Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbéltükrözésre hogyan készültél fel? fórum

Vastagbéltükrözésre hogyan készültél fel? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 11. 14:04
Már 2 nappal elotte dieta es hashajtok stb.. Nekem már 4 volt
8. kristo_f (válaszként erre: 1. - Hexxe)
2014. szept. 7. 18:44

Pfff, semmi

Estétöl reggelig negyed óránként 2.5dl keserűsós vizet

Azt hittem belehalok hajnaltájt már

8-ra voltam beidézve és 11 kor kerültem sorra :(

7. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - Hexxe)
2014. szept. 6. 12:21
Változnak az idők! Lehet Te már újfajta hashajtót kaptál, ezért csak ennyi az előkészület, vagy nagyon drasztikus. Nálam is az elbb(2.) által leírtak voltak érvényesek.
2014. szept. 6. 12:18
A hashajtós reggelen még ehettem egy pudingot.
5. kisj
2014. szept. 6. 12:18
sőt már 2 nappal a vizsgálat előtt rostosat sem szabad enni
2014. szept. 6. 12:17

3 nappal a vizsgálat előtt már tilos volt bizonyos ételeket enni (héjasokat, mint pl bab, borsó, stb).

Volt egy menetrend, amit odaadtak kinyomtatva. A vizsgálat előtti napon kellett inni a tisztító folyadékot, mellette a sok sok vizet. Reggel kezdtem és még éjjel is fél óránként a wc-n ültem, szinte ott aludtam, illetve nem aludtam. Másnap délután 4-kor volt a vizsgálat. Akkorra már csak víz és némi vér jött belőlem.

Fontos az alapos tisztítás!

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hexxe)
2014. szept. 6. 12:17

Nem nekem kellett, SZTK-ban (is) dolgoztam, a betegeknek azt a tanácsot kellett adni, hogy délután este igyák meg az orvos által felírt hashajtót, onnantól már szilárd ételt nem szabad enni, éjféltől folyadékot sem.

De lehet más hashajtót ír fel a Te orvosod. Egyébként nem kényes téma semmi, ami az egészségünkkel kapcsolatos.

2. elbb
2014. szept. 6. 11:57
A vizsgálat előtt már egy nappal semmilyen szilárd táplálékot nem lehetett fogyasztani, csak folyadékot. Aznap kellett a hashajtót is meginni, több részletben, hogy teljesen ki legyen az a rész tisztulva.
2014. szept. 6. 11:54

Tudom, kényes téma..

Neked is pár órával a vizsgálat előtt kellett meginni a hashajtót a 3liter vízzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook