Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél az ovi kezdéstől fórum

Fél az ovi kezdéstől (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. szept. 30. 15:00

Sziasztok!

Annyit segítettetek, gondoltam megírom, hol tartunk most. Amíg beteg volt a gyerek, hagytuk pelusban. Aztán voltunk pszichológusnál, mondott pár játékot, mondta, hogy először csak a pisivel foglalkozzunk, stb.

Most ott tartunk, hogy nappalra megint szobatiszta a lányom. Kakit is bilibe intézi. szigorúan csak úgy, ha magára csukhatja a wc ajtót, de a lényeg, hogy működik a dolog. Nappali és éjszaka alváshoz még pelus van, mindig bepisil olyankor. Eddig jutottunk, holnap kezdjük aaz ovit. Kíváncsi vagyok, ott hogyan fog működni a dolog.

61. k.judit86 (válaszként erre: 58. - Tündér74)
2014. szept. 10. 21:41
Teljesen igazad van. Nem is volt szó ma a dologról, pelenkában volt egész nap. A gyereket nem zavarta, én meg nem morogtam magamban, hogy miért nem szól, végre volt egy nyugodt napunk. Úgyis beteg, majd meggyógyul, aztán lesz valami.
60. hnora (válaszként erre: 58. - Tündér74)
2014. szept. 10. 21:40

Természetesen nem neked címeztem a végét :D


(elkezdődött az ovinkban a beszoktatás, csak szuperlatívuszokban tudok egyébként beszélni róla)

59. hnora (válaszként erre: 58. - Tündér74)
2014. szept. 10. 21:39

Egyetértek! A visszaadom-a-pelust hatása nálunk később jött el, hagyd csak és légy türelemmel!

A doki javaslata azért baromság, mert elvileg 6 (!!!) éves korra kell tutira elkezdődni termelődnie annak a hormonnak, ami "besűríti" a pisit annyira, hogy ne kelljen éjszaka... Addig nincs gáz, ha éjjel bepisil a gyerek. Az én 4 évesemnél is vannak balesetek néha... nappal is simán.

Hagyd, és nyugi, egyáltalán nem vagytok még lemaradva!

58. tündér74 (válaszként erre: 56. - K.judit86)
2014. szept. 10. 09:10

A doki javaslata egy nagy hülyeség, ez baromság, bocs.


Én a helyedben pár napig leszállnék a témáról, nem nyaggatnám ezzel a gyereket. Az a baj, hogy már nagyon központi téma lett nálatok ez a szobatisztaság, a gyerek is érzi ezt a sürgetést, ezzel szorongást okozva neki. Így sajnos elhúzódhat a dolog.

57. anya4005 (válaszként erre: 56. - K.judit86)
2014. szept. 9. 22:51
Nagyon sajnálom,pedig azt hittem,ez majd segít!
2014. szept. 9. 22:38

Sziasztok!

Sajnos ez az "odaadom-a-pelust dolog" nem jött be. A tegnapi termés kb. 8 pisis gatya és 2 kakis bugyi volt. Egyszer sem szólt, ha kérdeztük, akkor se. Ami új, hogy elbújik kakilni. Tehát tudja ő, hogy lesz, csak nem akar szólni.

KÖvettem Nóra tanácsát és ráadtam a pelust, ha nem szólt. Első alkalommal még kérte, hogy vegyem le, fog ő szólni. Nem szólt. Megint visszaadtam rá. Nem érdekli. Vígam elvan pelusban, egész nap abban volt. Tényleg azt hittem, hogy zavarni fogja, mert eddig utálta. Nem értem.

Megjött a labor eredmény: nincs felfázva, ami jó. Dokim tanácsa: vigyem 1-2 óránként pisilni napközben, akkor majd tudatosul benne a dolog (ezt csinálom fél éve, ez nem új). A másik, amin dobtam 1 hátast: szerinte este 6 után ne itassam, alvás előtt pisiltessem meg, majd 3kor keltsem fel a legszebb álmából és pisiljen megint. Hát nekem ehhez nincs szívem. Egyrész én se tudnék szomjasan elaludni, másrészt így is kelt már többször szárazon, pedig sose vittem éjszaka bilizni.

Pszichológushoz kb. októberben lesz hely, addig nem tudunk menni.

Írtam egy netes pszichológusnak, 1-2 hét múlva elvileg válaszol.

Szerintem úgy csinálok, mintha most kezdenénk a szobatisztaságra szoktatást és neki futunk még egyszer a dolognak, teljesen előlről. Matrica, minden nélkül, mert már hidegen hagyja.

A héten vagy jövő héten meg bemegyek az oviba és beszélek az óvoda vezetővel, hogy szerinte mi legyen. Jobbat nem tudok.

55. anya4005 (válaszként erre: 53. - K.judit86)
2014. szept. 8. 06:56

Nem pelus,de az oviban csinálták ezt a gyerekekkel:

Volt,aki az első időben bőszen nyammogott a játszócumin,hagyták nekik,de mikor jött a Mikulás,oda lehetett adni neki. Volt,akinél bevált!

Ebből kiindúlva szurkolok a sikeretekben!

54. hnora (válaszként erre: 49. - K.judit86)
2014. szept. 7. 22:41

Ez egy ilyen buli, nyugi. Majd egy év múlva már csak nevetsz ezen (és dühöngsz, hogy miért várja ki a gyerek az utolsó pillanatot a vécére menés előtt, amikor már táncol egy órája, meg miért kell feltétlen bugyit cserélni az Aldi parkolójában, mert egyetlen mikroszkopikus csepp rácsöppent törlés közben :D)

Nálunk se ment könnyen, és szerintem senkinél sem. Én csak a saját "módszerem" tudom megosztani - ne aggódj, ne keríts neki túl nagy feneket, mert azt megérzi, és rosszabb lesz. Ha azt mondja vedd le a pelust, vedd le, ha bepisil, akkor add vissza rá. Ha nem akar pelust, majd nem fog bepisilni...

(ezerszeres zárójelben mondom, mint sztorit, mi mosható pelust használtunk, és most a tesó miatt előkerültek. A lányomnak persze muszáj volt felpróbálni, benne is aludt párszor, mert olyan puha :))) Aztán reggel, amikor ment vécére, levette... igen ám, de egyszer egy jól irányzott mozdulattal beledobta a wc-kagylóba, mintha papír lenne... örültem neki nagyon...)

53. k.judit86 (válaszként erre: 51. - Anya4005)
2014. szept. 7. 22:38

A pszichológuson kívül tényleg nincs már több tippem. Szerintem már mindent kipróbáltunk, csak ezt nem.

Mondjuk a hétvégén megszületett az unokatesója, akit már nagyon várt. Mondta, hogy ő odaadja neki a pelusát, mert ő már nagylány, neki nem kell (éjszakai alváshoz pelust hord). MOndtam, hogy oké, de akkor neki a wc-be kell pisilni, kakilni, nem csak éjszaka, mindig. Mondta, hogy tudja. Holnap megyünk baba-nézőbe, pelussal. Kíváncsi leszek.

52. anya4005 (válaszként erre: 47. - Hnora)
2014. szept. 7. 22:19

Értem!

Akkor te szerencsés vagy,hogy ilyen a munkád.

51. anya4005 (válaszként erre: 49. - K.judit86)
2014. szept. 7. 22:18

A nagyfiam sem volt szobatiszta augusztus 12-én,a beiratkozáson. Ott a dadus mondta,hogy muszáj,hazajöttünk,levette a pelust,és többé nem kellett (éjszakára igen). Egyszerűen berezelt,hogy nem mehet oviba.

Esetleg mondja neki egy idegen,hogy a nagy,ovis lányok már nem hordanak pelust...

Tényleg nem tudom,mi a megoldás,de szerintem a pszichológussal sem lesz könnyű neki,ha ennyire anyás,mert ott bizony nem lehetsz bent vele mindig.

De,persze,ha ti ezt látjátok jónak,a ti dolgotok,nem azt mondom,hogy tuti nem jó,csak én nem gondolnék rögtön ilyen megoldásra.

50. k.judit86 (válaszként erre: 44. - Hnora)
2014. szept. 7. 22:11
Nem írtam még netes pszichológusnak, de jó ötlet. Amúgy nyaralások alkalmával az én lányom is szobatiszta volt.
49. k.judit86 (válaszként erre: 48. - Hnora)
2014. szept. 7. 22:09
Tudom én, hogy 2 hónap nem nagy idő, csak az a nagy türelem, az meddig tartson még ki? Kb. február óta "szórakozunk" a szobatisztasággal, néha ment, néha nem. Júliusban nagyon megörültem, hogy működik a dolog. MOst meg megint ott vagyok, ahonnét elindultunk, 3 hét múlva meg ovi. Nagyon el vagyok keseredve. Megszülni könnyebb volt, de komolyan!
48. hnora (válaszként erre: 46. - Anya4005)
2014. szept. 7. 19:51

Egyébként ezt én is így gondolom, két hónap nem nagy idő, ráadásul nincs is kiváltó ok.

Amikor az oviban nyílt nap volt, valaki rákérdezett, mit lehet tenni a szobatisztaságra szoktatás érdekében, mire az óvónő közölte, hatalmas nagy türelemmel lenni...

47. hnora (válaszként erre: 45. - Anya4005)
2014. szept. 7. 19:49

Én se napi 4-et dolgozok, kötetlen a munkaidőm. Újságírás. Van hogy egész nap, éjjelig, van hogy pár napig egyáltalán nem kell. A délelőttös üzemmód most indul csak, ami azt jelenti, hogy ha tudom, délelőttre szervezem majd az interjúkat, amíg a gyerek oviban lesz.

Szoliba nem járok, műkörmöm sose volt, gyantáztatni mondjuk szoktam, de cserébe hosszú a hajam, így a fodrász is ritka :D

46. anya4005 (válaszként erre: 42. - K.judit86)
2014. szept. 7. 13:34

Értem,és csináljátok,csak szerintem 2 hónapos intervallum még nem ad okot hatalmas problémák felkutatására,főleg,hogy magához az ovihoz pozitívan áll a gyermek!

Megint más lenne a helyzet,ha ovikezdés után jelentkezett volna a visszaesés,de erről még nincs szó.

45. anya4005 (válaszként erre: 43. - Hnora)
2014. szept. 7. 13:30
Jah,hogy a "saját dolog" a munka?! Akkor én kérek elnézést! Bár ez azért nem merült fel bennem,mert még ismerősöm sincs,aki napi 4 órát dolgozna...
44. hnora (válaszként erre: 42. - K.judit86)
2014. szept. 6. 23:20

És egyébként kértetek ilyen netes segítséget? Pl. asszem Vekerdynek lehet valamelyik oldalon írogatni, vagy a Kismamablogon talán, azt is egy gyerekpszichológus csinálja.

Csak azért kérdem, mert nálunk pl. úgy kezdődött a szobatisztaság, hogy először áprilisban, majd valamikor május-júniusban egy-egy hétre szobatiszta lett egy-egy utazás alkalmával, majd otthon egyáltalán nem. Tudtuk, hogy képes rá, de nem akarta. Vártunk. Valamikor nyáron meg gyakorlatilag az egyik napról a másikra szoba és ágytiszta lett, mindenféle matrica, pirospont, leszidás, ilyenek nélkül.

Annyi volt, hogy ha nem kért pelust, nem kapott, de ha bepisilt, akkor ráadtam és kész. (éjszakára azért vonakodtam meghúzni ezt, de nagyon hangoztatta, hogy nem kell a pelus, és száraz is volt reggelre, szóval...)

Aztán persze később még voltak izgalmak, ősszel valamelyik okos rokon elmesélte, hogy én mindig a szőnyegre pisiltem, na gondolhatjátok... Felszedtem az összes szőnyeget a lakásból, és hetekig könyörgött, hogy tegyem vissza...

43. hnora (válaszként erre: 40. - Anya4005)
2014. szept. 6. 23:15
Nem, konkrétan munkáról volt szó. Az az én "dolgom", amit jelen pillanatban úgy oldok meg itthonról, hogy a gyerek tudja, hogy nekem is van "játékidőm", amit tiszteletben is tart, és ha el kell mennem, akkor meg a nagyszülők vigyáznak rá.
42. k.judit86 (válaszként erre: 41. - Anya4005)
2014. szept. 6. 22:53
Ha MI tudtunk volna segíteni, akkor most nem itt írogatnék. Attól, hogy neked nem vált be, másnak még segíthet. Megrekedtünk, ezért fordulunk szakemberhez. Mert a gyerekünk a legfontosabb és szeretnénk, ha neki jobb, könnyebb lenne. Ha beválik, jó, ha nem, legalább elmondhatjuk, hogy megpróbáltuk.
41. anya4005 (válaszként erre: 39. - K.judit86)
2014. szept. 6. 22:31

Mondjuk,TI,a szülők.

Én is hordtam a nagyot pszichológushoz (bár ők sem egyformák,ez tény) a kicsi érkezése után,de nemhogy nem segített,még fel is húzott mindkettő! Merthogy kettőnél is próbálkoztunk...:-(

De természetesen te döntöd el a dolgot,én csak leírtam a véleményem.

40. anya4005 (válaszként erre: 38. - Tündér74)
2014. szept. 6. 22:29

"Van,akinek a délelött is elég a saját dolgai intézéséhez"

Én ezen akadtam ki,hogy gyermekmegörzőnek használja valaki az ovit. Milyen dolga lehet egy otthon lévő anyának,amit nem lehet gyerekkel intézni?! Bevásárolni lehet,postára menni lehet,háztartást vezetni szintén. Persze,a fodrászhoz,kozmetikushoz nem járhat az ember lánya a gyerekével,de nehogymár ezért irassa valaki oviba a gyereket,elvéve így esetleg a helyet más,dolgozó anyáktól.

És itt nem álláskeresésről van szó,hiszen jön a kistesó...

39. k.judit86 (válaszként erre: 35. - Anya4005)
2014. szept. 6. 22:20
Bocs, de tényleg nem tudom, hogy a lelki gondokon ki más tudna segíteni, ha nem egy pszichológus!? Én is jártam egy időben pszichológushoz, nem szégyen az. Tényleg sokat ér.
38. tündér74 (válaszként erre: 37. - Anya4005)
2014. szept. 6. 09:46

Már megbocsáss, de miért kattogsz ezen a témán?

Ha otthon van valaki, ha nem, joga van mindenkinek 3 évesen beiratni a gyerekét oviba ha szeretné. Aztán majd az óvodában megmondják, hogy van-e férőhely vagy nincs.

Szerinted gyerek mellett hogyan keressen valaki pl. állást, hm?

37. anya4005 (válaszként erre: 36. - Tündér74)
2014. szept. 6. 08:36

Nekem úgymond mindegy. A nagy az első perctől imádja az ovit,a kicsit meg alig birom reggelente kikönyörögni a csoportszobából,mert maradna.

Nem volt muszáj kezdenie a nagynak tavaly,mert itthon vagyok,de ő nagyon igényelte a társaságot. Mivel kaptunk lehetőséget,így elkezdte. Viszont dolgozó szülők gyereke elől nem vettem volna el a helyet,csak,hogy nekem könnyebb legyen.

36. tündér74 (válaszként erre: 26. - Anya4005)
2014. szept. 6. 08:21
REmélem, hogy nem lesz annyira kötelező.Én mondjuk hülyeségnek tartom azt,hogy egy család szabadságát, önrendelkezését, gyereknevelését akarják korlátozni, baromság ez a központosítási egyenmánia.
35. anya4005 (válaszként erre: 34. - K.judit86)
2014. szept. 5. 23:35

Nézd,biztos érzi a változás szelét,ez is közrejátszik,de ezen egy pszichomókus nem sokat tudna segíteni!

Sajnos több ötletem nincs,mert mi nagyon szerencsések voltunk a naggyal,mind ovikezdés,mind szobatisztaság terén.

De valószínű,hogy jövő nyáron én is ilyen témában indítok majd fórumot,mert a kicsim viszont eszement lusta!!! Csak ezért nem megy mindig wc-re... :-(

34. k.judit86 (válaszként erre: 30. - Anya4005)
2014. szept. 5. 22:52
Én amit szobatisztaságról írnak, szerintem már mindent kipróbáltam. Matricát kapja minden siker után, de szerintem itt majd az idő fogja megoldani a dolgokat. Legalábbis más ötletem már tényleg nincs.
33. k.judit86 (válaszként erre: 26. - Anya4005)
2014. szept. 5. 22:48
Én úgy tudom, hogy most annak kötelező az ovi, aki 2014. aug. 31-ig betölti a 3-at. A többinek majd elvileg csak 2015 szept. től, de még ebből sem biztos, hogy lesz valami.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook