Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Németországba milyen ajándékot érdemes vinni /cserediák/ a fogadó családnak? fórum

Németországba milyen ajándékot érdemes vinni /cserediák/ a fogadó családnak? (tudásbázis kérdés)


15. pakung
2014. szept. 2. 12:42
JA VGAIY KIEGÉSZÍTVE : KOMM AUS UNGARN ? PALINKA LAND JJJA
14. pakung (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. szept. 2. 12:42
maygar bor max aszu , én éltem ott amit hallottam : PÁLINKA !!!
13. pakung (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2014. szept. 2. 12:40
nem biztos hogy az jó ötlet , mivel a legtöbb libát tömik , vagy ha nem is ez a közhiedelem van németbe ezért ezt nagyon sok német megtagadná
12. pakung
2014. szept. 2. 12:17
MELYIK TÁJRA MÉSZ?
11. pakung
2014. szept. 2. 12:16
pirosarany , pálinka , erős pista
10. Tivi
2014. szept. 2. 11:36

Az én lányom éppen júliusban volt egy német családnál cserediákként.

A Szabadság hídnál levő vásárcsarnok felső szintjén kiváló, izlélses magyaros ajándékokat lehet kapni. szakácskönyvek több nyelven, fakanál, konnyharuha, kötény, amin németül van pl. a gulys receptje stb. Mi is ott vásároltunk mindenfélét.Ezen kívül vitt egy zacskó darált mákot, és a mákos guba lefordított receptjét és megcsinálta egyik este. romalndó dolgokkal vigyázni kell, nem biztos, hogy kibírják az utat a bepakolástól a kipakolásig. Igen, a paprika kétesélyes, ha nem tudják használni, akkor haszontalan lehet. Ja, még gondolkodtunk egy CD-n, a Kerekes Man, Folklore Man lemezén, nagyon klassz világzene.

2014. szept. 2. 07:39
A Túrórudi ismeretlen a számunkra, a fiam is azt vitt Németországba. Tokaji aszu is ízlett nekik. A gönci pálinkát nem bírják inni, az nagyon erős nekik.
2014. szept. 1. 21:03
Túrórudi, konyakosmeggy, Rubik kocka, akácméz, Béres csepp, Ilcsi kozmetikumok,Halasi csipke....
2014. szept. 1. 10:41

Ha én vinném, egy szép Magyarországról szóló német nyelven íródott könyvet vinnék sok-sok fotóval. Esetleg magyar zenei összeállítást CD-n.


Ételt nem vinnék, mert nem tudhatom mit szeretnek. Sokan a pirospaprikát vinnék, bizony, ha nem szeretik, akkor csak egy lom marad. Voltam Németországban, más fűszereket használtak (ahol én voltam) nem mindenkinek jönnek be a magyar ízek.

Igaz a csarnokban látom a németek viszik a pick szalámit és a libamájat.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kubikzsu)
2014. szept. 1. 10:14
libamájat
5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. szept. 1. 10:10
*Gundel
2014. szept. 1. 10:09

Én vinnék tipikus magyar "élelmiszereket" a konyhába. Pirospaprikát, Pirosaranyat, Erős Pistát és ehhez hasonló, kint nehezen beszerezhető dolgokat. Esetleg egy jó üveg magyar bort az apukának. Vagy Unicumot. Bár ezek attól függőek, hogy mivel mész, mert a kézipoggyászba ezt nem rakhatod be a repülőn.

A diáknak pedig valami magyar édességet (Győri kekszeket, Duna kavicsot...) meg valami apróságot, ami a neméhez illik. Például lánynak valami napló szerűséget, jegyzetfüzetet kalocsai mintával díszítve, egy tollal. Fiúnak nem tudom mit szokás :D

Én hirtelen ezekre gondoltam.

2014. szept. 1. 10:08

Gindel szakácskönyvet németül (Libriben is láttam már pl.)


valami magyar bort


pirospaprikát, pálinkát,


hungarikumokat

2014. szept. 1. 10:07
hungarikumot
2014. szept. 1. 10:04
Németországba, milyen ajándékot érdemes vinni /cserediák/ a fogadó családnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook