Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A vérképében mit nézessen ha kórosan sovány, mi lehet a baj? Dokik tanácstalanok! fórum

A vérképében mit nézessen ha kórosan sovány, mi lehet a baj? Dokik tanácstalanok! (tudásbázis kérdés)


19. C**** (válaszként erre: 18. - 46f2f563a1)
2014. szept. 21. 19:28

Nekem mérhetetlenül alacsony volt D vitamin szintem. Had nem mondjam, ez mit okoz... elsősorban olyan, mintha leeresztett pajzzsal várnád a Rák-ot és a többi betegséget. Szerencse percek :)


Igen, vérből mutatható ki, de csak szakorvos kérheti. Viszont, napi 500 NE egység D3 vitamin a téli időszakban simán indokolt megelőzésképp a mi égövünkön. Igen, lehet kapni, vagy felíratni háziorvossal, és úgy tizedannyiba kerül receptre.

18. 46f2f563a1 (válaszként erre: 16. - C****)
2014. szept. 21. 12:10
D vitamin hiány,ilyenről még nem halottam.Ezt is vérből nézik ? A gyógyszertárban kapható D vitamin tabletával nem lehet pótolni?
17. C**** (válaszként erre: 16. - C****)
2014. szept. 20. 23:47
Jah, igen, laktóz/glutén/pajzsmirigy de ezt már biztosan megnézték.
16. C**** (válaszként erre: 1. - Medizon)
2014. szept. 20. 23:46
Én is az voltam, 39 kg, most 50 kg vagyok. Felszívódási zavarom volt, kóros D-vitamin hiány, és B vitamin hiány, és nagyfokú stressz. Egyen tápszert az illető, ami glutén és laktózmentes. Orvos tud ajánlani több félét. Nutricia, Fresenius, ... több gyártó nem jut az eszembe. Plusz csökkenteni kell a stresszt, ami mondjuk egy idegbeteg családi háttér is lehet, veszekedő szülők, terrorista anya, vagy iskolai/munkahelyi/magánéleti gondok. Plusz sokat kell mozogni, sétálni, vagy amit bír. Nem kell tökig vizsgálgatni, és elültetni benne, hogy beteg. Ki kell vinni a napra, és etetni, ami jól esik, plusz egy kis tápszer, és kész az egészséges gyerek.
15. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1. - Medizon)
2014. szept. 20. 17:01
Történt valami előre lépés?
14. Nyamitörp (válaszként erre: 6. - Medizon)
2014. szept. 2. 23:28

[link]


Itt írja a tüneteteket. A kóros soványság azt hiszem nincs a tünetek között, de attól még lehet ez is. Érdemes lenne, ha meg lehet beszélni az orvossal, hogy egy teljes hormonpanelt nézzenek.

13. medizon (válaszként erre: 11. - 46f2f563a1)
2014. szept. 2. 22:59
Köszönöm a részleteket is, ajánlom neki.
12. medizon (válaszként erre: 10. - Bibity)
2014. szept. 2. 22:57
Nincs étvágy.
11. 46f2f563a1 (válaszként erre: 8. - Medizon)
2014. szept. 2. 22:51
Úgyan úgy nézik mint a terheléses cukrot.Reggel 7-re ott kell lenni a laboratóriumnál,ellötte este hétig szabad enni.Először 7-kor vesznek vénából vért majd kap egy pohár vízben glükózt amit meg kell innia.Ezútán újból vesznek vért 8-kor,9-kor és 10-kor. Csinálják államilag háziorvos kiírhatja és az eredmény még aznap meg van.
10. bibity (válaszként erre: 1. - Medizon)
2014. szept. 2. 22:45
A felsoroltak mellett vérszegénység, laktóz intolerancia is lehet. Hasi tünetek vannak esetleg? Más egyéb tünet?
9. medizon (válaszként erre: 2. - Tücsi24)
2014. szept. 2. 22:32

Köszönöm!

Valószínű ezen a részén már túl van. Saját kezébe szeretné venni a sorsát, csak nem tudja, hogy merre is induljon.

8. medizon (válaszként erre: 5. - 46f2f563a1)
2014. szept. 2. 22:28

Köszönöm!

Ezt, hogy nézik, sima vérvétel, vagy valami terhelés féle is kell neki?

7. medizon (válaszként erre: 4. - Rika1)
2014. szept. 2. 22:27

Köszönöm!

Jó ötlet, bár képtelenség kizárni. Saját vaskiürülésem okát nem tudtam eddig kizárni, pedig nem egy orvost zongoráztam végig. Valami alap vizsgálati sor kellene, aminek tényleg van esélye, hogy beletrafáljon, privát labor nem olcsóság, csak már nem tud más megoldást.

6. medizon (válaszként erre: 3. - Nyamitörp)
2014. szept. 2. 22:24

Köszönöm!

Szóval nem tudom, mert holnap hív fel alabor miatt. elég sok stressz érte, mert a férje beteg, bár már lekerült a transzplant listáról. Mellékvese fáradtság ad ilyen tünetet?

2014. szept. 2. 22:08

Inzulin rezisztencia,nekem ez volt a gond,3évbe telt mire rájöttek.Úgyan úgy nézik mint a terhelèses cukrot csak itt az inzulin a lényeg.


A házi orvostól kérhet beútalót immunológiára! Ha semmit nem találnak akkor ide küldik a beteget és az ő dolguk kideriteni mi lehet a gond.


Emelett ideg alapon is fogyhat valaki és nem tudja tartani a súlyát.Tapasztalat,nálunk a rokonságban megesett.

2014. szept. 2. 22:04

Gasztroenterológus__lehetséges valamilyen tápanyag nem tud felszívódni...erre gondoltál már?

Gyors anyagcsere is okozhat ilyet..

3. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Medizon)
2014. szept. 2. 22:00

Lehet pajzsmirigy túlműködés is, bár fura lenne, ha ez az orvosoknak nem jutna eszébe.

Mit zártak ki eddig?

2. Tücsi24 (válaszként erre: 1. - Medizon)
2014. szept. 2. 21:58
Egy jó belgyógyászt vagy egyéb szakorvost kellene megkérdeznie róla.
2014. szept. 2. 21:55
A vérképében mit nézessan ha kórosan sovány, mi lehet a baj, dokik tanácstalanok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook