Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi ez a fene nagy "találd meg önagad, légy boldog egyedül?" fórum

Mi ez a fene nagy "találd meg önagad, légy boldog egyedül?" (beszélgetős fórum)


25. Brig9
2014. szept. 1. 20:57

Köszönöm a válaszokat...

èn is hasonlóan gondolom!

24. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Brig9)
2014. aug. 26. 18:43

Ez is jó, de ha nem "gyakorolsz", nem biztos, hogy rögtön élesben menni fog ez a formálás. Előtte próbára kellene tenned magad, hogy mennyire állod meg a helyed úgy általában a párkapcsolatokban, hogy veszed az akadályokat.


Nemcsak 1 ember formál minket, hanem az összes valahai partnerünk tesz egy kicsit ahhoz, amilyenek vagyunk, ahogy mi is egy picit formáljuk őket is. Akkor is, ha ez nem egyből hosszútávú kapcsolat.

23. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Brig9)
2014. aug. 26. 18:37

Szerintem ez már egy tök jó kiindulópont! Nagyon sokan egyszerűen mindent borúsnak látnak, te pedig érzed, hogy az életed egyik fele boldog!:)))


Ez azért jó, mert sikeres vagy abban a dologban és boldog vagy vele, ilyen élethelyzetekben szokott felbukkanni valaki, akibe beleszeret az ember. Egyszerűen azért, mert a dolgok, amik most foglalkoztatnak, hasonló dolgokkal foglalkozó emberkéket vonzanak be melléd, onnan már csak egy lépés.


Kicsit légy merészebb, úgy értem, kivárni a tökéletest úgy is lehet, hogy közben azért ne vegyél nagyító alá minden apróságot! Egy-két prioritás elég ahhoz, hogy eldöntsd, na, ezzel randiznék, a többi fontos dolgot az együtt töltött idő alatt tudod csak kiszűrni. Szóval ne csak a biztosra menj, mert akkor várhatsz, de ahhoz a pár dologhoz, ami a legfontosabb, na ezekhez tartsa magát minden jelölt! Szerintem már így is szűkül a kör, de nekik adj esélyt!:)


Komolyan, nem leszel ettől élhetetlen, hogy szelekcionálsz, de attól már kicsit igen, ha nem mersz kockáztatni egyszer sem.

22. ina87
2014. aug. 26. 17:50
vegyél hát egy biciglit
21. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Brig9)
2014. aug. 26. 16:30
én még soha senkitől nem hallottam és nem olvastam olyasmit, hogy megvetné azt, aki szeretni akar, szerelmes lenni és boldog kapcsolatra vágyik. ilyet mégis hol hallottál?
2014. aug. 26. 16:03
Egy jó nagy humbuk! Reklám fogás, biztos van több tucat könyv, amit meg kéne venned és követned, mint egy birka!
19. kódok (válaszként erre: 17. - Regin_a)
2014. aug. 25. 23:04
pff,kockázat:)))Az ember néha tévesen határoz,a reggeli ruhaválasztáskor is fennáll:)))/Nem lesz ez nekem túl meleg délben?:))))/Xd
18. Judit36 (válaszként erre: 7. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:27

Nos, ha egyébként sem találtál rá arra, aki szerinted nem is létezik, akkor mire is akarsz rátalálni?


Valószínáleg ezzel a tudattal (nem létezik az igazi) sosem fogsz rátalálni.


Én tudom, hogy létezik és évek óta egymást boldogítjuk.

Ja, igen. Nem kerestem.

17. Regin_a (válaszként erre: 14. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:26

Honnan ismersz rá?

Merthogy az igazi elég összetett fogalom

16. Brig9
2014. aug. 25. 20:26
Bár ez a fórum nem konkrétan rólam akart szólni, hanem magáról a témáról...
15. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:26

Jó ez a biciklis hasonlat, de egy kicsit sántít. (mint minden hasonlat)Szóval úgy kellene megfogni ezt a hasonlatot szerintem, hogy ha biciklit akarsz, akkor először tanulj meg biciklizni. Itt nem a kötelező sétákról van szó.

Az, hogy ismerd meg önmagad, azt is jelenti, hogy próbáld ki magad több területen, kicsit feszegesd a határaidat, ismerd meg a korlátaidat.

Az okés, hogy vágysz ismerkedni, barátokra, szerelemre. Ezzel semmi baj. Tudod az önmegismerés azt is jelenti, hogy tudod mit akarsz elérni, tudod mit akarsz kezdeni az életeddel, van célod. Tehát van egy utad, amit végig akarsz járni. Ha ez megvan, akkor választhatsz magad mellé társakat, akik egy darabig vagy egész utadon végigkísérnek.

De, ha úgy alakul, akkor a magad választotta úton akár egyedül is, de végig tudsz menni.

Ez nem feltétlenül magányt jelent, csak azt, hogy egyedül mész. Ne ragaszkodj máshoz, ne akarj mások által boldog lenni, hanem próbálj meg egyedül célt találni, egyedül boldogulni. Ha ez megy, akkor elég érett leszel arra, hogy társas kapcsolatban élj, mert akkor nem lesz függőség.

14. Brig9 (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2014. aug. 25. 20:24
Akkor újrafogalmazom, keresem azt, akivel boldogok lehetünk, akivel egymást igazivá formálhatjuk.
13. 25800e2d09 (válaszként erre: 11. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:23
ki tudja mikor botlasz bele ;)
12. Brig9 (válaszként erre: 9. - Caec98f8ea)
2014. aug. 25. 20:23
Életem egy része boldog, de másik része nem
11. Brig9 (válaszként erre: 8. - 25800e2d09)
2014. aug. 25. 20:22
még nincs, de én kivárok :)
10. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:22
Ez azert ennel sokkal osszetettebb tema. Mondod, hgy keresed az"igazit" de kozben tudod, hgy nem letezik.., igy eleg paradox a dolog.
9. caec98f8ea (válaszként erre: 6. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:15
és boldog vagy nélküle?
8. 25800e2d09 (válaszként erre: 7. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:15
én szurkolok neked :) van kilátásban már valaki (kölcsönös szikrával?)
2014. aug. 25. 20:10
tudom, hogy az igazi nem létezik, hanem egymást formáljuk azzá. De azért csak érzi két ember egymásban a szikrát... (31)
2014. aug. 25. 20:09
Pont erről beszélek, hogy nem megyek bele akármibe, kivárom a megfelelőt, a majdnem tökéleteset! De ha valakinek azt mered mondani, hiányzik a szerelem, keresed a Társad, akkor már, hú de boldogtalannak és élni képtelennek nyilvánítanak!
5. Regin_a (válaszként erre: 1. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:08

tényleg az igazit szeretném),"


Ja??

Hány éves vagy ha szabad érdeklődnöm, hogy az igazit keresed?

4. Regin_a (válaszként erre: 1. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:07

Baromság

Élni nem tudók magyarázzák magukat

3. caec98f8ea (válaszként erre: 1. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:05

a szerelem ránktalál.

ha te mindenáron kergeted, az már régen rossz.

:)

2. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Brig9)
2014. aug. 25. 20:05

Ez inkább arra vonatkozik ám hogy ne légy kapcsolatfüggő,szóval önálló személyként is állj meg a lábadon és ne csak sóvárgásból keress egy "balekot"


az ember társas lény (többnyire) így az igény ösztönös és természetes. és mindig járj nyitott szemmel! :)

2014. aug. 25. 19:59

Értem én, hogy csak akkor adhatunk magunkból igazán, ha ismerjük magunkat! Na de mára már ott tartunk, ha valai keresi a szerelmet, azt megvetik, mert képtelen egyedül felhőtlenül boldog lenni....


Ha egy biciklit szeretnék megvenni és spórolok rá, nézegetem az akciós újságokat, az nem probléma!


De ha vágyom a szerelem után (nem ugrok bele minden baromságba, hanem tényleg az igazit szeretném), és meg is teszek ezért dolgokat, akkor már megszólnak a nagy öniserettel rendelkezők, hogy először egyedül legyek boldog!!!


Persze, ha biciklit szeretnék, akkor nem kötelező évekig élvezni a sétálást?! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook