Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Piros-fehér falú nappalihoz melyik parketta illik jobban? fórum

Piros-fehér falú nappalihoz melyik parketta illik jobban? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 8. 11:09

Én világos juhar színt választanék.

Amúgy a második parketta színe nekem nagyon tetszik, még illene is a piroshoz, csak sötétítené a lakást. Mondjuk egy jó fekvésű, világos lakásban még szerintem jó lehet.

2014. szept. 7. 22:17
Nekünk is piros-fehér a nappali, fehér bútorokkal. A padló vilàgos laminát, egy natúr színü szizál szönyeg van rajta, és a díszpárnák, sötétÍtöfüggöny is olyan árnyalatú mint a szönyeg :) mi nagyon szeretjük....
19. 2104cc91e8 (válaszként erre: 12. - Moncsyka88)
2014. szept. 7. 21:54
A piros a hálószoba színe (izgalom, szerelem, bujaság)
2014. szept. 7. 21:41

Mi a hálónkba a második laminált világosabb fajtáját választottuk.


A piros, erős, domináns színű fal, mindenképp halványabb lamináltat választanék.

A világosabb verzióban is vannak sötétebb foltok, ha ragaszkodtok az erős színekhez...

17. Móriczka (válaszként erre: 15. - Moncsyka88)
2014. szept. 7. 21:37

ahol a narancs sárga mókus a logó :-) hogy ne reklámozzak :-)

amúgy viszont maradj nyugodtan a pirosnál így ahogy leírtad a bútorokat ezt azt jó lesz .

De a két laminált közül inkább a másodikat .

igen igen divat az elő de ez ide tuti nem jó nálad más a domináns :-)

legyen sok örömötök a lakásszépítésben !! :-)

2014. szept. 7. 21:32
Minden bútor fehér még az ülőgarnitúra is,azért szerettem volna 2 falat kicsit sötétebbre 2t világosabbra. Azon is gondolkodtam hogy valami világos szín lesz az egész ahol a tv lesz az a fal pedig egyedül bordós. Milyen szín illene a bordóshoz ami világos?
15. moncsyka88 (válaszként erre: 13. - Móriczka)
2014. szept. 7. 21:29
köszi a képeket,nagyon jól néz ki :) hol lehet ilyen szép tapétát venni?
2014. szept. 7. 21:25

Ha már muszáj ebből a kettőből választani, akkor a második lenne jó és mellé nagyon világos szobaberendezés.


Kíváncsi vagyok, milyen színű bútorod lesz,v agy van, mert ezek kötött színek.


Ha muszáj pirosnak lenni, inkább egy selymes hatású, kevéssé erős, majdnem púderrózsaszín lenne jó ehhez a sötét parkettához.

2014. szept. 7. 21:19

A mindenem a piros és a tapétázás :-)

Lassan készen vagyunk a lakásfelújítással ,az eljén nagyon szerettem volna én is pirosat ,az volt az elképzelésem hogy lesz egy piros fal a többi pedig fehér alapon vékony piros futó minta .aztán addig jártam keltem hogy lett piros de egészen máshogy :-) megpróbálok most tenni fel képet az adatlapomra de úgy nézd hogy nincs még minden kész .

2014. szept. 7. 21:02
ti milyenre festenétek a nappalit? Fiatalok vagyunk 25 évesek szeretjük az élénk színeket. Azért maradt már csak a piros mert az előtér napsárga lesz a konyha lime szín,a háló barack-narancs, hideg színt nem szeretnék,és sok helyen olvastam hogy ha valamit pirosra szeretnénk festeni akkor az a nappali legyen,máshol nem nagyon mutatna.
11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 9. - Moncsyka88)
2014. szept. 7. 20:54

A sötét színek szűkítik a teret!

Az általad választott színekhez nehéz lehet bútort, függönyt, kiegészítőket találni!

De te tudod!

2014. szept. 7. 20:53

Pont a rövidebb lesz a sötétebb?? a Sötét szín "összenyom", ha például magas a lakás, akkor ha sötétebbre festik a mennyezetet optikailag alacsonyabbnak hat.


Nézzétek meg az összhatást pl. a Baumax-nál készítenek látványtervet.

2014. szept. 7. 20:51
Még a fal sincs befestve most költözködunk,de kell új parketta. 2rövidebb fal pirosas bordós lesz a 2 hoszabb fehér vagy krém.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2014. szept. 7. 20:49

a faladat (is) kellene látni, hogy milyen. így nem igazán lehet tanácsot adni. Meg nem mindegy a berendezés, függöny, szőnyegszín (ha lesz rá).


Az elsőt csak fehér fallal tusdm elképzelni, és napfényes szobában.

2014. szept. 7. 20:49
Egyik sem. Eleve már a piros szín a nappaliban... nem megnyugató színkombináció.
2014. szept. 7. 20:47

"A Piros-fehér falu nappalihoz" szerintem

a kék ;D


Viccet félretéve szerintem egyik sem!

Egészen világosat tudok elképzelni, vagy járólapot.


A faladról nem teszel fel képet?? Szerintem talán egyszerűbb lenne azt átfesteni, nem?

2014. szept. 7. 20:44
Én a másodikat választanám. Az első most divatos, de lehet jövőre már nem lesz az, a második sokkal jobban mutat szerintem nagyobb felületen.
2014. szept. 7. 20:38
A piros-fehér falhoz egyik sem felel meg az én ízlésemnek. Sötét mindkettő, ha muszáj lenne választani , a második, de tényleg csak akkor, ha más burkolat nincs.
3. bowie (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2014. szept. 7. 20:34
Én alapból hányok az első linken lévőtől, egy ismerősünknél ilyen van, és borzasztó rossz érzést ad a szememnek egy idő után. Pirossal kombinálva még durvább lenne, szóval én szerintem a második.
2014. szept. 7. 20:34
A második. Az első inkább világos egyszínűhöz jobb
2014. szept. 7. 20:29

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook