Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eltorzult Z generáció fórum

Eltorzult Z generáció (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Eltorzult Z generáció

1 2 3 4
2014. szept. 14. 12:49
Értem, amit írtok. Én arra gondoltam, ha a hiányérzet átveszi az irányítást, és csak az számít, és nem tudja az illető görcs nélkül "túlélni", minden más háttérbe szorul. Normálisan, ha úgy alakul, sportból is ki kell tudni hagyni egy-két napot, mondjuk például mert a gyerek lázas beteg. Én azt gondolom, tudni kell adott esetben lemondani a hiány kielégítéséről. De önmagában a hiányérzet nem baj, a vágyat nem kioltani kell, hanem megszelidíteni és a javunkra fordítani. Egyfajta tudatosság, de nem aszkézis.
109. pk86 (válaszként erre: 107. - Unom)
2014. szept. 14. 11:30
Pomtosan! Nekem a sport jutott eszembe. Aki komolyabban sportol, már hiányérzete van, ha egy-két napot ki kell hagynia edzés nélkül. Most akkor a sport is elítélendő, mert komoly függőséget okozhat? Na ne már.. :)
108. unom (válaszként erre: 107. - Unom)
2014. szept. 14. 09:42
Bocs, pk 86 írta :)
107. unom (válaszként erre: 104. - Madame Sand)
2014. szept. 14. 09:42

Bármitól lehet valaki függő.

Igaza van Vanessának, a kockák általában nyugodtak, egyáltalán nem jellemző rájuk amit írtál.

106. 388b941089 (válaszként erre: 104. - Madame Sand)
2014. szept. 14. 09:24
Akartam meg irni de mar nem volt kedvem potyogni telorol. Ha felelosseggel hasznalod es ebben a szuloknek nagy szerepuk van, nem hiszem h gond lehet. Esszel kell hasznalni, okosan, bizonyos hatarokon belul. De ha jol olvastam te is ezt irtad,csak atfutottam.
105. pk86 (válaszként erre: 104. - Madame Sand)
2014. szept. 14. 09:17

"Észrevetted, hogy a sokat gépező emberek döhösek, amikor visszakerülnek a virtuális világukból a kézzelfoghatóba?"


Én ezt nem vettem észre, sőt.. Több "kocka" ismerősöm van, mindegyik nyugodt, kiegyensúlyozott ember. Vannak "idegbeteg", hirtelen haragú ismerőseim is, egyik sem számítógépezik sokat..

2014. szept. 14. 09:01

Kedves Vanessza7!


Nem önmagában a fészbúktól, internettől, laptoptól, okostelefontól lesz valaki sz.házi, hanem ezeknek a pszichére, következésképpen az életviteledre gyakorolt hatása miatt. Magyarul, ha nem felelősséggel használod és átveszi az irányítást a viszonyulásaid felett, akkor indul el a negatív, függő folyamat. Mindig tudni kell, hogy te döntesz - az önfegyelem pedig nehéz dolog.

De, hogy ne gondold, hogy a levegőbe beszélek, csak meg kell figyelni a kisgyerekeket, meg a szenvedélybeteg felnőtteket. Ha nincs kontroll, a szabadságoddal sem tudsz élni, tekintve, hogy megszűnik, mint olyan, és átmegy öncélú vagdalkozásba. Észrevetted, hogy a sokat gépező emberek döhösek, amikor visszakerülnek a virtuális világukból a kézzelfoghatóba? Nem menekülő embereket kellene "kitermelni".

2014. szept. 13. 13:35
Jajj istenem, azért mert van facebook, számítógép, laptop, mobiltelefon, internet stb, nem minden gyerek lesz emiatt sz.rházi felnőtt!
102. Madame Sand (válaszként erre: 100. - Pk86)
2014. szept. 13. 13:32

Kedves PK 86!


Egyetértek Veled. Az én anyukám meg azt mesélte, hogy amikor a tesómmal egész nap alvós csecsemők voltunk, szólt a szomédnak, hogy ugyan nézzen már ránk néha, amíg beugrik a városba valmit elintézni, ő meg addig pár órára, ment dolgára. Na ezen totál kiakadtam. Ez a 70-es években volt és anyukám diplomás. Azért, ha én ilyet kérnék a szomszéd csajtól tuti hülyének nézne. Másrészt, én sem hiszek a verésben, még az odasózásban sem. Abban a hozzáállásban hiszek, hogy mindig figyelek a gyerekemre, és reagálok rá, nem csak társbérlő vagyok és személyzet mellette. Én ebben hiszek. Meg abban, hogy lehetek korlátozó és kemény hangú is, de soha nem szégyenítem meg, és nem teszem nevetség tárgyává. A szülői tekintély nem azonos a hatalmaskodással, vagyis akár az önérzet megsértésével adott esetben. Mint a bizalmat: ezt is ki kell érdemelni. És mindent meg lehet tanítani, át lehet adni, csak kell energiát fordítani rá. Szóval a rájuk szánt idő, mert ezek a srácok már nem kajálják be a sablont mint mi annak idején amikor ükapám nevelési rutinja még használható volt. De a másik dolog meg: nem kell mindent kivenni a kezükből, és megcsinálni nekik, és készen tálalni ki sem mondott vágyaik tárgyait, aztán meg sírunk, mert szolgává tettük magunkat az ő kedvükért. Puszi minden okosan szerető és "csak" elég jó szülőnek.

101. tündér74 (válaszként erre: 93. - 2f661e7cc5)
2014. szept. 11. 11:42

... hát igen, a gyereknevelés nem egyszerű dolog és nem kis kreativitást is igényel.:)

Persze sokan választják az egyszerűbb primitív megoldást, azaz a verést. Javaslom az ilyen szülőknek, hogy kezdjenek a saját súlycsoportjukkal.

azért kíváncsi lennék, hogy ha időnként kapnál néhány jókora pofont,mit szólnál hozzá?:))Persze nem a verés kedvéért, csak úgy nevelési célzattal...

100. pk86 (válaszként erre: 93. - 2f661e7cc5)
2014. szept. 11. 10:38
"Tudok olyan esetet, ahol a szulo nem csapot oda, felnot a gyerek es odacsapot o a szulonek." Ebben az esetben máshol siklottak félre a dolgok a nevelés terén. Ha egyáltalán nevelték azt a gyereket, nem csak hagyták, hogy nőljön.. A szülőnek rentgeteg eszköze van a kezében a gyerekével szemben, a gyerek teljesen kiszolgáltatott, függő helyzetben van a szülőtől. Ha ennek ellenére nem tudja megoldani, hogy verés nélkül rábírja a gyerekét a jómodorra, tanulásra, akármire, akkor elég nagy gondok vannak. Erről persze sose a gyerek tehet, a "rossz" gyerek mindig csak az áldozata a rossz, következetlen nevelésnek..
2014. szept. 11. 10:33
én sem értem ezeket a mai fiatalokat. xD
98. pk86 (válaszként erre: 50. - Anyagi)
2014. szept. 11. 10:30

Teljesen igazad van, szerintem ebben a mondatban van a kutya elásva:

"Ez a generáció pontosan olyan, amilyenné az előző nevelte." Ha olyan fasza lenne az előző generáció, mint hiszi magáról, miért nevelt ilyen "torz" utánpótlást.. ?

Amúgy én Y-os vagyok és mi is züllöttünk (alkohol, hajfestés, pasizás, sokan az elit gimimből még drogoztak is) a középiskola alatt a kitűnő tanulmányaink mellett is. Azt meg nem tartom akkora különbségnek, hogy mi a telefonon lógtunk és sms-eztünk, a mostaniak meg faceebookoznak. Bár manapság ezt sem csak a tinik csinálják, nyugdíjas anyukám nem tudom milyen betűs generáció, viszont úgy rákapott a facee-re, hogy alig lehet róla levakarni.. Mindent posztol, lájkol, ha kell, ha nem :)

Amúgy a társadalmi normák folyamatosan változnak. Én épp most fogok szülővé válni, és ezért különös érdeklődéssel hallgatom anyukámnak a sztorijait az ő gyerekkorukról. Konkrétan falun 5-6 éves gyerekekre bíztak hatalmas állatcsordákat, hogy terelgessék egyedül, rendesen gyerekmunkát végeztettek velük. Magára hagytak óvodás korú gyerekeket, mert menni kellett a piacra eladni a tojást. Egy ilyen alkalommal az egyik jószág berágott anyukámra és a falhoz nyomta, szerencsére nagy szarva volt, anyukám meg még pici és így nem tudott benne kárt tenni, de azért elég durva lehetett a szitu. Konkrétan, ha valaki manapság úgy nevelné a gyerekét, mint a régi "fasza" generáció, jönne a gyámügy és elvenné őket secperc alatt..

97. gota
2014. szept. 8. 12:55
Ja, látom, már mások is reagáltak... :D
96. gota (válaszként erre: 67. - KisGréta)
2014. szept. 8. 12:54
BELEVERNI???? Remélem, csak vicceltél!
95. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 84. - Unom)
2014. szept. 6. 08:05
Miert? Hat mert mondjuk lehet , hogy megverte a gyereket, de kozben lehet tellen lyukas cipovel jart dollgozni, meg barhova, vagy ehesen fekudt le , hogy a gyerekei jo lakjanak. Ez egy pl csak, ami kezzel foghato, konkret.Amire nem lehet rahuzni, hogy nem azert let az az ember a talpan, mert ano kapot 2 nyaklevest, vagy tudom is en mit
94. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 85. - Alanna)
2014. szept. 6. 08:01

Jo akor maradjunk abba, hogy attol mert en nem helyeslek vallamit , meg nincs jogom elitelni a masikat. En magam egy dollogra oda figyelek, mint szulo kutya kotelesegem, elismerni ha hibazok a gyerekel szembe(vagy barkivel), mert ha en nem teszem, a gyerek sem fogja . A masik, a gyerek merjen mindig oszinte leni. Ha a gyerek bizik benem anyira, hogy elmondja o mit gondol, az engem szulot is nevel.

Sajnos, minden generaciora ervenyes, hogy nem akarja elfogadni az emberiseget szinesnek.Pedig tuti nem fenymasolon volt keszitve.

93. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 91. - EsztyMorgan)
2014. szept. 6. 07:45

En nem azt mondtam, hogy jonak gondolom. Nem helyeslem, de az aki ezt teszi , nem azert teszi, mert gyuloli a gyerkocot. Es nem csap agyon senkit. Tudok olyan esetet, ahol a szulo nem csapot oda, felnot a gyerek es odacsapot o a szulonek.

De ugye nem minden gyerek egyforma, nem mindegyiket egyforman kel nevelni. 5-on voltunk testverek, 5 felle temperantumal...

92. Marylu93 (válaszként erre: 86. - AnitaZoé)
2014. szept. 6. 07:34
Szerintem is Zoé! Anno minket is szidtak. Elmondhatom, hogy mégis egész normális felnőtté váltam 2 gyerekkel. Valószínű a Z generáció is ezt fogja tenni.
91. EsztyMorgan (válaszként erre: 82. - 2f661e7cc5)
2014. szept. 6. 07:34
Mi a jó abban ha egy törött tányér miatt szarrá verem a gyereket? Ja igen..idővel majd fél a gyerek a saját anyjától és nem mer közelebb menni az anyukához ha szól neki mert fél hogy újabb tasli következik. (ismerek ilyen "anyákat"). Az én 2éves lányom már fél tányérkészletet pusztított el. Kávés pohárból detto. De csaptam volna agyon? Jobban örültem hogy nem vágta meg magát..
90. Érdekes73 (válaszként erre: 88. - Skizosáj)
2014. szept. 5. 22:12
Ezek szerint az őskorba voltak a boldog szép idők :)
2014. szept. 5. 21:55
Igen, ez egy ilyen vilag, de a szulok felelosseggel tartoznak gyerekeikert, a kontrollt nekik kell gyakorolniuk. Csak sajnos sokan tiltanak, amivel az ellenkezo hatast erik el.a kozeputat meg kell talalni. En meg talan konnyebben alkalmazkodom a vilag dolgaihoz, mert fiatal vagyok, de egy idosebb mar nem olyan rugalmas. Ez tapasztalat.
88. Skizosáj (válaszként erre: 86. - AnitaZoé)
2014. szept. 5. 21:53
Szerintem azért lehet az, hogy ezt minden generáció elmondja, mert mindig az egyre rosszabb generáció neveli fel egyre rosszabbul a következőt. Bár sok esetben nevelésről szó sincs, csak együtt élésről....
87. unom (válaszként erre: 85. - Alanna)
2014. szept. 5. 21:27
Mutat példát, elrettentőt. Azt, hogy a hatalommal vissza lehet élni, a gyengébbet bántani rendben van.
2014. szept. 5. 19:22

"Semmi sem olyan, mint régen. Eltűntek azok a régi szép idők, mikor még a fiatalabb társadalom tagjai tisztelettel tudtak tekinteni az idősebbekre, tartalmas dolgokkal töltötték mindennapjaikat és képesek voltak a való életben élni."


Igaz, sokszor szomorúan látom néhány tizenéves mit csinál... de szerintem ezt a mondatot eddig minden generáció elmondta az egyel fiatalabbról. :)

85. alanna (válaszként erre: 84. - Unom)
2014. szept. 5. 18:49
Azért veri, mert példát mutatni nem képes, ezért a könnyebb megoldàshoz nyúl. Közben észre sem veszi, hogy a gyereke előtt màr rég megbukott, mint hiteles ember. A gyerek nem hülye, tudni fogja ő is, hogy ez szimplàn a gyengeség jele, mindegy, mi a duma hozzà...
84. unom (válaszként erre: 82. - 2f661e7cc5)
2014. szept. 5. 18:25
Aki a gyerekét rendszeresen veri miért érdemelne tiszteletet? Ne lepődjön meg, ha ugyanazt kapja vissza amit adott. Mentegetés, hogy azért veri mert szereti. Azért veri, mert buta, és visszaél az erejével.
2014. szept. 5. 18:15
Csak anyiT akartam, vegul is, hogy ttol , hogy egy szulo nem ugy hibazik ahogy en, meg megerdemli a tiszteletet. Mert en is hibazok es minden szulo hibazik. Minden szulo felel a hibaiert, meg az erzeseinkert is fizetunk a gyerekienknek, unokainknak, de a tiszteletet minden szulo megerdemli.
82. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 78. - Unom)
2014. szept. 5. 18:12

Ritka az a szulo aki nem erdemli meg a tiszteletet, modszertol fugetlenul , kedves unalom.A szulok 99% modszertol fugetlenul szereti a gyereket.Es az a szulo aki egy torot tanyerert is elfenekeli a gyereket , az is azert teszi, mert ugy gondolja , hogy igy tesz jot a gyereknek. Nem hinem , hogy gyulone a gyereket azert veri.Nem , nem ez a nevelesi modszerem, bar egy fenekre veres ha nagyon kihuza a dugot hebe-hoba nallunk is van. Vitatkozhatunk a vegtelensegig, de nem hozom a magam erveit, azert mar kapttam parszor.Egy pszihologus meselte hogy egy 40 eves ferfi kerdezte egyszer tolle, hogy az apja mert nem szerete anyira, hogy akar csak egyszer is fenyitse. Megtet mindent azert a fenekre veresert, ordibalt velle, karomkodot, tonkre tet mindent maga korul, de az apja nem volt hajlando erre.

En koszonom, hogy ano kaptam a fenekemre, es ember let belole, nem utcano, nem drogos, nem kitudja mi.

Tiszteletel oszinte volt jatek tarsad.

81. Fiúsmami (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2014. szept. 5. 15:34
ennyi!Leírál minden amit akartam.A 60 években titkárnő volt egy rokonunk az egyetemen.hajjjajj.Az mikor mesélte,hogy a dékán úr leelenőrize reggelente,hogy nedves e a bugyi meg mikor feláll a székre segített neki de huppszm hát véletlenül becsúszott.hagyjuk már az akkori fülledt erotikát pfffffffffffff.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook