Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krónikus hólyaghurut fórum

Krónikus hólyaghurut (beszélgetős fórum)


12. Panita
2015. jún. 1. 14:58

[link]

Remek cikk a kezeléséről, és kiváló orvosról. Dr. Adányi József

2014. aug. 26. 19:13
Betadine kúp. Mindent kipucol, vénynélküli, nem is kell tudni, hogy mi okozza a gondot, mindent kivisz.
2014. aug. 26. 19:11

D-vitamin (napfény vitamin). Annak idején a tbc-t is napozással kezelték.Használt is.

Influenzavírus és tébécé-baktériuok ellen is jó a D-vitamin. Vannak könyvek a témában. Le is írják, hogy BV (bakteriális vaginózis) és D-vitaminhiány között szoros a kapcsolat.D-vitamint már lehet venni nagy adagot is boltokban.

2014. aug. 26. 08:56
Nincs túl sok időm azért írok ilyen szűk szavúan,engem másfél év után a D-Mannóz por tett rendbe.
8. gyorgyi6740 (válaszként erre: 1. - Szaborebeka00)
2014. aug. 26. 08:53
Szia,keress rá az adatlapomra,elég sokat írtam erről a témáról,sajnos van tapasztalatom.Mielőbbi gyógyulást neked!
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Szaborebeka00)
2014. aug. 24. 22:32

Ha csak te kaptál antibiotikumot, és a barátod nem, akkor simán visszakapod. Egyszerre kell mindkettőtöket kikezelni!

A tenyésztés után úgy írta az orvos az antibiotikumot, hogy megnézte, hogy mire érzékeny ez a baci, vagy csak a hasára ütött?

Van még egy fontos pont: hogy elég hosszi ideig tart-e az antibiotikum kúra. Van olyan baci, aminek minimum 10 napos kúra kell, mert egyébként kezdődik az egész előlről.

Ezeknek próbálj utánanézni!

Ha másképp nem megy, menjetek bakterológushoz!

6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Szaborebeka00)
2014. aug. 24. 22:20
Először is: olyan, hogy felfázás nincs. CSAK baktériumok vannak, amit szerintem vagy nem írtottak ki teljesen belőled, vagy a párod folyamatosan visszafertőz. Úgyhogy emiatt felesleges otthon ücsörögnöd, mert nem a kinti levegőtől leszel rosszul.
5. BK1020 (válaszként erre: 1. - Szaborebeka00)
2014. aug. 24. 11:54
A felfázás/hüvelygomba az én életem is megkeserítette. Évekig 'kísérleteztek' velem is az orvosok, és én is magammal, mire (nálam) meglett a tuti recept. Ja, és a szex nálam is csak rontott a helyzeten. Én az alábbiakat tanácsolnám. Irass fel URO-VAXOM kapszulát a háziorvosoddal/nőgyógyásszal, igazából bárki felírja. Ez egy olyan kapszula, ami megedz a hólyag- és hüvelyproblémákat okozó baktériumok ellen. 30db (igaz kerül vagy 6000ftba), napi 1x kell szedni. Emellett szerintem most a szexet kerüld kb 2 hétig, és használj Vagilact Q hüvelykúpot (recept nélküli), napi 1et este lefekvés előtt. (Használd végig a 10et) Kívülről zuhanyzáskor mosakodj a Lactacid Femina Plusszal (mert ez kifejezetten a sérülésekre van). Ha letelt a 10 nap hüvelykúpkúra, adj egy hetet magadnak regenerálódni. Utána lehet nemi életet élni. Vegyetek Betadinet. Párod együttlét előtt mindig kenje be fele magát, és mossa le. Ezzel biztosítja neked a savas kémhatást, nem lesz baj a szexszel sem. Korábban nálam is 2-3 havonta jelentkezett hólyaghurut/hüvelygomba. Ezek használata után fél év múlva mintha kezdődött volna újra a hólyaghurut, gyorsan szedtem még egy havi Uro-Vaxomot, azóta nincs bajom. A Vagilact Qt pedig utána is heti 1x használd fenntartó kezelésnek. Nekem az utóbbi 1,5 évben 1x volt hüvelygombám, az is megszűnt pár nap alatt, mert akkor minden nap használtam a Vagilactot. Remélem, neked is bejön, ami nekem segített. Kitartást!
2014. aug. 24. 11:44

Nálam ugyanez volt csak a épp az e colitól:


Másfél év alatt 10 antibiotikum kúrám volt. Végül a megoldást az jelentette, hogy szintén sokat ittam, főleg citromos/savas dolgokat, mert a bacik nem szeretik savanyú közeget, szedtem a tőzegáfonyát, extra c vitamint.

Szex előtt és után, de után mindenképp pisilni kell!

Szex előtt tisztálkodni! Ha nem is zuhany, de egy kis intim törlés nem ért, van tőzegáfonyás intim törlőkendő, próbáld ki.

A medveszőlő jó, de csak kúraszerűen, a tőzegáfonya pedig most már sose maradjon el az életedből. Érdemes 300-400 mg-sat szedni és szex után sok folyadékkel bevenni egyet mindig!


Addig ne legyen szex köztetek amíg a barátodnál sincs negatív lelet, mert akkor így ping-pongozni fogtok csak.

Ha mégis: akkor gumival, amin nincs spermicidgél és nem latex, mert az irritál a legkevésbé. Masculan pur nagyon jó! Ajánlom.

Egyes fogamzásgátlók is hajlamosítanak a felfázásra én ezt is felülvizsgálnám...


És még nekem annyit ajánlott a nődoki, hogy heti egyszer használjak Vitagyn c-t, nézz utána. Pont azoknak a nőknek ajánlják akik ettől szenvednek.

2014. aug. 24. 11:43

ne csak vizeletvizsgálatot, hanem ondóvizsgáltot, azaz tenyésztést is végeztess a párodnál!

Ő lesz a ludas.

A szervezeted így reagál rá.

Jobbulást!


Szedd össze magad, annyi szép év vár rátok!

2014. aug. 24. 11:32

Hát nem irigyellek. :/ Szar lehet ilyen fiatalon ekkora parával élni.De amíg te nem akarsz meggyógyulni és nem határozod el végre magad,hogy igen is meggyógyulsz,addig ez marad.


Én a helyedben csinálnák egy lapzártát az agyamban.Egyet tudok javasolni,hogy spirulinat szedj,mert az tényleg faca cucc.


Anyád helyében meg nem orvosi időpontokat adnék,hanem óvszert,meg egy anyai lelkifröccsöt az agyad egészsége érdekében.

2014. aug. 24. 11:11

Január elején, 15 órával a szüzességem elvesztése után úgy felfáztam, hogy életemben először véreset pisiltem. Mindig is nagyon felfázós voltam, minimum öthavonta előjött, de januárig sosem kellett antibiotikumot szednem. Megittam pár liter teát, ami átmosta a hólyagom, és pár óra múlva ismét elfelejthettem átlagosan öt hónapra. Január óta azonban májusig kéthetente, majd utána hetente egyszer, morbid esetekben kétszer is felfáztam.


Orvostól orvosig jártam eközben végig. Kezdetben még csak háziorvoshoz, mivel azt hittük anyukámmal, hogy szimpla felfázással állunk szemben. Ő mindig antibiotikumot írt, ami nagyon gyorsan hatott, de ugyanolyan gyorsan újra felfáztam. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy hajszálpontosan akkor kezdődtek a problémáim, amikor a barátommal elkezdtünk nemi életet élni. Egy kis internetes nyomozás után a háziorvosommal arra jutottunk, hogy allergiás lehetek az óvszerre, ezért márciusban fogamzásgátlóra váltottam. De ettől sem lett egy fikarcnyit sem jobb. Csináltattunk háromszor vizelettenyésztést antibiotikumos kúrák után, és az összesnél streptococcus agalactiae baktériumot mutatott ki. Csak az egyikre írták rá a csíraszámot, ami tíz az ötödiken volt. Azt nem tudom, hogy az üres rubrika a másik két vizelettenyésztésnél ennél alacsonyabb vagy magasabb csíraszámot jelölhet.


Következő lépésként elmentem nőgyógyászhoz, mert hozzá kaptam leghamarabb időpontot. Mint kiderült, nem hiába. Azt mondta, hogy ennek a baktériumnak nincs köze a barátomhoz, csupán azért szaporodott el bennem, mert beállt ez a változás az életemben. Megvizsgált, levette a rákszűrés kenetét, csinált hüvelyváladék tenyésztést, és megnézte a ph-t is, ami borzalmas volt, és felírt 6 hüvelykúpot. Természetesen antibiotikummal.


Ezt követően elmentem urulógushoz is, aki talán az orvosi nem-törődömség legtökéletesebb példája. Nem kérdezte meg, mi a problémám, nem tudtam neki elmondani, mindössze feltett pár számomra lényegtelen kérdést, és felírt még egy doboz antibiotikumot, miután ultrahanggal megvizsgált és nem talált semmit. Hiába próbáltam olyan fontos dolgokat közölni vele, mint hogy a szüzességem elvesztése után jelentkeztek a tünetek, nem volt kíváncsi semmire. Pedig ez szerintem igen lényeges momentum.


A mérget újra beszedtem, és a hüvelykúp nem hogy segített, hanem még rosszabb lett (bár lehet hogy csak véletlen egybeesés). Ekkor kezdtem el úgy érezni az „együtt léteknél”, mintha nem lenne bőröm belül, és egy fájdalmas nyílt sebet feszegetne.


Ekkor elmentem magánrendelésre egy másik nőgyógyászhoz, aki az előző nőgyógyász megállapításain nem győzött hüledezni. Miután megvizsgált (az előző után maximum 2 héttel), mondta, hogy olyan szinten tönkretette a hüvelyflórám a 12 doboz antibiotikum, amit fél éven belül beszedtem, hogy teljesen fel van maródva, és alig vannak már benne jó baktériumok. Így a rákszűrés levétele teljesen felesleges volt, mivel ilyen egészségtelen mintából véve szinte mindig hamis eredmény jön ki. A mértéktelen antibiotikumon szintén elpattant a homlokán pár ér. Ő végre egy olyan orvos volt, aki azt mondta, csak a legeslegeslegvégsőbb esetekben ír fel antibiotikumot. Helyette medveszőlőlevél teát javasol, ami a szervezet terhelése nélkül antibakteriális hatású. Ezen felül teljesen meg volt róla győződve, hogy a barátom okozza a panaszaim. Mondta, hogy a férfiaknál szinte semmi nem okoz tünetet, így ha nem panaszkodik semmire, az még nem jelenti azt, hogy nincs is baja. Elmeséltem neki, hogy elment a háziorvosához, hogy csináljon neki is vizelettenyésztést korábban, aki röhögve elzavarta, hogy ezt a baktériumot nemi úton nem kaphatja el. Természetesen ettől az orvosi hozzáállástól is öregedett öt évet. Ami viszont meglepő, hogy a hüvelykúp helyett az élőflórás tampont javasolta, ami olcsóbb, természetesebb, és elvileg hatásosabb is.


A tanácsára megcsináltattuk a barátomnak is anyukám segítségével a vizelettenyésztést, mivel a saját háziorvosa nem volt hajlandó rá (anyukám háziorvos mellett asszisztens, így megkönnyíti mostanság az életem). A napokban jött meg az eredmény, ami szerint enterococcus faecalis található a vizeletében tíz a negyediken csíraszámban. Az interneten azt olvastam, hogy ez az előző barátnője kedves kis hagyatéka, ami az igénytelenségére és a tanga használatára vezethető vissza, mivel a végbélből származik. Mégsem értem, hogy lehet, hogy egymás baktériumát nem kaptuk el. Az okosabb nőgyógyászom azt mondta, nem bízik a vizelettenyésztésben, mert nem lehet sterilen leadni, és minden apróság befolyásolja az eredményt, amiről nem tájékoztatják azt, aki vizsgálja. Ebből gondolom, hogy mindkettőnknek lehet streptococcusa és enterococcusa is.


Júniusra pedig sikerült összeszedtem a strandon egy kellemes kis mononukleózist, amit elvileg az antibiotikumtól legyengült immunrendszeremnek köszönhetek. Így borzalmas torokfájás, láz, kiütés és álmosság keretében készültem fel a szóbeli érettségimre is.


Továbbá korábban, nyár elején elmentem egy natura boltba, ahol az eladó két immunológussal folyamatos kapcsolatban van, és sok érdekességet mondott. Húsz éve dolgozik a szakmájában, és soha nem hallott a streptococcusról. Azonban az elmúlt egy évben a két éves kislánytól a 70 éves néniig rengetegen fordulnak hozzá utolsó reménysugárként, miután beszedtek x doboz antibiotikumot feleslegesen. Ő adott medveszőlőlevél teát, cickafark teát, tőzegáfonya teát, húgyutakat erősítő vitamint, probiotikumot, intim gélt, ami fertőtleníti és megakadályozza, hogy a hüvelyemből kikerülve a baci a húgycsövemet is megtámadja, és béta karotint, ami segíti a nyálkahártya regenerálódását. Mióta az ő termékeivel, antibiotikum nélkül próbálok gyógyulni, ma 11 napja nem fáztam fel, ami az elmúlt hónapok hihetetlen rekordja. Azt mondta, hogy ezek az emberek előttem meggyógyultak azoktól, amiket nekem adott. Azonban náluk nem játszottak közre olyan tényezők, mint nekem. Elég valószínűtlen, hogy a két éves kislánynak a nemi élete segítette elő ezt a bacit, és az is, hogy a többieket folyamatosan fertőzte még egy enterococcusos is, akibe ki tudja, mi van még ezen kívül az előző barátnője jóvoltából (borzalmas, hogy adogatjuk egymásnak a „jobbnál jobb” dolgokat.)


Elmentem pszichiáterhez is, mivel az elmúlt egy hónapban betegesen elkezdtem rettegni a felfázástól. Olyan borzasztó és kínzó érzés, hogy sokszor, ha kiléptem a házból és eszembe jutott, hogy nem otthon ér a felfázás és nem tudok forró vízben ülve teázni, gyomorideggel indultam el. Észrevettem, hogy ha ilyen szinten megijedtem, rögtön fel is fáztam. Azt mondta a pszichiáter, hogy létezik, hogy egy banális problémát (mint a baktérium alacsony csíraszámban) felnagyít a tudatalattink félelme. De semmiképp nem ez volt a kiváltó ok, mivel a barátomnak köszönhetően a felfázások ellenére talán ez volt életem legszebb korszaka. Abszurd, hogy most alakulhatott ki ekkora lelki problémám.


Ez után már annyira elkeseredtem, hogy senki nem tudott egy kis reményt adni a gyógyulásra, hogy parapszichológushoz is elmentem, aki elvileg 47 ártó szellemet szedett le a hasamról.


Jelenleg ott tartok, hogy rettegve hagyom el a házat, napi 6 litert iszok, nem járok szinte sehova, a barátaimmal képtelen vagyok így tartani a kapcsolatot, és már egyetemre sem merek elmenni, hiába lettek meg valószínűleg a pontjaim. A gondolat, hogy ezzel a bajommal elköltözzek messze az anyukámtól, aki biztosítani tudja a protekciós időpontokat és az azonnali gyógyszerezést, elviselhetetlen. Úgy érettségiztem le, hogy az utolsó hónapokat, amiben a leginkább hajrázni kellett volna, a fürdőkádban sírva töltöttem. Képtelen leszek így elvégezni a konduktori alapszakot… de még egy OKJ-t is. Az orvosok vagy nem foglalkoznak velem, vagy nem adnak használható tanácsot. Az okos nőgyógyászom is mindössze annyit mondott, hogy ha helyreáll a hüvelyflórám, nem lesz több gondom. De nem szolgált magyarázattal arra, hogy mi okozta az első felfázásokat. Csak annyit mondott, hogy ha pár hónap múlva nem múlik, az már az urulógiára, vagy a barátomra tartozik.


Másfél hónappal ezelőtt a mononukleózis miatt megnéztek UH-n, és a veséim tökéletesek voltak. Másfél hónap múlva jobb oldali üregrendszeri tágulatom volt. Megnézte urológus is, és ő azt mondta, hogy ilyen deform a vesém, de ha tágulat, az sem gond, mert olyan pici. Három külön orvos véleménye ez.


A barátomat is igyekszem beprotezsálni minél előbb urológushoz. Bár szerintem ez a vizeletminta a legsokatmondóbb. Amíg nem fog előállni senki a magyarázattal és gyógymóddal, természetes gyógynövényekkel próbálom fenntartani ezt a tünetmentességet. Rengeteg horror-sztorit olvastam a neten ennek a baktériumnak a hordozóitól, és mindegyik azzal fejezte be, hogy alternatív módszerekkel féken tudják tartani. De kiirtani nem. Kismillió dologra kell odafigyelnem. Tusfürdő helyett (többnyire, de nem mindig bírom ki, hogy „koszosan” hagyjam) cickafarkos vízzel mosom, külön törölközőt használok, amit pár naponta az alsóneműimmel kifőzök. Rengeteget iszok teákat és vizet, probiotikumokat, immunerősítőket és vitaminokat szedek, egészségesen eszek, minden együttlét előtt és után mindketten megmosakodunk, gyakran használom a bio-fertőtlenítő gélt, próbálok nyugodt maradni és nem stresszelni a következő felfázáson, kerülöm az antibiotikumot, és mindent megteszek, amit valaha orvos mondott, vagy olvastam és helyesnek, vagy legalább ártalmatlannak gondoltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook