Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem szeretik a növényeim ezt a házat? fórum

Miért nem szeretik a növényeim ezt a házat? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 28. 10:06
Más fekvésű az új lakás, máshonnan kapja a fényt, vagy az biztos, hogy másak a légmozgások a lakáson belül, ezért megfázhatnak, vagy a víz összetétele más, mint amit eddig kaptak, és pótolni kellene valamilyen vitaminoldattal.
2014. aug. 27. 22:52
Valami oka van, mivel a növények nagyon érzékenyek, úgy értem, olyasmire is, amit ki se néznénk belőlük.
8. Gyilkos Galóca (válaszként erre: 3. - Globus)
2014. aug. 27. 22:31
Ha sárgul, lehet, hogy túl van öntözve.
7. Gyilkos Galóca (válaszként erre: 5. - Pilus)
2014. aug. 27. 22:30
Á dehogy dobtam ki őket. Már évek óta itt lakunk, tényleg csak a legvégső esetben kötnek ki a kukában. Nagyon szeretem a növényeket.
6. Gyilkos Galóca (válaszként erre: 3. - Globus)
2014. aug. 27. 22:29
A hatalmas fikuszom is úgy tűnt elpusztul, ledobta az összes levelét, most nyáron a teraszon jött helyre valamennyire. De szerintem olyan sose lesz, mint régen.
2014. aug. 27. 22:26

De vannak növények akik még azt sem szeretik ha másik szobába visszük őket.

De ennek a tömeges pusztulásnak azért lehet más oka van.Minden esetre azonnal ne dobd ki őket.Én az elvirágzott azáleámnál már vártam,h mikor megy tönkre,..erre elkezdett virágozni.Pedig semmit nem tartottam be a tartásával kapcsolatban:))

2014. aug. 27. 22:22

Régen költöztél már?Nem fázhattak meg útközben?


De az is lehet h tényleg nem jó ott nekik.Talán köze van a feng-shuihoz,de ez csak feltételezés.

2014. aug. 27. 22:21

Csaknem 2 méteres fikuszomat helyhiány miatt másik házba kellett vinnünk, déli fekvésű, világos szobában áll, ennek ellenére folyamatosan hullanak a nevelei, sárgul, valószínűleg tönkre fog menni.

Itt nálunk északi szobában volt, szinte még fény sem érte, télen fázott. Rejtély...

2014. aug. 27. 22:18

Fokföldi ibolyáim, orchideáim mind tönkrementek.... volt olyan dracénám, amiről senki nem gondolta volna, hogy virágot is tud hozni, a másik lakásban virágzott, most még a növény is elpusztult...:(

Nagyon szomorú vagyok.

2014. aug. 27. 22:17

Létezik olyan, hogy a növények nem érzik jól magukat egy bizonyos helyen, pedig ugyanúgy megkapják a törődést, odafigyelést, mint a korábbi lakásokban?

Világos helyen vannak, gondozom, öntözöm őket, mégis sorra mennek tönkre. Korábban a másik lakásaimban virítottak, most látszik, hogy semmi élet nincs bennük szinte....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook