Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szelektív enterográfia fórum

Szelektív enterográfia (beszélgetős fórum)


10. youlcsi (válaszként erre: 8. - Vitust)
2014. szept. 5. 13:38

ezt passzolom. alap gyógyszereket biztos adnak mellette is...

én nem kaptam ilyeneket.

1x került szóba egy kísérleti szer, de végül nem került rá sor.

9. youlcsi (válaszként erre: 7. - Vitust)
2014. szept. 5. 13:37

nekem nem volt cső. inni kellett.


biológiai kezelésnek sztem nincs hátránya, hacsak nem az, hogy az már az utolsó megoldás... és ha gond van (pl allergia), akkor nincs már nagyon mihez nyúlni.


és persze kis réteg jut csak hozzá, mert elég magas cdai kell, hogy megkaphassa a beteg,

2014. szept. 5. 13:25
Az Immuránt a biológiai kezelés alatt is kell szedni?
2014. szept. 5. 13:23

Biológiai kezelésnek milyen hátrányai vannak?

Illetve orron levezetnek egy csövet ennél a vizsgálatnál? Annyit értettem hogy levezetnek valamilyen csövet de nem az orron keresztül gondoltam...:)

6. youlcsi (válaszként erre: 4. - Vitust)
2014. szept. 5. 13:19

én úgy látom, az orvosok a szteroid szedése/nemszedése kapcsán rugalmasabbak... vagyis azt általában meg lehet velük beszélni, hogy nem szeretné az ember... persze ha nem kell mindenképpen. mert van olyan élethelyzet is, hogy elkerülhetetlen.


gondolj arra, hogy az immuran lényegében az utolsó lépcsőfok. ez után szinte már csak a biológiai terápiák jönnek...

2014. szept. 5. 13:17

nekem volt.

sima kontrasztos rtg vizsgálat volt.

1 pohárnyi báriumos lötyit kellett meginni (olyan, mintha vizes homokot próbálnál lenyelni), majd 2 pohár takony és újabb 1 pohár báriumos lötty.

engem olyan 15-20percenként "fotóztak", illetve volt egy hosszabb időszak, talán 5-10 perc, amíg folyamatosan átvilágítottak.

a hasmenést jelentősen nem befolyásolta, de a kontrasztanyag lényegében változatlan formában (és ha jól emlékszem, hirtelen görcsökkel) távozott.


immuránt nem szedtem még. nyilván, ha azt írtak fel, akkor azért, mert kell. a szedése ilyen esetben az alapbetegség javulását hozza, nem szedése nyilván romláshoz vezethet.

inkább immurán, mint szteroid...

2014. szept. 5. 13:14
De az immuránra visszatérve mert zavar az a része a témának. Elég sok negatívumot írtak azzal kapcsolatosan és nem csak mint mellékesen inkább azt is kérdezném konkrétan. Ha esetleg nem akarom azt szedni akkor kezelőorvosomnak szóljak arról?
2014. szept. 5. 13:14
De az immuránra visszatérve mert zavar az a része a témának. Elég sok negatívumot írtak azzal kapcsolatosan és nem csak mint mellékesen inkább azt is kérdezném konkrétan. Ha esetleg nem akarom azt szedni akkor kezelőorvosomnak szóljak arról?
2014. szept. 5. 13:12
Nah a téma cím megváltoztatása nem sikerült de Immurán szó lenne még ott.:)
2014. szept. 5. 13:11

HElló.! Már régebben is írtam és akkor is kaptam segítséget/ tanácsot. Kiírtak nekem ilyen szelektív enterográfiát. Milyenre lehet számítani? Volt ilyen kontraszt anyagos megivós még régebben azt mondták hasonló a haszna. Esetleg vélemény/tanács? (illetve az immurán szedése/nem szedése milyen következményekkel jár? (crohne)(ez ilyen mellékes kérdés mert azt írtak fel még))

Válaszotokat előre is köszönöm.!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook