Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyon kevés német nyelvtudással mernétek munkát vállalni? fórum

Nagyon kevés német nyelvtudással mernétek munkát vállalni? (tudásbázis kérdés)

2014. szept. 3. 10:13

Nem akarok okoskodni, de a gyarkorlás sokat segít! Olvass német cikkeket, fordíts szótárral, tanulj és tanulj!

Próbálj meg ebben a szakmában okosodni!


Jövő hónapban már elmondhatod, hogy nem "nagyon kevés" a nyelvtudásod! :)

Menni fog! :D

2014. szept. 3. 08:37

A fórumaidat visszaolvasva, láttam már voltál Németországban dolgozni. Te érzed mennyire könnyen tudtad a nyelvet elsajátítani, azt a nagyon keveset, amit tudsz, mennyi energiával sajátítottad el. Persze, lehet, amit nagyon kevésnek írsz, nem is annyira kevés, éppen elég ehhez a munkához.

Már írtam , hiába írunk bármit, a Te életed, ha itthon nem tudsz boldogulni , lépj, próbálkozz!!!

Sok sikert hozzá!

2014. szept. 2. 23:27
Myugodtan menj ki, Én is volt, amikor megtettem. Sokféle szempont létezik, te a sajátod nézd. Ha meg nem felelsz meg a munkára nem vesznek fel, ha véletlenül mégis, akkor az első napokban kiderül. Menj ki, élj, tapasztalj és alkalom adtán egyere haza.
16. petka
2014. szept. 2. 23:02
Csatlakozom a nemmel szavazókhoz. Főleg az idősgondozás az, ahol szükség van nyelvtudásra, hiszen kommunikálni kell. Más nyelvterületen csináltam ilyen munkát, és még nyelvtudással sem volt könnyű. Hiszen egy idős ember nehezebben fogad el valakit, aki más országból jön és nem beszéli az ő nyelvét.
2014. szept. 2. 22:51
Nem.
14. jstefan (válaszként erre: 1. - Olga55)
2014. szept. 2. 21:18
Nagyon sokan jönnek ki munkát vállalni német nyelvtudás nélkül, ami nagyfokú felelőtlenség!Különösen ha az egészségügyben,gyermek vagy idősgondozásban szeretnének elhelyezkedni.Gyorsított nyelvtanfolyamon megtanulható a német nyelv,mint ahogy a nagyon nehéz magyar nyelvet is meg lehetett tanulni.Tiszteld meg a befogadó országot hogy megtanulod a nyelvüket!!!
13. nissan2013 (válaszként erre: 1. - Olga55)
2014. szept. 2. 17:53
Ha a leendo gondozottam,vagy a csaladja,tehat a kompetens,tud rola hogy nagyon keves nyelvtudasod van,akkor igen.De ugy,hogy mindent megtennek,hogy javitsak a helyzeten: mar elore leirnek kb 20-30 mondatot nemetul,veszhelyzet esetere,szotar,nyelvkonyv a kezbe,es ezerrel tanjlnam a nyelvet,minden szabadidomben.Igy esetleg,igen.
12. Suesue
2014. szept. 2. 16:37

Gondold át itthon milyen lehetőségeid vannak, a nyelvet könnyű elsajátítani pláne, ha rá vagy szorulva.

Az anyagi vonzat is közrejátszik, én remélem nekünk 2015-re sikerül kiköltözni.

Sok sikert a döntésedhez.

11. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Olga55)
2014. szept. 2. 16:33
nem
10. andi6020 (válaszként erre: 5. - Olga55)
2014. szept. 2. 16:32

Mert nem mindegy, hogy szar mellett falni, vagy fal mellett szarni.

Még bővebben: ha már nekem kell egy idős embert ellátni, nagyon nem árt, ha tudok vele kommunikálni. Meg az orvossal is. Meg úgy egyáltalán.

9. Georgina319 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 2. 16:30
Igen, erre születni kell, hogy valaki egy idős embert ápoljon, pelenkázzon.
2014. szept. 2. 16:23
egyébként bármilyen jól beszélnék nyelveket, akkor sem mennék idős ápolónak. Nagyon lehangoló, akár intézményben, akár az ápolt otthonában, főleg az utóbbi nagyon rossz, be vagy zárva egy tehetetlen emberrel. Még az sincs, mint egy kisgyereknél, hogy megfogod a kezét és elviszed sétálni, játszani. Persze ezt a munkát is el kell végezni valakinek.
2014. szept. 2. 16:20
Egy magyarul beszélő családhoz igen, kimennék.(Ha szükség van rá, van aki fordít). Azért azt ne felejtsd el, hogy beszélgetni kell az idős emberrel ( ha ő csak németül beszél ) hívni kell az orvost, elmondani a betegsége tüneteit, és ha mentőt kell hívni? Hogyan beszélsz velük?
2014. szept. 2. 16:20

Ha nem beszélsz jól, hogyan érted meg mit szeretne az ápolt, vagy hogyan érteted meg magad vele?


Egyébként úgy gondolom, teljesen mindegy, ki mennyire bevállalós, ezt Neked kell eldöntened, bevállalod, vagy nem.

2014. szept. 2. 16:17
Kicsit bővebben kifejtenétek, hogy miért igen, és miért nem?
2014. szept. 2. 16:16
igen
2014. szept. 2. 16:14
nem
2014. szept. 2. 16:05
...elmernétek vállalni Ausztriában, vagy Németországban idősgondozást?
2014. szept. 2. 16:05
Nagyon kevés német nyelvtudással.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook