Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külföldi McDonaldsba ki lehet menni dolgozni nyelvtudás nélkül? fórum

Külföldi McDonaldsba ki lehet menni dolgozni nyelvtudás nélkül? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. siba22 (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2015. máj. 12. 10:09
majd nézz utána a központban mit lehet és mit nem.részlet dolgok viszont épp az egészhez tartoznak amit sokan / mint pl te is / ezt elfelejtik.csak egy példa a főzésnél : egy részlete a főzésnek a fűszer és kihagysz egy fontos alapot ebből akkor közel se lesz olyan aminek kell lennie.a pörkölt alapúakból p.paprik vagy bors netán a hagyma :) na ez amit sose értesz meg :DDDDD
33. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Siba22)
2015. febr. 16. 16:51

Én meg téged,mert jó lenne ha értelmeznéd amit írtam!

ITTHON IS ÉS KÜLFÖLDÖN IS KELL NYELVTUDÁS..a többi részletkérdése,amikről te írsz nálunk nem működött!Én lezártam!

32. siba22 (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2015. febr. 16. 14:22
marhaság??HM!!!elég érdekes lenne ha marhaság lenne mivel plusz pénzt kell érte fizetni :DDD vagy esetleg csak és kizárólag hússal kéri a szendvicset az adott vendég pl a csirke szendvicset??na azt hogy magyarázzák el egy semmi nyelv tudással rendelkező dolgozónak??na kell az alap tudás :DDD akárcsak ahoz is amikor szól a manager a dolgozónak pucolja meg az ablakot.de megnyugtatlak nem egy étteremben kell még nappal is ablakot pucolni :))) kezdőként volt részem benne ha a Soproni éttermet nézem vagy a Váci útit Újpesten :))) duna plázaiban ahogy mondod ott nem kell :))) hajjaj,látszik még 97ben kezdtem és kölcsönbe is jártam nem egy étteremben.túl nagy különbség nincs.max a dolgozói juttatásokban a franchies és supervisor éttermek között.a standard az standard.igaz a big mac szószt nem lehet már bele tenni a sajtburgerbe de külön tálkában kiadható,ezért pl plusz forintokat kérnek mint az extra feltétekért is :))))) ha nekem egy adott étteremben azt mondják,hogy dupla adag uborkával és mustárral nem kérhetem a sajtburgert körbe röhögöm :DDDD
31. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Siba22)
2015. febr. 16. 11:03

Valószínű nem egy mekiben dolgoztunk éveket...de ablakot pucolni max a bejárati ajtón kell napközben....a többi ablakot nálunk éjszaka pucoltatták,bármilyen hihetetlen is...

Nálunk nem lehet dupla uborkával kérni,max ha valami mást nem kér bele...ekkora baromságot,meg hogy a hust külön csomagolni....az megint más ha a burgonyát só nélkül kéri...

Egy itthoni étteremben sem árt a nyelvtudás,pláne ha kasszán vagy....

Ahogy lentebb írtam,kell a nyelvtudás..

30. siba22
2015. febr. 16. 10:15
ja,amit még hozzá tennék : oktatás mindig is volt és ezek után is lesz,nem csak az itthoni éttermekben hanem a külföldiekben is.akárcsak ha új szendvics érkezik vagy valamit újítanak a standard szabályokon.ezeket mindenkinek le adják.jó ha minimum alap szinten tud valaki az adott nyelven.ezen is múlhat egy interjú még a mekiben is.mert ha nem tud akkor hogy érteti meg bárhol,hogy xy helyen akar dolgozni??
2015. febr. 15. 08:31
Hát azért nem árt picit tudni.
28. siba22 (válaszként erre: 27. - Bowie)
2015. febr. 15. 08:16
pedig mai napig vannak ilyen meredek kérések :))) pl hogy érted meg nyelvtudás nélkül ha hagyma és mustár nélkül kellene csinálni a hamburgert??csak,hogy ne a húsnál maradjunk.vagy dupla adag uborka kell a vendégnek???sorry,ez mekis tapasztalat.ami nem 1-2 hetes.
27. bowie (válaszként erre: 26. - Siba22)
2015. febr. 13. 15:03

a mekibe fura lenne, ha azt mondanák, hogy bocsi, de ne a bigmacbe tedd a húst, hanem mellé, és falatokra vágva..:D

Mekiről volt szó...

Egyébként volt férjem minden nyelvtudás nélkül ment ki szakácsnak Németországba. A konyhán egy német sem dolgozik. Magyarok, olaszok vannak. Idővel csiszolódnak össze, és veszi magára az alapokat. Németül soha az életében nem tanult, angolul is valamikor 15 éve a suliban-

Hozzáteszem, kiemelten csak konyhai feladatokról írom ezt. Aki mondjuk pincérnek megy, neki feltétel a nyelvtudás, vagy babysitternek, stb.

26. siba22 (válaszként erre: 15. - Nyamitörp)
2015. febr. 13. 13:52
" szerintem a konyhai feladatokhoz nem kell nyelvtudás " ??? mikor egy vendég pl a húst külön kéri csomagolva vagy esetleg a szendvicset félbe vágva kéri akkor azt alap nyelv tudás nélkül hogy érted meg???lobbiba ha ki küld a műszak vezető pl ablakot pucolni majd utánad megy mert épp valami hasfájása van???ez nem csak itthon jellemző amiket leírtam hanem kint is,tehát kell az alap szintű tudás.melyik étteremben melóztál ahol a konyhán tudtátok magatoktól mikor-miből-menni kellett??én hosszú éveket töltöttem el így kissé meglepően olvastam amit írtál.
2014. nov. 16. 15:50
Szerintem elég reménytelen, főleg ha olyanokkal versenyzel az állásért, akik beszélik a nyelvet. De talán gyárba egyszerűbb betanított munkásnak ok lehet vagy mezőgazdasági idénymunkára. Az a baj, hogy felvételi interjú ,munkaszerződés, lakásbérlés, ottani telefonszerződés stb minden az adott ország nyelvén megy. Inkább tanuld a nyelvet fél évig napi 1 órában tegyél le egy alap nyelvvizsgát aztán próbálkozz.
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - 569a7df0cf)
2014. nov. 16. 09:16
Szerinted ott nem kell mosogatni?
2014. nov. 16. 09:15
Van a konyhán egy "irányító"ő mondja meg mit kell cisnálni és mennyit,ha "grill"rendelés van,nem árt érteni amit kérnek!Kell a nyelvtudás!
2014. nov. 16. 08:53
Szerintem lehet. Bent a hússütéshez, meg a szendvics összeállításhoz nem kell nyelvtudás. Haverom húga is ezt csinálja már fél éve kint él, és nem volt nyelvtudása.
2014. nov. 16. 05:32
nem hinnem,hogy ertened meg ki mit rendel,vagyhogy mit kell csinalnod.
2014. szept. 2. 09:22
Persze, és majd activity-zel a vásárlókkal...
19. pakung
2014. aug. 29. 22:05
de valamiért a magyar közvetítők csak B tipusú nyelvtuással vesznek fel , ami azért már folyékony beszéd
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2014. aug. 28. 12:18

ja, és előre leszervezett munka



különben bőröndtologatás lesz napokig az utcán!

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Pakung)
2014. aug. 28. 12:17

alaposan készítsd elő az utat!

bőséges anyagi tartalékod legyen, előre lefoglalt, ellenőrzött albérlet


szerintem nyelvtudás nélkül elég reménytelen még ilyen egyszerű munkát is végezni...hiszen az ügyintézéshez, munkafelvételhez, hivatalokban kell a nyelvtudás

16. pakung
2014. aug. 28. 12:12
Annyira nehéz megindulni külföldre
2014. aug. 28. 11:58

Én dolgoztam Mekiben, szerintem a konyhai feladatokhoz nem kell nyelvtudás, csak kellemetlen lesz, ha nem tud senkivel egy szót sem váltani. Meg azért lehet, hogy néha mondanak neki valamit, mondjuk pl. kiküldenék szünetre, ő meg nem megy. :D

Kasszásnak sem kell sokat tudni, de ott is előfordulhat olyan vendég, aki igényli, hogy egy pár szót beszéljenek vele, vagy épp poénkodós vendég, de azért el lehet boldogulni annyival is, ha csak a kiszolgáláshoz szükséges szavakat megtanulja.

Meg van a lobbi munka (legalábbis régen így hívták), ők szedik le a tálcákat, szelektálják a szemetet, takarítják a wc-ket meg a vendégteret. Na ott a kollegák közül valószínűleg senki nem fog hozzászólni, ott viszont nagyobb az esélye, hogy a vendégek fognak kérdezni tőle. De elvileg ezen a területen is elhanyagolható a nyelvtudás.

14. gribedli*** (válaszként erre: 7. - 569a7df0cf)
2014. aug. 28. 11:04
:D
13. 72497ec515 (válaszként erre: 11. - Pakung)
2014. aug. 28. 09:55
szelektíven kell majd a szemetet kezelni ;)
12. 72497ec515 (válaszként erre: 11. - Pakung)
2014. aug. 28. 09:52
még szerencse ;)
11. pakung (válaszként erre: 9. - 9c57fd10dc)
2014. aug. 28. 09:46
ok csak a MCd- ben egyszerhasználatos "teríték" van :D
10. 72497ec515 (válaszként erre: 9. - 9c57fd10dc)
2014. aug. 28. 09:11
Dolgoztam igen és a mosogatásra nincsen állandó külön ember, max. csak éjszaka amikor mindent át kell mosni de ő is külsős volt.
2014. aug. 28. 08:34

Fórumozók...

Dolgoztatok már gyorsétteremben?

Aki nem vezető, az az alapoktól kezdi és megy fel a szamárlétrán (mosogatás, takarítás, krumplisütés, saláta aprítás, szendvicskészítés, stb). A meló kezdéséhez kéne valami nyelv alapfokon, hiszen ez nem egy activity játék, amiben mutogatnak és kitalálod...

Szóval pakungnak igaza van, hogy eleinte vélhetően mosogatással fognak kezdeni...

8. pakung (válaszként erre: 7. - 569a7df0cf)
2014. aug. 28. 07:36
hat ugy vagyok vele hogy amit adnak először azt csinálom , . na jó a mosogatás tényleg kilőve de na :D
7. 569a7df0cf (válaszként erre: 3. - Pakung)
2014. aug. 27. 19:57
A mekiben mit akarsz mosogatni?
6. 72497ec515 (válaszként erre: 3. - Pakung)
2014. aug. 27. 17:24
azt általában a külsősök csinálják
2014. aug. 27. 17:19

Ennyi szerepeljen: angolul alapszinten megértetem magam.

kész.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook