Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A bilizés útvesztői fórum

A bilizés útvesztői (beszélgetős fórum)


5. Zebra25 (válaszként erre: 1. - 0433c4fc5f)
2014. szept. 4. 01:25

Ilyen időszakunk volt nekünk is. Igazából picit még éretlen a szobatisztaságra.

Kérdezgesd, hogy kell e neki pisilnie, vegyetek fel bugyi peslust.

Mi most ebből kinőttünk már, de ez a szobatisztaság szerintem egy sokáig elhúzódó dolog a gyerekek életében. Gyakoriak a visszaesések is, szóval ha ilyen lesz akkor sem kell megijedned.

2014. szept. 3. 20:21

Jó régen volt, de még emlékszem, hogy nálunk nem vált be a bili, pedig az okos könyvek szerint, beüthette magát, ha fél tőle, viszont nagyon vigyáztunk erre.

Viszont azt nagyon élvezte, amikor nagyfiúsan, ahogy látta az apukájától, ő is a wc elé állhatott.

Utána csak pár nap kellett és szép tiszta volt a pelus, igaz a reggeli ébredése előtt megnéztem, teljesen száraz volt még, így ahogy kinyitotta a szemét, máris vittem a fürdőbe, nagyon hamar rászokott.

Próbáld te is, minden gyerek más és más, ezt már megtanultuk a férjemmel, amikor az első gyereknevelős könyvet bedobtuk a sarokba, képletesen, és utána többé nem vettük elő.:)

3. 0433c4fc5f (válaszként erre: 2. - Claire1990)
2014. szept. 3. 20:10

Szia! Köszi a választ.

Megmondom őszintén, hogy most én már ott tartok, hogy jobb szeretem hasonló helyzetben lévő anyukák véleményét olvasni a könyveknél, a pszichológusok véleményénél. Persze biztosan igaza van a könyveknek is, de nem lehet általánosítani. Még a fizikális fejlődés kapcsán sem (gondolok itt a záróizmok működésére).

2014. szept. 3. 20:05
Szia! Épp ma olvastam ennek én is utána. Sok pszichológus, mindegyik mást mond, de az egyik azt írta, hogy hagyni kell, hogy a gyerek magától akarjon bilire járni. Persze "félig" már magától jár, ahogy írtad, de azt is írták, hogy 3 éves kor körül éri el azt az agyi érettséget, hogy már kontrollálni tudja a záróizmait. Ne aggódj szerintem, még van idő!
2014. szept. 3. 20:00

Biztosan sok anyának nagy fejtörést okoz a bilizés.

Elmesélem a mi helyzetünket, hátha találok olyan anyukát, aki hasonló szituból megtalálta a helyes kiutat. :)

Rokonok, barátok tanácsára hagytam a (2,5 éves) kisfiamat nyáron pucéron rohangálni. A figyelmét mindig felhívtam arra, hogy nincs rajta pelus, de ott a bili, abba lehet intézni a kis és nagy dolgokat, amikor szükséges. Igazi pasis módon állva pisil, és már nincs is ezzel semmi gondja. Amikor érzi, hogy jön az inger, szó nélkül, magától megy a bilihez és belepisil. DE! amint ráadom az alsónadrágot, valamiért azt gondolja, hogy pelenka van rajta, és belepisil. Ez már megy jóideje. Úgy gondoltam, hogy ha a bilizés lényegét meg tudtam értetni vele, akkor majd sok magyarázással itt is célt érek, de valahogy ez most nem megy. Mi lehet ennek az oka? Valószínűleg én mondom rosszul?

Már valami játékos módszeren is gondolkozom, csak még nem jutott eszembe semmi jó ötlet.

Ha valakinek esetleg van gondolata, akkor örömmel várom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook