Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Étkezések kiváltása fehérje shake-kel fórum

Étkezések kiváltása fehérje shake-kel (beszélgetős fórum)


1 2
42. nicole64 (válaszként erre: 41. - Lni)
2014. okt. 8. 09:31
szia, küldtem:)
41. lni (válaszként erre: 40. - Nicole64)
2014. szept. 22. 11:15
Szia! privibe átküldenéd a shake nevét? köszi!
40. nicole64 (válaszként erre: 31. - Ms.Titok)
2014. szept. 16. 22:08
nem, elszámolta jujujo.. így, hogy napi 2-t iszok+ebédelek, kb 1500 kalóriát eszek... a heti 1 kg így teljesen reális, még több is, fél kg az átlagos fogyás ennyi kalóriával
39. nicole64 (válaszként erre: 29. - Jujujo)
2014. szept. 16. 22:06
nem, a tejjel együtt 280 kalória, amikor csak azt ittam, akkor is 1000-1200 kalória, és így fogytam le 7 kilót, amit már 2 hónapja nem szedtem vissza, sőt, tovább fogytam... nagyon utána néztem, hogy mit iszok, orvosi háttere van, és épphogy a jojóelleniség a fő ismérve, és nekem be is jött
2014. szept. 15. 09:30
sziasztok szép hetet én ma ittam meg reggel a hunyadi vízemet :)
37. jujujo (válaszként erre: 36. - Ms.Titok)
2014. szept. 12. 22:24

Nem feltétlen csokira vagy szalámis szendvicsre gondoltam. Privátban is említettem pár dolgot, és ott van a Sárga kapszula is, amiben erről is szó esik.

"Értelmes", hasznos, lassan felszívódó szénhidrátot érdemes enni, amit akár össze is köthetsz a fehérjével. Pl.: fehérjeshake-be zabpehely.


Amúgy alapvetően téves az a feltételezés, hogy bármi fehérjét főétkezések helyettesítésére ajánlanának. Ezt arra értem, ha valaki 3x eszik. Aki 5x eszik kevesebbet, azoknak szokták javasolni pl tízórai helyett. Ezeket általában testépítők számára árulják (ez nem jelenti, hogy csak ők fogyaszthatják), és ők eleve nem napi 3 főétkezésre osztják el a napi adagot, hanem többre. Ezért van sima vagy kevert fehérjéknél odaírva, hogy étkezés helyett. Itt nem arra gondolnak, hogy reggeli helyett, amit csak ebéd meg vacsi követ.

2014. szept. 12. 21:31

Egyek reggel még egy barna zsemlébe bujtatott szalámis szendvicset? vagy egy edésséget?

Amúgy sokkal jobban bírom így ebédig mint mikor reggeliztem :)

35. csikil4ny (válaszként erre: 33. - Ms.Titok)
2014. szept. 12. 15:22

én most vettem fehérjeport, még nem tudom hol és mikor fogom betenni a napi menűmbe, nekem pótlásnak kell, mert húst hússal eszek, de így is kell még egy pici segítség.


A szervezetnek legalább napi 135g. (jó) szénhidrátra van szüksége, erre érdemes odafigyelni.


Én reggeli párti vagyok, így nem nagyon tudok segíteni...

34. jujujo (válaszként erre: 33. - Ms.Titok)
2014. szept. 12. 15:17

Én ezen kicsit változtatnék, mert lényegében ébredéstől délig egyáltalán nem jut hasznosítható mennyiségű szénhidráthoz a szervezted, amiből energiát nyerhetne ki.

Így amikor végre ilyesmihez jut (ebéd, vacsora), nem biztos, hogy nem fog raktározni.

33. Ms.Titok (válaszként erre: 32. - Ms.Titok)
2014. szept. 11. 14:58

vagy csak jobban kellett volna olvasni hogy este más az adag folyadék mint reggel :)

hát nem igen vagytok vagy csak olvastok és nem írtok azért én leírom hogy telnek napjaim hátha valaki reagál rá :)

szóval fél 7 kor megiszom reggeli adagot

délelött pár 4-6 koktélparadicsom ma volt még egy alma is

ebéd teljesen normális amit adnak kis adag deszerttel

délután 3-4 fele uborka paradicsom

utána 6 fele sült csirkemell paradicsommal fokhagymával össze sütve ma is az lesz mert maradt tegnapról és késöbb 8-9 felé az esti adag ital :)

2014. szept. 10. 21:19

sziasztok egy kérdés ha az esti shakem nem jó ízű vizzel nagy gond ha megprobálom tejjel talán ihatóbb?

második este se lett jobb bár ha akkor is marad az íz akkor nem tudom mihez kezdjek :(

peddig sok szörnyű ízt megittam mint szűz tea kömény tea csalán gyömbér édesítők nélkül de ennek nagyon nem tetszik :(

peddig epres az meg kedvenc gyümölcsöm :)

31. Ms.Titok (válaszként erre: 28. - Nicole64)
2014. szept. 10. 20:09

ha ennyire keveset eszel nem kevés az 1 kg ?

vagy tartalékol szervezeted mert ennyire keveset eszel?

2014. szept. 9. 11:40
Sziasztok én ma kezdtem túl vagyok első shaken iszonyat szomjas vagyok már két liter vizet meg ittam :-D
29. jujujo (válaszként erre: 28. - Nicole64)
2014. szept. 9. 09:59

Ha csak fehérjét tartalmazó shake-t ittál, akkor az adagonként kb 100 kcal. Mellé rendesen ebédeltél, ami mondjuk maximum 600 kcal. Ez napi max 800, ami jócskán alatta van a szükségesnek.

Érdemes megfontolni, hogy izmot szeretne veszíteni az ember, amit kemény munka visszaszerezni, vagy maradandóan felesleges zsírt.

28. nicole64 (válaszként erre: 25. - Ms.Titok)
2014. szept. 9. 08:14
én itt vagyok:) most csak reggel-este iszom a shaket, ebédre meg rendesen kajálok, így 1 kg ment le a múlt héten... de töröm a fejem egy újabb intenzív kúrán:)
27. nicole64 (válaszként erre: 23. - Ms.Titok)
2014. szept. 9. 08:13
szia, én csak zöldségleves levét ittam mellé, cukor nélküli teákat, de az intenzív kúra volt,ha csak reggel-este iszod, lehet ebédre rendesen enni
26. nicole64 (válaszként erre: 22. - Szabinaa3)
2014. szept. 9. 08:09
szia, priviben megírtam, nem akarok reklámozni...
2014. szept. 7. 16:59
Sziasztok hova tűnt mindenki? annyira jó lenne ha megosztanánk kinek hogy telt napja mit evet akármi :)
24. jujujo (válaszként erre: 23. - Ms.Titok)
2014. szept. 7. 08:29
Oh, előbb láttam a privátot. Oda válaszoltam. :)
23. Ms.Titok (válaszként erre: 19. - Jujujo)
2014. szept. 6. 15:51

Szia Jujujo!


Láttom te otthon vagy ebben a témában ha nem gond kérdeznék tőled olyant hogy aki shaket iszik este és reggel az mit ihat mellé napközben?

hogy értsd kávét gyógyteákat? én valahol úgy olvastam ezeket nem lehet de lehet rosszul emlékszem

22. Szabinaa3 (válaszként erre: 21. - Nicole64)
2014. szept. 5. 23:45
Gratulálok az eredményedhez, leírnád pontosan melyik shake volt amivel sikerült ezt elérni? Köszönöm
2014. szept. 1. 19:29
hát, szerintem nincs olyan, hogy "fehérjeshake"... csak különböző márkák vannak, és az egyik ég, a másik meg föld. Én kipróbáltam már csomót, és a legtöbbtől tényleg úgy jártam, hogy ami lement, az vissza is jött kamatostul. Az egyiktől éhes voltam, a másiktól nem. Az egyiknél hiányzott a rágás, a másiknál nem. Szóval fajtája válogatja... szerintem érdemes kicsit drágábbat venni, a legjobb választásommal én 7 kg-t fogytam két hét alatt, és azóta se jött vissza. Azóta nem használok akármit, olcsó húsnak híg a leve... ami pedig jól ki van találva, azzal igenis szépen lehet fogyni.
20. csikil4ny (válaszként erre: 18. - *Csajszi*)
2014. aug. 30. 14:14
Én is ilyen vagyok, ezért nincs süti, csoki az otthonunkban. De éheztetni a szervezetet nem szabad, mert leheg úgy érzed, hogy nem vagy éhes, viszont a tested előbb-utóbb beadja a számlát s attól a kevéstől is hízni fogsz mert azt is elraktározza. Kiegyensúlyozott étkezéssel is lehet fogyni, most már 18 kg mínusz után én is elhiszem. :)
19. jujujo (válaszként erre: 18. - *Csajszi*)
2014. aug. 30. 13:57

A magvak egészségesek, de ha sokat eszel belőlük, akkor jó zsírosak. Oké, hogy telítetlen zsírsavat tartalmaznak, de zsír, aminek grammja 9 kcal. 10 dkg nem sok, mert egy kis zacskónyi mogyis termék is már 70-80 g, és az kiöntve nem sok. Olajos magvaknak 45-65%-a zsír, ami ugye magtól függ. Megeszel egy kis zacskónyit, és máris ott van 40 g-nyi zsír, ami már 360 kcal.

A sajt dettó ugyanez, elég magas a zsírtartalmuk.


Ahogy leírod, nekem úgy jön le, hogy ezekkel a kis majszolásokkal adsz valamit emészteni a gyomrodnak, hogy ne korogjon és ennyi. Ezzel nem eszel rendesen, éhezel, csak éppen nem fog korogni a gyomrod, mert mindig bekapsz valami pici falatot, amin tud rágódni.


Az oké, hogy többet kívánsz, mint mondjuk 4 dkg rizs, de pont ezért nemcsak rizst kell enni, hanem az csak köret legyen. Ha eszel mellé pl csirkemellet és zöldséget, biztosan eltelítődsz. Ebből is az jön le, hogy inkább nem eszel normális mennyiséget, mert nem tudnál megálljt parancsolni, ehelyett magvakat és sajtot majszolsz fehérjeturmix mellett. :S

2014. aug. 30. 13:10

Koszi a hsz-kat.

Nem mondanam,hogy ehezem (tudnek enni nyilvan), de pl egy KV (szojatejjel, edesitovel) is egesz jol eltelit egy idore meg mondjuk diokat, magvakat (alacsony szh) majszolok ha nagyon ehes lennek, vagy egy darab sajtot bekapok.


Meg csak a 3.napon vagyok, egyelore nem panaszkodom. Ahogy irtam, tudnek enni (mas bajom nincs is), de a gyomrom jol van, eleg maceras gyomrom van nekem, kicsit tobb szh-ot eszek a kelletenel mar megfajdul, csikar. Igy viszont nincs ilyen gond. Es akarki akarmit mond, szenhidrat szenhidratot kovetel, en sajnos az a kategoria vagyok aki nem tud leallni. Nemtudok 2 kocka etcsokit megenni, vagy 4 deka rizst, es a tobbit eltenni. Ezert jobb, ha bele sem kezdek ilyenekbe.


2-3-4 het utan mar vszinu lesz kisebb eredmeny, valtozas, tapasztalat akkor meglatom hogyan tovabb.

17. jujujo (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2014. aug. 30. 11:09

Nem mindegy, hogy mikor is iszod. Mert ha edzettél, akkor utána célszerű gyorsan felszívódót inni, mint pl a tejsavófehérje. De arra is oda kell figyelni, hogy van-e benne cukor. Jó pár márka fehérjéje nálam azért esett ki, mert akár 8 grammnyi cukor is lehet benne, mármint egy adagban.


Az biztos, hogy sima, natúr, rost és szénhidrátmentes fehérjétől nem fogsz jól lakni. Megihatsz 2 adagot egy egyben, nem telít el. Max a gyomrodban érzed, hogy teletöltötted, de csak folyadékkal és nem kell sok idő, megint éhes leszel.


Én kiegészítésnek iszom a tejsavófehérjét, mert nem eszem meg a húst, és kell a fehérjebevitel. Étkezést biztosan nem tudnék kiváltani vele, arra pl a kazein az alkalmasabb, ami lassan felszívódó, és amihez nem is kell külön fehérjét venni, ott a sovány (!!!!) túró. Tudom, abban van tejcukor, ami szénhidrát, de ettől nem fogsz falnak rohanni...szerintem.


Az ilyen fogyis fehérjeporok tartalmaznak mindenféle mást is, és legtöbbször a legrosszabb (az összes fehérjeport összehasonlítva) biológiai értékű szójafehérjéből készítik. Ilyeneket sose kóstoltam, és nem is fogok a borsos áruk miatt.

Ezeken kívül viszont vannak jó márkák mindenféle termékkel: marha-, szója-, tejsavó-, tej-, tojásfehérje, és növényik is (borsó, barnarizs).


Személyes megjegyzés: én nem tartom jó ötletnek több főétkezést kiváltani vele. Minimális energiát ad csak, és nem laksz jól, ergo éhezni fogsz a nap nagy részében, és napokon át.

16. angelic smile (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2014. aug. 29. 20:49

Én napi 1 vagy 2 étkezést váltottam ki, de hozzáteszem, napi 5-7-szer étkeztem.

Nem mindegy viszont, milyen fehérjeport veszel. Tudni kell, hogy mikor szeretnéd felhasználni. Edzés után? Lefekvés előtt? Mivel nem mindegy, mit tartalmaz.

Azzal szerintem mindenki egyetért, hogy szénhidrát-, valamint adalékmentes legyen. De hogy melyiket válaszd, annak olvass utána mindenképpen! :)

2014. aug. 29. 20:03
14. 2cc786c515 (válaszként erre: 8. - 0a13a7d41c)
2014. aug. 29. 20:02

..nem egyoldalú diétáról van szó, hanem életmódváltásról.

4 részből áll és nem egy hetes vagy 2 hónapos kúra :)


A végén megtanulod az arányokat betartani - tehát nem egyoldalúságról szól és nem az éhezésről :D

13. *Csajszi* (válaszként erre: 12. - Pink habroló)
2014. aug. 29. 17:43
Koszonom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook