Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért van dobozhangja a felvételnek? fórum

Miért van dobozhangja a felvételnek? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 23. 16:23
a ssima számítógépek hangkártyáját nem szokták stúdióban használni, abból is van speciális
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - B94b39b09f)
2014. aug. 23. 16:22
a fejhallgatót úgy értettem, hogy abban hallgatod a zenei alapot, mikor énekelsz?
2014. aug. 23. 16:21

plusz az éneket (éneksávot) is szokták effektezni, színezni


a zenei alap sávonként van meg? mert úgy a jobb, hiszen akkor a keverésnél sokkal jobban össze lehet fésülni az énekkel, játszani ahnagerőkkel, különböző hangszínekkel


nem igazán kivitelezhető profi munka laikusan, megfelelő tudás ill. eszközök nélkül

2014. aug. 23. 16:20

Köszi szépen a válaszokat!

Több gyenge pont is lehet ezek szerint: az alapzene formátuma, a helyiség, ahol felvettük, és még nyomozom a dolgot.

A hangkártya nem hiszem, de utánanézek.

A mikrofon azért nem tescos, de nem is profi, az tény.

A stúdió nem is rossz ötlet, bár nem lenne egyszerű kivitelezni.

Nekem így elsőre úgy tűnt, mintha nem ismerné fel az eszközt, vagyis mintha a beépített mikrofon lenne aktív (pedig a keverőpulton levettük). Legalábbis ennyire nem lehet vacak amit vettünk, hogy nincs különbség a fejhallgató mikrofonja és e között. Először fejhallgatóval próbáltam, aztán mikrofonnal, és alig van különbség. :/

Elem nem kell bele, és be volt kapcsolva. :)

2014. aug. 23. 16:06

jobban jársz, ha szánsz rá egy kis oénzt és elmész egy kisebb stúdióba, ahol komolyabban megkeverik, s profin felveszik


ha mindenki tudna otthon egy tescos mikrofonnal és a gép beépített hangkártyájával stúdióminőséget produkálni, akkor nem léteznének zenei stúdiók

4. zebracsikó (válaszként erre: 2. - B94b39b09f)
2014. aug. 23. 16:04

hiába "stúdióprogram", ahhoz rendes mikrofon kell (az igazi stúdiókbam milliós összesg is lehet egy mikrofon)

plusz a hangszigetelés, diffúzorok a falon, ja és a zenei alapnak is megfelelőnek kell lennie


Fejhallgatóval énekelsz?

2014. aug. 23. 15:19

sz*r a mikrofon, a hangkártya, vagy a hely akkusztikája...

Ha máshol játszod le, ott is olyan? mert lehet, a hangszóró a nemjó...

2014. aug. 23. 15:02
Sziasztok! Egy (vagy több) videot szeretnék készíteni, úgy, hogy én éneklem fel a dalt. Elég fontos a jó minőség, vettünk is hozzá egy mikrofont. Többféle progival próbáltuk, a férjem még egy komoly studio progit is szerzett, mégis dobozhangja van a felvételnek. Van valami ötletetek?
2014. aug. 23. 14:58
Miért van dobozhangja a felvételnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook