Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kistestű kutya, hogyan szoktatható össze egy cicával? fórum

Egy kistestű kutya, hogyan szoktatható össze egy cicával? (tudásbázis kérdés)


19. andi6020 (válaszként erre: 13. - Jéghegy)
2014. szept. 6. 20:16
Nem fogja, ha a csivi nem baxtatja. Nálam a csivava és a yorki is nagy ívben kerüli ki a macskát, úgy mennek el mellette.
18. Ata06
2014. szept. 6. 20:12
főleg= dőleg :P
17. Ata06 (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2014. szept. 6. 20:11
Nem tudom a ti csivitek milyen természet, de a csivavák alapvetően-dőleg ha fiú- kötekedni szoktak. Nem hiszem ,hogy ilyen súly különbség mellett a cica veszélyben lenne, viszont a kutyus szeme veszélybe kerülhet. :/
16. syria (válaszként erre: 13. - Jéghegy)
2014. szept. 6. 20:08

Az vicces lenne. :)


Én nem szoktattam a németjuhászomat Mamcichoz, és a cicát se a kutyához. Nem voltak egy súlycsoportban, de a macsnak volt esze, hogyan szerelje le a kutyát, aki hamar felismerte az "oroszlánkarmok" tekintélyét. Ennek ellenére néha elkapta a cicát, játszott vele. Ha kicsit eldurvult, a vérző orra figyelmeztette, hogyan is kell bánni a nálánál kisebbel. :)

15. BoBi86
2014. szept. 6. 20:05
Én úgy gondolom, hogy ha egy kutya alapvetően jól van nevelve ennek nem szabad gondot okozni. Nekem 3 kutyám van. Ebből 2 havanese a lakásban és együtt alszanak a macsekkal. Mikor hazahoztuk a cicát leültettem a kutyákat és megmutattam nekik. Mikor oda-oda kapott a cica mert ő ugyebár félt akkor mondtam a kutyáknak, hogy "nem szabad". Másnapra nem volt gond... Ha a cica lesz erősebb az még egyszerűbb :)
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - D878fb6317)
2014. szept. 6. 19:52

Nekem volt együtt cica, most jelenleg is van. A dog és az óriás snaci is vigyázzban állt a macska előtt.

Mot nem egész két hete van egy 3 hónapos kutyusom, a már régebben itt élő két cica az úr. Az idősebb kandúr aki 10 kilós nem is foglalkozik vele, a kisebb nőstény cica néha rámordult 3-4 napig, most már kergetőznek.

2014. szept. 6. 19:41
Bennem az merült fel, hogy majd a cica 'nyírja ki' a kutyit! :-D
12. d878fb6317 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2014. szept. 6. 19:37
:DD Azért talán ez a ritkább.
11. Jéghegy (válaszként erre: 7. - Ata06)
2014. szept. 6. 19:36

Vicces a felállás.

A cica majd 4 kg!

A kutyli (csivava) 1.6 kg!


A macsek van otthon! :-)

10. andi6020 (válaszként erre: 5. - D878fb6317)
2014. szept. 6. 19:31
Vagy nem. Nálunk a kutyákat kell(ene) védeni a macskáktól.
9. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2014. szept. 6. 19:14

Alattunk lévő házban lakott 1 fehér puli + 1 maccs , a küszöbön összebújva aludtak !!!!

A mi kutyáink allergiásak a macsekokra , a szélső házban lakók macskája rágémberedett a júdásfánkra , nem volt még náluk 1 hete , elindult felfedező kőrútra , aztán nálunk a fán kötött ki , nem lehetett leimádkozni onnan , a végén a gazdája létráról elérte és leszedte az odamenekült macskát !

8. Guruljka (válaszként erre: 5. - D878fb6317)
2014. szept. 6. 18:51

Igen. Nálunk is fent közlekedtek a cicák egy darabig, a leírt bemutatási szertartás után.

De a kis menhelyi nem mozdult, vagy ha mégis,rögtön reagáltunk, így elég hamar megvolt a bizalom.

Amíg nem voltam biztos a kutyában egy ráccsal elzártuk a kijáratot, hogy mindig szem előtt legyen. A rácson a cicák kifértek. (Falusi ház.)

2014. szept. 6. 18:40
Milyen fajta a kutyus? Mennyire kistestű?
2014. szept. 6. 18:39

A cica pofiját töröljétek meg egy ronggyal vagy bármilyen ruhával és mikor akutyus eszik, tegyétek a tálkája alá ezt a ronygyot ,hogy evés közben érezze a cica illatát, így összeköti a jóval- az étkezés az mindig jó érzéseket kellt az állatokban. A cicáknak főként a pofijukon vannak illatmirigyek.

A kutyusnak pedig a tappancsán, így azt töröljétek meg és azta ruhát pedig tegyétek a cica tányérja alá, mikor eszik.

Előbb utobb viszont eljön az idő, hogy lassan össze kell őket költöztetni. Akkor nem szabadna egyszerre összeengedni őket, csak szépen fokozatosan. Eleinte -ha nem vagytok otthon-külön helyiség-biztos, ami biztos- és csak akkor együtt, ha van felügyelet. A kutyust lehet, hogy nagyon figyelni kell és rendszabályozni, de idővel el fogja fogadni.

2014. szept. 6. 18:37

Alapvetően a kutyát kell megtanítani, hogy ne kergesse a cicát. Azt is tudni kellene, hogy lakásban tartottak, vagy kert is van.

Néhány napig a kutyán legyen póráz amikor találkoznak. Ha rámozdul a cicára egy határozott "nem szabad"-dal rá kell szólni. Fokozatosan el kell érni, hogy megszagolják egymást. A cicának lehetőséget kell biztosítani, hogy fel tudjon ugrani valahova, ha veszélyben érzi magát. Nálunk jól megvannak együtt.

4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2014. szept. 6. 18:35

A cicát kedvesen és puhán, nyugtatóan megfogod, a szintén nyugodt kutyát odahívod. A macska feneke legyen a kutya felé fordítva, nem kell látnia.


A kutya megszaglássza a cicafeneket, azonosítja és "leltárba veszi". Erre alapesetben soha nincs lehetősége, ezért idegesíti a macska.

Közben beszélsz hozzá, miszerint ez a mi aranyos cicánk, és nem szabad bántani, szépen...meg ahogy szoktátok tiltani, én anno egy kutyámmal közöltem, hogy "nem szétrágod!", mert ezt értette.


Majd (még mindig fogod a cicát és hótt nyugodt vagy) megfordítod a cicát, hadd szimmantsanak össze, ha akarnak, ás lassan, óvatosan elengeded, közben valaki figyeljen és esetleg fogja a kutyát, nehogy utána kapjon.

Ha a cica elsétál, a kutyát egyfolytában dicséred, mert okos, és szereti a cicát.


A mérettől nem függ, az életkortól se nagyon... Menhelyi cicakergető kutyát is összeszoktattam a macskákkal, kicsivel és naggyal.

2014. szept. 6. 18:09

Melyik az újonan jövő családtag?

Mennyi idősek, mert az nagyon nem mindegy!

2014. szept. 6. 18:08

Macskosz 6 éves, a kutyus 2!

Tesóméknál van a cica, most velünk a kutyus! Elkülönítve vannak, de ez nem megoldás!

2014. szept. 6. 18:07
Egy kistestű kutya, hogyan szoktatható össze egy cicával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook