Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kutyát vegyek a "gyereknek"? fórum

Milyen kutyát vegyek a "gyereknek"? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. arrival (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2014. szept. 4. 10:36
1999 ota tartok schnauzert, es kialitasra hordom oket. Feltunt volna, ha hullik a szore ;)
46. andi6020 (válaszként erre: 45. - Arrival)
2014. szept. 4. 10:28
Hát jó.
45. arrival (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2014. szept. 4. 10:03

Trimmelni kell. Vedlik , de a trimmelessel tavolitjuk el a kihullot szort, nem szorja szet.

Ehhez pedi meg kutyakozmetikus sem kell, csak egy trimmelokes (par ezer ft), es otthpj is meg lehet csinalni magunktol.

44. vacsa (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2014. szept. 4. 08:20
Ezért nem tudtam soha lebeszélni az embereket a fajtáról. Mert csak a külsőt nézték:(((
43. andi6020 (válaszként erre: 40. - Arrival)
2014. szept. 4. 07:09
De vedlik ő is, úgy tudom.
42. andi6020 (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2014. szept. 4. 07:05
A kinézetével nincs is probléma. Mondjuk nem helyes pofi alapján választok kutyafajtát.
41. b399a09e0e (válaszként erre: 1. - Fzsuzsa76)
2014. szept. 4. 06:20
Lett elképzelés azóta hogy mien kutyust szeretnél / szeretnétek?
2014. szept. 3. 22:35

A schnauzer hihetetlen fajta, szinte olvas a gazdaja gondolataiban. Raneztem, es ugy kommunikaltunk, szinte kitalalta mit akarok!

Borzaszto ragaszkodo, engedelmes, nem hullik a szore, orok bohoc, gyerek melle is tokeletes, nagyon egeszseges fajta.

A torpe sajnos neha tultenyesztett, nekem kozep van, ok ritkak, nem tultenyesztettek, en az elsomre 1,5 evet vartam.

39. arrival (válaszként erre: 38. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 22:32

Schnauzer :)

A vilag legjobb kutyaja :)

Volt huskym is, 16 evesen halt meg, nagyon szerettem, de soha tobbet huskyt.

38. Nikimiki01 (válaszként erre: 37. - Arrival)
2014. szept. 3. 22:19
Igen sajnos mi is elkapkodtuk. Milyen kutyusod lett végül?
37. arrival (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2014. szept. 3. 22:15

Kutyat nem kinezetre kell valasztani.

Nekem 1 eves kutatasba telt , mire megtalaltam a szamomra minden szempontbol tokeletes fajtat.


Niki, remelem sikerul gazdit talalni a kutyusotoknak!

36. Nikimiki01 (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2014. szept. 3. 22:01
Kinezetre iszonyat cuki, es pont jo meret! Mi ezert valasztottuk. Nem zsebkutya, de még befér az autoba stb.
35. Regin_a (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2014. szept. 3. 21:50
Pedig kinézetre egy helyes kutty!
34. Nikimiki01 (válaszként erre: 32. - Vacsa)
2014. szept. 3. 18:11

Na, pont ezert. Nem sok ember teheti meg hogy ejjel nappal a lakasban van a kutyaval, sokan 8 oraban dolgoznak, reggel este leszaladnanak vele egy korre. Ez neki edeskeves.

Mi naponta2x kb 3 km-t setalunk vele, es meg igy is tulteng benne az energia.

Az ha van kert, es ugy van lakasban, az persze ok, mi is ugy kezdtuk, csak mivel nem szobatiszta, a gyerek tapicskol bele a kutyapisibe, es akkor ugy dontottem h inkabb lakjon kint. Franko kutyahaza van, szereti is nagyon, szeret kint lenni, csak az allando tarsasag hianyzik neki.

33. andi6020 (válaszként erre: 30. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 18:11
A lakásban tartás ne riasszon el. Sőt!
32. vacsa (válaszként erre: 30. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 18:03
Miért nem adod lakásba? Sokkal könnyebb úgy nevelni ha mindig a gazdival lehet. Mi kertesben lakunk, de a két beagle benn van velünk a házban. A kertbe kijárnak - leginkább ha mi is kimegyünk -meg sétálni hordjuk őket, de ha csak kinn lennének akkor menne a rombolás. A lakásban nem nyúlnak semmihez. Ha elmegyünk itthonról, akkor persze kinn vannak.
31. Nikimiki01 (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2014. szept. 3. 17:44
Hát ja. Azt nyilvan nem. Ha nem talalunk neki korrekt hazdit, szivunk tovabb, ez van, mi akartuk :):)
30. Nikimiki01 (válaszként erre: 29. - Vacsa)
2014. szept. 3. 17:43

Ne is mondd, kb 3 napja dontottuk el h na akkro ennek igy nincs ertelme, van egy kutyapanzios baratnőm, neki sok kutyas kapcsolata van, ő segit, meg a beagle fajtamentőkenk szoltam hogy szorjak szet, de mindenkepp olyan helyre adnam csak ami lekovetheto, lakasba nem, szoval megneznenk a helyet meg a gazdit is megismernenk, csak ugy adjuk ha tuti jo helyre kerul. Csak ez is macera meg logisztika stb, es mar ki vagyok egve azoktol akik lelkesen irnak mondjuk fb-on hogy jaaaaj nekunk keeelll a kutya, aztan eltunnek a sullyesztobe, vagy volt hivas is, 3, aztan amikor mondtam hogy akkor ne ők jojjenek ide megnezni a kutyust, hanem mennenk mi, hogy lassuk a helyet, akkor hirtelen mind azt mondta h ok, masnap visszahiv, na azota is hivnak. Ezeket nem is eroltetem.

Bevallom rettegek h a nyakamon marad :) de szar helyre nem adom. Akkor inkabb itt a kertben, aztan csinaljuk ahogy tudjuk. Hamár egysze elhamarkodtam a gyerek mellé........

29. vacsa (válaszként erre: 27. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 17:34

Ilyen pici gyerek mellé öngyilkosság volt... :((

Figyelj kinek adod. Sok a szaporító, meg a hozzá nem értő... Legjobb régi "biglisnek" adni, aki tudja mit vállal és a legtutibb 2. kutyának, ivartalanított beagle mellé.

Nem lesz könnyű jó gazdát találni neki :(

28. andi6020 (válaszként erre: 27. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 17:16

Korrekt szerintem, hogy belátod. Sokan kibasszák a kutyát a kertbe, azt csá. Mert ugye a kutya oda való.

És ez még a jobbik eset sajnos....

27. Nikimiki01 (válaszként erre: 26. - Vacsa)
2014. szept. 3. 17:12

Tudom, angyon gaz. Szarul is erzem magam. De egyszeruen nem gyozom, este mar sirogorcsom van, ugy lesziv a gyerek meg a kutya egyutt. Probalok minel tobb idot vele tolteni, amikor agyerek alszik, jatszok a kutyaval, probalom tanitgatni (lehet en csi alom rosszul, de sz@rik ram), még jatszani se mindig akar csak ugral meg rágja a gatyamat meg kb mindent.

De za egy dolog, ezt sejtettem h ilyen lesz...de a többi kutyamhoz hasonlitva sokkal sokkal önfejubb, makacs, nem hallgat rank , ha seta kozben elengedem, nem tudom behivni, meg jutifalattal se, es még sorolhatnám.

Egy szo mint szaz, nagyon gázul hangzik de kb semmi pozitivat nem ad, csak a baj van vele. És emiatt a kedvem is lankad, mar akkor sincs kedvem vele foglalkozni amikor az időm engedné. Szóval ördógi kör, és ugy erzem hogy nem jobb lesz idovel, csak rosszabb.

Es akkor mar inkabb kolyokkent keruljon el egy olyan helyre ahol jobb dolga lesz, mint kesobb. Mert én elobb megyek dilihazba mint ahogy ő felnő :)

26. vacsa (válaszként erre: 25. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 16:59

Basszus:(


Nekem kettő van és működik:) De nem véletlenül mondom hogy beagle csak szerelemből...

2014. szept. 3. 16:58

A beagleről én is lebeszélnélek, nekunk most van, 14 hetes, es bevallom gazdit keresunk neki. Azt hittem birnii fogom, de nem. Rettenetesen sok odafigyelest, turelmet, tanitast, mozgast, szeretetet es tarsasagot igenyel, en ezt egy fel eves gyerek mellett keptelen vagyok megadni neki.

Nekem volt anno 2 kutyam is, azt hittem tudom mire szamitsak. Nem tudtam :):)

2014. szept. 3. 15:19

Beagle nem jó választás. Mármint nem egyszerű. Osztom vacsa véleményét.

Én pl be nem merném vállalni. Hiába imádom a kutyákat, a Beagle nem nekem való.

23. vacsa (válaszként erre: 21. - Zséka198)
2014. szept. 3. 15:17
A beagle nem a legkönnyebb választás. Én csak beagle-szerelmeseknek ajánlanám. Amilyen én is vagyok :)
2014. szept. 3. 14:15

Támogatom a menhelyet. :)

Gyönyörű és hálás kutyák vannak.

De azért meg kell kérdezni a gondozók véleményét.

2014. szept. 3. 14:13

Beagle jó választás.


Nagyot, nagyon szőröset, heves vérmérsékletűt, mint a terrierek, meg olyant, aminek alapfoglalkozása durva volt, mint őrző-védő, pásztor, harci vagy vadászkutya, ne. Főleg lakásba és gyerek mellé ne.

20. Vikyci (válaszként erre: 8. - Fzsuzsa76)
2014. szept. 3. 13:40
palotapincsi
19. esther78 (válaszként erre: 5. - Éva82)
2014. szept. 2. 19:00
Nekem egy 19 hónapos kislányom van. Családi házban lakunk, a kertben pedig egy 10 éves kaukázusi juhászunk van. A kislányom imádja, odamegy hozzá, megsimogatja a lábát, a hátát, odadugja hozzá az arcát, és cuppant egy nagyot. Pedig ez a kutya aztán tényleg házőrző. Főleg a postást, és az újságost utálja nagyon, de akiket beengedünk, azokat ő is beengedi, de azért ha olyan jön, aki nem szeretne a kutyával ismerkedni, akkor bezárjuk addig a kutyát.
18. andi6020 (válaszként erre: 13. - Fzsuzsa76)
2014. szept. 2. 17:12
Uszkárt
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook