Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Rendetlen" kamasz? fórum

"Rendetlen" kamasz? (beszélgetős fórum)


22. Simóca (válaszként erre: 21. - F083ed049b)
2014. szept. 15. 08:17
Nekem ez nem jött be... először is, mert drága cuccai vannak, tudja, hogy nem dobnám ki őket. Meg hát lenne ideje visszahozni, hetente egyszer jön a kukás ... :)
21. f083ed049b (válaszként erre: 1. - Simóca)
2014. szept. 13. 19:10
szólsz egyszer szépen kedvesen, szólsz egyszer ellentmondást nem tűrően, és elmondod a következményt, megfogsz egy szemetes zsákot elmondod ebbe mindent ami nincs helyén belepakolsz egy óra múlva és kidobod, majd otthagyod...ha erre sem pakolja el a dolgait, összeszeded egy szemeteszsákba és kiteszed a kuka mellé, majd közlöd vele ha siet még talán nem vitték el a kukázók a kedvenceit:)
20. Csillag29 (válaszként erre: 16. - Bagira 2011)
2014. szept. 13. 18:51

Üdvözöllek a táborban :( Az én lányom dettó :) Bár előbb csak a rendetlenséget írtam le

De mintha az én lányomról írtál volna :)

19. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Simóca)
2014. szept. 8. 15:55
Kihúzom a wifit.
18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Simóca)
2014. szept. 8. 11:25

Már egy csomó fórum van a témában, ahol kiveséztük, amúgy annyit tudok mondani, hogy ne pakolj utána, és saját tapasztalatom még, hogy ha mindent előre felírsz neki táblázatokba, ezt kiteszed a szobájában, szokássá alakul, plusz a feledékenység ellen is jó.


Ne te pakolj utána, de fontos a napi rutin. Minden este ki kell készítenie a cuccát másnapra, ne reggel keresse a tolltartót. De ez a te és a férjed feladata is, hogy esténként ellenőrizzétek is. Persze, nehéz lesz 3 műszak mellett, ezért kell a férjed segítsége is. De valahol ha reggel nem volt meg a tolltartó, ezek szerint már este nem volt kikészítve és te sem ellenőrizted este.


Ja, és rendet rakni, takarítani, beágyazni naponta kell neki, nemcsak hétvégén, mert a kis kupit 5 perc alatt elrámolja, az egyhetesnek azt sem tudja, hol álljon neki. Ez rajtatok múlik, hogy naponta cseszegessétek egy kicsit, ne heti egyszer, havi egyszer legyen baromi nahy veszekedés mert már odáig fajult a helyzet. Kitartás kell a te részedről (ti részetekről) is. Pl mikor feláll az asztaltól, minden alkalommal tegye a koszos edényt a mosogatóba vagy ha végez a zuhanyozással, minden alkalommal tegye el a cuccait utána és hagyja rendben a fürdőt. Ha ez azzal jár, hogy már elkezdett játszani, akkor félbe kell szakítanod, így legközelebb emlékszik majd!:)

2014. szept. 8. 11:09
Ilyen idős korunkban, mi se szerettünk pakolászni a húgommal. Rendetlenség volt a szobánkban, és sok-sok fejmosást kaptunk. Néhány nagyon okos jönne most azzal, hogy nem lettünk megnevelve ilyen téren, ami nem igaz. Anyánk sosem hagyta ránk, zavarta, csinálta helyettünk, velünk, vagy épp nem csinálta, dorgált, mondta szépen, csúnyán, volt bünti, minden. Aztán elkerültem egy kollégiumba, ahol nagyon megkövetelték a rendet, minden lány ehhez tartotta magát, ha nem akarta, hogy kicsapják, aztán az évek alatt én is olyanná váltam, mint a többi. Most elég rendszerető vagyok, zavar a kupi, a káosz. Mindent úgy csinálok, ahogy régen megtanította anyám, s ahogy régen nem csináltam. Úgyhogy a sokat szajkózott dolgok megmaradnak, csak még ülepednek, csak tíz, húsz évet kell még aludni. :) Tudom, ez nem vigasz, de a sok papolás a rendrakásról előbb vagy utóbb úgyis meg fog látszódni.
2014. szept. 8. 11:08

Sziasztok! Megértem a fórumindító problémáját,de kicsit szeretném,ha az én lányom is "csak" ilyen lenne.


Ő 14 éves ,baromi rendetlen,sem a szobáját,sem a ruháit nem pakolja össze.


Ráadásul még "dilis" is,kevesebb türelme van a 2 nála kisebb tesójára,mint nekem 1 nagyon húzós nap után :(


Többször kértem rá,hogy a kisebb tesóra nem förmedünk rá rögtön,esetleg kiabál vele. Volt ,hogy a 8 éves öccsét úgy hátba vágta,hogy egy vörös tenyérnyom volt a hátán. Ő sem szent ,tudom,hogy néha ő is undok,idegesítő stb-stb ,de nem így kellene neki sem reagálni.


Többször kell figyelmeztetnem,hogy engem sem a seggéből rángatott elő,én sem förmedek rá,ha hozzám szól


Reggeli készülődés szintén katasztrófa:Felkelek hozzá,hogy segítsek neki elkészülni, időben kiérni a buszhoz,erre csetel a telefonon,reggel keresi a cuccait stb-stb..


Ő a házimunka,bárminemű otthoni segítség területén is úgy van,hogy semmit nem csinál


Általában,ha rajta múlna egész nap ülne az elsötétített szobájában,és számítógépen nézné az anime videókat,ezért,a szobájában sem megszólalni,sem villanyt kapcsolni nem lehet (szerinte)

15. 2cc786c515 (válaszként erre: 14. - Csillag29)
2014. szept. 8. 10:56
Na, ez egy jó ötlet! ....ki fogom próbálni!
2014. szept. 8. 10:55

:) Nektek fiatok van De nekem 14 éves a lányom és dettó :/ Én most azt a módszert találtam ki szobájában nem pakolok ott had szaladjon , de amit a szobáján kívül nem pakol el az kukazsák és nem kapja vissza csak úgy csak ha valamivel kiváltja :)

Remélem bejön. :)

13. andi6020 (válaszként erre: 3. - Simóca)
2014. szept. 8. 10:32
Ugyanmár. Ha nagyon pakolni akarsz, kukazsákba pakold be a cuccait. Még adhatsz annyi választási lehetőséget, hogy kidobod, vagy berakod a szobájába.
2014. szept. 8. 10:30

Megpróbálnám, hogy amit a saját szobáján kívül egyéb helyeken széthagy, azt egy bevásárló-szatyorba, vagy inkább egy-egy u.n. szemetes-zsákba összeszedném, és úgy tenném be az ő szobájába!

Ha keres valamit, nem segítek neki előkotorni! Keresse a saját szobájában, mert vagy símán letette ott, vagy egy-egy zsákba begyűjtve beraktad oda te!!! Talán egyszer ráun arra, hogy örökké a zsákokat dúrja, melyikben is lehet... :)))

11. Simóca (válaszként erre: 10. - D1e807c461)
2014. szept. 8. 08:44
Hááááát ... ez a legnehezebb. Merthogy amúgy valóban nagyon jó gyerek... segít a ház körül, mindig ő nyírja a füvet, pedig nagy az udvar, segít az apjának adapterezni, gépeket rendbe tenni, húzza a bakancsot bármikor, ha szólunk neki, megbízható... minden másban, csak ne suliról és pakolásról legyen szó. Velünk sem szemtelen, kedves. Szóval ezenkívül nem elviselhetetlen kamasz.
10. d1e807c461 (válaszként erre: 8. - Simóca)
2014. szept. 8. 08:24

nagyon helyes!

de ne csak fenyegetőzz, tartsd is be a szavad, h komolyan vegyen.

9. globus (válaszként erre: 3. - Simóca)
2014. szept. 8. 08:24

Az nem baj, hogy rendetlen.

Fektessétek le a szabályt, hogy szobájában bármit csinálhat, de másutt nem. Lakjon disznóólban, ha neki úgy jó :)

2014. szept. 8. 08:22
A pakolás az nekem fontos, hogy meglegyen. Ez egy falusi családi ház, a férjemhez sokan járnak munkatársai, erdészek, vannak köztük vezető beosztásúak is, elég ciki, ha szalad a ház és nagy a kupi... úgy rendesen feltakarítani sem tudok. Talán a "valamit valamiért" elv működhet? Net, zsebpénz megvonásának kilátásba helyezése?
7. 2cc786c515 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. szept. 8. 08:05

...mikorra fog elmúlni? Az enyém 16, de még nem veszem észre a "változást" :(


Semmi nem hat rá. A szobája szalad.... csetlek a ruhák, súlyzók, elektronikai cuccok között reggelente.


Stikában néha összepakolom a szekrényében a ruhákat, amúgy meg rácsukom a szobaajtaját.

6. 1ff4de00b4 (válaszként erre: 1. - Simóca)
2014. szept. 8. 07:45

:)


Nos négy gyermekem van..abból a legnagyobb a legrendesebb..a többi detto mint amit leírtál..


már mindent végigcsináltam..nem pakoltam utánuk megvontam dolgokat stb..



sajnos semmi nem jött be..


maradt az,hogy mivel nem bírom elnézni..hát megcsinálom helyettük..


sajnos arra sem bírom rávenni őket,hogy este pakoljanak be..így marad a reggeli NEM TALÁLOK SEMMIT cirkusz...


A párom azt mondta ha nem kívánok semmit tenni ez ellen..akkor fogadjam el..és lelki béke..


úgyhogy most evvan:)

5. d1e807c461 (válaszként erre: 4. - D1e807c461)
2014. szept. 8. 07:39
a szüleim mindent ráhagytak, azt hiszem, ennek köszönhető.
2014. szept. 8. 07:36

nem tudom, mi lehetne a megoldás.

de valamit találj ki, mert csak úgy nem fog megváltozni.

az ő szobájában hagyd, h ússzon a sok kacat.

amit máshol hagy, azt pedig tegye csak el, ha kell veszekedések árán.

az öcsém is ilyen volt.

azóta felnőtt, de nem változott.

csak szerencsére már nem kell végignéznem, mert a hajam égnek állna tőle.

csak ne pakolj utána, ezt az egyet ne csináld!!!!

3. Simóca (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. szept. 8. 07:12
Azon mosolygok, hogy addigra ellepik majd a cuccai a 120 négyzetmétert és talán húzódik majd az udvarra is a sok kacat ... :) Muszáj, embert nem engedhetnék be a házba, ha nem pakolnék.
2014. szept. 8. 07:07

Ne pakolj utána, főleg ne helyette.

Amúgy el fog múlni. Nagy eséllyel.

2014. szept. 8. 07:05

Tanácsot szeretnék kérni tőletek... főként olyanoktól, akik hasonló gond esetén megoldást értek el gyermeküknél...

13 éves, hetedik osztályos fiamról van szó... Az, hogy rendetlen, enyhe kifejezés. Ami és ahol kiesik a kezéből, az ott is marad, legyen az cipő, ruha, papír, játék, piperecucc... cipő az ágy alá berúgva, spray a konyhapulton... ma reggel elindult volna a suliba tolltartó nélkül, mert nemt találta meg (én egy pillanat alatt hoztam a helyéről). Az otthoni dolgok is megterhelőek már, de az iskolai nemtörődömségnek azért lehetnek következményei is, amelyekek nem vennék szívesen.

Arra lennék kiváncsi, Ti milyen módon veszitek rá a gyerkőcöket arra, hogy pakoljanak el maguk után kicsit és legyen rendes az iskolatáskájuk...

Az az érdekes, hogy amúgy jó gyerek, nagyon simulékony, mindenki imádja, jó a természete, az összes perpatvar abból származik, hogy már nem győzök pakolni utána és figyelni arra, hogy mindig mindennel jól és a helyén legyen. Három műszak, másik gyerek, férj mellett... szóval nem könnyű.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook