) kell vízszigeteléssel ellátni.


Mindkét esetben amennyiben valóban az ő munkálataik miatt alakult ki ez a helyzet, akkor az ő költségükre. Ez viszont szakértői kérdés.


Az én javaslatom az, hogy kérjetek fel közösen egy szakértőt (építész), hogy vizsgálja meg a problémát. Ha igazad van, akkor fizessék a költségeket, ha nem akarnak, akkor fordulj bírósághoz.


(Kicsit zavaros volt nekem a probléma leírása, így lehet hogy félreértettem és nem jól képzelem el a helyszínt)

2014. szept. 8. 10:49

Ne pattogj már:)

1.Tessék szakembert hívni,az megmondja mit lehet csinálni!

2.Tessék átmenni a szomszédhoz és vele letárgyalni,hogy mit,miért,és hogyan!

2014. szept. 8. 10:44

...bocs,hogy próbáltam SEGÍTENI, mellesleg más senki sem szólt a témádhoz.


Lehet átballagni a szomszédodhoz és számon kérni RAJTA és NEM RAJTAM, hogy miért lett feltöltve az udvarod?!!


Egyébként meg azt csinálsz amit akarsz! Te házad, nem az enyém!

11. ildi992 (válaszként erre: 8. - 2cc786c515)
2014. szept. 8. 10:35
nyári zivatarokba is előfordult nyagyobb mennyiségő esőnél, hogy bevizesedtünk. Melegbe is gyújtsunk be? :D:D: Másrészt tégla építésű, és nem vályog. Téglára se lehet már tapétát rakni? Szeretetteljes szívet nektek.
10. ildi992 (válaszként erre: 9. - Ildi992)
2014. szept. 8. 09:29
és ezért is vizesek a falak? Hihetetlenek vagytok. A Magyar nép mikor fog már össze, mikor akarjuk, már a másik javát is? Most le is zárom a fórumot, nem vagyok kiváncsi az olyan hozzászólásokra, hogy a szellőztetés megoldja a dolgokat. Lényegtelen, hogy a melléképületükről a ház falához vezet egyenesen a sok víz, ami a fallal érintkezik a töltés véget. Így hamar vízes lesz a fal. De hát a tapéta, meg a falunk a hibás. Ezért nem fog sehova se jutni Magyarország. De mégis. A pusztulásba. Az a nemzet tudd fennmaradni amelyik összetartó. Magyar nem az, és szépen látszódnak a pusztulás jelei is az országba.
2014. szept. 8. 09:23
Mindenkinek természetes, hogy az alap felet jóval feltőltik a házat?
8. 2cc786c515 (válaszként erre: 6. - Ildi992)
2014. szept. 8. 09:18

Ez milyen ház? Régi öreg? ...mert akkor tapétázni nem lehetne :(


Ha van kandalló gyújtsatok be, azzal is hamarabb száradnak ki a falak... nincs más ötletem.

7. ildi992 (válaszként erre: 4. - 2cc786c515)
2014. szept. 8. 09:03
Ez jó kérdés.
2014. szept. 8. 09:02

A vízes fal? Felvettük a linóleumot a szobába, egyadta vizes volt a beton. Ezekből kijövő pára?

Szellőztetünk rendesen.

Miért a szellőztetést kérdezitek, az természetes, ha fél hát elünnik az udvarfrltőles véget? Ezért vizesek a falak, a tapéták, mállanak....Persze a szellőztetést ezt is rendbehozza.

2014. szept. 8. 08:54
Nehezen fogod tudni megszüntetni, még ha ki is pakolsz és kimosol/szárítasz mindent. Egy lakás akkor is képes bedohosodni, ha nem szellőztetik.
4. 2cc786c515 (válaszként erre: 3. - Ildi992)
2014. szept. 8. 08:52
de minek?...
3. ildi992 (válaszként erre: 2. - 2cc786c515)
2014. szept. 8. 08:44
A szomszéd töltötte fel.
2014. szept. 8. 08:41
...ki töltötte fel az udvarotokat? - ezt így nem is értem...
2014. szept. 8. 08:38

Rég voltunk át a szomszédba, most kénytelenek voltunk átmenni, mert nagyon vizesedik a lakás. Mindent zárunk ki sorba.

Megdöbbenve tapasztaltuk, hogy fele ház eltűnt , annyira feltöltötték az udvarukat. Biztos, hogy a ház alapját, jóval túltöltötték. A melléképületekről, egy csomó víz egyenesen a mi házunkhoz megy, mivel felénk lejt az egész, köszönhetően a töltési iránynak. Vízesek a falaink, dohosak a szekrények, a ruhák, a dívány....Semmit nem akarnak tenni, szellőztetés megoldja a problémánkat.Mit lehet itt tenni?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook