Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapestről a Balaton mellé költözni fórum

Budapestről a Balaton mellé költözni (beszélgetős fórum)


2015. nov. 22. 22:30

Sziasztok!


Többen kértétek, hogy számoljak be, hogy mire jutottam, így most megteszem, hátha még olvassa valaki:). Életem legszebb időszaka volt az a közel egy év, amit a Balatonnál tölthettem, de újból Budapesten lakom. Nagyon hiányoztak a barátaim és a munkahelyi pörgés, illetve egy év után rá kellett jönnöm, hogy 35 évesen már nem olyan könnyű egy eléggé más környezetben egyedül új életet kezdeni, így visszajöttem. Azóta is visszajárok a kollégágkhoz, azóta is köszönnek a helyi Sparban és a piacon az eladók, stb:), de már nem oda tartozom.

És az összes városi sznobot szeretném megnyugtatni, hogy a vidéki élet nem unalmas, nagyszerű emberek élnek arrafelé is, csakúgy mint egy nagyvárosban, mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy próbálja ki a vidéki életet pár hónapra, mert van mit tanulnunk az ott élőktől...

17. krisszi77 (válaszként erre: 12. - Jstefan)
2015. febr. 20. 11:12
Én nem Budapesten,de nagy városban éltem.A férjem falusi,mikor terhes lettem oda költöztem.Nem sokáig bírtam.De ami számomra meglepő volt,hogy mindenki azt mondta,falun barátságosabbak az emberek.Hát nekem nem ez a tapasztalatom.Persze találkoztam kedves emberekkel is,de ha bemegyek a boltba és köszönök azt várja az ember,hogy vissza köszönjenek.Megszületett a kislányom és nem sokára el is költöztünk.
2015. febr. 20. 02:39
csendesebb less,mint bpest az biztos es a videki emberek baratsagosabbak is/.
2014. aug. 31. 19:18
Nekem a nagyszüleim balatoniak voltak... imádom a Balatont! Régi vágyam, hogy egyszer legalább 1 évet eltölthessek a Balatonnál, hogy minden évszakot átélhessek, megtapasztalhassak ott. Ahogy magamat ismerem, nem unatkoznék ott, még télen sem. Szóval nincs rossz dolga a fórumindítónak, és ahogy írja, munkahelye is van. Engem érdekelne, ha időnként beszámolna az ottani mindennapjairól.
2014. aug. 29. 22:30

Nekem gyerekkorom óta a kedvenc városom Balatonfüred. Mindig ott nyaraltunk és a párommal is minden évben megyünk. Pont idén beszélgettünk róla, hogy jó lenne odaköltözni, kicsit már utána is néztünk, hogy milyen munkalehetőségünk lenne, de azért még komolyabban nem foglalkoztunk a témával, mert egyenlőre csak úgy tudnánk költözni, ha az itteni lakásunk eladnánk, de azt meg nem szeretnénk. Így meg kb. fél lakásra valónk van és mivel hitelt semmiképp sem vennénk fel, még várat magára a dolog.

Felmerült az is, hogy "próbaidőre" én odaköltöznék egyedül is, csak az a baj, hogy a közlekedés Budapestre nem a legjobb. Nem tudnék onnan járni dolgozni, pedig bevállalnám a sok órás utazás ellenére is.

Na majd egyszer, mert addig úgysem nyugszom. :)

Egyébként nem áll meg az élet télen, bármilyen fura ott is élnek emberek, akik ki is mozdulnak a házukból, élik az életüket. Nyilván a nyári nyüzsgés után csendesnek tűnik a téli időszak. Ősszel meg a Balaton mentén sok helyen vannak jó kis szüreti mulatságok.

13. grizus
2014. aug. 29. 22:22
Nekem is száműzetés-érzet lenne, bár elég magamnak való, elvonulós típus vagyok, sokat vagyok itthon. Nem szeretem a tömeget, de itt Budapesten mindent könnyen el lehet intézni, ami hiányozna odalent, és azért a város is. De mégis irigyellek, nagy élmény lehet a Balaton mellett lakni. Sok szerencsét kívánok Neked ehhez az élethez.
12. jstefan (válaszként erre: 1. - Missike80)
2014. aug. 29. 21:11
Budapestről egy Balaton melletti faluba költözni a zárkózott,egyedüllétet,magányt kedvelő embernek ajánlott,vagy olyannak aki tanyán nőtt fel,és visszaköltözik.Aki szereti a nyüzsgő életet annak száműzetés olyan helyre költözni ahol főidényen kívül kihalt az élet!
11. 0a13a7d41c (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. aug. 29. 16:58
A mólónál és a Tagore-sétányon őrült korcsolyázás folyik.
10. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Missike80)
2014. aug. 29. 16:45
Imádom Füredet, bár pesti vagyok! Igaz, fogalmam sincs, milyen lehet ott pl. télen az élet!
9. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Missike80)
2014. aug. 29. 13:28
Soha nem költöznék a Balaton mellől Budapestre! :)
8. missike80 (válaszként erre: 7. - Angelic smile)
2014. aug. 29. 11:24
köszi!:)
7. angelic smile (válaszként erre: 6. - Missike80)
2014. aug. 29. 11:23
Kívánom, hogy érezd magad nagyon jól! :)
6. missike80 (válaszként erre: 5. - Angelic smile)
2014. aug. 29. 11:21
Én ezen a döntésen már túl vagyok, és mint írtam nem bántam meg szerencsére:)Egyébként meg itt is van színház, mozi, kiállítások, úszoda, sportcentrum, gyönyörű természeti környezet, ahol kirándulni, biciklizni lehet, szóval, hogy megáll az idő, azért az kicsit túlzás szerencsére:)
5. angelic smile (válaszként erre: 1. - Missike80)
2014. aug. 29. 11:17
Tudom, olyanokat kérdeztél, akik leköltöztek, ennek ellenére válaszolok. Én biztos nem költöznék el Pestről, pláne nem egy olyan helyre, ahol késő ősztől kora tavaszig megáll az idő, ahol nincs élet. Volt olyan ismerősünk, aki kipróbálta, egy fél évet nem bírt ki. Szerencsére nem adta el a pesti ingatlanát, hanem csak bérbe adta.
2014. aug. 29. 10:39
Hú de gyorsak vagytok!:) A kérdésekre a válaszok: egy kis faluba költöztem Szüleim nyaralójába, ami szerencsére téliesítve van, de Füreden dolgozom turizmus területen, de nem szálloda vagy étterem, hanem irodai munka. Ti is itt éltek a Balatonnál?
3. lindus5 (válaszként erre: 1. - Missike80)
2014. aug. 29. 10:33

Szia!

Hova költöztél, kis faluba vagy nagyobb helyre? Azért ilyen szempontból óriási különbségek lehetnek...

2014. aug. 29. 10:32
…mit dolgozol/milyen munkahelyet találtál?
2014. aug. 29. 10:29

Sziasztok!


Áprilisban, egyedülálló 34 éves lányként Budapestről a Balaton mellé költöztem. Sokan nem értették a döntésemet és még többen irigyelltek...:) Azóta eltelt már néhány hónap, még mindig hiányzik pár dolog, de nem bántam meg a döntésemet.

Szívesen meghallgatnám, megismerném más ex budapesti élményeit, tapasztalatait is, remélem nem én vagyok az egyetlen "pesti elvándorló" a környéken:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook