Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől dörzsöli ki a pelenka a gyermekem combhajlatát? fórum

Mitől dörzsöli ki a pelenka a gyermekem combhajlatát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. febr. 20. 10:49
Sokszor a nem megfelelő méret is okozhatja ezt, mert combnál kicsi a babának a pelus.
36. forrest2010 (válaszként erre: 34. - Dc077b3b46)
2014. szept. 7. 13:05
Milyen jó ? h van a hoxa ? Mindenbe kiokosodhat az ember lánya , bármi problémája is akad .
35. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Dc077b3b46)
2014. szept. 7. 13:02
Bepanthent még nem próbáltál a picire ?!
2014. szept. 7. 10:23
Nem volt egyszerű így, kezdő anyukaként, hogy minden más, mint otthon. Sőt itt a köldökcsonkot sem kell kezelni az ég világon semmivel. Na ilyen kavalkádban a textilpelenka végképp fel sem merült bennem. Ez egy hosszabb válasz volt az előzőekre. :)
2014. szept. 7. 10:21
Nem írnak fel és nem is javasolnak sem popsikrémet, sem fürdetőt. Még az elején mutattam a szülésznőnek a neogranormont. Hosszasan magyarázta, hogy nem ismeri, de látja az összetevőkből, hogy ez nem jó és felesleges is. Szükségünk volt tápszerre.Azt sem orvos írja, drogériában lehet kapni, azt amelyiket akarod.
2014. szept. 7. 10:18
Pár nap alatt kiderül, hogy javul-e a helyzet. Amikor itt mutattam orvosnak, csak legyintett. De pl. annak idején a kisfiam feje tiszta koszmó volt, arra is csak legyintett, hogy ez természetes. De itt mindenkinek ilyen a felfogása. Az anyukáknak is. Itt nincs védőnő. Szülés után a szülésznő, akinél szültem, az jött ki pár alkalommal. A szülés nem orvos jelenlétében történik, a szülésznő vezeti le, csak ha kompikáció merül fel, akkor hívják az orvost.
2014. szept. 7. 10:14
Ha a sima lábgombára való Canestenre gondolsz, akkor azt lehet kapni. Nekünk bevált a Sudocrem, bár hallottam már több anyukától, hogy nekik nem vált be.
30. EsztyMorgan (válaszként erre: 29. - Dc077b3b46)
2014. szept. 7. 10:11
Mikor mi így jártunk a doktornéni canestent javasolta a kidörzsődött területre. Nagyon szépen helyre hozta. Nem tudom hogy felétek lehet e kapni..nekünk a sudocream nem vált be. :(
2014. szept. 7. 09:49
Ma reggeltől nagyobb méretű pelust adok a babámra. Meg Sudocremmel kenem nappal is. Eddig csak éjszakára használtam Sudocremet, nappalra Neogranormont szoktam. Remélem ettől javul a helyzet.
28. Shadow Angel (válaszként erre: 26. - Dc077b3b46)
2014. szept. 6. 19:53

Vannak nagyon jó mosható pelenkák. Külön tépőzáras külső rész, és abba való többrétegű belsők.

Kisfiamnak az itthon kapható eldobhato pelusok sem jöttek be. Van, Ami egész éjszakás szárazságot hirdet, ehhez képest minden reggelre "tocsogott" az ágy, ha a csepp hason aludt.

27. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Dc077b3b46)
2014. szept. 6. 13:45
Szerintem cseppet rosszul gondolod ! hidd el , h nem tocsogtak a hajdani babák se ! ahogy , gondolom én , Téged se hagytak benne fél napokat ! még akkor se , ha tisztába tevés után azonnal telerottyantotta a baba a szép friss pelust ! De változik a világ mindenki találja meg a neki leginkább megfelelőt ! / mikor a lányom világgá ment egyik ismerősének volt egy babája , beszélni még nem sokat beszélt , viszont megmutatta mit szeretne , beszaladt a fürdőszobába , hozott egy pelust onnan és hanyatt vágta magát az ágyon !!!/
2014. szept. 6. 11:49
Nem igazán az időhiány miatt nem próbáltam a textilpelust,hanem mert konfortosabbnak érzem az eldobhatót a babám számára. A nedvszívó képességre gondolok. Egyébként ha otthon vagyunk anyukám, nagymamám és még anyósom is mondta, hogy milyen jó dolog ez az eldobható pelus meg a popsitörlő, bárcsak az ő idejükben is lett volna. Megjegyzem, egyik sem lusta asszony hírében áll. De egyébként egyre jobban érdekel a textil pelus. Valaki meggyőzhetne, hogy az nem eggyet jelent azzal, hogy az első pisitől szinte pisitől tocsogó pelenkába lesz a gyerekem. Persze én ebből semmit sem érzékelnék, mert a külső gumi bugyi bent tartja, had csípje a babám fenekét. Vagy rosszul gondolom?
25. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Kilimcs)
2014. szept. 6. 10:08
A férjem a verebekkel eteti meg azt a kenyeret !!!! szerinte , elpusztulnak tőle !!! hát nem pusztulnak el ! verébfelhő van nálunk állandóan !én nem etetném azokkal se ! dehát.....
24. forrest2010 (válaszként erre: 19. - Kilimcs)
2014. szept. 6. 10:05

....nem is kell , h elmondd !!!... de mondom ! legfeljebb ugorj egyet ! 4 éves volt a nagyobbik 2 éves a kicsi , Pesten laktunk addig bérházban , utána már falun , bár kényelmesebb volt a város , de kellemesebb volt a falu , beszélgetni itt is ott is vannak szomszédok , akkor is ma is . Ezzel együtt is természetesen , mindenki úgy teszi a dolgát , ahogy tőle telik .

Persze nem voltam mindig tök egyedül , a gyerkőceim apja is előbb utóbb hazajött a melóból . De volt egy kolleganőm szegény ! mikor a kisebbik gyereke is ovis lett elment dolgozni , ha leült , ülve elaludt , olyan hullafáradt volt , mert 5 évig nem tudta magát tisztességesen kialudni , a fiai nem aludtak végig éjszakákat , persze , h fáradt volt , csoda , h nem pusztult bele !!!!!!

23. Kilimcs (válaszként erre: 22. - Forrest2010)
2014. szept. 6. 09:58

hát mondjuk én nem vagyok ilyen barátságos ,) én a penészes kenyérrel elküldeném a fenébe!

(ha nem lakótelepen laknék, akkor tartanék én is llatokat, remélem egyszer még fogok is újra)


Azért írtam, az utsót, hogy egyet értünk, csak lehet furn jött ki valahogy, na.

22. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Kilimcs)
2014. szept. 6. 09:53
Kedves Kilimcs , nem írtam , h bezzeg !!!... ha tele van nekik hát tele van , maga a szomszéd mondta , h tele a púpja , a sok pelussal , h nézegette , hova fér még , engem az se zavart , ha volt hely a miénke , felőlem tegye bele ! de beszélőviszonyba vagyok velük , másképp nem hordanák hozzánk a csirkékhez a rengeteg szárazkenyeret / aminek a fele penészes ! / igyekszem inkább kevesebbet venni , az utolsó héjdarabig felhasználni , a rengeteg éppenhogy felvágott dinnyét , a megfőzött kukoricát ... a csirkék megeszik / a penészes kenyér kivételével , mert azt állatnak se adok !!!! / Nem akarok kioktatni senkit , mert 1x mondtam a pasinak , h mi pirítóst , bundáskenyeret, melegszendvicset készítünk , ha nem friss az a kenyér , azt mondta : ki eszi azt meg ?! ezért se mondok semmit ! minek ?! ha sok a tojásuk , adunk nekik , ennyi ! csak valahol a lelkem mélyén elgondolkodtat az , h van akinek a mindennapi is gondot okoz ! mégis annyi megy pocsékba .
2014. szept. 6. 09:23
amúgy veled értek egyet! szal nem beszólni szeretnék!! mondom, én is a kevés szemét híve vagyok, nem akarom léehasznlni a sajt földem. a közvetlen környezetem plne nem. így komposzt, zöldhulladékkezelés, szelektívgyüjtés... és mris rengeteket javult a helyzet, minimális odafigyeléssel, amire pr hét alatt utna figyelni se kell emrt rutin. Csak vannak akik maguktól nem kezdik el, iylenkor jkell lobbizni, hogy akkro is vltozzon, akkor mindenkinek.
20. Kilimcs (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2014. szept. 6. 09:21

nézd, ha nem vagy velük beszélővisuzonyban és nem kérnek segítséget.. hátt... tele van tele van.. ő dolguk. ha úgygondolod, a környéken jó lenne vltozs, akkor irny lobbizni. már nálunk is több helyen önkormányzati szinten szabályozzk, hogy ne termelődjön felesleges szemét. És akik maguktól nem csinljk, a töbség ltal így kénytelenek fejethajtani a környezettudatossg előtt... az hogy bezzeg neki tele van.. hát...

ettől nem elsz előrébb. és ha nem tudod mitől lett tele, meg miért jössz itt az anyukának, hogy pelenkval??? :O :O

19. Kilimcs (válaszként erre: 17. - Forrest2010)
2014. szept. 6. 09:18

Néz én nem tudom, én dolgoztam babák mellett is. De simn elképzelem,h ogy meló nélkül is nehéz. És csak emrt én melóztam is, nem hiszem,h ogy ezt midnekinek bírnia kéne. Főleg, hogy Én is az első 4 évet kb zombiként éltem le így.


Nem tudom a pontos körülményeidet (nem is kell elmond) de azért azt tapasztaltam, azok mondjk mindig hogy ők aztn megoldottk akik nem voltak ténylegesen tökegyedül. Tökegyedül hogy még szolni se tudsz senkinehzz, iszonyat nehezító tényező szerintem.

Én nagyon gyorsan elhesebgettem a textilpelust... így is konkrétan pelenkzsból llt a napom sokszor. egyszerűen annyit tojtak. Nyilvn nyron ha van kertünk pelusnélkül lett volna a nagoybb mikor születik a kics,k hiába nem volt még kettő, de ezt sajna vrosban nem tudtam megtenni,. mégse hajthattam ki magunk előtt a parkba:):) szal nagyon sok apróság tud szmítaniu, amit nem is gondolhat esetleg kívülről az emebr. Az nem segítség, hogy bezzeg a mi időnkben egy elsőgyerekes anyuknak szerintem...


Mindannyian csinltuk, csinljuk ahogy tudjuk. Nem kell úgy msoknak, emrt ők msok.

18. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Kilimcs)
2014. szept. 6. 09:12
Nem tudom , hogy csinálta ? mivel rakta tele ? csak azt tudom , h ma nálunk van egy 60 l-es kuka és nem mindig van tele hetente , míg azt is látom , h a másik 120 l-ese tetejét nem lehet lecsukni , úgy tele van ! közbe rengeteg száraz kenyeret , + pl a nyári dinnyehulladék is a csirkeudvarunkba köt ki . Mi is különválogatjuk a mindenféle hulladékot , hátha a szelektívet legalább újrahasznosítják , hiszen elönti a világot a szemét !
17. forrest2010 (válaszként erre: 15. - Kilimcs)
2014. szept. 6. 09:05
Első gyerekkel + 1 beteg szülővel 18 évesen se esett nehezemre , de igaz , akkor még ritka volt , ha volt is más lehetőség , igaz , az egy más világ volt ! a 2 gyerekem között 2 év , 2 hónap van , mikor már a kicsi is megvolt , 2 hónapig mostam 2 gyerkőcre a pelust ! jó nem 1-2 éves volt a nagyobbik , hanem 26 hónapos , és hidd el nem naponta 3x kaptak tisztát , de fejlődik a világ .
16. Kilimcs (válaszként erre: 14. - Forrest2010)
2014. szept. 6. 09:00
azt hogy csinálta? gondolom nem csak pelenkából... azért nálunk napi 10 felett volt a pelus mikor mindkettő pelusos volt egyszerre , (nekem már anymék is megvették 37 éve a papirpelust annyit tojtunk tesómmal. mert így utaztunk...) de nem termeltük tele a kukt.. modnjuuk amúgy szelektiv igyekszünk, meg nem gyüjtöm a zacsit, stb. szal figyelünk autómatikusan a szemtre. Szal azért az irdatlan sok szeméthez, amúgy is szeméttermelőnek kell lenni... Én pl a kétgyerek pelusaival se voltam sehol ahhoz a szomszédhoz, aki sörösdobozt, üveget, műanyagot, mintent a sima szemtbe dobott. mert ő aztn enm viszi el az egysaroknyirta a gyüjtőbe. na így termelődik a szemét ész nélkül... az tuti.
15. Kilimcs (válaszként erre: 13. - Forrest2010)
2014. szept. 6. 08:55

azért első babásként nulla segitséggel... hmm..


Én mondjuk megértem ha valaki az alvásdarabkákat választja a pőelenkamosás helyett ;)


Amúgy is, külső belső, gumibugyi... nem is gyorsabb vagy egyszerűbb. Ráadsul az legenda hogy hamarabb szobatiszta lesz a ygerek. egyetértek avval, aki azt írta, hogy ergyik gyerek már msfél évesen, a msik 4 évesen se lesz. tökmindegy a pelenka, meg kell érni rá. Régen valahogy nem csinltak faxnit a bepisilésből. gumilepedő, ágyneműmoss... de kérdezz meg brkit, inkbb ha lett volna, eplust ad. csak egyszerűen nem nyelt el annyit a pleus, így maradt a msik dolog. ettől a ygerek nem lett hamarabb szobatiszta, csak mást csinlt az anyuka, mosott pelusozs helyett.

2014. szept. 6. 08:50
1001 bocsánat !!!!! dehát gondolj bele , soha nem fog előfordulni az , h mindenkitől neked kedvező választ kapsz majd ! Iszonyatosan sok szemét termelődik ! ezt nem teheti az ember lánya a komposztba ..... a környezetünkben élő emberke lánya , miután a saját kukája már dugig telt , lehordta anyjáékhoz a maradékot , az apja + minden kukanapon körbetúrta a kukákat hova tudna még egy keveset besúvasztani !!!! Hetente 1x ürítik a kukákat .
13. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Dc077b3b46)
2014. szept. 6. 08:40
Miért ? dolgozol mellette ? h egymagad ? egy baba mellett ? nem lenne időd pelust mosni ?
2014. szept. 6. 08:35
Volt már, hogy megfordult a fejemben a textil pelenka. Lehet rosszul gondolom, de úgy vagyok vele, hogy abban biztos érzi a baba, hogy már nedves a pelus és rossz érzés neki. Akár rövid idő múlva is csere után. Vagy nem? A másik meg, hogy írtam már, hogy külföldön élünk. A férjem vendéglátásban dolgozik.Tehát a háztartás és a baba körüli teendők nagy része is rám marad. Nincs itt senki pl. nagyszülő, aki segíthetne bármiben is. Nem nagyon lenne időm még a textil pelenkákkal is bajlódni.
2014. szept. 6. 08:31
A pelus széle a köldök alá vagy fölé érjen? Melyik a helyes?
10. Lili74
2014. szept. 6. 08:07

A lustaságról annyit, h a fiam most lesz 19, ő már pampersban cseperedett, 1,5 évesen szobatiszta volt teljesen. A kicsi most lesz 4 és ha megőrülök is bepisil néha éjjel. Pedig figyelek a folyadékbevitelre este, de pl azzal nem tudok mit kezdeni, ha hulla fáradt és nem ébred fel.

Akkor most lusta dög vagyok? V esdig nem voltam, de már igen?


Sztem válts pelust, nekünk is voltak ilyen gondjaink, pelusváltás megoldotta.

2014. szept. 6. 07:56
Köszönöm szépen a válaszokat! Arra már én is kezdek rájönni, hogy ne igazán foglalkozzak mások véleményével. Védőnőt nem tudok megkérdezni, mert Ausztriában élünk és itt nincs. Egyébként megtudtam, hogy védőnői szolgálat csak Magyarországon létezik. Pedig sokszor jó lett volna. Egyébként Pamperst használunk, a fehér csomagolásút. Ezt találtam a legpuhábbnak. Próbáltam más fajtákat is, igazából azok is jók voltak. Ki fogom próbálni, hogy a combhoz legyen közelebb. Ha így sem javul, akkor marad a nagyobb pelus. Van is itthon belöle.
2014. szept. 6. 07:39

Próbálj ki másik fajta pelust is, hátha az kicsit másképp áll, és nem dörzsöli ki.

Nekem 3 gyerkőcöm van, elsőnél tök jól bevált a kis hurkákra a Libero, a második már soványkább volt, Neki nem volt jó, kerestünk másik márkát, az jó volt. (Asszem talán a Babylove volt?)

A harmadik meg Pampersben és Mülleres saját márkásban "utazik" :)

Nyugodtan kísérletezz, szerintem fogsz találni megfelelő pelust.

Védőnőt is megkérdezheted, ha aranyos, a miénk ilyenekben is szívesen adott tanácsot, ha kérdeztem. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook