Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyatáp vagy kutyakonzerv? fórum

Kutyatáp vagy kutyakonzerv? (beszélgetős fórum)


20. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 3532273647)
2014. aug. 27. 12:15

Áh, a tápok 90% mind csontlisztes táp, ez nem követi egyáltalán a természet "szokásait", csak az üzlet a fontos. A természetben a ragadozók a csontot leginkább otthagyták mindig, szóval én abban sem vagyok biztos, hogy a kutyának muszáj csonton élnie.


Amikor elkapják a vadat, a falka alfahímje eszik először, ahogy írtad, vér, belsőségek és pl növényi maradék (már emésztett változata), ami az elejtett állat beleiből származik, ezután a színhús és csak miután jóllakott az alfahím, akkor fér hozzá a többi. Aki utoljára marad, annak marad a csont, de ő is otthagyja nagyjából, csak leszopogatja. És természetesen, akire már csak a csont jut, annak van a legkisebb esélye az életben maradásra, neki jut a legkevesebb fehérje. Ma pedig pont hogy csontlisztből van a legtöbb táp, szóval pont fehérjeszegény, ezért kell megnézni jól a tápot, hogy mit veszel, vagy külön főzőcskézni a kutyának. Lehet nagyon jó árban húst venni állattenyésztőktől is, szóval nem olyan horribilis az ára mint gondolnánk.

2014. aug. 27. 12:14
igényes házikoszt
18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2014. aug. 27. 12:05

A táp előnye az, hogy komplettebb és kisebb helyet foglal el a gyomorban, ez nagytestű kutyáknál nagyon fontos, mert ők hajlamosabbak gyomorcsavarodásra. Viszont nem minden kutya szereti a száraztápot, hiába kell rágniuk a fogak egészsége érdekében, kartonízűnek és fűrészpor állagúnak tartják. Ezért kell hozzáadni valami puhát is.


Plusz tényleg a rosszabb minőségű tápokban nem hús van, hanem csontliszt. Írta valaki a real nature-t, enyémek is ezt kapják, az angus marhás változatot. A legdrágább táp, amit próbáltunk, de ebben tényleg több a hús és a kutyák nem büdösek tőle, nem hányták ki soha, maga a táp sem büdös (nem úgy, mint más márkák), és volt még egy gyógynövényes is, de nem emlékszem a nevére.


Ha a kutyád nem szereti a száraztápot, tehetsz a tetejére pl pár darabka főtt husit és egy kis húslevest.


Konzervet soha nem veszek mert előállíthatod olcsóbban húsból te is, ráadásul tudod, mit eszik a kutyád. Igaz, a tápnál sem tudhatod, de azért döntő, hogy ha zavarja az orrod, akkor valami nem stimm és a kutyák is válogatósak, érzik ők, hogy mi az, ami jó nekik és pl az enyémek, ha valami nem ízlik, inkább nem eszik meg, mert tudják, hogy kihányják.


Te is főzheted a kaját, pl szelet hús, nagyon szétfőzött zöldségek és nagyon kevés puffasztott rizs mellé. Ez jobban emészthető nekik mint a főtt és általában vitaminozott.Nem tudom, mekkora a kutyád, így nem tudok konkrét mennyiséget írni. Ha te főzöl rizst, akkor előtte többször mosd át, hogy minél több keményítő kijöjjön! Ne sózd meg, mert ők nem izzadnak és a só megterheli a veséjüket!


Pl. A 45 kilós kutyám naponta fél kg húst kap plusz 4-5 evőkanál puffasztott rizs és kevéske főtt zöldség (reggelire, vacsorára elosztva ez a mennyiség) ha éppen nem tápkoszton van, mert én váltogatom. A másik kicsit kisebb, ő picit kevesebbet mindenből. Igaz, sokan mondják, hogy váltogatni sem kell gyakran, de rendszerint 2-3 hét táp és 2-3 hét főzőcske váltogatja. A táp tetejére pedig teszek egy kis husit amúgy is, hogy ne csak száraz legyen, mert mint írtam, jobban csúszik így a száraztáp.


Bár különböző elméletek vannak, szerintem bármi jobb, mint a maradék, az enyémeknek ez az étrend működik, mi sokáig próbálgattuk, hogy mi a legjobb.

2014. aug. 27. 10:48

Szia! Premium-Szuperprémium száraztáp és "házi koszt" Nyershús (nem mindenféle alkalmas nyersen), zöldség, tészta, rízs stb...

Konzerv max nasi...

16. siba22 (válaszként erre: 11. - Caec98f8ea)
2014. aug. 26. 06:43
ha valamelyik blöki nem szereti a tápot jó megoldás az amit Te veszel húst,csontot,zöldséget stb.Ehhez még lehet gabonát,tejterméket adni.Ez sokkal egészségesebb és kevésbé van esélye a betegségnek.Nem azt mondom,hogy nem alakulhat ki,de jóval kevesebb az esélye ennek.Az állatorvosi költségek is csökkenek.Így még kifizetődőbb :)
15. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - 3532273647)
2014. aug. 25. 19:45
az oké de egy 20% körüli nyersfehérje arány még nem sok. persze túúúlontúl nem szabad de azért a mai tápok nem rendelkeznek nagyon magas fehérjetartalommal.
14. 3532273647 (válaszként erre: 12. - 25800e2d09)
2014. aug. 25. 18:58
Nekem állatorvos mondta.A ragadozó sem csak a színhúst eszi,pl a zsákmányállat béltartalma,a fű és egyéb növények rágcsálása közben változatosan kajál.Ezt próbálják összeállítani a tápok,ezért nem csak húst tartalmaznak.Más a kutya és más a macska bélrendszere,hiába ragadozó mindkettő
13. f3000dc5ef (válaszként erre: 12. - 25800e2d09)
2014. aug. 25. 13:37

Embereknek sem. Ez hülyeség :DDD


A kutyának meg tényleg kell :D



Témához. NÁlam is száraztáp az alap. Nyilván jó minőségű. Konzervet soha nem veszek, mert minek???? ami jó minőségű az nagyon drága, és nem használja közben a fogait. És annyi pénzért veszek neki színhúst is :D amit mondjuk nem szoktam :D de kap nyersen far-hátat, mellcsontot, marha csontot, hadd rágcsáljon :D

12. 25800e2d09 (válaszként erre: 7. - 3532273647)
2014. aug. 25. 13:34
Az embereknek lehet de egy ragadozónak nem ;) a kutya meg tudtommal ragadozó 😀
2014. aug. 25. 13:18
de nem szeretik a száraztápot. :(
10. csgybzs (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2014. aug. 25. 13:11
A konzervekben jól írták, jóformán semmi nincs. Jó minőségű száraztáp (fogakat használni kell mindenképpen), magas hústartalommal, mellé néha jöhet konzerv és sok friss, tiszta víz.
9. csgybzs (válaszként erre: 4. - Georgina319)
2014. aug. 25. 13:10
Virtuális taps és lájk neked. Szerencsések a kutyáid! :)
2014. aug. 25. 13:09
Jó minőségű táp.
7. 3532273647 (válaszként erre: 3. - Caec98f8ea)
2014. aug. 25. 12:59
sok a fehérje benne,árt a vesének hosszabb távon
6. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2014. aug. 25. 12:49

legyen a táp az alap, abban minden megvan, ami kell a kutyának, plusz a fogait is erősen tartja. néha lehet konzervet is adni meg saját készítésű kosztot (rizs, hús, zöldségek)

olcsóbb is, mintha konzervvel eteted

2014. aug. 25. 12:39
A konzerv se rossz,de a nedvesség tartam miatt nem tápláló annyira.Inkább készíts neki otthon mert az sokkal jobb az állatnak.
2014. aug. 25. 12:37
Szia! Én eléggé utána jártam az etetés témának, és mindenből a legjobbat veszem a kutyáimnak. A táp legyen túlsúlyban, mivel még egy jó minőségű konzervben is csak 8-12% fehérje van, és egy kölyökkutyának minimum 30-33% fehérje kell. Mindezek mellett a konzervekben csak 3 féle vitamin van, míg a jobb száraztápokban ennél sokkal több és ásványi agyag is van bennük. Én Orijen vagy Acana táppal etetek, ezekben még gyógynövény is van és nagyon sok hús (60-75%) és ehhez rakok egy pici (tényleg nem sok) jó minőségű konzervet, Real Nature vagy Premiere Best Meat-et, (ezekben is 60-70% hús van) és hétvégén kapnak főtt kaját (nem abból amit mi eszünk, hanem külön főzök nekik) nyulat, kacsát, marhát rizzsel és répával.
2014. aug. 25. 12:35
cicakonzerv
2014. aug. 25. 12:32

Melyiket miért, v. miért ne?

Melyik a jobb, gazdaságosabb, stb.?

2014. aug. 25. 12:31
Kutyatáp vagy kutyakonzerv?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook