Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lépni kell! fórum

Lépni kell! (beszélgetős fórum)


1 2
34. e92edf4555 (válaszként erre: 33. - F94ba8be31)
2015. máj. 14. 09:12
Nem konnyu uj munkahelyet talalni sajnos a mai vilagban...az ember orul,ha egyaltalan van,de igen, teny,h 3 muszak egy egyedulallo anyanak nem jo , de vannak helyzetek,amikor az ember nem tud valogatni.
33. f94ba8be31 (válaszként erre: 32. - Toprengo)
2014. szept. 9. 21:50

Ha az az út nem járható, amerre elindultál, keresned kell egy másik utat.

Jelen esetben úgy tűnik, a mostani munkád mellet a gyerekek elhelyezését nem tudod megoldani, bárhogy is próbálod.

Tehát el kellene indulni egy másik úton, méghozzá az új munkahely keresés útján. Egyelőre még otthon vagy a picivel, van időd másik munkahelyet találni.

2014. szept. 9. 14:04
Annyira próbálok megoldást találni arra, hogy kiléphessek ebből! Töprengek a kiúton, de nem jut eszembe senki, akire rábíznám a gyerekeket, amíg dolgozom.
31. angelic smile (válaszként erre: 30. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 9. 10:01

A gyermekeire úgy van a legjobban tekintettel, ha egy nyugodt, kiegyensúlyozott anyát látnak a személyében és nem egy idegbeteg nőt. Az, ha kilépsz egy rossz kapcsolatból nem önzőség, hanem észszerű viselkedés.

A gyermekeinek mi jó származhatna abból, ha maradna? Milyen előnyöket tudsz felsorolni? Kb. semmit.

30. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2014. szept. 9. 08:19
Sok százezren vannak így. Ha te nem vagy önző, akkor a gyermekeid érdekeire legyél tekintettel elsősorban!
29. Toprengo (válaszként erre: 24. - Angelic smile)
2014. szept. 7. 20:20

A többiek jobb helyzetben vannak, mint én, de ez a főnököm esetében nem számít.

A szüleim idősek, ráadásul másik városban élnek, mint mi.

Jobb lenne egy nappali munkaidejű állás, de ha a kislányom bölcsibe kerül, valószínűleg sokat lesz beteg. Egy új munkahelyen nem engednek el táppénzre, a mostani helyemen ez legalább megoldott.

28. Toprengo (válaszként erre: 23. - Dodi44)
2014. szept. 7. 13:44
Igen, sakkozom - az élet sakktábláján.
27. Toprengo (válaszként erre: 22. - Eb85e22a13)
2014. szept. 7. 13:42
Köszönöm! Még nem adom fel.
26. f94ba8be31 (válaszként erre: 21. - Toprengo)
2014. szept. 7. 11:27

Sajnálom, tényleg. :(

Tudom - tapasztaltam - a lelki terror szörnyű dolog. Sokan vannak akik tudomást sem vesznek róla. Mert nehéz elfogadni....


Mivel nem tudtam, hogy a gyerekek ilyen picik, ezért ajánlottam a két műszakos munkarendet. De ilyen korú gyerekeknél ez valóban kivitelezhetetlen.

Mindenképp másik munkahelyet kell keresned - tudom, könnyű azt mondani, de meg kell tenned. És menj el a családsegítő szolgálathoz is. Hátha ők tudnak valamiben segíteni.

25. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Toprengo)
2014. szept. 7. 10:36
nem tudom, mennyi időd van addig, amíg munkába kell állnod, de én a helyedben ezerrel keresnék más munkát. egyedül, két kisgyerekkel nemcsak nehéz megoldani ezt a munkabeosztást, de anyaként sem ideál, ha nem tudsz velük lenni. egy családtagon kívül nem fogsz tudni szerintem olyan segítséget találni, ami nem fizetős, de talán megkérdezhetnéd az oviban, bölcsiben is, mit tudnának tanácsolni, hová fordulhatsz
24. angelic smile (válaszként erre: 20. - Toprengo)
2014. szept. 7. 09:12

Mert a többiek is hasonló helyzetben vannak, mint te? Elvileg -ha jól értettem- csaknem egy éved van arra, hogy új munkahelyet találj.

A szüleid nem tudnak segíteni? Mert kitől mástól várhatná az ember a segítséget?

23. Dodi44
2014. szept. 7. 02:59

lelepni?

vagy sakkozol?

2014. szept. 6. 23:21

Szerintem ez a munkahely, ket kisgyerekkel kivitelezhetetlen hosszu tavon,de valosz.rovid tavon is.

Sajnalom,h.ilyen szituacioban vagy,kivanom,h.megoldodjon a problemad.

21. Toprengo (válaszként erre: 9. - F94ba8be31)
2014. szept. 6. 21:58
Csak szóbeli bántalmazás van, fizikai nincs. Nem tudok vele normálisan beszélni, mert nem hallgat meg. Most már mindenbe beleköt, szörnyű.
20. Toprengo (válaszként erre: 14. - Kriszta773)
2014. szept. 6. 21:31
Beszéltem már erről a főnökömmel, de nem lehet, mert igazságtalan lenne a többiekkel szemben. És a munkaszerződésemben 3 műszakos munkarend van leírva. :-(
19. Toprengo (válaszként erre: 9. - F94ba8be31)
2014. szept. 6. 21:15
Hogy gondolod megoldásnak a két műszakot? Ki vigyáz a gyerekeimre, miközben én estig dolgozom...?
18. Toprengo (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2014. szept. 6. 21:12

Ettől tartok én is. :-(

Mégsem akarom feladni, mert szörnyű ez a mostani helyzet. Muszáj találnom valamilyen megnyugtató megoldást.

17. Toprengo (válaszként erre: 6. - Attina)
2014. szept. 6. 21:10
A kisfiam nagycsoportos óvodás, most lesz 6 éves. A kislányom 15 hónapos lesz, júniusban lesz bölcsődés. Addig jó nekünk, mert még gyeden vagyok.
16. Toprengo (válaszként erre: 6. - Attina)
2014. szept. 6. 21:06

Nem 10 percekről van szó sajnos.

Gyakran 20 óráig fogok dolgozni meg hétvégén 12 órában, néha éjszaka is. Ettől olyan nehéz ez az egész.

15. Toprengo (válaszként erre: 5. - Rebeka1977)
2014. szept. 6. 21:03

Bátor és erős vagy, hogy változtattál!

Én nem merem bizonytalanba vinni a gyerekeket, először szeretném kitalálni, hogyan oldjam meg a problémámat. Aztán már új életet kezdenék velük.

14. kriszta773 (válaszként erre: 12. - Toprengo)
2014. szept. 6. 20:58
a munkahelyeden nem lehet egyeztetni és elcserélni a műszakokat? akár úgy, hogy esetleg normál időben többet vállalsz cserébe
13. Toprengo (válaszként erre: 4. - Petka)
2014. szept. 6. 20:58
Ez jó ötlet, körülnézek, hátha találok valakit, akiben meg tudnék bízni.
12. Toprengo (válaszként erre: 3. - F6390e6b9b)
2014. szept. 6. 20:55

Jó lenne... Szüleim és anyósom messze laknak tőlünk, húgomék szintén. :-(

Bébiszitterre nincs pénzem, mivel hitelt törlesztek.

Nem is szívesen bíznám idegenre a gyerekeimet, főleg a kisfiamat, azok után, amiket átélt.

11. Toprengo (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2014. szept. 6. 20:50
Az ovi, bölcsi 5 órakor bezár, én pedig sokszor csak este 9-re érek majd haza. Hétvégén pedig 8-20-ig fogok dolgozni. :-(
2014. szept. 6. 17:56
Sziasztok! Csak gyorsan bejelentkezek, most nem tudok válaszolni. Este írok.
9. f94ba8be31 (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2014. szept. 6. 17:55

Amennyiben fizikailag bántalmaz akár téged, akár a gyerekeket azonnal lépned kell, és el kell költöznöd!

Ha ez nincs, akkor viszont érdemes lenne (újra) leülni, és átbeszélni a dolgaitokat. Bár feltételezem, már próbáltad, vagy talán már beszéltetek is. Viszont érdemes higgadtan, nyugodtan, jól átgondolva újra próbálni.


Ha még is úgy döntesz, elköltözöl, próbáld meg magad átkérni 2 műszakba. Kezdetnek ez is megoldás.

8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Attina)
2014. szept. 6. 17:26
Ahogy én olvasom, az éjszakák is gondot okoznának 3 műszak mellett.
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2014. szept. 6. 17:26
Szerintem három műszakban nem fogsz tudni dolgozni két kicsi gyerekkel, legfeljebb akkor, ha valaki odaköltözik, aki éjszakára vigyáz a gyerekekre.
6. attina (válaszként erre: 1. - Toprengo)
2014. szept. 6. 16:42

Merj nyugodtan segitseget kerni baratoktol, baratnoktol. Talalhatsz az oviban/suliban otthon levu szulot, akit megkerhetsz, hogy ha kesel, vegye fel a gyerekedet...


Hany evesek a gyerekeid? Iskolaba/oviba jarnak? Nyugodtan emlitsd meg a problemadat az ovodaban iskolaban valahogy igy: elore is elnezest kerek, ha neha 5-10 percet kesek amikor a gyerekert megyek az iskolaba, de uj munkahelyen kezdtem el dolgozni es meg nem vagyok jartas hogyan keruljem el a dugokat/melyik utvonalon jutok elobb az iskolaba.

2014. szept. 6. 15:52

Szia!

Hasonló gondokkal küzdöttem én is fél évvel ezelőttig, de akkor azt mondtam hogy elég volt és kiszálltam. Férjem elment és Én egyedül maradtam a két gyerekkel.Rettegtem a holnaptól, de ahogy ment az idő és teltek a napok mindig volt valami megoldás arra hogyan oldjam meg a következő problémát. Ha nem értem oda az oviba időben szóltam a szomszédnak, vagy ovistárs anyukának, vagy barátnőnek, de mindig találtam valakit. Persze nekem is fel kell adnom addigi állásomat és egy olyat keresni, ami megfelelő egy egyedülálló anyának is. Ne add fel az életed és Ön magad csak azért mert most nem találod a kiutat, mert van csak merni kell lépni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook