Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcémás vagyok fórum

Ekcémás vagyok (beszélgetős fórum)


2014. szept. 8. 22:12

Sziasztok! az egyes panelbe tartozó allergének közül vérvétel alapján a tojásra vagyok allergiás, emelkedetten. emellett kicsit még a búzalisztre, szezámra, narancsra.

lehetséges, h a többit is teszteltetnem kéne? van olyan, h vki húsra evidens, h allergiás ha tojásra az? vagy ez nem függ össze?

2014. aug. 26. 18:50
Meg béta-karotin is kellene, napi 3 db sárgarépa megfőzve,pl. narancsléhez öntve passzírozva.
2014. aug. 26. 18:48
Tipp: D-vitamin hiány
2014. aug. 26. 07:42
Hát nem tudom, de tnap elfelejtkeztem és tejfölös bablevest ettem, utána este úgy viszkettem, majd megőrültem.
20. csabi4
2014. aug. 26. 03:52
Nem kell elhinni utána kell-ene járni .... járni ..járni - egyszer majd ha már eleget jártatok és beleuntok akkor majd rájöttök , a stressz magában édeskevés hogy egy változás beinduljon ,ahhoz még más is kell .Ez nem elmélet hanem bizonítva van ,az akadémikus orvostudományban semmi nincs bizonyítva találgatás feltételezgetés kísérletezgetés megy ebben a bőrgyógyászat az első helyek egyikén van.Csak nézzetek körül a bőrgyógyászati forumokon :)
19. lilibe (válaszként erre: 18. - Csabi4)
2014. aug. 25. 20:57

Akkor sem lehet ezt az elméletet ráhúzni minden ekcémásra. Más szemszögből nézve, esetetekben is előfordulhat véletlen egybeesés. Az biztos, hogy a stressz ront a helyzeten.

Minden újszülöttet stressz éri szülés közben, még sem lesz mindegyik ekcémás.

18. csabi4
2014. aug. 24. 04:29
Leírtam az egyik legfontosabb dolgot , hol jelent meg az ekcéma elsőre - mielőtt megjelent mi történt a gyerekkel ? nem kell huu de nagy valamire gondolni ugyanis más lehet észre sem veszi, mert nem figyel rá eléggé, nem tulajdonít jelentőséget neki , megnézhetitek az adatlapon a fiamat , 11 hete készült /kalapos kép / jól látszik hogy a kezein rengeteg ekcémás folt van és ami nem látható az a lába ,comb belső, térd hajlat , popsi, hónalja -ez 8 hónapos kora óta megy amikor még javában a fogzási időszak volt és ilyenkor minden gyerek nyűgösebb ,az egyik este mikor már az egész családot kiborította a hisztijével , a párom nem a szokott módon tette be az ágyba , hanem kissé ingerülten, és elkövette azt a hibát hogy másképpen fogta meg a gyereket majd így tette be az ágyba a gyerek kifejezett ellenkezésére -még jobban sírt - de látható hallható volt hogy ez is amolyan hisztis megnyílvánulása , de ugyanakkor nem akart az anyja kezéből közelségéből kikerülni . rögtön szóvá is tettem mert nem egy hasonló esettel találkoztam már, amikor lényegében hasonló okok miatt -az anyától való elszakadás-elszakítás miatt alakul ki az ekcéma /ez főleg újszülötteknél már a kórházban /- már másnap reggel a két vála alatti részen a párom ujnyomai ott voltak - majd másnapra a kar belső hajlatában megjelentek a jól ismert foltocskák .Ez azt jelenti nem akart elszakadni "ölelni akart "Az akadémikus orvostudomány teljesen félreértelmezi a bőrbetegségeket / IS / és lényegében más megoldást nem is tudtak kínálni mint a fenistil csepp -krém illetve a steroidos kevert krém- amit ha valaki elkezd használni egyfajta ördögi körbe kergeti magát vagy a gyerekét, mert mint minden folyamatnak a bőr ujjáépítésének is megvan a kifutási ideje , ez nem = azzal hogy ha nem látjuk akkor nem zajlik -hisz azt sem láttuk amikor az elbontás zajlik. Amiről írsz azt mi úgy hívjuk a Germán Gyógytudományban hogy SÍN . Visszaemlékezteti a tudatot arra hogy a konfliktusa még nem oldódott meg futott ki a program , allargia csak úgy magában nem alakul ki -mindig kell hogy előtte legyen egy érzelmi kilengés - Ébredjetek Anyukák c. könyvet már ajánlottam neten is elérhető belőle jó pár rész , persze ennek a megértéséhez alapból el kell felejteni azt amit az akadémikus orvosok mondanak a betegségekről , mert az csak egy egy szakaszát emeli ki a valós lezajló folyaamatoknak - lényeg a lényeg mivel a fiam ovodába megy , és neki is csak és kizárólag a viszketés volt ami visszavetette a helyreállítást, ezt megszüntetve a bőre tökéletesen selymes nyoma sincs már annak hogy ekcémás lett volna -Egy komoly összefoglalót is készítek , képekkel ilusztrálva bizonyítva hogy amit itt leírtaam az úgy is volt -és van .Lehet erre, lehet arra fogni ki ki a saját maga belátása szerint kezelje ,kenegesse tartson ilyen olyan diétát vonja meg a tejet vagy ne használjon ilyen olyan öblítőt mososzert stb -és kenheti a szteroidos kérmet , hisz ha nem láátszik akkor nincs is - vagy mégis ? Még annyit 3 éve magam is ekcémás lettem a "semmitől" -pedig csak annyi történt hogy egy fórumot-ismeretterjesztő oldalt teljesen megszüntettek, illetve teljesen más felfogású oldalt hoztak létre, viszont a régi forumon rengeteg időt töltve ami nem kevés munkával is járt, probáltuk az arra nyitott embereket anyukákat felvilágosítani és megoldásokat kínálni egy egy nagyon "súlyos" esetben is- és hiányzott mert nem "érintkezhettem" vele ezért az alkarom belső oldala és a combon is inkább a belső részen alakult ki . Az emberi agy nem tud különbséget tenni valós vagy csak annak vélt gondolatoktól -ez a nagy különbség ami az állatoktól elválaszt minket , mert azok valós helyzetekre reagálnak mi elképzeltre is ,csak kérdés ki hogyan éli meg az adott pillanatot.
17. lilibe (válaszként erre: 15. - Csabi4)
2014. aug. 23. 23:48

Lehet hogy okozhatja az is amit írsz, de nem csak kizárólag. Lehet külső anyagok és ételallergia is az okozója.

Ismerek olyan gyermeket ,akinek gyakorlatilag születése napjától ekcémája van. Neki milyen konfliktusa lett volna?????

2014. aug. 23. 19:43
Köszi a segítséget! Nemsokára megyek ételallergia tesztre! Remélem utána majd okosabb leszek. A tejet már kb 2-3 hete mellőzöm, talán kicsit jobban vagyok. Bár sok vitamint szedek, lehet azok hatása is.
15. csabi4
2014. aug. 23. 18:59
Az ekcémát nem külső anyagok okozzák hanem egy érzelmi kilengés -elválasztás elhatárolódás érintkezés konfliktus ,nagyon fontos az első tünet megjelenési helye is - maga az ekcéma már megoldás utáni szakasz azaz gyógyulás sebesedés visszaépítése a bőr felhámnak , a bőr sejtjei 28 naponként kicserélődnek azaz elvileg 28 nap elég lenne , ha ...
14. lilibe
2014. aug. 23. 18:45

Sanatopic krém nagyon jó. Bár meggyőződésem, hogy mindenkinek más válik be, illetve egy embernél is változó tud lenni, hogy ami jó volt korábban, az később már nem válik be és most nem a szteroidos krémekre gondolok.

Mi évek óta nem használunk öblítőt, ez sokat javított a dolgon, illetve a parfüm teljes elhagyása. Érdemes a mosószert is lecserélni mosószódára és/vagy mosódióra.

Nekünk így kordában lehet tartani.

2014. aug. 23. 17:14
Sok minden okozhatja az ekcémát. Először is ki kellene deríteni, hogy mi okozhatja. Nálam csináltak allergiás tesztet, így kijött a chili paprika is. Egész nyáron ettem az erős paprikát, és ennek ellenére, 2 hónapja eltűnt a kezemről az ekcéma. Nagyon nehéz rájönni, hogy konkrétan mi okozza. Én naplót vezetek erről, de még mindig nem tudom, hogy mitől múlik el nyáron, és mitől jön elő az ősz folyamán.
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2014. aug. 23. 17:09
ott..
2014. aug. 23. 17:09

Elég sok hasonló fórum van már, ot is szétnézhetsz!

Üsd be jobbra fent a keresőbe, hogy ekcéma, és kidob egy csomó fórumot.


Pl.

[link]

2014. aug. 23. 16:54

Sok esetben ételallergia hozza elő az ekcémát,figyeld meg,mikor jelentkezik erősebben.


Nálam pl. vegyianyagok hozzák elő,pl. hipo,ecet,stb....

9. pomponlány (válaszként erre: 7. - LadyMillion)
2014. aug. 23. 16:26

A Halicar nálam nem vált be. De am, meg semmi sem. Csak évek óta küszködök vele.


A stresszre pedig, tényleg erősödik.

2014. aug. 23. 16:15
Gyógyszertárban próbáld ki a babáknak való koszmó elleni sampont!
2014. aug. 23. 16:11
Halicar krém erre is jó. Nagyon jó, olvass utána, recept nélkül kapható.
2014. aug. 23. 15:38
Nekem is van hajlatban,azt el is felejtettem írni
2014. aug. 23. 15:28
A fiammal rengeteget szenvedtünk az ekcéma miatt, neki a hajlataiban jött ki, aztán terjedt tovább. A tejmentes étrend hozta meg a sikert, semmi más.
2014. aug. 23. 15:09

Megnéztem google-ban, látom vényköteles, de majd megkérdem a bőrgyógyásztól.

De igen, stresszre jobban kijön, viszont alapból - úgy értem stressz mentes időszakban - is elég erősen van.

2014. aug. 23. 15:08
Stresszre nem jön ki jobban?
2014. aug. 23. 15:02
Valamikor Lorinden-A kenőcsöt kaptam a kezemre , nagyon randán nézett ki a bőröm , h ettől ? v mástól ? nem tudom , de elmúlt .
2014. aug. 23. 14:58
Sziasztok! 4 éve kezdődött nálam az ekcéma, azóta számtalan módon próbáltam már megszabadulni tőle, de mindig újra visszatér. Bőrgyógyász általi szteroidos, nem szteroidos krémek, mosakodó, szappan, gyógyszer, (tej)fehérje nélküli diéta, méregtelenítés, lúgosítás, vitaminok stb stb. A fejbőrön, tarkómon levő állandó viszketéstől nem tudok megszabadulni. A pollenallergia kizárva, nemsokára megyek ételallergia tesztre. Kérem, akinek van valami használható ötlete, ossza meg velem. Kinek mi vált be? Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook