Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székrekedés 2 évesnél fórum

Székrekedés 2 évesnél (beszélgetős fórum)


25. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2014. aug. 25. 14:10

Szia!

Nem olvastam a javaslatokat,de mikor ennyi idős volt a lányom egy valami vált be,amiért kapok is most a fejemre az anyukáktól!

Reggel éhgyomorra rendes kávéból lefőzött tejeskávé.

Rohanni fog a bilire egy fél órán belül.

24. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - Valakivagyok1984)
2014. aug. 24. 16:08
igen az utóbbi egy hónapban. Bár kisebb korában is voltak gondok de akkor még engedte hogy szélcsövezzem meg kapott laveolac szirupot. De kb 6hónapos koráig tartott ez az időszak. Utána jött a hozzátáplálás és rendeződött a dolog. Persze néha így is kimaradt 1nap de utána szépen bepótolta.
2014. aug. 24. 16:00
Ma vettem duphalac szirupot és meglett a hatása :) nem is küszködött pikk pakk meg lett az eredmény.
2014. aug. 24. 13:49

A most 7 éves fiam is küzködött a székrekedéssel kb. 2 éves kora után, 2 évig. Volt, hogy hetente csak 1-szer volt kaki. Persze mi is voltunk orvosnál, aki szerint lehetett neki egyszer egy fájdalmasabb székelése és ez azért alakult ki. Pszichésen visszatartja, mert annyira fél a fájdalomtól.

Mi is mindenfélével próbálkoztunk. A glicerines kúp és a Laveolac tudott csak segíteni.

Aztán (ez gusztustalan lesz) megengedtük neki, hogy a kádba a vízbe kakíljon, mert ott valamiért könnyebben ment neki. (Természetesen mindent fertőtlenítettünk utánna.) Szép lassan ennek hatására megpróbálta a wc-be is. Most már kb. 3 éve nincs ilyen problémánk.

2014. aug. 24. 09:15
Mi lett vegul??
2014. aug. 24. 09:14

Eddig rendben volt a dolog?csak az utobbi 1honapba van ilyen?

Mert én pl ugy szulettem h ejjel nappal orditottam mert belém sült a kaki már ennyi idôsen beöntest kaptam.sajnos semmi nem segitett rajtam.de ha neki eddig rendben volt remelhetőleg nem az a baja mint amivel èn születtem.tenyleg kupot vagy beontest adj neki hidd el jobb ha akkor ordit mint a wc-n.

19. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Vicububu)
2014. aug. 23. 23:44
:) haaatha :) drukkolok!
18. vicububu (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2014. aug. 23. 22:55
Igazad van, az aszalt szilva jó ötlet, főleg ha beáztat pár szem szilvát meleg vízbe éjszakára és a levét issza meg reggel, aki nem szereti az aszalt szilvát, az is meg tudja ezt inni.
2014. aug. 23. 22:50
Aszalt szilvas vmi esetleg? Zabpelyhes, zabkorpas joghurt, barack?
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Vicububu)
2014. aug. 23. 22:48
Szerintem is kénytelenek lesznek ketten lefogni a gyereket, mert másképp nem tudják megcsinálni.
2014. aug. 23. 22:47
Most olvasom, hogy iszik eleget. A hét eleje óta nem volt széklet, szerintem beöntés.Tudom , hogy birkózás, de nincs segítséged? Apa esetleg?
14. moonlight13 (válaszként erre: 10. - EsztyMorgan)
2014. aug. 23. 22:47
Paradicsomlé?
13. moonlight13 (válaszként erre: 10. - EsztyMorgan)
2014. aug. 23. 22:46
Nem lesz az egy kicsit sok? Egy hét? Próbáljátok meg a kúpot beadni, és utána benn tartani, hogy ne nyomja ki rögtön a kúpot. Ha egy ügyeletet felhívsz, az is elmondja, mit kell tenni egy esetleges beöntésnél.
12. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Alexa1123)
2014. aug. 23. 22:44
azt még nem próbáltuk. De teszünk egy próbát..
11. moonlight13 (válaszként erre: 6. - EsztyMorgan)
2014. aug. 23. 22:44
Hát akkor beöntést is nehezen tudnál neki adni. Kénytelen leszel valakivel lefogni (gondolom).
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - Vicububu)
2014. aug. 23. 22:44
Hát ha holnap se történik csoda akkor hétfőn mindenképp beviszem dokihoz. Folyadékot bőven iszik. Mindenesetre megkérdezem a doktornőt erről a beöntésről.. :(
9. Alexa1123 (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2014. aug. 23. 22:43
jajj..:( akkor nincs több ötletem :(kiskanál olíva olaj?
8. vicububu (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2014. aug. 23. 22:41

Szia! Sajnos igen, nálunk is előfordul. Megelőzésképpen tudom ajánlani a földimogyorót, napraforgómagot natúr, ha megeszi, a másik ami még bevált nagymamám receptje darált diót kristálycukorral kis gombócokká gyúrni, azt etetni vele.Van még egy rágcsálni való is elég hülye neve van: buláta, nekünk ez is segíteni szokott. Ne várj sokáig, ha nincs produktum, akkor lehet gyógyszertárban kapni körtefecskendő nevű beöntőt, direkt babáknak (google-ban keress rá )ebbe tegyél langyos vízzel elkevert étolajat és ezt próbált beöntésként adni, nehogy besüljön, mert az nagyon fájdalmas és veszélyes. Inkább sírjon kicsit, csak ne legyen komoly baj!

Illetve az útifű maghéj is szuper dolog, joghurtba bekeversz 1 kiskanállal, sok folyadékot igyon rá, tuti rendben tartja, rászokás és mellékhatások nélkül.

Ja, kakaót, tejet, banánt, rizst ne adj mostanában neki.Iszik egyébként elég folyadékot?

7. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2014. aug. 23. 22:39
tejitalt iszik. A tejet nem issza meg.
6. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Moonlight13)
2014. aug. 23. 22:38
glicerines kúpot ajánlottak. De beadni neki nem lehet..annyira ordít és dobálja meg feszíti magát és közben úgy összeszorítja a fenekét hogy nem bírom beadni :(
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2014. aug. 23. 22:37
Amikor terhes voltam, és kaptam a vasat, én csak úgy tudtam, hogy korán reggel egy pohár tejet megittam éhgyomorra.
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Alexa1123)
2014. aug. 23. 22:36
ja azt is kapott. Az lemaradt.. És semmi :(
2014. aug. 23. 22:33
Hülye kérdés, Eszty, tudom, de megkérdezem: joghurtot esetleg?
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2014. aug. 23. 22:33
Az én gyerekem még kisebb volt, amikor ezzel szenvedett, volt, hogy beöntést kellett neki adni (egy picit, a védőnő mondta el az arányokat). Esetleg kúpot nem próbáltál adni (gondolom, gyerekeknekvalót is lehet kapni)
2014. aug. 23. 22:29
Sziasztok. 2éves kislányom az utóbbi egy hónapban nehezen kakil. A múlt héten is egy órát szenvedett és sírt mire lett eredmény. A hét elején volt ugyan kakija de azóta semmi :( adtam már neki szilvát, szőlőt, cukros kamilla teát, dinnyét, gyümölcslevet de semmi. Volt itthon még Laveolac szirup..adtam neki de hatása nem volt. Már nincs ötletem és kezdek kétségbe esni. Most jönnek az utolsó fogak. Enni össze vissza eszik, a napi folyadék mennyisége bőven megvan. Fájni nem fáj a pocakja. Gondoltam a hashajtóra; ha jól rémlik guttalax van itthon. Ha így maradunk akkor jövőhéten beviszem a doktornénihez..bár nem szívesen mert akkor meg tuti ráragad valami baci :( más is volt hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook